Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) Nordik


Nordik
őstag

Amúgy szerintetek fognak jönni azért frissítések vagy most megkaptuk az LQE-t és örüljünk? Semmi toldozgatás-foltozgatás nem lesz? Mert oké, hogy látszólag jól működik, de biztos van benne azért hiba. :)

[ Szerkesztve ]

(#20552) oykawa válasza Nordik (#20532) üzenetére


oykawa
tag

Én teljesen eltávolítottam, a google+ al egyetemben!

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#20553) Nordik válasza oykawa (#20552) üzenetére


Nordik
őstag

Hogyan?

(#20554) oykawa válasza Nordik (#20553) üzenetére


oykawa
tag

Root App Delete
[link]

Kell hozzá root mint a nevében is benne van, de utána jobb lett a helyzet!

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#20555) Logeeen válasza Logeeen (#20542) üzenetére


Logeeen
senior tag

Mindig is utáltam a KIES-t... Most sem bírom működésre bírni. Letölti a fw-t, aztán befagy. Inkább töltöm hotfile--ról a ROM-ot... :(((

#Xiaomi 13T#

(#20556) Neleta


Neleta
tag

Hogyan lehet (nem rootolt telón) a térképet leállítani, hogy ne fusson folyton a háttérben?

Amúgy engem kiidegel, mennyire lassú lett a telefon. Pont a gyorsasága miatt szerettem. Annó összehasonlítottam pl. az iphone 4-gyel, egyszerre lapozva, melyiken gyorsabb interneten az oldalak betöltése, stb., és verte rendesen (több féle iphone-on is). Most meg... Várni kell és malmozni, míg megnyit valamit. Memória simán felugrik min. 625/450 mb-ra.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#20557) Schizoka


Schizoka
aktív tag

hello
megcsináltam a frissítést és visszaállítás is megvolt de nem tudok usb-n másolni mert megfagy a pcn a totalcommander, csak ftp-n tudok másolni ez miért lehet?

(#20558) Hunt3r22 válasza Neleta (#20521) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Futó alkalmazásoktól jobbra lapoztam és letiltottam őket, amit engedett.. 150 mb szabad ramot elértem. :D

Xr

(#20559) skifekete válasza Neleta (#20556) üzenetére


skifekete
senior tag

root nélkül nem fog eltűnni a maps, nem értem mitől ilyen lassú, annó amikor az enyémen jb volt nekem nem tűnt lassúnak egyáltalán

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#20560) Neleta válasza Hunt3r22 (#20558) üzenetére


Neleta
tag

Nézd meg, miután letiltottad, vissza fog mászni. Sajna akkor rootolás nélkül marad... :S

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#20561) Kokenyl


Kokenyl
csendes tag

Lehet felesleges kérdés... Kernel csere is garanciavesztéssel jár?

(#20562) Neleta válasza skifekete (#20559) üzenetére


Neleta
tag

Hát az alkalmazások első megnyitásakor vacakol, ha kilépek és vissza, már szépen megnyílik (gondolom fut a háttérben), de ha meg sok app van megnyitva, szintén gondolkozik.
Neked mennyi most a memóriád, amit használ a mobil?

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#20563) skifekete válasza Neleta (#20562) üzenetére


skifekete
senior tag

nem advancet használok :)
igen a kernel csere gari vesztéssel jár

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#20564) Hunt3r22 válasza Neleta (#20560) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Swype-ot és a hangvezérlőt tiltottam le eddig, nem futnak nekem.
201 mb ram szabad, jó most se chrome, se fb nem fut. :D

Xr

(#20565) Pietrosz válasza ricsike24 (#20550) üzenetére


Pietrosz
addikt

Hello!
lgcamera appot próbáld, az tud ilyet, de nem folyamatos lesz a focus, neked kell rábökni. Valaki írta, hogy neki ment a folyamatos autofocus is, én nem tudtam sehogy megoldani.

(#20566) Neleta válasza Polemius (#20536) üzenetére


Neleta
tag

Valahol a _/system/media/audio/ui mappában keresgélj. Ott kéne valahol megtalálni, melyik a billentyűhang, és felülírni arra, mi neked tetszik (készítesz pl.egy wav vagy mp3 fájlból, a lényeg, hogy ogg kiterjesztésű legyen).
Így lehet amúgy csengőhangot is berakni, vagy a zenelejátszónál, de ott csak a csengőhangot, ébresztőt és hívó csengőhangot) engedi.

