Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) depzoo


depzoo
tag

Sziasztok!
Help kéne, és előre is száz bocsi mert nem olvastem el a fórumot, de cserébe rövid leszek ígérem.
Ide írom mert nem találtam ilyen topikot és ilyen a telóm.
Tehát: ülök bambulok, egyszercsak a teló az asztalon az orrom előtt kikapcsol aztán bekapcsol és elindul anélkül hogy hozzáérnék, még pin kódot sem kért.
Hallottam ilyen hekkelésekről szal kikapcsoltam gyorsan, de aztán megint bekapcsoltam és tőlem már kérte a pin kódot. Nem értek az ilyesmihez, nem tartom a lépést a mobiltelefon technológiákkal és szoftverekkel.
Van mitől tartanom? Olvastam hogy ma már nagyon okos módon tudják támadni a telefonokat és csak úgy jönnek a 40ezres számlák.
Ha valaki meg tudja magyarázni előre is köszönöm.
(a gépem vodás előfizus, bolti szoftver van rajta)

Ryzen + Vega (?)

(#5502) janes74


janes74
senior tag

Valaki tudja,hogy az időjárás widget mennyi adatforgalmat generál?Mert nem találtam erre vonatkozólag semmi infót. :(

(#5503) dinka.86


dinka.86
aktív tag

sziasztok. ma vettem egy ilyen telót és már ismerkedünk...tetszik csak nokia után kicsit nehézkes az átállás. smsnél mutatja ha 2.-ik üzenet hosszát elértem mint a nokiánál?

(#5504) roti86 válasza dinka.86 (#5503) üzenetére


roti86
őstag

Szia.

Remélem elégedett leszel a telefonnal, vannak hibái amiket meg kell szokni.

Sms-nél 2395 karaktertől számol vissza, ha innen levonsz 160 karaktert akkor észreveszed mikor átléped az 1.sms-t. A karaktertámogatást viszont jobb, hogyha ékezet nélkülire állítod, mert ékezettel előfordul, hogy 15 karaktert is 2 sms-ként akar elküldeni, erre figyelj.

(#5505) roti86 válasza dinka.86 (#5503) üzenetére


roti86
őstag

Lejárt a szerkesztési időm ,azért írom új hozzászólásba

Még annyit elfelejtettem, hogy a topicban már elég sok problémára találsz megoldást, csak használd a keresőt!

Akku üzemidővel mi a tapasztalatod? Mennyit bír egy feltöltéssel?

(#5506) dinka.86 válasza roti86 (#5504) üzenetére


dinka.86
aktív tag

milyen hibákra gondolsz?
még nem tudok akkuról mit írni mert ma vettem még friss de bírja:)
köszi az smses választ :R

(#5507) roti86 válasza dinka.86 (#5506) üzenetére


roti86
őstag

Apróságokra: pl.: fogadott hívás után nem zárja vissza a billenytűzárat, PDF-et kicsit lassan kezeli, hátlap hajlamos a karcolódásra.. képnézegetés közben a giroszkóp hajlamos meghülyülni..

Függetlenül vetted vagy szolgáltatófüggő?

szerk.: Ezen az oldalon sok mindent találsz a telefonhoz: Link

[ Szerkesztve ]

(#5508) dinka.86 válasza roti86 (#5507) üzenetére


dinka.86
aktív tag

majd kitapasztalom ezeket de remélem komolyabb zavaró dolga nem lesz.
szolgáltatós...így volt poén :U
köszi meglesem az oldalt!!
memória kártya sima jó bele? wordot is olvas v csak pdf? nokiámtudott mindent... :))

(#5509) roti86 válasza dinka.86 (#5508) üzenetére


roti86
őstag

micro sd memóriakártya kell bele, amit 8GB-ig simán támogat.

Kezeli a word, excel, pdf, powerpoint, txt dokumentumokat!

Előtte milyen Nokiád volt?

