Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) bollokcs80 válasza DarkByte (#1549) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Yettel minden számlás előfizetésnél engedi az 5G-t, mindegy, hogy flottás, céges, vagy "sima" magán. Ahogy nézem a sebességével variálnak, az aktuális lakossági előfizuknál a nagyobbaknál gyorsabb.

Telekomnál csak a két legnagyobb (Gigaerős) csomagban van 5G, Vodánál nem tudom.

A lefedettség amúgy tényleg elég gyenge még, nekem Budapest közepén, irodában ülve, kb. kétpercenként váltogat 4G és 5G között.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#1552) klaya86 válasza bul07 (#1545) üzenetére


klaya86
senior tag

6 gb ram, 128 GB tárhely, igen papíron egyforma. Viszont az s21 fe-ben lpddr5 ram van már, tárhely ufs 3.1. Ez jóval gyorsabb írási és olvasási sebességet jelent, többszöröse annyak, mint amire az a70 képes. A snapdragon 888 szintén mérföldekkel gyorsabb, a kijelző 120hz. Igen, jóval komolyabb hardver, többet is eszik. Nálam 5 - 6.5 között mozog a kijelző idő így is. Pedig használom a telefont rendesen. Lehet az A70 2 órával többet bír, de cserébe az s21 fe minden tekintetben köröket ver rá. De ha neked elég most is az A70, akkor szerintem nincs szükséged egy s21 fe-re, egy aksi cserével olcsóbban megúszod.

(#1553) bollokcs80 válasza klaya86 (#1552) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én a 120 hertzet kikapcsoltam, mert nem érzem a különbséget. 5G-t engedélyeztem, AoD csak akkor villan fel, ha értesítés van. Így kb. 1.5 napot kibírok vele, ugyanúgy, mint az előző OP7T-mmel, amiben Snapi 855+ volt 3800 mAh-ás akkuval.

B.Cs.

(#1554) kutga válasza klaya86 (#1552) üzenetére


kutga
nagyúr

Szép az a képernyőidő.

Let the Zone take me if I am.

(#1555) bul07 válasza kutga (#1548) üzenetére


bul07
nagyúr

Annyira "régit" nem akarok már ha új telefont veszek :DDD

(#1549) DarkByte

Ha jól tudom a yeti nem korlátoz 5G, bárkinek elérhető
Még a iQ adat sim is képes 5G-re

Viszont a Telekom ha jól tudom nem minden díjcsomagot enged fel a 5G hálózatra, mint régen a 4G-nél is ez volt az elején

(#1552) klaya86

Ez mind igaz ha valaki ki is használja
Nekem minek erősebb processzor, nem játszok olyan játékkal aminél számítani, mindennapi használtba meg nem érezni szerintem

Majd ha a applikáció fejlesztők elkezdik elrontani az alkalmazásokat akkor majd lehet érezni hogy kell az erősebb hardver, és jön az inger hogy új telefon kell
Mert nem véletlen hogy mondjuk egy mostani Chrome verzió lassabban jön be egy régebbi hardveren, és nem a hardver lett gyengébb hanem az alkalmazás lett erőforrás igényesebb
(Vegyük mondjuk a 5ével ezelőtti csúcs Samsung telefon, akkor a legújabb Chrome verzió mondjuk 1sec alatt betöltött, ha ugyan arra a telefonra a mostani Chrome verziót felrakjuk mondjuk 2sec alatt tölt be, és nem a telefon hardvere lett gyengébb hanem a Chrome verzió kér több erőforrást, de ha az akkori verzió van rajta akkor ugyan úgy 1sec alatt betölt)

Képernyő időre visszatérve
Oké hogy most tud átlagba 6órát, de mi lesz 2év esetleg 3év múlva, mert én telefont nem egy évre veszek
Így az a jó ha minél magasabb képernyőidőről indul mert még használt akkumulátorral se lesz fájdalmas használni

......

