Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) SidCorky válasza Anulu79 (#250) üzenetére


SidCorky
senior tag

A kijelző színhőmérsékletét, mintha a beállításokban állítanád

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#252) Anulu79 válasza SidCorky (#251) üzenetére


Anulu79
addikt

Értem! Ilyet még nem tapasztaltam akkor. De kipróbálom majd napfényben is.

(#253) SharpSA


SharpSA
veterán

Jött frissítés:
Build szám: NRD90M.T825XXU1AQF3
Alapsáv: T825XXU1AQE6
Biztonsági javítás szintje: 2017. június 1

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#254) Anulu79 válasza SharpSA (#253) üzenetére


Anulu79
addikt

Igazán friss. :DDD

(#255) SharpSA válasza Anulu79 (#254) üzenetére


SharpSA
veterán

Lehet viszonyítani sok más készülékhez képest. ;)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#256) Anulu79 válasza SharpSA (#255) üzenetére


Anulu79
addikt

Vagy a telekomhoz aki szintén tróger a frissítéseket illetően. :)

(#257) ityam


ityam
senior tag

Ma jött meg az S3 as tabom nekem is.
Sebességre elégedett vagyok vele, de itthon a csendes szobában észrevettem hogy néma üzemmódban is sisteregnek a hangszórói. Napközben melóhelyen nem tűnt még fel. Mindegyik hangszóróból hallom picit a sistergést de a bal alsóból nagyon. Ez jellemzó hiba vagy csak egy hibás darabot fogtam ki?

(#258) Anulu79 válasza ityam (#257) üzenetére


Anulu79
addikt

Miféle sistergést? Akkor is hallod, hogy ha nem fut semmilyen média?

(#259) SharpSA válasza ityam (#257) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam csend van, legalábbis nem vettem észre semmi ilyet.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#260) dedike válasza SharpSA (#259) üzenetére


dedike
addikt

Nálam is csöndben van. :)

Jó szerencsét!

(#261) ityam válasza Anulu79 (#258) üzenetére


ityam
senior tag

Amikor be van kapcsolva a hangszóró akkor sistereg halkan. Mint amikor rádióban nem egy jó állomás van behangolva.
Ha be van kapcsolva értesítési hang gombnyomásra akkor kiadja a hangot és még pár másodpercig sistereg. Aztán gondolom kikapcsolja a hangszórót.
Elindítok egy játékot akkor fixen sistereg. Játék közben lezárom a kijelzőt akkor még pár másodpercig sistereg aztán valószínűleg kikapcsolja teljesen a hangszórót és elhalgat, de amint feloldom a képernyőt rögtön elkezd sisteregni.
Ha elindítok egy zenelejátszást és teljesen leveszem 0ra a hangot akkor is sistereg. de ha nyomok egy pausét akkor pár másodperc után elhallgat a sistergés.

(#262) Anulu79 válasza ityam (#261) üzenetére


Anulu79
addikt

No ezeket akkor kipróbálom én is. Mondjuk filmeztem már rajta párszor de akkor nem tűnt fel, hogy lenne ilyesmi gond.

(#263) #65510400 válasza ityam (#261) üzenetére


#65510400
törölt tag

Ne haragudj meg rám, de nem gondolhatod komolyan,hogy ez így jó. Szervíz, vagy ha benne vagy a 3 napban, csere.

(#264) ityam válasza Anulu79 (#262) üzenetére


ityam
senior tag

Sikerűt meghallgatnod?

Visszaköldtem hogy cseréljék ki. Mondák hogy kicserélik hogy elégedett legyek ha jön ilyen tab de ami most van náluk más színű azt is meghallgatta az ember aki intézi és monta hogy a másik is ugyanígy sistereg (van egy alapzaja). Tehát a problémám szerinte nem fog megoldódni.
Most ez tényleg egy gyártósori hiba lenne és többnél van de nem mindnél ez nem vili. Holnap megpróbálok allába a samsungosokhoz odamenni és a kiállított tabot meghallgatom mert furának találom hogy ilyen szintű alapzaja legyen egy csúcskategóriás tabnak.
Légyszi akinek van jelezzen vissza hogy ha elindít egy youtubeon valami lejátszást akkor ha leveszi nullára a hangot akkor ténylég semmi alapzajt nem ad egyik hangszóró sem?
Vagy csak nem annyira hangos nektek hogy eddig felfigyeljetek rá.

