Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Burt1793 válasza asdf_ (#46) üzenetére


Burt1793
veterán

"Sajnos" van Tab S2-nk, oké, igazából nem vészes, az ujjlenyomatolvasója nem olyan jó és elég drága volt (4G-s), a Samsung-os kihajtós tok elég gyorsan tönkremegy. A hardver sem ilyen acélos, a kamera se olyan nagyon jó.

(#52) Vikthor válasza #80439296 (#50) üzenetére


Vikthor
nagyúr

semmi mert egy remek metal banda... ráadásul nekem elsőre az egyiptomi istenség jut eszembe nem ezek a terrorpisták...

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#53) Rover623 válasza Parallaxis (#35) üzenetére


Rover623
félisten

"az e-book readerek úgyis újratördelik a szöveget a kijelző méretéhez"
Ez komoly? ;]
Mindegy...nem nagyon fordult meg nálam 4:3-as arányú könyv az elmúlt évtizedek alatt, és úgy éreztem,
furán állna a kezemben.
Az eddig közösen eltöltött hónapok tapasztalatai alapján nem döntöttem rosszul...;)

primus inter pares

(#54) Parallaxis válasza asdf_ (#45) üzenetére


Parallaxis
addikt

Attol az aprosagtol eltekintve, hogy az e-ink egy stabil fix cumo, amely nem vilagit,

Ellenben te világítasz, ha látni akarod, így a lámpád fénye verődik vissza róla, ami pont annyira villódzik, mint az oled (konkrétan pont, hogy a működési elve miatt semennyire).

ami mukodesi elvebol adodoan villog mint egy katodsugarcsoves kepcso

Mondjuk előbb nem ártana picit olvasni a témában, mielőtt olyat írsz, aminek se füle, se farka :D

Konyvolvasasra e-inkes eszkozon kivul barmiot is hasznalni mazochizmus.

Mivel lényegi különbség nincs, így maradjunk annyiban, hogy ez a te megalapozatlan véleményed csak :)

(#55) #65510400


#65510400
törölt tag

Egyszer az életben valaki olyan szólna hozzá a témához, akit érdekelnek a tabletek.

"Én a Windowsos tableteket szeretem, az Android szar"

"Sosem vennék ennyiért tabletet, túl drága, szar"

"Túl nagy, ez szar"

"A 16/10-es képarány jobb,ez szar"

"Miért nem agyják ingyen, és mellé egy ugyanilyet ajándékba, ez szar"

"Miért nem a 2040-be kiadásra kerülő Snapi 9876 chip van benne,ez szar"

"5 éve használtam Androidos tabletet, tök szar volt, akkor ez is szar"

"Én a kettővel ezelőttit használom, az jó nekem, ez szar"

"Én ebook olvasón olvasok könyvet, tehát tableten szar olvasni"

"Az Oled az szar "

"Nekem a laptop a megfelelő, a tablet az szar"

Ez a nyomorult nyünyörgés már rohadt undorító. Nekem is el kéne mennem minden topikba, ahol olyan cucc van, amit utálok, és beböfögni, hogy utálom?

Tab S2-öt használok 8 hónapja megelégedéssel. A hangszórók továbbfejlesztése nagyon ráfért és a fülesre menő hangot is érdemes volt javítani, ezek miatt szívesen cserélnék, és a Nougat a fícsörökkel is nagyon jó.

A Snapi 820 üdvözítő, de az az igazság, hogy a 652 is hasít, soha egyetlen megakadás nincs semmikor. A 4 GB RAM hasonlóan biztos jó, de igazság szerint a 3 GB is bőven elegendő, nem emlékszem, hogy elfogyott volna valaha is.

Amit pedig kihagytak, és nagyon kellett volna,a 32 GB tároló helyett minimum 64-es. A versenytársak többségében az van ennél olcsóbban, és szükség is volna rá, ha az ember a sebesség miatt nem akar SD-re telepíteni, a 32 hamar szűkös lehet. Ez szerintem a legnagyobb hiba, hogy ezt kihagyták.