(A system mappát pl. az explorer programmal tudod megnyitni.)

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#20567) ricsike24 válasza Pietrosz (#20565) üzenetére


ricsike24
tag

Köszi kipróbálom :D

(#20568) #33253120 válasza Polemius (#20507) üzenetére


#33253120
törölt tag

Legrosszabb esetben ha van root, akkor megkeresed a hangot filekezelővel, és kicseréled olyanra ami neked tetszik, csak persze nevezd át.

(#20569) Neleta válasza Hunt3r22 (#20564) üzenetére


Neleta
tag

Én is letiltottam ezeket még tegnap, de vhogy előkerültek, ahogy használtam magát a telefont. Az meg nem igazán megoldás, hogy folyton az eszközkelőben bogarásszak, mit tiltsak le, meg folyton ürítsem a memóriáját. A telefont használni akarom, azért van, de sajna nem elég erős ahhoz, hogy ugyanolyan gyorsan és stabilan kezelje az új szoftvert. Ahogy így olvastam, többségünknek ez a tapasztalata.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#20570) beccyboy válasza Lacuss20 (#20530) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Lődd ki az androidot is, akkor mégy annyi sem lesz foglalt és nem kell félned tőle, hogy elfogy. De komolyan, az android kezeli a memóriát. Ha kilősz valamit, akkor érzékeli, hogy sok a szabad RAM, és betölt 1-2 dolgot, hogy ha kell, gyorsan meg tudjanak nyílni. Szóval a folyamatos bezárás megnyitás csak eszi az akksit. Ha mindezt azért csinálod, hogy a növeld az akku időt, akkor pont az ellenkezőjét éred el vele.

[ Szerkesztve ]

Caffeine addict.

(#20571) ebegab92


ebegab92
senior tag

Barátnőmnek most lett véve Huawei Ascend Y300,aminek dobozán a Fast booting felirat figyegett.Először nem is hittem,hogy valami érdemi dolog lenne,erre meg mikor kikapcsoltam,utána meg be,hát azt hittem,hogy leesek a székről.Kikapcs és bekapcs = a T-Mobile-os zenés animáció hosszával + még egy kis idő.Bekapcs után még kell várni,hogy a progik összeszedjék magukat,de az asztalt hamarabb dobja be,mint egy i9070.Sokkal-sokkal hamarabb!Erre van valakinek ötlete,hogy hogyan lehet gyors bootot? :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#20572) NY124 válasza Neleta (#20569) üzenetére


NY124
tag

Az én olvasatom szerint eddig akinek gondja volt vele azoknak a factory reset az ajánlott, és a vas elég erős ahhoz hogy vigye a JB-t. Nekem eddig semmi rossz tapasztalatom nem volt, minden smooth és gyors.

(#20573) beccyboy válasza ebegab92 (#20571) üzenetére


beccyboy
aktív tag

ZTE Blade-nél úgy volt, hogy ha a boot animációt kivette az ember, akkor gyorsabban bootolt a telefon. Ennél még nem próbáltam, nem tudom ugyanis, hogy mit okozna az animáció törlése.

Caffeine addict.

(#20574) Neleta válasza NY124 (#20572) üzenetére


Neleta
tag

Mennyi az átlag memóriafelhasználásod?

Samsung szervizből kaptam vissza, alapból volt gyári visszaállítás, új szoft. fel, és én is nyomtam egy gyári visszaállítást, de hívhatjuk angolul is: factory reset. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#20575) NY124 válasza Neleta (#20574) üzenetére


NY124
tag

A régi GB-s értékekhez képest meglepően magas, kb. 380-as minimumtól 530-ig (a 625-ból ugye). De ettől függetlenül nem vehető észre lassulás.

[ Szerkesztve ]

(#20576) Acef válasza Neleta (#20574) üzenetére


Acef
addikt

Recovery-ből és menüből is???
Mindkettőt csináld!

Tegyél fel egy CoCore kernelt, root nem kell!
Garanciához egyszerűen visszarakod a gyári kernelt.