[ Szerkesztve ]

(#5510) dinka.86 válasza roti86 (#5509) üzenetére


dinka.86
aktív tag

vmi olcsóért helyet tudsz ahonnan tudok venni sd kártyát?
oké szuper, simán feltöltöm és kezeli a fájlt?

(#5511) roti86 válasza dinka.86 (#5510) üzenetére


roti86
őstag

Igen, simán kezeli, próbáld ki!

memóriakártyát a hardverapron itt is tudsz szerezni!

(#5512) dinka.86 válasza roti86 (#5511) üzenetére


dinka.86
aktív tag

oh szuper köszi, ez korrekt árnak tűnik. köszi mindent ha lesz kérdés rádírok :B :R

(#5513) Klepti


Klepti
tag

Hello!
Annak, aki nem tud dönteni a KP500 és az S5230 között:
A dokumentum kezelése mindkettőnek ratyi, nincs szöveg tördelés, szóval kínlódás az egész...
A gyári füles mind a kettőnél egy átlagos, nem szétszedhetős, felvevőgombos cucc, érdemes venni hozzá egy másik szétszedhetős füles, én a KP500amhoz vettem egy LG Shine fülest, aminek alapból jobb a hangzása, + mivel szétszedhetős, ezért bármilyen minőségi fülest használhatsz hozzá.
Mind a két telefonban vannak alapból beépített hangsémák, ami jobb mint a semmi.
Az KP500-hoz jár stylus (ceruza) is, ez mindenképpen jó pont, mivel a 3"-es képernyőn elég nehézkes a QWERTZ billentyűzeten az SMS írás, nagyobb ujjúaknak esélytelen, hogy le tudjon írni az ember egy szót hiba nélkül...
Mindkét telefon tölti magát gépről is USB-n keresztül, persze nem olyan tempóban, mintha 220-ba nyomnád.
Az LG-nek 3 MP-es, a Samsungnak 3,2 MP-es a kamerája, ez ugyan nem nagy különbség, de a Samsunggal szebb képeket készítettem, illetve több FPS-el is veszi a videókat.
A két telefon alapjaiban megegyezik, mind a kettő az "érintőképernyőst mindenkinek" filozófiát vallja, ezért nincs se AF, se WI-FI, se a társai, de minden alap dolog meg van bennük egy átlagos júzernak.
Annyi, hogy a Samsunghoz nem jár védőfólia, szóval azonnal venni kell hozzá egy tokot, különben karcos lesz a képernyő, ami ugyebár nem előnyös egy érintőképernyősnél, míg az LG-hez mindjárt kettőt is kapsz.
Az anyaghasználatuk megfelelő, nem recseg egyik hátlapja sem, az LG egy erős, de puha tapintású műanyagot kapott borításként, és a füles vezetéke is ilyen anyaggal van bevonva, a Samsungnak pedig kemény hátlapja van egy kis recével, hogy ne csússzon a kezedben.
Egy dolog nagyon idegesített az S5230-ban, mégpedig a képnézegetés. Úgy csinálták meg, hogy ha egy picit is elfordítod balra vagy jobbra, magától el kezd lapozgatni a giroszkóp miatt.. Erre én két megoldást találtam: vagy lerakod asztalra és úgy nézed, vagy pedig rákattintasz a nagyítás jelre, ekkro még nem nagyított rá, csak beadta a nagyítás gombokat, és ekkor nem kezd el lapozgatni magától, mint a hülye...
A Samsungnak az egyik gyengéje a TouchWiz kezelőfelülete.. Néha iszonyatosan felidegesített, hogy nem lehet rögzíteni a kipakolt widgeteket, szóval ha például el akarod indítani a zenét, és egy picit arrébb nyomsz, akkor nem indítja el a zenét, hanem arrébb viszi a widgetet... Továbbá hogy 3 kezdőképernyő van, és a widgetek úgy is húzhatod, hogy az egyik fele az egyik képernyőn legyen, a másik fele a másikon, de a 3 kezdőképernyőt csak külön nézheted, nem folyamatosan lehet gördíteni.
Összességében én a KP500 mellett döntöttem a ceruza miatt, mivel nagy SMS fogyasztó vagyok, és mert jobban tetszett a dizájnja, a haverom pedig a Samsungot vette meg a jobb kamera miatt.
Remélem sikerült értelmeseket írnom, mert már egy kicsit fáradt vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#5514) roti86 válasza Klepti (#5513) üzenetére


roti86
őstag

Jó kis írás lett, gratula :K

Nekem az akku üzemidő összehasonlítás hiányzott belőle. Arról tudsz valamit mondani?