Sajnos jó magas áron nyitott. Ennyit nem érnek plusz hangszórók, az újabb soc vagy a +1 giga  RAM. Ha most vennék, ugyanúgy a régit venném, mert az újhoz képesti hiányosságaival bőven együtt lehet élni.  A maradék pénzen akár hificuccot is lehetne venni az tab S2 mellé. Vagy tollat, ha valakinek kell.

(#56) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Hatalmas ez a tesztvideó. :C

(#57) Donki Hóte válasza #65510400 (#55) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem zavar az, hogy érdemben senki sem tud ehhez a teszthez hozzászólni, mert a PH olvasók között nincs olyan ember, aki tartott volna már a kezében ilyen tabletet :F

Ráadásul te is ezt írod: Amit pedig kihagytak, és nagyon kellett volna,a 32 GB tároló helyett minimum 64-es.

Szóval a te stílusodban: "Csak 32 GB memo van benne, ez szar"

Máshol ezt írod: Sajnos jó magas áron nyitott. Ennyit nem érnek plusz hangszórók, az újabb soc vagy a +1 giga RAM. Ha most vennék, ugyanúgy a régit venném

A te stílusodban: "Jó drága, nem ér ennyit, nekem jobb a régi, ez szar"

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#58) asdf_ válasza Parallaxis (#54) üzenetére


asdf_
veterán

Mivel nem kivanom elteriteni a topikot, privat ment.

(#59) #65510400 válasza Donki Hóte (#57) üzenetére


#65510400
törölt tag

" Nem zavar az, hogy érdemben senki sem tud ehhez a teszthez hozzászólni, mert a PH olvasók között nincs olyan ember, aki tartott volna már a kezében ilyen tabletet "

Ezt nem értem. Tehát senki nem tartott ilyen tabletet, ezért teljesen normális, hogy nincs érdemi hozzászólás? És ez így normális? Nincs a PH-n rajtam kívül olyan, aki szereti őket? Szórakozol?

A hozzászólók többsége utálja a tableteket. Akkor miért olvasta el a tesztet? Bármi le lehetett volna írva, akkor is utálja!
Ha én utálom a motorokat, keressek motoros fórumokat és elkezdjem teleírni, hogy de utálom a motorokat?

Én azt írtam, ez hiba, hogy nincs maradt 32 GB a ROM. De attól még megvenném. Sajnálom, ha nem érzed a különbséget.

A magas áron nyitott nem azt jelenti, hogy drága! Egy Rolls Royce drága, 100 millió forint, és 10 év múlva is annyi lesz. Egy tablet magas áron nyit, de később alacsonyabb lesz az ára, megéri majd megvenni. De akkor se lesz OLCSÓ.

Sajnálom ha nem tudod értelmezni a magyar nyelv árnyalatait.

(#60) bounty123


bounty123
őstag

Egy Tab S2 9.7 elégedett tulaja vagyok. Mit mondjak, nem kaptam egyből a fejemhez, hogy most azonnal lecserélném, sőt, valószínű nem is fogom, vagy max. majd ha jól lemegy az ára. A számomra ideális utód nem nehezebb, hanem könnyebb lenne, S-Pen nélkül, vezeték nélküli töltéssel. Ami viszont tetszik, az a dupla hangszórópár.

(#61) asdf_ válasza bounty123 (#60) üzenetére


asdf_
veterán

Ami viszont tetszik, az a dupla hangszórópár.

Az mondjuk ketsegtelenul nagyon rafert, a vilag cikije volt az a ket also hangszoro.
A notification led hianya szerintem tovabbra is szanalmasan nevetseges -foleg ugye annak ismereteben, hogy penzben ez mennyi pluszt jelentene- es gondolom a wifi only modellbol ismet kisporoltak a vibramotort, mert az csak az lte-seknek jar.