[ Szerkesztve ]

(#20577) dobolson válasza Neleta (#20556) üzenetére


dobolson
senior tag

Hivatalosan annyit tudsz csinálni a térképpel, hogy kikapcsolod a helyhozzáférését. Az alkalmazások között van olyan, hogy google beállítások, zöld ikon. Ott a helyre kattintasz, és kiveszed a pipát. Ilyen esetben nem fog működni a maps sem, szóval ezt mindig vissza kell kapcsolni, ha azzal akarsz navigálni vagy ilyesmi. A legegyszerűbb mód ennek a kapcsolgatására az lehet még, hogy lehúzod az értesítési sávot, hosszan nyomsz a gps gombra, ekkor felugrik a gps menüje, és ott a lehetőség ennek kapcsolására. Így ha gyorsan kell a maps, egyszerűbb innen engedélyezni a dolgot.

(#20578) Acef válasza dobolson (#20577) üzenetére


Acef
addikt

+ pl. a böngészőben, Widgetekben.
De leginkább a CoCore, és a két reset segítene, sztem. nem a maps a bűnös!

[ Szerkesztve ]

(#20579) Neleta válasza Acef (#20576) üzenetére


Neleta
tag

Köszi az infót, de másik kernelt nem szeretnék felrakni, bármikor beüthet a ménkű, elromolhat annyira a teló, h mondjuk be se tudom kapcsolni, akkor hogy rakom vissza a gyári kernelt? Ezzel most nem játszom (elég volt "megszereznem" a 3 pecsétet a jótállási jegyemre pár hónap alatt), de ha lejár a gari, meg fogom buherálni. ;)

Recovery megnyitása:
Kezdjük ott, hogy nem tudom hogy kell megnyitni. Anno rootolt SE telómon külön felraktam rá a progit, de itt, hogy? Azt, hogy nyomjam a hangosító gombot, a home és kikapcsoló gombot... Így nem jött be. :) Vmi más lehetőség?

Amúgy ne mondjátok nekem, hogy másnak nem eszik ennyi memóriát! Csinálni kéne ebből egy szavazást, kinek milyen értékhatárnál van. :)

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#20580) Neleta válasza dobolson (#20577) üzenetére


Neleta
tag

Ez már az elején megvolt, köszi!
Minden ilyen dolgot ki szoktam kapcsolni, és felesleges progikat se rakok fel. Még az airdroid látom, hogy ott fut, 4 mb, azzal nem tudok mit csinálni.

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#20581) dobolson válasza Acef (#20578) üzenetére


dobolson
senior tag

"Hogyan lehet (nem rootolt telón) a térképet leállítani, hogy ne fusson folyton a háttérben?"

Én erre válaszoltam. A lagg és a lassúság szerintem sem ez miatt van. Én egyébként nem is tapasztalok ilyet egyáltalán. Nálam gyorsabb minden, de a nova launcherben is szinte a minimumon vannak az animációk szintjei és a fejlesztői beállításokban is. Ez sokat segít a folyamatosságon.
Nálam, míg engedélyezve volt a helyhozzáférés, a kijelző és az operációs rendszer után a 3. legnagyobb fogyasztó a maps volt, ráadásul úgy, hogy el sem indítottam. A futó alkalmazások között persze ettől még ott marad, de nálam észrevehetően javított az aksiidőn is a kikapcsolása. Így persze nincs google now sem, akinek ez fontos.

(#20582) Neleta válasza dobolson (#20581) üzenetére


Neleta
tag

:) Igen, de ha akarjuk, bármikor bekapcsolhatjuk. ;)

Samsung S20FE, Huawei Watch Fit

(#20583) skifekete


skifekete
senior tag

arra még nem sikerült rájönni hogy mi az a google now azon kívül hogy semmi érdemleges infóval nem lát el

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#20584) Polemius


Polemius
aktív tag

JB-re frissítés után

Rootoltam a topic elején is szereplő leírás alapján a telefonom. Elvileg sikerült is.
Majd Play-ról telepítettem a Titanium Backupot.
Erre ilyet mond: nem sikerült megszerezni a root jogokat.
A SuperSu naplóban meg az szerepel, hogy "SuperSu Pro szükséges a funkcióhoz".
Hogyan tudom megoldani, hogy mégis kapjon root jogot a TB? Azért nem akarom megvenni a SuperSu Pro-t, hogy aztán esetleg akkor se működjön a dolog...
Így sok értelme nem volt rootolnom, hogy közben meg valójában nem kap semmi rootot. :(((

[ Szerkesztve ]

(#20585) woros


woros
őstag

Az akku idő, ezzel a JB-el viszont kiemelkedő ! 12 óra után egy kis játékkal együtt 92%-on áll a telo. :)

Stock JB TMH.

