Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Mivel már elég régen jelent meg a készülék, hátha van valakinek custom firmware-el tapasztalata. Sajnos mondjuk ebben a tekintetben eléggé magára van hagyva a tablet (pl. ugye nincs hivatalos twrp meg lineage hozzá), de azért nem lenne rossz kipróbállni azokat amik elérhetőek xda-n. Nekem kicsit körülményesnek tűnik a telepítési útmutató (a linket sajnos nem találtam meg, csak le van mentve txt-be), de hátha van már olyan aki belefogott és sikerrel járt.

El Psy Kongroo

(#602) Aryes válasza Véreshurka (#601) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mi a probléma a gyári szoftverrel? :F

(#603) Véreshurka válasza Aryes (#602) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Azzal nem lenne gondom, de jobb szeretném play service nélkül tudni a firmware-t (aurora droidon meg van minden ami nekem kell). Bár tudom, hogy így sajnos bukom a tollat, de ennyi kellemetlenség beleférne. Illetve jó lenne root-olni is, mert van pár olyan programom ami csak root-al működik, itt főleg a magisk-re gondolnék.

El Psy Kongroo

(#604) Aryes válasza Véreshurka (#603) üzenetére


Aryes
nagyúr

És mi az akadálya, hogy letiltsd az összes GMS szolgáltatást a gyári FW-en? :)

(#605) Véreshurka válasza Aryes (#604) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Már adb-n keresztül amit tudtam letiltottam, de a GMS pl. nem volt köztük és a magam szakállára letiltott csomag utáni újraindítás után volt némi szívroham közeli élményem (pláne, hogy semmi nem akarta visszahozni a bootloop-ból), így inkább vállalkoznék rá, hogy egy olyan firmware-t tegyek fel ami már nem tartalmazza és mások is használnak. Mondjuk most kicsit belemélyedtem és nem nagyon van ilyen, mindenki a gyári fw tweak-elt változatát használja inkább... A root és xposed viszont még mindig fennállna esetemben, amit csak cfw-vel tudnék megoldani.

El Psy Kongroo

(#606) Aryes válasza Véreshurka (#605) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én részemről el sem tudom képzelni az androidot GMS nélkül, azt se, hogy másnak ez miért lenne jó. :DDD
Root ügyben szintén, utoljára vagy 8 éve volt rootolt készülékem, azóta nem volt olyan feladat, amit ne tudtam volna anélkül megoldani, pedig eléggé maximálisan ki szoktam használni a készülékeim tudását. Az adb például a legtöbb rootot igénylő problémát meg tud oldani. Például nemrég a tollon található gombra felugró gyorsmenüt tiltottam le vele, mert a tököm kivolt, hogy semmi másra nem tudtam a gombot használni az állandóan felugráló menütől. :W

[ Szerkesztve ]

(#607) Véreshurka válasza Aryes (#606) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Már én is elég régen root-oltam, de nem lenne rossz ha az adblock-er nem a helyi vpn-t használná, ha tudnék saját hangokat hozzáadni az üzenetekhez, illetve kicsit át tudnám szabni az értesítő sávot gravity box-al, illetve ha az aurora droid tudná automatikusan kezelni a telepítéseket és a frissítéseket (tehát nem kellene +-ban install-t nyomnom minden alkalmazás frissítésekor, vagy telepítésekor.

Tény, hogy van némi kényelmetlenség GMS használata nélkül, de azért sok mindent meg lehet oldani nélküle is.

El Psy Kongroo

(#608) Aryes válasza Véreshurka (#607) üzenetére


Aryes
nagyúr

adblock-er nem a helyi vpn-t használná

Nálam az adblocker a routeren fut, de Chrome böngészőben be lehet állítani DNS szintű adblockert, én az adguard dns-t használom.

illetve kicsit át tudnám szabni az értesítő sávot gravity box-al

Miért gravity box? Használd a NiceLock-ot. Mindent is át lehet vele szabni, bár azt nem tudom, hogy Android 9-et is támogat-e.

(#609) Véreshurka válasza Aryes (#608) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nálam az AdGuard app van, ami egyelőre okés mert tudok vele appot korlátozni, hogy mi mehet netre és mi nem + reklámblokkoló, de néha jól jönne, ha vpn appal tudnék rendes vpn-hez kapcsolódni és megmaradna az adguard (vagy más app) védelem is. A dns alapú reklámszűrést annyira nem kedvelem, mert nincs kontrollod, hogy mit szűrjön.

Az egyik hátránya a GSM nélküli létnek, hogy nem tudsz a play-ből telepíteni. Bár vannak kerülőutak akár a play store-hoz közvetlenül is, de nem tudom mennyire legálisak, vagy elfogadottak google által, nem szeretném megütni a bokámat, mert az appok telepítéséhez külön fiókot használtam és az a fiók fut családban az androidosok között appokat telepíteni, amolyan régi családi megosztásként, vagy nem is tudom, hogy hívja ezt a google. Ezért nem is menne a javasolt app.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#610) Aryes válasza Véreshurka (#609) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ennek az appnak semmi köze nincs a play-hez, és teljesen legális a használata.