Állítólag az LG-nél, ha a töltöttségből lemegy egy egység, akkor már nem sokáig bírja, ez elég bosszantó lehet :U

(#5515) AMD X2 válasza Klepti (#5513) üzenetére


AMD X2
senior tag

Nagyon tetszik az összehasonlítás! :C
Valóban akku kérdés nyitva maradt, ha tudod ezt még írd meg.

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#5516) Riddle válasza Klepti (#5513) üzenetére


Riddle
tag

Üdv !

Kellemes kis összehasonlító írás, ügyes ;] ;)

Annyit kiegészítésként mondanék, hogy igaz csak 1, de van rajta fólia gyárilag ;] :P :B

Mind a négy oldalán, valamint a kijelzőn, és ahátlapon is van, Nekem gyári kártyafüggetlen S5230 -am van és fekete, mégis van rajta fólia ;] :K

- a képnézegetést illetően, pedig direkt így van megcsinálva, hogy magától lapozzon, ha picit megdöntöd, akkor lapoz magától nem, kell újjal lapozgatni ennyi :B :K

Riddle

[ Szerkesztve ]

''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

(#5517) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok, látom, hogy az akkuidő sarkalatos probléma nálatok, megírom az én tapasztalataimat.

Független, edigitalban vásárolt S5230-am van, az akkut sohasem engedem lemerülni teljesen, profik mondták, hogy a Li-ionnak ez az egy gyengéje van, hogyha lemerírjük teljesen, azzal kezdjük el tönkretenni. Tehát folyton feltöltöm még teljes merülés előtt jóval.

Sokfélét olvastam a készülék akkuidejével kapcsolatosan fórumokon. Volt, aki azt írta, hogy neki két nap alatt lemerül a vadiúj, ilyen sz...r, olyan sz...r, volt aki azt írta, hogy neki 8 napig kitart simán, átlagos telefonálás mellett.

Hát akinek hamar lemerül, annak nem tudom elképzelni, hogy milyen hibás modell juthatott, vagy mennyire sokat telefonál, azt tudom, hogy nekem durván a 8 napos verzió jött be. Tehát ha feltöltöm, akkor bizony simán elmegy 7-8 napig úgy, hogy átlagban napi 1-4 telefont bonyolítok rajta, inkább sms-ezgetek.

SMS-hez egyébként teljesen felesleges a quertz billentyűzetet használni (kisebb méretű billentyűk problémája), mivel ékezeteket úgysem fogsz írni a karakter-takarékosság miatt, ékezet nélkül pedig a normál billentyűzeten (álló helyzet) gyorsan, gördülékenyen lehet beírni a szöveget a hatalmas méretű billentyűkön. Így az LG-hez adott "lógó" ceruzát én nem nevezném pozitívumnak. Én így 2010-ben azt nevezem pozitívumnak, hogy olyan innovatív megoldásokat alkalmaznak mind szoftveres, mind hardveres téren a mobiltelefonokban, amikhez már nem kell ceruzát használni. Lásd pl. több képernyő és így nagyobb méretű ikonok használatának lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#5518) sellerbuyer válasza Klepti (#5513) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ezt betehetnéd Logout blogba, képekkel szépen illusztrálva, kibővítve, megszerkesztve, stb... :U

[ Szerkesztve ]