(#62) #65510400 válasza asdf_ (#61) üzenetére


#65510400
törölt tag

Neked nem helyettesíti a Noled?

(#63) #96302336 válasza #65510400 (#55) üzenetére


#96302336
törölt tag

Egy újabb fanboy... :U
Főleg, hogy pepitában ismétled a "nyünyörgős" listád...no comment...
Ez kéne, az kéne. Drága... Saját magad cáfolod. Ez már valami. :C

(#64) #65510400 válasza #96302336 (#63) üzenetére


#65510400
törölt tag

Ezt nemigen értem. Nem írtam, hogy ez a legjobb. Nem próbáltam a versenytársakat. És egy pár dolgot nem szeretek benne. DE elégedett vagyok. Hol itt a fanboyság?

(#65) adise


adise
őstag

Akkor már az ipad kb feleennyiért

(#66) janeszgol


janeszgol
félisten

1, Klassz. Ilyen arban felesleges wifi only verziot kihozni, mert ezt ugy is szolgaltatonal veszik egy koverebb mobilnet melle.
2, en szeretek okoseszkozon is olvasni. Ez lehet amoled, ips vagy TN panel, ha jobb minosegu. Az ebookoknal tobbre tartom a smartokat. Rugalmasabbak (tamogatott formatum, megjelenites).

(#67) Jeanne d'Arc

Végre fém is került bele. Méltó ipad versenytárs lehet belőle.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#68) viharhozo


viharhozo
addikt

Az ara nehezen emesztheto. Pontosan ket eve vettem az elodjet, akkor az LTE-st a Telekom 108k-ert adta (a tévéelofizetes melle, nem kellett mobilnetet alairni), a szurke piaci ara meg 130-140k volt. Ehhez kepest arban eleg sokat leptunk elore.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#69) slimshady


slimshady
senior tag

Nem rossz cucc. Jelenleg nincs szükségem tabletre, de a lista elején lenne, ha egy erős és jól összerakott gépet keresnék. Mondjuk kár a stylus hordozhatóságáért.

üdv.: SlimShady

(#70) Geri1985


Geri1985
tag

Nagyon szeretem a Samsung termekeit van is egy par belole, viszont ez az ar indokolatlanul magas! Hobbim a rajzolas es amikor meglattam az Ipad pro kepessegeit, akkor eldontottem, hogy lecserelem a tab s2-om egy 9.7es prora, de meg meg akartam varni mivel jon elo a tab s3. Nem gyozott meg! Ugyanennyiert elhozom a prot, oke fizetek 100£-ot a cerkaert, de sajnos azt kell mondjam az a tablagep jobb, mint a Samsung tabjai. :S

(#71) Dylan_


Dylan_
tag

Egy Tab S -em van kb 2 éve, amit nagyon szeretek (bár az aksija lehalt, illetve másfél év után a wifi is megadta magát).
Ez az új tab viszont csak szerintem gáz? Egyrészt 10" -t kézben tartani nem igazán kényelmes. (szvsz max 8"-ig kezelhető egy tab, nekem is a kisebb változat van)
A képarány ocsmány, ahogy a tab designja sem fogott meg. Az ujjlenyomat érzékelő ahogy kiveszem a cikkből még mindig nem százas, ez sajnos az első szériában sem volt az... Nem értem, hogy egy prémium terméknél hogy engedhetik meg ezt a hanyagságot.
A videóban a billentyű tesztje... Köszönjük! :C :W :Y

Szóval gondolkodok egy ideje a tabom cseréjén, és az iPad felé kacsintgatok. Kezd elegem lenni a drága, de mégis gagyi tabokból... :(((

(#72) tagabor


tagabor
csendes tag

Meg lehet venni a tollat külön is? (Tab pro S-em van)

