Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Karma válasza erdoke (#650) üzenetére


Karma
félisten

"Sőt, mások szösszeneteit olvasni is csak bekapcsolt kijelzővel szoktam. ;)"

Ja, de azért gondolom nem vetnéd meg, ha kapnál értesítést akkor, ha valaki ír neked :U Nekem ezzel a résszel vannak problémáim jelenleg mobilneten is, nemhogy wifin.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#652) #16820480 válasza erdoke (#650) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, nekem tipikusan reptéren várakozáskor van időm ilyesmire :) és nem kikapcsolt kijelzővel olvasok üzeneteket, de mondjuk amíg válaszolnak a másik oldalról, addig nem feltétlenül kell világítania.
bár mondjuk amúgy sem használok mobilnetet, mert nekem jelenleg felesleges, és nem lenne jó, ha annyira elmennének aba az irányba, hogy a wifis kapcsolatot teljesen háttérbe szorítanák.

(#653) erdoke válasza Karma (#651) üzenetére


erdoke
titán

0 chatet nyomok PDA-n, twitter és egyebek pedig értesítenek WP7 alatt is, ha jól tudom.
Megértem, ha valakinek hiányzik a chat értesítés, de mások meg akkor nyúlnak a PDA-hoz, ha van rá idejük, és akkor úgyis egyből frissít.
Igazából azt se értettem soha, miért panaszkodnak emberek, hogy a Sense időjárás füle nem frissül a beállított időközönként. Minek? Amikor oda lép, frissíti, ha az adott intervallumon túl van, egyébként meg úgyse látja az eredményt. :F

(#652) sheratan
Én meg mobilnet nélkül érzem magam rosszul. Ha free hotspotra kéne vadásznom 10-15 percenként, amikor úton vagyok, hogy az esetleg fontos leveleimet megkapjam, az maga lenne a rémálom. Egy fontos emailhez képest a haverokkal chatelés más kategória, nyugodtan várhat, ha muszáj.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#654) Karma válasza erdoke (#653) üzenetére


Karma
félisten

És ha mondjuk céges IM-ről lenne szó? Csak hogy legalább érthető legyen, miért is fontos a folyamatos értesítés. (Nekem se use case, hogy wifin keresztül történjen ez egyébként. De perpill mobilnettel se működik, lásd a korábbi kérdésem a közös topikban, válasz nélkül.)

“All nothings are not equal.”

(#655) erdoke válasza Karma (#654) üzenetére


erdoke
titán

Céges IM comes from MS, majd akkor lesz PDA-n, ha ők beszerelik. :)
Teljesen nyilvánvaló, hogy ha valakinek fontos fícsör hiányzik a rendszerből, és nem is várható 1-2 hónapon belül megoldás, akkor ne vegyen ilyet. Én se vettem. :N

A legjobb aláírás a héten

(#656) #16820480 válasza erdoke (#655) üzenetére


#16820480
törölt tag

de nem a push értesítésekkel van gond, mert azt támogatja a rendszer elvileg, hanem azzal, hogy nem lehet wifin otthagyni lógni a készüléket, hogy majd jönnek az üzenetek, mert egyszerűen lekapcsolja a wifi antennát. csak egy aprócska beállítási lehetőség hiányzik.

(#657) Karma válasza #16820480 (#656) üzenetére


Karma
félisten

Pontosan erre gondoltam én is, csak nem tudtam már megfogalmazni :N

A Miyowa pl. elég érdekesen reagálja le a screenlockot, ha wifin megy fel az ember. Mondjuk nekik egyébként is írni akarok, lenne egy-két gondolatom.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#658) erdoke válasza #16820480 (#656) üzenetére


erdoke
titán

De ha van push, akkor tudod, mikor jön üzenet. Kezedbe veszed a készüléket, kinyitod a képernyőt, és 5 mp alatt frissíti a szöveget.. Nem tűnik durva kompromisszumnak a hosszabb üzemidő mellett.

A legjobb aláírás a héten

(#659) Karma válasza erdoke (#658) üzenetére


Karma
félisten

Define hosszabb üzemidő. Nálam 24 órát bír.

“All nothings are not equal.”

(#660) erdoke válasza Karma (#659) üzenetére


erdoke
titán

Aktív WiFi net mellett többet fogyaszt, mint anélkül, ez nem vita tárgya. Vagy igen?

A legjobb aláírás a héten

(#661) Karma válasza erdoke (#660) üzenetére


Karma
félisten

Csak itthon használom néha a wifit, pl. Marketplace-ről lehúzni valamit. Inkább arra akartam utalni, hogy az i8700 még így push mellett is csak egy egynapos telefon.