(#5519) DdavidHero89


DdavidHero89
csendes tag

Üdv!
Nekem úgy tűnik mintha az egyik füles mindig gyengébben szólna! Pedig kipróbáltam a gyárit, a zselés gyárit és egy jack hubos fülest,de mindengyik kicsit furcsa! Tényleg így szól, mert akkor teszem vissza régi Motorola U9-et! :(( :((

(#5520) kaller1 válasza Klepti (#5513) üzenetére


kaller1
veterán

a KP500amhoz vettem egy LG Shine fülest, aminek alapból jobb a hangzása, + mivel szétszedhetős, ezért bármilyen minőségi fülest használhatsz hozzá

Ez pontosan így van, annyiban egészíteném ki a dolgot, hogy az átalakító távvezérlő része nem működik KP500-zal.

.::> <::.

(#5521) Noda10


Noda10
tag

egyszer már leírtam de megismétlem. Azok akiknek lemerül nagyon hamar a telefon kapcsolják ki és be, minden helyreáll és ismét több napig fogja bírni

(#5522) renki0805


renki0805
csendes tag

Sziasztok!Segítségeteket kérném abban,hogy van egy Samsung-SGHj700v telefonom,tegnap óta kijelzi a képernyőn a kék G betűt, amit tudom,hogy azt jelenti,hogy csatlakoztam a GPRS-hálózathoz.Az az igazság nekem mindig csak akkor jelentkezett ez,ha bekapcsoltam a telefont,kis idő múlva eltűnt.Most pedig tegnap óta egyfolytába ott van.Kipróbáltam,hogy a Vodafone liveban más profilt választottam,de így sem változott semmit.Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#5523) snooze válasza renki0805 (#5522) üzenetére


snooze
veterán

ha átvált pirosra,akkor van gprs forgalom..most csak azt mutatja,hogy van gprs hálozat..

GO Gunners!!!

(#5524) magellan4


magellan4
csendes tag

üdv
melyik szoftver hasonlít legjobban a pannon gyári szoftveréhez

(#5525) magellan4


magellan4
csendes tag

Bocsi. Bővebben a problémám annyi lenne hogy. Olyan 5 hónapja felraktam egy szoftvert telóra. Ami nagyon jó és szép volt. Egészen idáig.(Nemhiszem hogy szoftverbajos:S)
A probléma a következő. 6 bejövő hívásból 4 sikertelen. 1x kicsöng és utána foglalatat jelez. A másik telefon szolgáltatás nem elérhető üzenettel fogad. Kimenő hívásoknál pedig a hívásindító hangig eljut és utána visszalép menübe.
Vki tapasztalt ilyen problémát?

Üdv Jobbágyi Ádám

(#5526) roti86 válasza magellan4 (#5525) üzenetére


roti86
őstag

Legelőször próbáld ki egy másik sim kártyával, ha azzal is vacakol, akkor vagy vidd vissza gariba (és talán nem veszik észre, hogy szoftvert frissítettél), vagy frissítsd otthon a softot.

Esetleg próbáld meg visszaállítani a gyári beállításokat.

(#5527) magellan4 válasza roti86 (#5526) üzenetére


magellan4
csendes tag

kössz a gyors választ.
Ahogy leírtad kb abban a sorrendben meg is próbáltam mindent. És szoft frissítéssel is ugyanaz a baj:S Van olyan hogy én hívok valakit 1et csöng és utána elutasítva. Marad a gari-s dolog viszont most a DroidMester féle fw-t raktam fel ami nemigazán hasonlít a gyári pannon szoftra.

Melyik hasonlít leginkább ami letölthető?

(#5528) magellan4 válasza magellan4 (#5527) üzenetére


magellan4
csendes tag

Háth megvan a probléma...
Nem a teló a ludas. Pannon hálózata szórakozik vmiért. Másik telefonokkal is ez van:S
Mind1 legalább új szoftverem van..
Köszönöm a segítséget.

(#5529) roti86 válasza magellan4 (#5527) üzenetére


roti86
őstag

Pontosan nem tudom melyik hasonlít legjobban, de mindenképpen olyat keress, amiben a menü csak 1 füles, mert az újabb szoftokban már a több füles menü került bele.