Tényleg nem mondhatom hogy hangos de ha a fülemhez rakom akkor azért elég jól hallható nekem. és allítólag ami az üzletben van másik ilyen tab az is ilyen. Kíváncsi vagyok most hogy kamuznak vagy tényleg ilyen gagyit gyártott a samsung hogy többnél is ilyen.

(#265) Anulu79 válasza ityam (#264) üzenetére


Anulu79
addikt

Kipróbáltam és nekem is ezt csinálja! Igaz egyenlőre csak akkor hallom, hogy ha oda teszem a fülemhez nagyon közel.

(#266) ityam válasza Anulu79 (#265) üzenetére


ityam
senior tag

ezekszerint gyanús hogy igazat mond a bolt és a csere nem oldja meg a problémám :(

lehet kénytelen leszek almára váltani ha ilyen sebességű tabra vágyok? :(
Nagyon nem szeretnék ezért Almára váltani, de nincs sajna se más snapdragon 820 as tab se kirin 960 as :(

mindenesetre meglepő hogy a samsung ilyen nagyot hibázik a felső kategóriába, ha tényleg mindegyik csinálja.

Jó lenne még azért még párember tapasztalata hogy csak egy széria a hibás vagy az összes mert tipushiba.

[ Szerkesztve ]

(#267) SharpSA válasza ityam (#261) üzenetére


SharpSA
veterán

Nyomkodom kellett egy darabig, mire rájöttem miről van szó. Nagyon halkan hallom én is, ha teljesen odarakom a fülemhez. Ez természetes, minden erősítőnek van alapzaja. Persze nem mindegy mekkora. Ez nálam így rendben van, mert nem szokásom a fülembe tolni a készüléket.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#268) ityam válasza SharpSA (#267) üzenetére


ityam
senior tag

lehetnek persze erősségben különbségek, de csendes szobában én hallom egyébként is.
Amikor a Tabot húztam le töltőről hallom hogy valami sistereg. Azt hittem valamelyik töltő mert gagyi töltők is szoktak hasonló hangot kiadni de aztán kiderült hogy mégsem a töltőtől jött a hang :(

A mostani S 10.5 ös tabomnál tényleg nem hallok sistergéest még közelről sem. Valahol azt mondom igen hogy lehet természetes mert az erősítők ilyenek de ha úgy nézzük hogy más tabletnél ilyennel nem találkoztam(vagy legalábbis nem tűnt fel a korábbijaimnál) akkor mégsem mondanám hogy természetes. Főleg nem 200Ks ártartományban.

(#269) SharpSA válasza ityam (#268) üzenetére


SharpSA
veterán

Na majd kiderül a másikkal mit tapasztalsz.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#270) ityam válasza SharpSA (#269) üzenetére


ityam
senior tag

Elmegyek délelőtt alléba. Ott van egy samsungos stand. Meghallgatom azt is. Ha annál is hallom akkor szerintem egy ipad pro 10.5re ráfizetek egy 50est.
Időközben sebességbeli problémaim is adódtak a kedvenc játékommal a tab S3-al is(jobb mint a mostani S 10.5 ömmel de még nem az igazi). Az új Ipad pro pedig jóval erősebb így kénytelen leszek átszokni IOSre szerintem. Ha androidosból nem tudnak nekem megfelelő sebességű tabot csinálni. Arra meg már nem akarok várni hogy valamikor majd egyszer biztos valaki csinál snapdragon 835 el vagy kirin 960 al tabletet.