(#611) Véreshurka válasza Aryes (#610) üzenetére


Véreshurka
senior tag

És merre találom az appot, mert amiket találtam azok mind a play-hez mutató linkek: link1, link2

El Psy Kongroo

(#612) Aryes válasza Véreshurka (#611) üzenetére


Aryes
nagyúr

[link]

A hozzá tartozó modulokat pedig legkönnyebben ezzel tudod beszerezni:
[link]

(#613) Véreshurka válasza Aryes (#612) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Az apkmirror nem jutott eszembe, köszi! Ránézek majd.

El Psy Kongroo

(#614) Aryes válasza Véreshurka (#613) üzenetére


Aryes
nagyúr

Majd írd meg, mire jutottál!

(#615) Véreshurka válasza Aryes (#614) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Mimdenképpen! Még átnyálazom a linkelt xda-s topicot is aztán meglesem mit is tud.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#616) Alex 336


Alex 336
csendes tag

Üdv. S 3.LTE-s tabon nem használtam a mobilnetet, és most kellett volna, de se adat, se telefon nem megy rajta. Már párszor újraindítottam, de nem javult meg. Esetleg valakinek ötlete,hogy mi lehet ilyenkor a probléma? Köszönöm.

(#617) Aryes válasza Alex 336 (#616) üzenetére


Aryes
nagyúr

Simkártyát tettél bele? :D

(#618) Alex 336 válasza Aryes (#617) üzenetére


Alex 336
csendes tag

Üdv. Igen, és érzékeli is, a számot is kiírja, csak kapcsolat nincs.

(#619) Edge válasza Alex 336 (#618) üzenetére


Edge
veterán

Melyik szolgáltató?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#620) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Üdv, S3 használókat aktívan használóktól kérdezném, hogy alkalmas e a cucc még 2022-ben tartalomfogyasztásra? Böngészés, youtube, esetleg streaming szolgáltatások, gmail-ből böngészőbe, youtube alkalmazásba ugrálás, és vissza.. Természetesen élvezhető sebességgel érdekelne, nem szeretek sokat várni egy weboldal betöltődésére, de nem találtam videót, ahol bármit is megnyitottak volna, hogy megnézzem a saját szememmel... :/ Pedig ebből már tudnék következtetni szinte bármire :D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#621) kpityu2 válasza zitrone88 (#620) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen. Nekem semmi problémám nincs vele.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#622) Aryes válasza zitrone88 (#620) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tudok olyan tartalomfogyasztást elképzelni, amire ez a tablet ne lehetne alkalmas. :F Egyedül azt lehetne felhozni, hogy 4:3-as a kijelzője, és a 16:9-es filmek nem teljes kijelzőn látszanak, ettől függetlenül videózni isteni rajta a 4 hangszóró és a gyönyörű kijelző miatt, plusz én pont a 4:3-as képarány (+ érintőceruza) miatt vettem, mert én főleg dokumentumokat (=kottákat) jelenítek meg rajta, ahhoz pedig ez a képarány a tökéletes.
A SoC nem a legacélosabb, de az új korában se volt az, ennek ellenére a böngésző és a játékok is élvezhető sebességgel mennek rajta, bár egyiket sem szeretem rajta csinálni, ahhoz túl nagy és nehéz (bár ez egyéni preferencia kérdése).

(#623) patow


patow
senior tag

Ūdv Valaki tudna abban seggíteni hol tudom beállitani azt hogy a wifi kapcsoljon ki ha aképernyõ ki van kapcsolva. Választ elõre is kõszõnöm,!

(#624) kpityu2 válasza patow (#623) üzenetére


kpityu2
őstag

Beállítások - a keresőbe írd be, hogy Wifi készenléti módban.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#625) patow válasza kpityu2 (#624) üzenetére


patow
senior tag

Kõszõnõm ,de így nincs rá találat :F

(#626) kpityu2 válasza patow (#625) üzenetére


kpityu2
őstag

Akkor már újabb Android van rajta. A 8-as androiddal megszüntették az átállítási lehetőséget és alapértelmezett, hogy kikapcsol alvó üzemmódban. Ha nagyon kell valakinek hogy bekapcsolva maradjon akkor USB-n keresztül parancssorból ADB-vel át tudja állítani a wifi_sleep_policy rendszerparaméter állításával.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#627) patow válasza kpityu2 (#626) üzenetére


patow
senior tag

Android 9 fut, de akkor nem értem mert ha a képernyőt fel élesztem akár egy éjszakai állás után a wifi jel azonnal ott látható a jobb felső sarokban.