Nem tudom ismered e ezt a fórumot: Link itt biztos többet tudnak segíteni, van külön firmware topic is.

(#5530) kbalazsa válasza sellerbuyer (#5517) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Ha egy kicsit visszaolvasol itt a fórumon, megtalálhatod a módját az ékezetes karakterek írásának QWERTZ billentyűzeten is. Úgy mégiscsak jól használható a dolog. :R

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#5531) DdavidHero89


DdavidHero89
csendes tag

Nem lehet valahogyan a lejátszóban a balance beállítást állítani??

(#5532) Mali23 válasza magellan4 (#5528) üzenetére


Mali23
csendes tag

Ez érdekes amúgy!
nekem S5230 előtt J700asom volt kb 2évig,(most amúgy anyum használja,és még mindig nagyon király a teló!) viszont ez a hálózat gond az utóbbi időben sűrűn fenn állt/fenn áll.
ami tulajdonképpen nálam azt jelentette,hogy hiába van bekapcsolva a teló,gyakran előfordult hogy hívtak,és a hívónak azt jelezte hogy ki vagyok kapcsolva..
de mondom ez most az 5230nál nem észlelem,de fura ez a hálózathiba vagy mi..

(#5533) Klepti


Klepti
tag

Hello!
Az akksis kérdésre:
A KP500-nál valóban úgy van, hogy a 3 csíkból az első csík kb a 4/5-ét jelenti az akkunak, ha az eltűnik, akkor már csak 1-2 óráig bírja...
A Samsung akksija tovább bírta, átlagos használat mellett (egy kis zenehallgatás, telefonálás, bluetooth) kb 5 napig, az LG-é ugyanennyi használat mellett kb 3-4 napig.
Viszont az akkumulátort azzal tudod kímélni, hogy tovább bírja, ha leveszed a fényerőt, mivel nagy a képernyője, és használat után mindig kapcsold ki a bluetooth-t, mert azzal hamar kinyírod, továbbá ha kiszeded az érintés visszajelzést (hang, rezgés(, azzal is sokat javítasz a helyzeten.
A Samsung képnézegetőjéről még annyit, hogy így jól hangzik, hogy megy magától, ha megdöntöd, de én egy képet se tudtam úgy megmutatni haveroknak anélkül, hogy átmászott volna egy másikra. Vagy ha direkt megdöntöttem hogy lapozzon, egyszer nem csinált semmit, aztán hirtelen megugrott 3 képet, de volt amikor szépen lapozta, nem tudom, ez lehet a giroszkóp hibája.
Még annyit hagytam ki, hogy egy fontos dolog van amit tudni kell a két telefonról, hogy nagyon lassúak, főleg az LG... Mert még az megbocsájtható, hogy a 200 MB-os South Park részt lassan tölti be, de az, amit a menüben művel, az borzalmas. Teli nyomták értelmetlen animációkkal, ez arra jó, hogy így eltereli valamennyire a figyelmedet arról, hogy milyen lassú valójában, de egyébként semmi másra. Azt bírom, amikor rányomok egy gombra, várok, várok, várok, 2 másodperc után megunom, nyomom a visszát, aztán beadja a menüt, és kiírja hogy megnyomtam a visszát és visszarak a kezdésre.

Most kb ennyi jutott eszembe, írjatok, ha van még valami kérdésetek.

(#5534) roti86 válasza Klepti (#5533) üzenetére


roti86
őstag

A lassúsággal az S5230 esetén nem értek egyet, ugyanis nem tapasztaltam semmiféle szaggatást.

Az igaz, hogy görgetésnél látható némi lassulás, de nekem a menüben lépkedésnél nem volt olyan, hogy 2-3 másodpercet kellett volna várnom valamire.

Egyébként a telefon gyorsításán egy újabb firmware is sokat tud segíteni a leggyorsabb az 5230-asra az S5230PMJA1 nevezetű szoftver.