(#271) SharpSA válasza ityam (#270) üzenetére


SharpSA
veterán

Na nekem ilyen problémám nincs, egyáltalán nem játszok tableten, de telefonon sem. Én ugyan nem mennék ios-ra. Próbáltam már többször, de még mindig számomra alapvető hiányosságai vannak.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#272) ityam


ityam
senior tag

Most értem vissza Alléből. A Samsungos standon és a Telekomnál is csak Wifis változat volt kirakva és egyiknél sem hallottam a problémát. Igaz nem egy csendes hely az allé ezért is előfordultam hogy nem hallottam a halk sistergést de az is lehet hogy csak a LTEs változattal van ez a jelenség(esetleg az LTE modemmel összegerjed?).
Mindenesetre nem vagyok beljebb :(

Nektek WIFIs vagy LTEs S3asotok van?

[ Szerkesztve ]

(#273) Anulu79 válasza ityam (#272) üzenetére


Anulu79
addikt

Nekem LTE-s van és valószínű, hogy első szériás. Amint kidobta a Telekom 1-2 nap múlva már mentem is érte. Jó lenne olyantól is tapasztalat aki nem első szériás.

(#274) SharpSA válasza ityam (#272) üzenetére


SharpSA
veterán

LTE

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#275) #65510400 válasza ityam (#272) üzenetére


#65510400
törölt tag

Nekem Tab S2 van,wifis nem sistergeg 0 zajszintű szobában sem és igen jó a fülem.
Szerintem ez így nem elfogadható, nem hiszem el, hogy normálisnak mondják azt, amit hallasz.

(#276) ityam


ityam
senior tag

Végül ráfizetéssel becseréltem egy 10.5 ös Ipad prora. Kb 50Kval volt több de megérte. Csak még meg kell szokni az IOSt és a játékmentésim kéne még párat átmenteni.

(#277) Anulu79 válasza ityam (#276) üzenetére


Anulu79
addikt

Hol cserélted be? Szolgáltató vagy magánszeméky?

(#278) ityam válasza Anulu79 (#277) üzenetére


ityam
senior tag

Webshopban vettem(gsmvonal.hu). Visszaküldtem a hibával. Mondták hogy szerintük jó ez még, de belementek hogy ráfizetéssel elhozok egy Ipad Prot.

(#279) Anulu79 válasza ityam (#278) üzenetére


Anulu79
addikt

Értem! Én még várok. Gari úgyis som van rá. Ráadásul csak akkor hallom, hogy ha oda rakom a fülemhez.

(#280) SharpSA válasza Anulu79 (#279) üzenetére


SharpSA
veterán

Én is csak akkor hallom halkan, ha teljesen odarakom a fülemhez. Így nem zavar és iOS meg nem kell.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#281) Anulu79 válasza SharpSA (#280) üzenetére


Anulu79
addikt

Amikor az S3-at vettem akkor olcsóbban lett volna az egyik iOS-es gép. Sajnos már nem emlékszem, hogy melyik. De mivel nem szimpatikus nekem az a rendszer így ezt választottam. Pedig ha jól emlékszem ahhoz is volt pen.

(#282) dedike válasza Anulu79 (#281) üzenetére


dedike
addikt

Ja...ha vettél hozzá. :DDD

Jó szerencsét!

(#283) Anulu79 válasza dedike (#282) üzenetére


Anulu79
addikt

Na az f@sza! :)

(#284) dkess válasza ityam (#278) üzenetére


dkess
őstag

Nem tudom vigasztal-e, de VZotya2 -hoz hasonlóan Tab S2 teljesen csöndes szobában (és jó füllel :) ) nem hallani alapzajt egyáltalán.

Azért ezzel vigyáznék: "Ha be van kapcsolva értesítési hang gombnyomásra akkor kiadja a hangot ...". Itt én is hallottam alapzajszerű elhaló hangot - igaz nem pár másodpercig, hanem pár tizedmásodpercig. Többi rendszerhangot is próbálva illetve YouTube -ot alacsony és magas hangerőn is indítva/leállítva semmi alapzaj. Ez az "értesítési hang gombnyomásra" hangminta végén található valami zajszerű dolog, mely a hangnak magának része (nem az erősítőé) - igaz röviden.

(#285) ityam válasza dkess (#284) üzenetére


ityam
senior tag

Amit lecseréltem samsung tab s 10.5 ön van az nekem sem sistereg. Szóval szerintem az s3ban csesztek el valamit. Vagy legalábbis a T825ben. Alléban a Wifiseken sem hallottam de tény hogy az Alléban elég nagy az alapzaj.

