Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Arhquis válasza ForRedGlory (#498) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Mivel nincs a homlokodra, sem az avatárodéra írva, hogy hol dolgozol, így nem tudtam, hogy nagy "bölcs" vagy. De igazából ez sztem itt senkit nem is izgat...

Igen szívesen megnéztem volna, sőt meg is néztem a My T-Mobile oldalt, de jajj, Dominos vagyok... Nem használok mobilnetet... Fail...

Továbbá ha több erőt fektettél volna a hozzászólásom elolvasására, mint a leosztásomra, és "bölcsességed" fitogtatására, akkor normálisan tudtál volna válaszolni, és a kérdésemre.

Én azt állítottam, hogy a T-pontban azt mondták: Bármikor megnézhetem a telefonszámlám aktuális egyenlegét elöfizetésesként.
Ezek után én arra következtettem, hogy ugyanez érvényes az adatforgalomra is.

És ne kételkedj abban, hogy ilyet mondtak nekem. Mondtak már sokkal nagyobb baromságot is. Többek között: "nekünk nincs Omnia 7-ünk kipróbálásra, de nézz be a Media Markt-ba, ott biztos lesz, max kicsit más operációs rendszerrel..."

(#502) zetorg válasza Arhquis (#501) üzenetére


zetorg
aktív tag

nekem tegnap azt mondták, hogy kifutó modell :D
de kb a 6. boltban tudtam venni...

(#503) gereke


gereke
tag

Sziasztok!

Kb. 100 hozzászólással ezelőtt írta valaki, de nem kapott választ:

"Ezek után egy jó kérdés , melyiket érdemesebb megvenni
az Omnia 7-t vagy a Galaxy S-t ?
Értem ez alatt az internet , e-mail, fényképező , és egyébb programok használhatoságát a mostani helyzetben ?
Esetleg akinek mind kettő volt vagy van az tud nyilatkozni !"

Legyetek szívesek mondjatok véleményt, mert ez a kérdés foglalkoztat engem is.

Kösz.: GeReKe

[ Szerkesztve ]

LYA-L29

(#504) moonman válasza gereke (#503) üzenetére


moonman
titán

internet, email, fényképező szempontjából tökmindegy, az egyéb programok meg túl tág fogalom ahhoz, hogy mérlegelni lehessen.

(#505) gereke válasza moonman (#504) üzenetére


gereke
tag

Fontos még az outlook/exchange naptár és névjegy szinkronizáció, valamint a navigáció.

Erről jut eszembe, iGo megy WP7-en?

Köszönöm a segítséget!

LYA-L29

(#506) #16820480 válasza gereke (#505) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem megy, és nem is fog menni, a híresztelések alapján, mert nem hajlandóak újraírni az egészet silverlight-ban. de mondjuk androidon sem megy úgy konkrétan az igo, csak ilyen egy-két készülékre megcsinálták úgy-ahogy. viszont ott van helyette más, ami elég jó (ndrive, sygic, stb).

exchange szerverrel szerintem mindkettő remekül szinkronizál, outlookal meg egyik sem (bár az androidban nem vagyok biztos, de gyanítom, hogy nem).

(#507) erdoke válasza #16820480 (#506) üzenetére


erdoke
titán

Mint korábban megtudtam, a legtöbb androidos OEM kínál Outlook szinkronizálásra képes PC-s szoftvert (Samsung, HTC biztosan). Jó drágán már van kerülő utas megoldás WP7-re is.

A legjobb aláírás a héten

(#508) #16820480 válasza erdoke (#507) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát igen, de azok a szoftverek úgy hallottam ritka szarok szoktak lenni. mondjuk szerintem nem is olyan szükségesek, ha tud a telefon is és az outlookod is a szerverrel kommunikálni, akkor ez nem olyan gond. legfeljebb nem mindenki mindenkivel, hanem mindenki a szerverrel szinkronizál.