(#73) lacuska74


lacuska74
tag

Tab s 10.5 van, az S2-re úgy éreztem felesleges cserélni, több mint fél éve várom az S3-at hogy majd arra!
Sajnos ez rohadt drága lett, 200k felett nem adok egy tablettért.
A telefonjaink is Samsungok(S5,S7 edge), de most lehet Ipad lesz belőle.
Tudom, hogy sokan hülyeségnek tartják, de azért lehetett volna vízálló, szeretek a kádban olvasni :)

(#74) tagabor


tagabor
csendes tag

Amúgy én imádom a tabpro s-t. Windows 10 pro fut rajta igy gond nélkül tudok vele dolgozni is céges hálózaton domainben is. Ugyan a 4 GB RAM kevésnek tűnik de a gyakorlatban volt már megnyitva egyszerre több durvanagy ppt + excel + böngésző és zökkenőmentesen futott.
A kijelzője elképesztő, a billentyű jól használható, az aksi birja 8 órát és pillekönnyű utazáshoz is.
Baromira megérte a pénzét

(#75) bounty123 válasza Dylan_ (#71) üzenetére


bounty123
őstag

Az ujjlenyomat érzékelőt folyamatosan dícsérik a tesztben. Az S2-é is tökéletes már.

[ Szerkesztve ]

(#76) moma válasza Dylan_ (#71) üzenetére


moma
őstag

Szerintem az történik, hogy az egyre nagyobb telefonokkal a kisebb tab kevesebbeknek kell mellette. Ezért lesznek a tabletek nagyobbak, hogy minél távolabb legyen a telefontól.

we all deserve a bit of luck.

(#77) loncsika válasza BalanceR (#2) üzenetére


loncsika
tag

Van. W700. Itthon nem kapható és a samu központ se hallott róla, hogy lesz. Pont tegnap kérdeztem rá.

[ Szerkesztve ]

If you want to fuck the sky, you must teach your dick to fly.

(#78) loncsika válasza tagabor (#74) üzenetére


loncsika
tag

Honnan vetted?

If you want to fuck the sky, you must teach your dick to fly.

(#79) Richoo44 válasza #65510400 (#55) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Ez a hozzászólás maximálisan összefoglalva megmutatja, hogy az összes topiknak mi a lényege sajna....
Jól összeszedted :D

De hogy kicsit tárgyilagos is maradjak, a Samsung csak azt csinálja, amit a kínai gyártók is megtennének, ha megtehetnék: használják profi módon a brand-et és beépítik az árba.Ennyi, innentől kezdve hogy mi van túlárazva, csak a piac dönti el.

(#80) bostone


bostone
addikt

Tetszik ez a cucc.

Amikor megjelentek a tabletek a piacon, azt hittem új út nyílt a informatikai eszközök korszakában.
Sajnos a gyártók is csak, nagy telefonként tekintenek az eszközre, pedig elég combos procikat vetnek be, hogy a nagyközönség elérje a facebook és youtube csodákat.
Sokkal több lehetőség rejlik egy tabletben, mint amilyen felhasználási módra általában gondol az átlagember.

(#81) adise válasza bostone (#80) üzenetére


adise
őstag

pl? előtted a piac akkor

(#82) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Nem rossz a cucc, de ennyi pénzért inkább iPad Prót vennék (van hozzá magyar billentyűzet is).....sőt akár sima új iPadet majdnem fele pénzért. (pedig nagyon nem vagyok Apple fan).

(#83) #65510400 válasza Fuxosbömis (#82) üzenetére


#65510400
törölt tag

Miben nyújt többet egy ipad ennél?

(#84) no more válasza bulikavagyok (#18) üzenetére


no more
addikt

Nem teheti meg, hogy ilyen kategóriájú készüléket vegyen, ennyi a baja.

Szép, gyors, jó, meg minden, de számomra a tablet még mindig egy felesleges árucikk. Otthon ott a PC, minden máshol a telefon.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#85) pengwin válasza lacuska74 (#73) üzenetére


pengwin
addikt

Egyáltalán nem hülyeség a vízállóság, az egyik leginkább hiányzó tulajdonság szerintem tabletekből, ebook olvasókból.