A Samsung képnézegetőjének valóban van hibája, de állítólag egy újabb szoftvertől ez is sokat javulhat!

(#5535) Klepti


Klepti
tag

A 2-3 másodperces várakozást a KP500-ra értettem.

(#5536) roti86 válasza Klepti (#5535) üzenetére


roti86
őstag

Te viszont többesszámba írtad: "Még annyit hagytam ki, hogy egy fontos dolog van amit tudni kell a két telefonról, hogy nagyon lassúak, főleg az LG."

Akkor biztos fogalmazási hiba volt... :U

(#5537) Klepti


Klepti
tag

Igen, bocsi, tényleg elírtam, viszont elkezdtem írni logout-ra, mivel valaki írta előttem, lehet hogy még ma este fel is rakom.

(#5538) Klepti


Klepti
tag

Na, el is készült, itt megtekinthető.

(#5539) kosian24


kosian24
tag

Sziasztok!
Most vettem egy ilyen telót, de amellett, hogy nagyon tetszik, akad néhány problémám is vele.
Először a nem fogadott hívások: ha van egy nem fogadott hívás, megnézem és leokézom akkor eltűnik, de ha ugyanaz a valaki hív megint és nem veszem fel, akkor azt írja ki, hogy 2 nem fogadott van. Ez miért van így?
Másodszor, hogy a képnézegetésnél a giroszkópot nem lehet kikapcsolni? Össze vissza mennek miatta a képek, ha kicsit is mozdítom a telefont, nem lehet normálisan nézegetni.
Utolsó: úgy van beállítva a csörgés, ha valaki hív akkor rezgés és dallam. Viszont amikor elkezd csörögni a telefon, akkor elkezd rezegni és 2-3 másodpercig nagyon halkan szólni a csengőhang, majd hirtelen felhangosodik, pedig nem emelkedőre van állítva.

Remélem kapok némi választ ezekre, mindemellett szerintem egy nagyon tuti kis telefon.
A válaszokat előre is köszönöm.

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#5540) roti86 válasza kosian24 (#5539) üzenetére


roti86
őstag

A nem fogadott hívásokról: Én még nem találkoztam a problémával (vagy nem figyeltem), nekem pannonos a telefon és az S5230CJIG2 szoftver fut rajta. Lehet, hogy attól is függ, hogy milyen szoft. van a mobilon.

A giroszkópos dolog: Azt sajnos nem tudod kikapcsolni, de ha megdöntöd hátrafelé a telefont (nem jobbra-balra, hanem hátrafelé Z irányba), akkor nem fog ugrálni össze-vissza.

A csengés dolog: Az mindenkinél ilyen, ez elvileg a halláskárosodás megóvása érdekében van így (ha netán a füled mellett van a telefon, akkor nehogy probléma legyen) és már a korábbi samsungoknál is így volt (ez nekem is furcsa volt,mert előtte SE telót nyúztam).

Remélem tudtam segíteni.

(#5541) kosian24 válasza roti86 (#5540) üzenetére


kosian24
tag

Köszi szépen, mindenképp hasznos volt a válasz. Megnéztem és az én telefonomon is ugyanaz a szoftver van és az enyém is pannonos. Arra tippelek, hogy hiába listázom a nem fogadott hívásokat, ha nem törlöm ki őket a listáról akkor kiírja az összeset ahány eddig volt egy bizonyos számról.
A csengést kipróbáltam egy régebbi samsungon és ugyanilyen, szóval akkor ez tényleg szándékos lehet, a giroszkóp pedig a teló sajátossága, meg kell szokni ezek szerint...

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#5542) roti86 válasza Klepti (#5538) üzenetére


roti86
őstag

Nem jó a link, kérlek javítsd! :(((

[ Szerkesztve ]

(#5543) szjoci válasza kosian24 (#5539) üzenetére


szjoci
őstag

Üdv!