(#509) erdoke válasza #16820480 (#508) üzenetére


erdoke
titán

Persze, én mindig is így csináltam, de akinek nincs Exchange-hez hozzáférése (Hotmail vagy Gmail fényében ez elég hihetetlen...), vagy ragaszkodik az offline full szinkronizáláshoz, annak muszáj. Valójában a névjegyeket és az SMS-eket én is inkább offline mentem, bár nem Outlook-ba, hanem simán PIM/Spb Backup segítségével. A backup fájlt pedig jól betömörítem, és levédem jelszóval, aztán feltöltöm a tárhelyemre. Így cloud is, meg nem is. :)

A legjobb aláírás a héten

(#510) #16820480 válasza erdoke (#509) üzenetére


#16820480
törölt tag

sms-t android nem ment szerverre, de van rá több program, amivel simán xml-be leteheted a kártyára, és onnan gépre. gondolom wp7 esetében is hasonló lesz a helyzet, ha engedik a hozzáférést az sms-ekhez programok számára.
névjegyzék meg sokkal egyszerűbb szerveren. ha valaki annyira paranoiás, akkor béreljen/csináljon magának saját exchange szervert, és szinkronizálja azzal :)

(#511) erdoke válasza #16820480 (#510) üzenetére


erdoke
titán

MyPhone gyakorlatilag mindent ment, amit beállítasz, tehát cloud oldalon van alternatívája az Exchange-nek, csak az offline megoldás hiányzik gyárilag. Bár ha jól tudom, ez a vanilla Androidban sincs benne.

A legjobb aláírás a héten

(#512) #16820480 válasza erdoke (#511) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha csak magát az alaprendszert veszed, akkor nincs benne, de erre van a market. fájlkezelő sincs alapból, de lehet rá tenni. van backup program is bőven.
de mondjuk szerintem sokkal macerásabb az ilyen offline mentésekkel szórakozni, mint két kattintással szinkronizálni a szerverre... oké, mondjuk nekem az sms-ek nem olyan életbevágóak, hogy évekre vissza megőrizzem őket, a többit meg tudja szinkronizálni szerverre.

[ Szerkesztve ]

(#513) Karma válasza #16820480 (#512) üzenetére


Karma
félisten

Van program Androidra, amivel fel lehet tolni az SMS-eket GMailre, IMAP-on keresztül. Szerintem nagyon komoly, bár én úgy vagyok vele, hogy az SMS-ek minden telefonváltásnál elpusztulhatnak, én tojok rá.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#514) #16820480 válasza Karma (#513) üzenetére


#16820480
törölt tag

jah, én is így vagyok vele. egy darabig őrizgetem (=lusta vagyok rötölni), aztán teleonváltásnál nullázódik megint.

(#515) ForRedGlory válasza Arhquis (#501) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ha valamit nem tudsz, ne szólj bele, ilyen egyszerű... hülyeséget meg ne írj, nekem meg képzeld az ismerősöm húgának az unokaöccse mondta hogy motor...

"Én azt állítottam, hogy a T-pontban azt mondták: Bármikor megnézhetem a telefonszámlám aktuális egyenlegét élőfizetésesként.
Ezek után én arra következtettem, hogy ugyanez érvényes az adatforgalomra is."

No komment... Fail... szóval ha meg dominós vagy pláne ne szólj bele olyanba, amihez lövésed sincs. igen mondtak már T-Pontban baromságot, de amit kaptál infót ezek szerint még sem volt az, CSAK te kilogikáztad a tutit... Ha meg annyira bele akarsz szülni, akkor legalább témába vágót írj... Téma részemről lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#516) Arhquis válasza ForRedGlory (#515) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Figyi, te most komolyan mindenhol le akarod magad járatni ezekkel a beosztásokkal?

Én csak azokat az infókat mondtam el, amit vagy tudok, vagy említettek, mindkettőhöz oda is írtam, hogy saját tapasztalat/mások mondták. Semmi tutit nem logikáztam ki, egyszerűen következtettem, ez nem bűn, és nem is gáz. Az, hogy itt is, meg a többi WP7-es témákban trollkodsz már az.

Mellesleg hogyan is hihetünk neked, hiszen a T-nek dolgozol??? (lehet a te szöveged is baromság ;))

A témáról meg annyit, hogy az osztogatásaid kevésbé vágnak témába, mint az, hogy én próbálok infóval szolgálni mások felé.