Na mentem aludni
Mindenki megelégedéssel használja a telefonját :DDD

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1556) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Hello mindenki.

Nemsokára veszek egy ilyen S21FE-t.. átmeneti megoldásnak.
De ha jól tudom nem kapok hozzá töltőt.

Mivel nekem van egy pár 40Wos töltőm ami nem samu töltő, menni fog vele a gyorstöltés? És ha igen akkor mennyire gyors a gyorstöltés?

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#1557) kutga válasza bul07 (#1555) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem pont a mindennapi használtban lehet érezni, elég látványos a különbség az A és S széria között, az utóbbi jóval reszponzívabb, az alkalmazások gyorsabban nyílnak meg, a felhasználói felület fluidabb. Amikor visszamentem S-ről A-ra, ez egyből feltűnt. Nem csoda mondjuk, az ufs sokkal gyorsabb.

MOD
KKrisz751
25 wattal fog tölteni max kábelen.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#1558) KKrisz751 válasza kutga (#1557) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Köszi.. hát az elég gyér..
Nem tud rendes gyorstöltést? 40W környéként.. ne kelljen órákat várni.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#1559) klaya86 válasza kutga (#1554) üzenetére


klaya86
senior tag

Picit jobban el kell merülni a beállításokban és a telefon simán tudja utána.

(#1560) kutga válasza KKrisz751 (#1558) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem tud, a Note7 óta szerintem nem is fog egyik Samsung telefon sem. ;]

MOD
klaya86
Jaja, én elég light user vagyok, ha utánanézek lehet nálam is ennyire jön ki.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#1561) KKrisz751 válasza kutga (#1560) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Kár.. pedig jó dolog.
Na mindegy.. átmeneti időszakra jó lesz.

De legalább bír 2 napot az aksi ha nem nyúzom túl, csak telefonálás20-30 perc, 10-20 perc face/nap?
(3 napról nem is álmodom )

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#1562) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Nekem mi8-am van Quick charge 4+ töltéssel, ami... 18W?
Az teljesen jó, nem tudom mi a problema vele. Mondjuk amitol csodat varok az a vezetekmentes toltes. Ne kelljen a dugoval szenvedni

(#1563) kutga válasza KKrisz751 (#1561) üzenetére


kutga
nagyúr

Igazából nekem ez elég, másfél óra alatt megvan. Két napot szerintem nem fog menni.

Let the Zone take me if I am.

(#1564) 307 válasza KKrisz751 (#1561) üzenetére


307
csendes tag

az S22+, S22 Ultra tud 45W töltést, ha ez a fő szempont

(#1565) KKrisz751 válasza kutga (#1563) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Ok. Értem, csak hozzászoktam, ha a gyerek lemeríti 10%-ra akkor 15-20 perc alatt bele megy kb50% .

Amíg felöltözök, kávézok, stb addig van benne annyi, hogy elmegy 1 napig.
Igen Huawei-es vagyok és a 21FE nem is előrelépés a régi után, ugyan azt tudja nagyjából.
De jelenleg nincs olyan teló a piacon top kategóriába ami hozott volna valami újat. De a régi már 4 éves és már csak 1.5 napot bír az aksi full használat mellett. Ugyan ezt nem várom egy samsungtól, majd csökkentek a szokásaimon.

Közbe kaptam egy samsung Watch4 classic órát. És bár Össze kapcsoltam a Huawei-el kis trükközéssel. De fater A33asán is kiporóbáltuk és utána már nem akarta az enyémet.
Így eggyel több érv lett a telefon csere mellett.

Előbb utóbb a Huawei után kell valami más. Így 2-3 évig nyúzom ezt az órát egy samu telefonnal. Aztán kiderül milyen óra és telefon kombó lesz a következő. De a terv, hogy gyártó független komolyabb óra, így nem leszek kötve senkihez.