(#628) kpityu2 válasza patow (#627) üzenetére


kpityu2
őstag

A wifi_sleep_policy-nek három állapota van: 0 - letiltva alváskor, 1 - engedélyezve ha töltőn van alváskor, 2 - mindig engedélyezve.
A wifi menedzselését áttették az adaptív teljesítményszabályozáshoz (Eszközkarbantartó-Akkumulátor-Teljesítménymód) , ami a használat alapján kapcsolgatja ki-be a dolgokat.Szóval kivették a felhasználó kezéből az alapszintű szabályozást, választhatsz 3 energiatakarékossági mód között, meg nyomogathatod az Optimalizálás gombot. A Közepesen és Max. takarékos módban a wifit is korlátozza. Nem néztem, de el tudom képzelni, hogy közepes módban csak töltőn engedi a wifit, max. módban meg akkor se.
Ha van türelmed, végigsakkozhatod és ha a routered mutatja a wifi klienseket, akkor látni fogod, hogy lekapcsolja-e max. energiatakarékos módban.
Persze lehetséges, hogy van olyan app is amivel direktben meg lehet piszkálni a rendszerváltozót. Ha kímélni akarod az aksit, akkor még az Eszközkarbantartó-Akkumulátor menüben a felső 3 pöttyre bökve találsz egy Akkumulátorvédelem menüpontot, ami nem engedi az aksit 85% fölé tölteni, ezzel növelve az élettartamot.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#629) patow válasza kpityu2 (#628) üzenetére


patow
senior tag

Köszönöm ! Igy már érthetö. :R

(#630) PaksiPeter


PaksiPeter
aktív tag

Nektek nem lassította be a legutóbbi frissítés? Nekem szinte teljesen használhatatlan már és egy 3 évvel korábbi fele ilyen erős hardverrel szerelt tabletem sokkal gyorsabb, tehát egyértelmű a rendszer miatt lassabb. Rendszervisszállítás után is lassú.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#631) kpityu2 válasza PaksiPeter (#630) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem tudom, hogy a frissítéstől-e, de rendszeresen van, hogy "gondolkodik".

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#632) Aryes válasza PaksiPeter (#630) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én az enyémet eleve nem engedtem Android 9re frissíteni. Friss, mint új korában. ;]

(#633) PaksiPeter válasza kpityu2 (#631) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Attól van 😊. Korábban nem volt ilyen gond. Van egy Asus tabletem 2 GB ramal és a menüben suhan mint az álom és az alkalmazások is gyorsabbak mint a Tab S3, pedig ez ugye korszerűbb. Szóval nem kellene lassúnak lennie. Nézz meg korábbi Yotube videókat, senkinek nem szaggat korábbi verziókkal így mint nekünk!

#Aryes már én is verem a fejem a falba, hogy ráengedtem a frissítést. Azért nem gondoltam, hogy szemétkedik a Samsung, mert telefonon nem csinált ilyet, csak a korábbi verziókkal. De gondolom a tablet nem fogy olyan jól, meg azt ritkábban váltogatja az ember és ezért csinálták.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#634) Aryes válasza PaksiPeter (#633) üzenetére


Aryes
nagyúr

mert telefonon nem csinált ilyet

:Y Dehogynem! Pont ezért sem engedtem frissíteni. :K

Még az update-ért felelős appokat is töröltem ADB-n keresztül, nehogy mellényomjak (na meg persze ne dobálja fel folyton az értesítést a frissítésekről). :DD

(#635) PaksiPeter válasza Aryes (#634) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

A Note 9-et eddig még békénhagyták.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#636) cukimajom


cukimajom
tag

Sziasztok!

Adott egy törött kijelzős Tab S3, amin pótolhatatlan adatok vannak, viszont alkatrész nincs hozzá. Erre keresek megoldást, mit ajánlotok?

Siemens A40 --> Sony Ericsson K610i --> Nokia 5230 --> Alcatel POP C7 --> Vodafone Smart Prime 6 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro --> Xiaomi Mi 6 --> Redmi 7 --> Xiaomi Mi 9

(#637) kpityu2 válasza cukimajom (#636) üzenetére


kpityu2
őstag

Itt van pár opció, attól függően, hogy mennyire törött a kijelző. [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#638) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Üdv! Most kaptam egy S3 tabletet a cégtől, ideiglenesen, tartaléknak, de nem találom, hogy hol tudom átállítani, hogy az sd-re telepítsen. Mindent a saját tárhelyre telepít és kezd elfogyni a hely és még lenne mit feltenni a munkához!