“All nothings are not equal.”

(#662) erdoke válasza Karma (#661) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos az AMOLED sokat eszik, ha fehér alapon fekete betűket nézegetsz rajta, és WP7 esetén az így kinéző honlapok olvasgatása mellett az email és a texting is ilyen. A 8255-ös Snapdragon is dobna rajta 20-30 %-ot, és az már másfélszeres üzemidő, ha összeadjuk.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#663) Karma válasza erdoke (#662) üzenetére


Karma
félisten

Még szerencse, hogy nem SMS-ezek és nem emailezek telefonról, csak végszükség esetén. És alapvetően fekete dolgokat használok - ezért is akarok írni a Miyowásoknak, hogy hadd lehessen már kikapcsolni a hátteret, mint anno a bétás screenshotokon. Gyorsabb is lenne a UI, és kevesebbet is fogyasztana.

Na meg egyébként is ronda.

“All nothings are not equal.”

(#664) #16820480 válasza erdoke (#658) üzenetére


#16820480
törölt tag

azt hiszem nem egészen érted továbbra sem. a push-nak az lenne a lényege, hogy akkor jön meg, amikor küldik. namost ha kikapcsol a wifi (=nincs netkapcsolat), akkor nyilván nem jön meg sem push em pull, sem egyéb üzenet. tehát ha ott van wifin a telefon a kezemben, de mondjuk (takarékosságból) lekapcsolom a kijelzőt, amíg esetleg válaszol a másik fél, akkor így nem látom mikor írt ténylegesen. vagy pedig kézzel felélesztgetem a kijelzőt időnként (ez innentől már akkor nem push, hanem egyenlő a kézi lekéréssel). de ami problémás(abb), hogy addig a másik fél offline-nak lát, amíg a wifi lekapcsol, és így valószínűsíthetően nem fog írni sem, mert feltételezi, hogy nem vagyok jelen (joggal).

(#665) erdoke válasza #16820480 (#664) üzenetére


erdoke
titán

Na ezért nem chatelek én mobilról. Nameg azért, mert amikor nem utazok, akkor szinte egész nap PC közelben vagyok, és egy full 101 gombos billentyűzetet azért össze se lehet hasonlítani akármilyen mobilossal. Utazáskor pedig örülök, ha a leveleket és híreket elolvasni jut időm.
5 perc alatt minden fontosat meg lehet beszélni, amihez kb. fél óra chates pötyörészés kell. Szerintem totál értelmetlen, dehát egyeseknek ez ilyen fiatalkori életforma. :P

A legjobb aláírás a héten

(#666) ΞΔGLΞ válasza Karma (#661) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Marketplace-ről lehúzni valamit

Szia!

Légy szíves áruld már el menetét, hogyan tudok kapcsolódni a market-re, mert hiába csináltam új account, meg xbox live xarságokat, egyelőre nálam nem működik, hol cseszem el?

Előre is kösz...

(#667) #16820480 válasza erdoke (#665) üzenetére


#16820480
törölt tag

jajj, most fogd már rá az életkorra :P
egyszerűen más felhasználói szokások, aztán kész. nem azt mondom, hogy csak így lehet használni, de nem egy olyan hihetetlen bonyolult dolog, amit ne tehettek volna bele.

(#668) Karma válasza ΞΔGLΞ (#666) üzenetére


Karma
félisten

Nem tudom megmondani. Évekkel ezelőtt regisztráltam egy Live ID-t, ami valamiért az USA-hoz tartozik (bár lakcím nincs beállítva, az ország fix USA), és azzal működik.

“All nothings are not equal.”

(#669) ΞΔGLΞ válasza Karma (#668) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Gondolod, hogy működne, ha egyenesen Amerikából csináltatnék egyy ID-t?

[ Szerkesztve ]

(#670) erdoke válasza ΞΔGLΞ (#669) üzenetére


erdoke
titán

Mindegy, honnan csinálod, a lényeg, hogy a régiója USA legyen.

A legjobb aláírás a héten

(#671) Karma


Karma
félisten

Nálam még mindig halott a Miyowa push üzenetküldése :(
Valakinél működik jelenleg?

“All nothings are not equal.”

(#672) ΞΔGLΞ válasza erdoke (#670) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ahhoz gondolom resetelni kellene a telefont, nem?

(#673) ΞΔGLΞ válasza Karma (#671) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem értem, hogy olyan alap cset program, mint az MSN, vajon miért nem került bele már induláskor...