Fejlesztőknek: utánajártam a feljesztői lehetőségeknek MS közeli embereknél. Azt rebesgetik hogy TALÁN nyár körül lesz marketplace, meg developer regisztráció is. Az első esélyesebb, de csak szóbeszéd egyelőre. :(

[ Szerkesztve ]

(#517) maldini82


maldini82
csendes tag

sziasztok!
most írok ill .kérdezek először a fórumon.egy e75-öst szeretnék cserélni erre a telefonra.ha valaki meg tudná mondani mi az-ha van egyáltalán-amiről le kellene mondani a nokia után elmondhatná nekem.leginkább a szinkronizálás az asztaligéppel,gps érdekelne,valamint előreláthatólag meddig kap szoft támogatást ez a készülék?nem vagyok szakértő csupán felhasználó.mivel gyakran vagyok terepen valóban fontos a masszivitás na meg a kijelző strapabírása.ha bárki segít,pláne már használja is és személyes tapasztalatokat tudna mondani igazán jó lenne. előre is köszönöm :R

(#518) erdoke válasza maldini82 (#517) üzenetére


erdoke
titán

Szinkronizálás asztali géppel csak egy sok pénzért megvásárolható, Google accounton keresztül trükköző alkalmazással működik. Egyébként netre szinkronizál a rendszer, vagy a MyPhone-on, vagy egy Exchange szerverrel (ami lehet pl. egy Live/Hotmail fiók is), illetve a kettő keverékével.
Januárig nincs hang utasítással támogatott navi a rendszerre, tehát ha már jövő héten ezzel akarsz navigálni, akkor ne vedd meg.

A kijelző strapabíró, mint a manapság kapható edzett üveg kijelzők nagy többsége, de a nagy felület miatt az esést rosszul viseli. Elég egy kis kavics, amin landol, és könnyen bepókhálósodik.

A legjobb aláírás a héten

(#519) maldini82 válasza erdoke (#518) üzenetére


maldini82
csendes tag

köszönöm a választ.mivel egy cég gyártja az oprendszert-gonolom én-azt hittem ez a szinkronizálás lesz a legegyszerűbb.nem értem.rádugom és megcsinálja.nokiában ez a nagyon jó.ha nincs hang engem nem zavar,nem használom pna-n. sem.filmeket milyen formátumban tud lejátszani?olvasgatom a többi forumot és rájöttem én várok el tul sokat,pedig annyira alap dolgok lennének.és valahogy egyik telefonnak sem megy.a hiba bennem van.na de ilyen pénzekért megerőltethetnék magukat.de sajnos nagyon tetszik és megelőlegezem a neki a bizalmat.aki már használja vagy használta és le akarna beszélni tegye meg,szeretem az észérveket.esetleg ha van olyan hardveres része ami miatt várni kellene még egy következő készülékre,elmondhatnátok.egy évre kellene ez a telefon.előre is köszönöm a válaszokat :R

(#520) erdoke válasza maldini82 (#519) üzenetére


erdoke
titán

Annyi a különbség, hogy itt nem kell rádugnod, mert WiFi-n vagy 3G-n csinálja a szinkronizálást. Sőt, a PC-s Zune szoftverrel is kommunikál WiFi-n, tehát kábelre akár egyáltalán nincs szükség.

Bármilyen filmet lejátszik, amihez a PC-den van kodek, ugyanis azt a Zune másolás közben át fogja konvertálni a készülékre optimalizált felbontásra és formátumra.

Emellett a Bluetooth fájlküldés tűnhet egyeseknek fájó hiányosságnak, de PC-ről WiFi-n működik.

A legjobb aláírás a héten

(#521) maldini82 válasza erdoke (#520) üzenetére


maldini82
csendes tag

értem.bár wifin még nem szinkronizáltam,de gondolom nem egy megoldhatatlan dolog.na de akkor mire is jó a bluetooth?a névhez mentett gps koordináta itt is működik?azt nagyon tudnám értékelni.valamint a notesz ami nagyon hiányozna,persze ha nem lenne.elnézést a fapados kérdésekért,de én valóban nem ismerem a telefon funkcióit.

(#522) erdoke válasza maldini82 (#521) üzenetére


erdoke
titán

Részletekkel az adott készülék tulajdonosai tudnak szolgálni, ezeket én nem tudom neked megnézni, mert nincs ilyen telefonom.