(#20586) vmisi68


vmisi68
csendes tag

hali,azt a kérdésem hogy az exDialer híváskezelőt hol,hogyan lehet beállítani hogy ez legyen az alapértelmezett és ne a teló sajátja

(#20587) Logeeen válasza woros (#20585) üzenetére


Logeeen
senior tag

És ebben mennyi a kijelzőidő?

#Xiaomi 13T#

(#20588) Valken


Valken
tag

Sziasztok!

KIES-sel probléma nélkül frissítettem a telefonomat JB-re, előtte és utána csináltam gyári visszaállítást, igaz, mindkétszer csak menüből. Alapvetően problémám nincsen, de az eddigi hozzászólások és az ismerősök elmondása szerint lehetne gyorsabb is a telefon.
Kernel cserét és egyéb nyalánkságokat nem tervezek, mert 2 hónapos a telefon és ha bármi beüt, akkor lehet, hogy hoppon maradok a garanciával.
A recovery-s reset még kimaradt, de ha felesleges (és pl. csak kernel csere és egyéb mókolás segít), akkor nem csinálnám meg.

(#20589) Acef válasza dobolson (#20581) üzenetére


Acef
addikt

:) Én sem neked...
Te is azok közé tartozol, akik a-z ig átnézik a beállításokat, és ésszel használják a telefont.
Sajnos sokan nem veszik erre a fáradtságot (és a visszaolvasásra), és jön a sok :W :szar a JB..
Itt nem feltétlen Neleta-ra gondolok, Ő csak a gart. félti, ez az Ő döntése.

Neleta recovery : home+power+hangerő+ kikapcsolt állapotban, tartósan, amíg a kék szöveges rész megjelenik :K

[ Szerkesztve ]

(#20590) dobolson válasza Acef (#20589) üzenetére


dobolson
senior tag

:) muszáj átnézni mindent, mert van pár ilyen apró dolog, ami nyugodtabbá teheti az androidos életünket.
Amúgy a laggról csak annyit, hogy az s4 topikban is nagyon közeli barátságban vannak vele a userek. :D

(#20591) Lt.zole


Lt.zole
tag

Nekem napokban előjött egy olyan hiba, hogy a telefon befagy. A reakció ideje 1 perc, ezt csinálja kb. 4-5 percig majd megjavul. Illetőleg, néha komolyan belassul a történet.(JB+stock kernel)

Nálatok nem volt ilyen?

(#20592) eastsider válasza Lt.zole (#20591) üzenetére


eastsider
nagyúr

véletlenül nem néztél előtte videót? (HD vagy youtube)
esetleg nem a playről töltöttél valamit?

[ Szerkesztve ]

(#20593) Lt.zole válasza eastsider (#20592) üzenetére


Lt.zole
tag

nem, teljesen random. Stand by-ba van, előveszem feloldanám a kijelzőt azt nem reagál.

(#20594) woros válasza Logeeen (#20587) üzenetére


woros
őstag

Csak 30 perc. :B

(#20595) tomiii007


tomiii007
senior tag

wooo i9070P-re jöttek ki romok és van MAGYAR T-mobilos !! :D az mi ?:D
remelem i9070Pbe is lesz zároltképenyőn gyorsindító alkalmazások...

[ Szerkesztve ]

(#20596) dobolson válasza tomiii007 (#20595) üzenetére


dobolson
senior tag

Ja, láttam én is, de mivel nekem vodás a telóm, semmi értelmét nem látom, hogy feltegyem. :) Majd ha lesz vodafone-os, azt feldobom a gari miatt.

(#20597) South Velen


South Velen
addikt

Szomorúan tapasztalom, hogy a T-s rom is ugyanazokat az idegesítő bugokat hozza, mint az összes eddigi JB. Úgy látszik normális JB már nem lesz a telefonunkra.

(#20598) HRicky


HRicky
tag

Valaki nem tudja hogy miért nem jelzi nekem hogy megjelent a frissítés?
(T-mobilos és nem piszkált rom)

(#20599) petya2012 válasza HRicky (#20598) üzenetére


petya2012
őstag

Kiesen nézd pc-n keresztül

(#20600) vazzz válasza South Velen (#20597) üzenetére


vazzz
őstag

Úgy néz ki, most tartunk a prognózis 4. pontjánál: [link] :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.