Nem fogadott hívásoknál nálam is ez a helyzet, 2 megoldás van: vagy a felugró ablakból visszahívod az illetőt, vagy törlöd a nem fogadott hívások közül.
Képnézegetésre is egy megoldás, ha a fényképezőgép play gombjára böksz: itt nincs giroszkóp, csak ujjal tudsz lapozgatni közöttük.
A csengőhanggal nem sok mindent tudsz csinálni, az sajnos ilyen. Egy fórumtárs úgy oldotta meg a dolgot hogy a csengőhang elé rakott egy 3mp-es szünetet ;)

(#5544) Klepti válasza roti86 (#5542) üzenetére


Klepti
tag

Ja persze, hiszen felraktam én, csak:
Szerző: Klepti | Megjelenik: 2010-03-18 08:19
Úgyhogy majd csak holnap teszi ki, bocsi...

(#5545) BullZeye válasza roti86 (#5534) üzenetére


BullZeye
veterán

Próbáld ki az XPIL4-et nagyságrendekkel gyorsabb mint PMJA1, számokban mérve kb 30%ot ver rá sebesség terén + nincsenek GPS alkalmazások és egyéb beállítások hozzá :)

(#5546) roti86 válasza BullZeye (#5545) üzenetére


roti86
őstag

Köszi a tippet, de egy ideig nem akarom lecserélni a firmwaret a telefonomon, nekem a garancia fontosabb, így marad rajta a pannonos soft!

A PMJA1-et is csak fórumokon olvastam, hogy jó, az XPIL4-et nem ismerem, de azt tudom, hogy direkt nem lehet rátelepíteni java alkalmazást!

Most jut eszembe, hogy a hello kittys softot is jónak találták, ezt próbálta már valaki? :)

(#5547) Barto


Barto
aktív tag

Üdv!

Többször felmerül az akkumulátor töltéstől töltésig eltelt ideje, valamint a telefon gyorsasága.

Nekem ez a firmware fent:S5230MXEIL2. A telefon gyorsnak mondható, nem tapasztaltam lassulást. A képnézegető döntési opcióját már a S5230XEII2 vagy S5230XEIG4 számú szoftverben orvosolták, azaz nem szalad. Ezt én is tanúsíthatom, mert ez engem is idegesített, és a frissítés után javult. Bár azt hiszem ez már korábban szerepelt.

A töltöttség: töltéstől töltésig a rekord 10 nap, igaz reggel 6 és este 10 között van bekapcsolva, éjszaka pihenni szeretek. :)) Napközben persze használom, telefonok, smsek, egyeéb (BT, fénykép)
Az átlag bírása 8 nap körül van, csatlakozva az előttem szólóhoz. Korábban szerepelt itt fórumban, hogy egyes firmware-k kevesebb energiát fogyasztanak. L :F Nem tudom, hogy igaz -e. Legutoljára múlt hét szerdán este töltöttem, tehát egy hete, és még 3 egységet mutat.
Annó KP500 és az S5230 között hezitáltam és a SAMSUNG lett, mert 1000-es az akkumulátora, míg az LG-ben 900-as van.

Remélem érdemben szóltam hozzá.

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#5548) kosian24


kosian24
tag

Hogy lehet a telót gps-ként használni? A google maps kell hozzá ami rajta van? Ismerősöm azt mondta, hogy ő használta egy pár percig és hó végén kapott valami irdatlan számlát a pannontól...
Én ezt szeretném elkerülni.

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#5549) Djuree


Djuree
félisten

melyik most a legújabb és egyben legjobb firmware? linket is légyszi. már vagy 1 éve raktam fel egyet, ideje lenne frissíteni :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5550) Vicë


Vicë
tag

végre sikerült gyári samsung flipes bőrtokra lelnem, olyanra, amit a hátsó fedőlemez helyére lehet pattintani.

nagyon fain, ha valakit érdekel, keressen rá a hirdetéseim között, tudok még néhányat szerezni. van rózsaszínben is

ilyen:

"A szemet-szemért vakítja meg az egész világot." - Mahátma Gandhi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.