[ Szerkesztve ]

(#674) Karma válasza ΞΔGLΞ (#672) üzenetére


Karma
félisten

Ja, nekem úgy tűnik, hogy a Live fiókot nem lehet kitörölni, ellentétben pl. a Google-lel :( Azt nem tudom, hogy a Settings/About/Reset your phone elég-e erre, nemrég észrevettem, hogy gombnyomással is lehet resetelni a telefont.

“All nothings are not equal.”

(#675) ΞΔGLΞ válasza Karma (#674) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Eme cikk alapján úgy tűnik, hogy kell a reset :/

(#676) Karma válasza Karma (#671) üzenetére


Karma
félisten

Megjavult. Vegre.

“All nothings are not equal.”

(#677) ΞΔGLΞ válasza Karma (#676) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Neked mennyire merül az akksi?
Tegnap este 6-kor szedtem le a töltőről, és már negyeden van, bár soha nem kapcsolom ki, átlagos felhasználás mellett elég durva, bár lehet, hogy még az akksi sincs a helyzet magaslatán, mert hétfőn vettem a telefont, és bár eddig nagyon nem figyeltem, mert elég sokat volt a pc-re dugva.

(#678) ΞΔGLΞ válasza erdoke (#670) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csináltam egy USA id-t, majd átállítottam a teló régióját amerikára, ilyenkor ugye restart, de a market most is benyögte, hogy az én régiómban nem elérhető, hát komolyan nem tudom, hogy mit cseszek el :W

(#679) Karma válasza ΞΔGLΞ (#677) üzenetére


Karma
félisten

Kb. így megy nekem is.
Reggel 9 környékén veszem le töltőről, éjfél tájékán 10-20% körül van.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#680) erdoke válasza ΞΔGLΞ (#678) üzenetére


erdoke
titán

A készülékben is ki kell cserélned a fő Live-ot => factory reset, és a régire szinkronizált dolgokat természetesen nem látja majd a készülék...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#681) ΞΔGLΞ válasza erdoke (#680) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ma nekiugrok a reset-nek, aztán kiderül mi lesz...

A laptopra tettem tegnap este 11 körül, aztán elaludtam, a gép valamikor alvóba kapcsolt, reggel 5:30-kor, épp a felén volt az akksi ikon, usb alatt ennyire lassú lenne a töltés?

(#682) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na, megy minden rendesen hard reset után :)

(#683) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Wireless synchez kérnék segítséget.

Ezen igen informatív hibaüzenetet kapom setup közben: "Error code 8007271D" (win7 pro, Samsung Omnia 7, Belkin router)
Amit eddig kivettem, hogy valszeg valami tűzfalas baromság lehet, de nem találok konkrét választ. Remélem itt lesz, aki tud segíteni.

(#684) Karma válasza Arhquis (#683) üzenetére


Karma
félisten

Pff, nálad legalább hibakód van. Egyszerűbb ha hagyod a francba :)

“All nothings are not equal.”

(#685) Arhquis válasza Karma (#684) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Egyszerûbb, de nem megoldás.
Továbbá az mms fogadással is baj van. :S Esetleg arròl infò?

(#686) Karma válasza Arhquis (#685) üzenetére


Karma
félisten

Worksforme, telenoros vagyok, a telefon is tőlük van, és semmit nem állítottam rajta.

“All nothings are not equal.”

(#687) Arhquis válasza Karma (#686) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Én meg T-s vagyok, a telò is tôlük van. Azt olvastam, hogy független telefonoknál néha gáz van... Akkor majd telefonálok egyet.

(#688) Steven


Steven
addikt

micro sd-vel végül is lehet bővíteni a készüléket vagy nem ... valahol azt olvastam hogy van benne hely... csak nem mindegy milyen kártyát raksz bele...

Én nekem amire kéne a telefon: office dokumentumok megnyitása , navigáció (értelmes: sigyc vagy garmin) chat (skype és msn live) mailek kezelése és sok sok böngészés ... esetleg zene hallgatás filmnézés ez ritkábban...

Erre végül is alkalmas használható vagy nyögvenyelős és nézzek anroidot?:D
Progik még most sincsenek hozzá vagy vannak csak külföldi market miatt nem tudjuk letölteni ?

nemtok dönteni hogy mit válasszak :

Motorola Defy , omnia 7 , vagy galaxy S

win 7 nek jön be a legjobban a menüje az egész kialakítása viszont az nem hogy full zárt rendszer ... az androidba az tetszik hogy szanaszét lehet hackelni a motorollába meg hogy strapa telefon :S
Nemtok dönteni:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#689) erdoke válasza Arhquis (#683) üzenetére


erdoke
titán

SSID broadcast legyen bekapcsolva, MAC szűrés pedig kikapcsolva. Úgyse ér semmit egyik se.
Van valami extra tűzfal, vagy csak a Win7-é? Utóbbi nem okoz galibát.