Üdv, pengwin

(#86) adise válasza #65510400 (#83) üzenetére


adise
őstag

a nem pro pl felennyibe kerül. az nem elég?

(#87) Pierre75 válasza pengwin (#85) üzenetére


Pierre75
senior tag

A Kobo Aura és One a a legtestreszabhatóbb sw-e mellett már évek óta vízálló. Az Amazon se tudja merre menjen a Kindle-vel. A PW sikerét lovagolja, azon megy az éves ráncfelvarrás, de semmi innováció.
Akkor voltam meglőve, amikor a kidöglött 100qcr helyett kerestem 9.7"-es 4:3 droid tabletet. A Samsung maradt egyedül a palettán, Ondástul kiszálltak még a kínai fiúk is a gyártósorból. A Tab S3 durván túlárazott. Ezért már Ipad Pro 12.9"-es rajztáblát is választhat, aki ennyit kiköhög.

(#88) pengwin válasza Pierre75 (#87) üzenetére


pengwin
addikt

A Kobókról tudtam, apámnak is van egy tabaly megjelent Aura H2O-ja (ha jól emlékszem a típusra). De nincs nagy választék, rajtuk kívül talán még 1-2 gyártó foglalkozik ezzel, és sokaknál csak Kindle meg Nook játszik, azokból úgy tudom nincs ilyen lehetőség.
Tablet fronton meg a szökőévente kiadott Xperia Z tabletektől eltekintve nincs is talán vízálló modell.
Mindezt nyílván a konzumer piacra értem, tudom, hogy vannak ipari strapatabletek meg a Sony-nak is van valami 8-9"-os hatalmas felbontású e-ink kijelzős táblája profi felhasználóknak. Csak ezeknek az ára is olyan, nem végfelhasználóknak való...

Üdv, pengwin

(#89) Pierre75 válasza pengwin (#88) üzenetére


Pierre75
senior tag

A Nook már kiszállt, az is azért lett sláger, mert raktársöpréskor 16E-ért már rárontott a magyar honfi, ha grátisz volt a brit postya. Előtte 25E körül ment, alig páran használták. PW1-em van 4 éve, sok okom nincs cserélni, míg fel nem adja.
Lehetne több vízálló? Lehetne, de az hogy van katonai szabvány szerint készült por-és vízálló 500E-ért, rajtam nem segít.
Mikor droid fronton 9.7" 4:3-as van 3, mind 100E felett akkor jobb felébredni. Lecsengett a tabletőrület, a nyáj új legelőre vonult. Azoknak meg zsebbe kell nyúlni, ha tabletten akarnak tartalmat fogyasztani.

(#90) #65510400 válasza adise (#86) üzenetére


#65510400
törölt tag

Nem válaszoltad meg a kérdést. Ennyiből a Huawei Mediapad M3 feleennyibe kerül, az nem elég?

Megismétlem, egy ennyibe kerülő Apple tab mennyiben több, mint ez?

(#91) Pierre75 válasza #65510400 (#90) üzenetére


Pierre75
senior tag

Közel ennyiért megkapja a 12.9"-es Pro-t, ha rajztáblának, multimédiának használja jobban beválhat.
Írom ezt úgy, hogy nekem is most kellett 9.7" utódot keresnem és rövid mérlegelés után kizártam a Ipad-et, maradtam droidon.

(#92) adise válasza #65510400 (#90) üzenetére


adise
őstag

De mit nem értesz? az ipad 130k kb a hivatalos helyen, szóval olcsóbban is beszerezhető ez meg kb egy százassal drágább. Már miért érné meg ez?

IOS-en rengeteg minoségi alkalmazás van ipadre.

Huaweu viccnek is rossz. Youtubeozni az is drága :) Mivel a gpu miatt sokmindenre nem elég.