Amúgy én sem akartam IOSt mert nem szzimpi de jó és gyors tabot akartam. S3 hoz hasonló tudású androidos sim kártyás tab nincs. Így kénytelen voltam almás irányba kitekinteni. és a mult hónapban megjelent ipad proról mindenhol jót írtak. Sebességre nagyon pöpec. a kedvenc játékom elég sokszor megakadt az S3 on. Ezen az ipadon pöpecül megy.csak 2 játékom mentéseit még nem sikerült áttennem. sajnos félek ezeket nem is fog sikerülni. hiába van iosre is az adott játék. Még a játék supportokkal kell kommunikálnom :(, de nem adtam fel.

[ Szerkesztve ]

(#286) SidCorky


SidCorky
senior tag

Matt fóliát használ valaki? Honnan tudok ilyet beszerezni? Tudom, ebay, de arra vagyok kíváncsi van-e már olyan ami bevált

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#287) Anulu79 válasza SidCorky (#286) üzenetére


Anulu79
addikt

Én még nem tettem rá fóliát. De már nekem is úton van egy kintről. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz, Elvileg fólia jön ha minden igaz.

(#288) jose999


jose999
senior tag

Üdv! Valaki esetleg még tudná mondani, hogy a Telekomnál kapható 9.7-es változat sim lock-os, vagy esetleg független? Köszönöm szépen a választ! :R

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#289) #65577472 válasza jose999 (#288) üzenetére


#65577472
törölt tag

Szia,

Van rajta SIM-lock.

(#290) jose999 válasza #65577472 (#289) üzenetére


jose999
senior tag

Köszönöm! :R

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#291) jose999 válasza jose999 (#288) üzenetére


jose999
senior tag

Nos, most hozta a futár. Telekom, előfizetés hosszabbítással, és független! Tele van mindenféle magenta szir-sz@rral, de eszi a Telenoros kártyám :) !

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#292) SharpSA


SharpSA
veterán

Ma jött frissítés: build NRD90M.T825XXU1AQI2

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#293) Anulu79 válasza SharpSA (#292) üzenetére


Anulu79
addikt

Nem viszik túlzásba a frissítéseket a Telekomnál.

(#294) SharpSA válasza Anulu79 (#293) üzenetére


SharpSA
veterán

Független készülékem van.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#295) Anulu79 válasza SharpSA (#294) üzenetére


Anulu79
addikt

Nekem Telekomos van azért írtam. De ahogy látom akkor a függetlenre sincs sűrűbben.

(#296) SharpSA válasza Anulu79 (#295) üzenetére


SharpSA
veterán

Ha lenne sűrűbben frissítés, akkor is ugyanúgy használnám a készüléket. Nem értem sokaktól ezt a frissítés rinyálást. Na jó, ha fontos biztonsági javítás van benne, akkor oké, de amúgy általában semmi lényeges és plusz funkció nincs a frissítésben.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#297) dave182


dave182
senior tag

Sziasztok, nem tartjátok furának, hogy az S pen-nel rendelkező tablet nem kompatibilis az S note alkalmazással? Csak a Samsung notes megy rajta, de ez tudásban messze elmarad az S note-tól...

(#298) Anulu79 válasza SharpSA (#296) üzenetére


Anulu79
addikt

1-2 frissítést én el tudnék képzelni a tabhoz. Pl. ami fura, hogy ha a cerkát fölé rakom akkor a kijelzőn el van mászva a kurzor. De a biztonsági frissítés mindig jól jön. Meg jó lenne ha lehetne témázhatni is. :)

(#299) SharpSA válasza Anulu79 (#298) üzenetére


SharpSA
veterán

Az kurzor nálam is el van csúszva kicsit. Talán megkapjuk a 8-as droidot és akkor elégedettség lesz, de nekem így is jó. Kiderül...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#300) Anulu79 válasza SharpSA (#299) üzenetére


Anulu79
addikt

Én is kíváncsi vagyok, hogy az új rendszert megkapjuk-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.