A legjobb aláírás a héten

(#523) gereke


gereke
tag

Sziasztok,

Jelenleg WinMobile6-ot használok Windows7 desktop géppel.

Win7-en fut az OfficeOutlook(nem OutlookExpress) ami Exchange szerverhez kapcsolódik.

WinMo-t feldugom Win7-re, MobileDevice elindul és szinkronizál névjegyeket és tárgyalási időpontokat.

PDA-m kezd tönkremenni. :O
Szerintetek mire érdemes váltanom, ha ilyen egyszerű szinkront szeretnék?
WM7? Android? Nokia(symbian)? :F

Köszönom a segítséget :R

LYA-L29

(#524) moonman válasza gereke (#523) üzenetére


moonman
titán

ha az Exchange elérhető kívülről is (tehát nem kell hozzá VPN, van neki Outlook Mobile Access kiajánlva), akkor a WP7 megteszi.

(#525) gereke válasza moonman (#524) üzenetére


gereke
tag

Desktop Win7 intézi a VPN-t.

LYA-L29

(#526) erdoke válasza moonman (#524) üzenetére


erdoke
titán

Ha céges Exchange, akkor szükség lehet egy kliens oldali certificate telepítésére, ami nem feltétlenül elérhető minden platformra (cégen belül). Nálunk pl. nincs Androidra és (egyelőre) WP7-re sem.

(#525) gereke
Ha közvetlenül nem tud a készülék az Exchange-hez csatlakozni, akkor nem fog működni, az Outlook-ot nem látja.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#527) moonman válasza erdoke (#526) üzenetére


moonman
titán

WM6-on kézzel telepítem, oké, de WP7 nem úgy csinálja, mint az iPhone, hogy első kapcsolódáskor felteszi a kérdést, hogy megbízható-e és onnantól nem foglalkozik vele (vagy letölti és telepíti a tanúsítványt)?

(#528) erdoke válasza moonman (#527) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem automatikusan letölti, ha van neki mit letölteni. Szerver oldalon a mobil OS-t ellenőrzik, és szerintem csak az tud letölteni, amelyiknek azt jóváhagyták, és persze készítettek rá tanúsítványt.

A legjobb aláírás a héten

(#529) moonman


moonman
titán

(#530) Karma válasza moonman (#529) üzenetére


Karma
félisten

"Brada" :DDD

“All nothings are not equal.”

(#531) zetorg


zetorg
aktív tag

na ma reggelig bírta a szombati vásárlású omnia 7.
a bekapcsoló gomb adta meg magát.

(#532) Rolly válasza zetorg (#531) üzenetére


Rolly
veterán

mivel kapcsolgattad te 100-as szeggel?

(#533) zetorg válasza Rolly (#532) üzenetére


zetorg
aktív tag

:(((

ne bosszants még te is. eléggé vigyáztam rá.
nagy nehezen rávettem magam a samsungra, erre megszivat...

(#534) ForRedGlory válasza zetorg (#531) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez hogy jött össze? :)
Mármint ennyiszer kapcsoltad ki és be?

[ Szerkesztve ]

(#535) zetorg válasza ForRedGlory (#534) üzenetére


zetorg
aktív tag

nem. teljesen normálisan használtam.
de tök mindegy, ha 5 napig unalmamban nyomogattam volna azt az egy gombot, akkor sem mehetett volna tönkre.

amúgy az volt, hogy reggel kivettem zsebből megnyomtam, hogy lássam az időt aztán nem tudtam lezárni a kijelzőt. 1 perc múlva ugye lezárt magától, viszont a home gombbal sem jött vissza :F
kivettem az akkut és visszatettem, azóta nem tudom bekapcsolni. ha töltőre dugom, akkor jelzi hogy tele van és ennyi. holnap viszem vissza.

(#536) manokaki


manokaki
őstag

Sziasztok!

Milyen anyagbol van a kijelzö a Samsung Omnia7-nek ??

Köszönöm a segitséget .

Attila

(#537) erdoke válasza manokaki (#536) üzenetére


erdoke
titán

Edzett üveg (Gorilla glass).