(#688) Steven
Nincs benne kártyahely. Egyelőre csak szolgáltatóktól függően van Európában navi, de ha lesz is a Marketplace-en, magyar hitelkártyával még akár 10 hónapig nem tudsz vásárolni. Külföldivel megoldható már most is.

Az Omnia 7 doboza kb. mint a Wave-é, a Galaxy S meg gagyi, fényes szappantartó műanyag. Hackelhetőség alakulgat WP-re is, de olyan sose lesz, mint az Android. Kérdés, neked mi a fontosabb.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#690) Arhquis válasza erdoke (#689) üzenetére


Arhquis
aktív tag

SSID broadcast van, Mac szűrés nincs.
Tökéletesen tudok hozzá csatlakozni, és netezni is, csak a wireless sync-et nem tudom beállítani zune-ban. Ráadásul a zune ki is van engedve win tűzfalon.

Jah és lehet szőrszállhasogató vagyok, de az aksi ajtaja alolról nem símul rá a hátlapra, hanem nagyon picit kiáll, pedig azt olvastam, hogy tökéletes az illesztés. Ez másnál is így van? Azért ennyi pénzért elvárnám a tutit... :)

[ Szerkesztve ]

(#691) Arhquis válasza Steven (#688) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Jelenleg úgy csináltam, hogy regisztráltam egy amerikai xbox live accot, az az elsődleges, így látom a marketplace-t, a contaktokhoz meg a többit használom. Igen jól állítható. A vásárlást még nem próbáltam, de tuti ki fogom. Akkor majd írok erről is.

(#692) Karma válasza Arhquis (#690) üzenetére


Karma
félisten

Nálam bár ujjal érezni az akkufedél peremét, látszatra nem dudorodik ki.

“All nothings are not equal.”

(#693) keIdor válasza Steven (#688) üzenetére


keIdor
titán

Csak a Focusban van ott a kártyahely, de az sajnos Európában nincs...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#694) Steven


Steven
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Erdőke .. nekem az a fontos hogy az összes funkciója amit tudnia kell jól működjön ,én notebook helyett szeretném használni... 10 hónapot nem hiszem hogy várnék market placre:(
sajnos most úgy látom wp7 telefonom nem lesz. Pedig nálam a menü és gyorsaság videok alapján NO1

A kinézet hogy szappantartó vagy nem az nem érdekel de ,hogy minél jobban funkcionálisabb legyen az annál inkább...Szeretném a most vásárolt telefonomat a lehető legtöbb mindenre felhasználni...Motorola defy nél meg előny hogy ha leejtem egyben marad:) sajna párszor előfordult hogy elejtettem a telefonom szerintem nálatok is...

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#695) keIdor válasza Steven (#694) üzenetére


keIdor
titán

Utoljára 4-5 éve ejtettem le telefont, de akkor is kilökte unokatesóm a kezemből véletlen.:) Samsung D600 volt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#696) Steven válasza keIdor (#695) üzenetére


Steven
addikt

hát én elég sok olyat csinálok amihez nem árt egy strapa telefon ... motorozás sikló ernyő turázás stb...ráadásul mindenhova viszem magammal..

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#697) samfishR


samfishR
senior tag

akinek "régóta" van omnia7 és zsebében hordja, meg tudná mondani, hogy mennyire kopnak a sarkai? vagy ezek az új cuccok már nem kopnak ilyen könnyen? meg arra lennék még kíváncsi, hogy adtak-e ki valami frissítést hozzá, ami fixeli a kamerabeállítást, a hangerőszabályozást stb, vagy csak abban bízhatunk amit caizzz linkelt?

ezt mondom

[ Szerkesztve ]

(#698) Karma válasza samfishR (#697) üzenetére


Karma
félisten

1) Egy hét alatt semmi karc.
2) És semmilyen frissítés se, minden alap.
3) Mit linkelt caizzz? Ja, ez majd jövőre.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#699) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Még egy érdekességet észrevettem.

Megynitom a marketet, és elkezdek lefelé menni. Mikor már sokáig lejutottam, egyre lassabban tölti be a következő app adagot, és egy idő után nem is csinál semmit. Na akkor ha kimegyek főmenűbe, és el akarok indítani bármit, az elkezd betölteni, majd visszalép a főmenűbe. Csak restart gyógyítja meg.

(#700) ΞΔGLΞ válasza Arhquis (#699) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tapasztaltam ilyesmit én is :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.