(#639) kpityu2 válasza Joeker67 (#638) üzenetére


kpityu2
őstag

Fejlesztői beállításoknál tudod bekapcsolni. Azt meg a beallitások-táblagép névjegy-szoftver adatok-build szám mezőre 6x koppintással tudod engedélyezni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#640) Joeker67 válasza kpityu2 (#639) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Köszönöm! :R

(#641) Joeker67 válasza Véreshurka (#601) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Szia! Sikerült mókolni valamit a készüléken?
Én találtam android 12- és 13- at is, de valamiért nem tudom feltenni,pedig az xda- videók szerint csinálok mindent, nekem bootloopig jut csak, így ment vissza az eredeti. :( Esetleg, ha valakinek sikerült tudna valami linket a leírással, videóval?

(#642) HawerKing


HawerKing
őstag

Sziasztok tényleg használhatatlan a Tab S3 a legutolsó hivatalos Android 9 frissitéssel ??? Mert most akadtam rá 3gy makulátlan állapotura ebayen 125euróért (doboz minden tartozék + fólia és egy tok)

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#643) kpityu2 válasza HawerKing (#642) üzenetére


kpityu2
őstag

Én most is ezt használom, 9-es van rajta. Nem játszok vele, a YT, FB stb. normálisan megy. Chromecast is. Néha vannak kis megakadások programbetöltéskor, de ugye nem mai jószág. Nem tervezem az újabbra cserét, amire én használom arra jó. Szerintem annyit megér.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#644) HawerKing válasza kpityu2 (#643) üzenetére


HawerKing
őstag

Köszi az infót :) van egy Tab S2 esem is ami mind a mai napig tökéletesen megy de már átadtam a kisfiamnak (yotube mesenézés főleg) azóta hiányérzetem van a nagy kijelzőre s a Tab S széria jelenti nekem a prémium nagy kijelzőt. Drága cuccot nem akarok mert főleg én is youtube zni használtam. Szóval akkor nincs gond a Tab S3 al sem a korához képest használható :)

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#645) HawerKing


HawerKing
őstag

Találtam egy ugyancsak kiválló állapotu Tab S4 et (64gb/4GB) ehez is adnak egy Samsung tokot de ez már billenyűs is. 200euró lenne az ára. Nagy dilemmában vagyok....
Nekem a Tab főleg youtubozni kellene és arra hogy a több éve folyamatosan gyüjtögetett és arhivált képeimet (amik egy 256gigás memória kártyán vannak) bármikor könnyen eltudjam érni ha retróznék :DDD
Tudom hogy a Tab S4 erősebb de szerintem amire nekem kellene a Tab S3 is tökéletesen alkalmas.
Ami nem tetszik a Tab S4 ben az hogy már már normál tab vastagságu :DDD es 10.5inches s nem 4:3 as a kijelző ami téglalap formáju inkább nekem nem kényelmes na meg 80euróval drágább mint a Tab S3
Tab S3 azzal hogy 4:3 as majdnem négyzet s igy akárhogy forgatva kényelmes (több évig imádtam a Tab S2 met nekem ez a vékonyság és kijelző az etalon) 125euróért valahogy jobban vonz.

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#646) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Én csináltam egy régi táskarádióból egy bluetooth hangszórót és tépőzárral a hátuljára tettem a tabot (méret pont egyezik), így telekre, teraszra, pont jó! :)

(#647) Joeker67 válasza Joeker67 (#646) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Igen, és képregények olvasására is ideális a mérete.

(#648) Aryes válasza Joeker67 (#647) üzenetére


Aryes
nagyúr

Meg minden olvasására, ami dokumentum, A4-es szkennelt oldal, de még internetezni, szöveget szerkeszteni is jobb a 4:3-as képarány. Én kottaolvasásra használom, a ceruzának hála bele is lehet írni. Én nem értem, hogy miért nem gyárt már senki 4:3-as kijelzővel normális és megfizethető tabletet, nem hiszem, hogy a felhasználók 100%-a kizárólag filmnézésre használja (mert a 16:9-es / 2:1-es kijelző másra nem is igazán jó)...

(#649) HawerKing


HawerKing
őstag

Na ma megvettem :) a srác alig használta s most is olyan mint ujkorában, egy élmény volt kibontani :DDD kaptam hozzá egy vékony gyári Samsung tokot es egy plusz kijelzővédő fóliát :) alig várom hogy belekezdjek belakni. (Ja 125euró volt Regensburg ban)

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#650) HawerKing


HawerKing
őstag

Na belaktam :(( hát egy kínszenvedés volt, ez a Tab valami borzasztó :W sok idő míg települnek az appok, minden ami lehet laggol, az appok indítása is Lassu.... itt valamit nagyon elkutyult a samsung , mintha le lenne a proci limitálva. A Tab S2 em android 7el sokkal jobban müködik. Elég szomoru és csalódott vagyok, :F mind 1 nem sajnálom azt a 125eurót amit adtam érte mert ami re kimondottan használni fogom arra elmegy (youtube és a memoria kártyámon tartott képeim böngészgetni)

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.