A legjobb aláírás a héten

(#538) zetorg válasza zetorg (#535) üzenetére


zetorg
aktív tag

SW hiba volt, 1 óra alatt megcsinálták :Y

eladó lehet, ha valakit érdekel :D

(#539) Arhquis válasza zetorg (#538) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Szerintem SP1 sokat fog javítani rajta.

Kollégám TechEd-en volt. Azt mondták a fejlesztők, vélhetően Január-Februárban jön ki. Most kb. 250 megás már. És ha rajtuk múlott volna, még nem adták volna ki a telót.
De ugye az üzletben olykor így kell tenni.

(#540) manokaki


manokaki
őstag

sziasztok !

Egy nem könnyü kérdés melyik a jobb HTC Mozart 16 Gb vagy Samsung Omnia 7 ??

Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya is aki ismeri öket !!

Attila

(#541) manokaki


manokaki
őstag

Az Omnia 7-t nem lehet 2G adatkapcsolatra tennni , hogy tovább birja az akksija ???

Attila

(#542) erdoke válasza manokaki (#541) üzenetére


erdoke
titán

Settings - Mobile network alatt 3G connection => Off

A legjobb aláírás a héten

(#543) B1T3


B1T3
addikt

A tesztvideók nem érhetők el, pedig kíváncsi lettem volna rájuk. :U

(#544) asysoft válasza B1T3 (#543) üzenetére


asysoft
aktív tag

Ott vannak azok, csak át kell írni az URL-ben az "omni7"-et "omnia7"-re - pont tegnap akartam megnézni őket, csodálom, hogy eddig még nem került javításra (gondolom senki sem jelezte; netán eleddig senki sem volt rá kíváncsi, vagy mindenki rájött a dolog nyitjára?:) )

(#545) manokaki


manokaki
őstag

Légyszi segitsen akinek Omnia 7-se van , arra lenék kiváncsi , hogy neki sem lehet kikapcsolni a 3 G -t , hogy csak 2G-s adat letöltés menjen a telon ??

Előre is köszönöm

Attila

(#546) BJohhnyB válasza manokaki (#545) üzenetére


BJohhnyB
csendes tag

542-ben irtak hogy kell, csak mobile network helyett cellular a menupont neve. Ott data connection-t ki es nincs 3g.

(#547) BJohhnyB válasza manokaki (#545) üzenetére


BJohhnyB
csendes tag

Nahh par dolog amit azota megneztem. Egyreszt a settingsben a menu neve fogalmam sincs mi alapjan es miert, de neha cellular, neha mobile networks. Nem csak keszulekenkent valtozik hanem amikor neztem az elobbi kommentemben neked, akkor cellular volt, most meg mobile networks. Fogalmam sincs mi okozza. Masik, hogy a te altalad kerdezett 2g-re kapcsolas ugy tunik nincs. Az alabbi linket talaltam:
http://www.mobilityminded.com/10706/windows-phone-7-data-or-3g-connections-on-htc-trophy-samsung-omnia-7-and-lg-optimus-7

Hat, ha megnezed, erdekes.... Meg annyi hogy a data connectiont ha kilovod a 3g-t ugyanugy lelovi. Valaki okos hozzaszolhatna, en nem ertek hozza annyira sajnos hogy erdemben nyilatkozzak:)

(#548) Bog válasza asysoft (#544) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Javítottam, köszönöm a jelzést. :R

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#549) manokaki válasza BJohhnyB (#547) üzenetére


manokaki
őstag

köszönöm

nekem a 2G kellene ,de ugy hogy tudjak vele ( Edge-n ) adatot letölteni (email ) !
Azért furcsa mert a többi Windows mobil 7-en , lehetett 2G-re váltani simán ..

Attila

(#550) blunt


blunt
aktív tag

160ezer nem sok ezért a készülékért egy picit? Ennyiért sikerült rábukkannom függetlenül.
Ezt leginkább a tulajoktól ill. a cikk szerzőjétől kérdezném.
azért is érdekelne a vélemény, mert ugye valahol elhangzott itt a PH!-n, hogy jövő év elején jön egy csomó új WP7 készülék, gondolom rendesen ki fog alakulni az árverseny?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.