Nálam az akku idő, gyoprstöltés, kamera minőség és a rendszer stabilitás a lényeg, és még 1-2m ig vízálló is egyben és nem külön. Ebben pedig jelenleg nincs top a piacon. Mindegyik valamiben jobb (sőt a 22ultra brutális kamerával bír), de egybe nincs meg mind. Huawei-t kilőtték a többi meg nem tart még itt. Majd 1-2-3 év mulva hátha lesz másik gyártó ami tudja ezeket.
Nem vagyok android függő sem.

Ha dob egy ilyen paraméterűt a samsung a piacra.. akkor újra az lesz a következő. Nem vagyok márka függő sem. Bármi jöhet.
Most az óra miatt kicsit kötött vagyok, gyerekektől kaptam és bánt hogy nem tudom hordani így váltok.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#1566) kutga válasza KKrisz751 (#1565) üzenetére


kutga
nagyúr

Kínai vonalon vannak elképesztő töltési sebességek, ott ráadásul még töltőt is kapsz hozzá. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#1567) Roland0224 válasza bul07 (#1540) üzenetére


Roland0224
senior tag

Nekem mobilneten auto fényerőn galaxy watch4-gyel Bluetoothon jön ki az 5 óra SOT (60HZ)
Wifin többet bír Bluetooth watch 4 olyan 5-6 között link ez mostani itthon wifin.
Nekem 1 napot bírja (nálam ez a fontos) este már kér töltést de kocsiban avgy power bankról ez megoldható szerintem Mi9 után kicsit jobb az SOT
Mondjuk nekem sok a videochat benne (napi 1-2 óra) ha neten rendeled elvileg van 14 nap elállás de ennek járj utána
Sajnos mostanában ennyit bírnak a telók 4-6 óra SOT (ebben az árkategóriában ilyen tudással)

(#1568) ThorsHUN válasza kutga (#1566) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Igen amugy engem meg egy naggggyon jol arazott xiaomi 12S erdekelne :)

(#1569) gippazoid


gippazoid
senior tag

Samsung webhopról vásárolva, ha el akarok állni a vásárlástól, hogyan kell visszaküldeni a terméket? Saját költségen vagy futár jön érte? Erről sajnos nem írnak.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#1570) kutga válasza gippazoid (#1569) üzenetére


kutga
nagyúr

Én egyszer küldtem vissza mpl-lel, de lehet kérni futárt is az elállásról szóló nyilatkozaton.

Let the Zone take me if I am.

(#1571) gippazoid válasza kutga (#1570) üzenetére


gippazoid
senior tag

Gondolom ez már saját költséges. Mennyi volt az MPL?

Gippazoid Novelties Inc.

(#1572) kutga válasza gippazoid (#1571) üzenetére


kutga
nagyúr

Az mpl igen, a futár szerintem nem. Ha kisméretűre csomagolod akkor asszem 1200 forint.

Let the Zone take me if I am.

(#1573) kano válasza gippazoid (#1571) üzenetére


kano
nagyúr

Nem jött be az S21 Fe?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1574) gippazoid válasza kano (#1573) üzenetére


gippazoid
senior tag

Arra az esetre készülök, ha nem válik be... :D

Gippazoid Novelties Inc.

(#1575) DarkByte válasza gippazoid (#1574) üzenetére


DarkByte
addikt

Szerintem ők küldenek futárt, elálló nyilatkozaton meg tudod jelölni hogy kérsz. Itt tudod letölteni a support részről, kitöltöd és email-ben elküldöd nekik, aztán majd felveszik veled a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#1576) klaya86


klaya86
senior tag

Első negatív tapasztalat a telefonnal. Nyilván tisztában voltam a processzor tulajdonságaival, ezért nem meglepetés. Nem vagyok nagy gamer, egyedül a Cod mobile-t tolom. Azt viszont szeretem. Ma negyed óra játék után elkezdett a game micro laggolni, ami kurva gáz. A telefon nem volt forró, de érezhetően azért elég meleg volt. Előtte másfél évig poco F2 prom volt. Snapdragon 865el 2 óra játék után is max langyos volt a telefon és meg sem kottyant neki a COD. Erre a Samsung... Egy kicsit fájt. Csúcs kategóriás proci, 2 generációval frissebb, de nem tudja azt nyújtani,amit egy két éves processzor röhögve. Elég szánalmas.