[ Szerkesztve ]

(#93) #65510400 válasza adise (#92) üzenetére


#65510400
törölt tag

130-ért lehet venni Tab S2-öt.
Az a kérdés, ha ugyanannyiért ugyanolyan képátlójú méretben lehet venni Androidos Tabot vagy Ipadet, miért vegyem utóbbit. A van rengeteg minőségi alkalmazás Ipadre nem túl meggyőző, van Androidra is.
Ez a ha már sokba kerül, legyen alma a hátulján gondolkodás az,amit nem értek.

Tehát még egyszer, ha sokba kerül, mivel tud többet az Alma, mint a Droid?

(#94) adise válasza #65510400 (#93) üzenetére


adise
őstag

Ez a van sok alkalmazás! Nyilván nem használtál láttál élőben almát. A Google store nagy része vacak szar.
tab s2 110-130-ért? ~2 éves tabért nem adnék ki annyit. Hisz annyi az uj alma, aminek jobb a hardvere, sőt egy Air 2 is jobb a tab s2-nél. Hangszóró, üzemidő, alkalmazások, ujjlenyomat olvasó ez mind jobb egy almában. De mondhatsz még tabokat. Lehet apple haterkedni, de tabletbe még mindig az apple az egyik legjobb ár/értékbe

[ Szerkesztve ]

(#95) #65510400 válasza adise (#94) üzenetére


#65510400
törölt tag

Nyilván nem használtam, ezért kérdezek.
Végre mondtál értelmes dolgot. A hosszabb üzemidő fontos. De nem ellensúlyozza a bővíthetőséget.

(#96) adise válasza #65510400 (#95) üzenetére


adise
őstag

ha nem elég 32-128gb az már réteg igény vagy veszel adaptert.

[ Szerkesztve ]

(#97) pengwin válasza adise (#96) üzenetére


pengwin
addikt

ha már a 32GB nem elég (tabletnél szerintem nem extrém igény), akkor rögtön nem annyiba kerül az iPad, mint amit itt emlegettél, a 64GB-os Air 2 145, a 128GB-os meg már 180 ezer.

Üdv, pengwin

(#98) adise válasza pengwin (#97) üzenetére


adise
őstag

Tény, hogy drágább, de gondoltam valami munkához vagy valamihez kell neki, kulonben átlag user otthonra nem foglalkozik a bővíthetőséggel, bőven elég ami van. Ez csak ilyen kössünk bele valamibe dolog.

(#99) pengwin válasza adise (#98) üzenetére


pengwin
addikt

Persze, egyetértek!
Egyébként is: még a 128GB-os Air 2 is olcsóbb, mint ez a Tab S3, és azért akinek 128 GB nem elég egy tabletben, az már tényleg rétegigény.

Mondjuk nekem ezek a tabletek már eszeveszett drágák (főleg tartalomfogyasztásra), a Tab S3 annyiba kerül már, mint az előző 2-in-1 Inspiron 7347-em (FHD IPS, i5-4210U, 8GB RAM, 128GB SSD), ami nyilván nem teljesértékű tablet kiváltó volt, cserébe viszont alkalmas volt elsődleges gépnek is, és már bő 2 éve teszi a dolgát immár barátnőm kezei között.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#100) Parallaxis válasza #65510400 (#93) üzenetére


Parallaxis
addikt

Androidos Tabot vagy Ipadet, miért vegyem utóbbit. A van rengeteg minőségi alkalmazás Ipadre nem túl meggyőző, van Androidra is.

iPad-re olyan alkalmazások vannak, amik arra kijelzőméretre vannak kitalálva és optimalizálva, Androidnál meg csak felnagyítják a smartphone-os appokat tablet méretre (Androidra is van tabletes ajánlás, de az alkalmazások fejlesztőinek 99%-a nagy ívben tojik rá).
A kettő közel sem azonos kategória.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.