(#1577) ThorsHUN válasza klaya86 (#1576) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Igen azt hiszem ugyanez van az egy generacioval ujabb prociknal is.
A 870 volt talan az utolso amelyik nem melegedett.

(#1578) klaya86 válasza ThorsHUN (#1577) üzenetére


klaya86
senior tag

Igen, sajnos az összes újabb proci ilyen.

(#1579) ThorsHUN válasza klaya86 (#1578) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Megrendeltem, van ket hetem tesztelni, kiprobalni aztan kiderul, hogy varok e meg egy evet a mi8-cal vagy megtartom, esetleg jovore lecserelem, ha kihoznak valami ertelmes procit.
Vagy ha normalis aron jon az iphone 14 akkor a kollegamtol megveszem a 13-at jo aron.

(#1580) kutga válasza klaya86 (#1576) üzenetére


kutga
nagyúr

Biztos a soc miatt volt?

Let the Zone take me if I am.

(#1581) kutga válasza ThorsHUN (#1577) üzenetére


kutga
nagyúr

Melegedett az is csak később kezdte a throttlingot.

Let the Zone take me if I am.

(#1582) klaya86 válasza kutga (#1580) üzenetére


klaya86
senior tag

Mi más miatt tud még grafikailag laggolni?

(#1583) kutga válasza klaya86 (#1582) üzenetére


kutga
nagyúr

Nemtom. Valami bug?

Let the Zone take me if I am.

(#1584) gippazoid válasza klaya86 (#1582) üzenetére


gippazoid
senior tag

Wifi lassulás miatt? S20 FE-n tapasztaltam. SD865 SoC.

Gippazoid Novelties Inc.

(#1585) Bálint941121 válasza klaya86 (#1582) üzenetére


Bálint941121
tag

Mondjuk ha nincs jól optimalizálva a játék próbáld ki más grafikai beallitassal vagy rakd újra a játékot nekem megoldotta pubg-nal..amúgy nekem is mikro laggol picit de szerintem inkább a kijelző azt olvastam nem a legjobb a válasz ideje kB 10ms ha jól tudom..melegedés tényleg melegszik én is mérges voltam miatta az elején de meglepetésemre ma már csak 40 fokig melegszik fel legelső játéknál meg 44 fokos volt és akkor a szoba hőmérséklet is kevesebb volt mint most.

(#1586) klaya86 válasza kutga (#1580) üzenetére


klaya86
senior tag

Csináltam egy 20 perces tesztet, mikor még megvolt a poco F2 prom. Sajna az ő eredményei nincsenek meg. De arra emlékszem, hogy 98% stabilitással tolta végig azt a 20 perces tesztet, és csak 2 fokkal volt melegebb a végére, mint az s21 fe. Az s21 fe tesztje itt van.


A poco végig 1200 körüli pontszámot hozott stabilan . A samsung látható, hogy a teszt első percében tudott csak csúcs teljesítményt nyújtani. Ahogy kezdett melegedni, úgy vette vissza a proci órajelet és hozott utána a teszt végéig 900 körüli pontot 62%os stabilitással. 2 fokkal volt csak hűvösebb, ami semmi, de teljesítményben 30%al a snapdragon 865 alatt marad. Ami jelentős különbség és fos eredmény. De hát ez van.

(#1587) Bálint941121 válasza Bálint941121 (#1585) üzenetére


Bálint941121
tag

Ha energia takarékos módban használom és sötét módot nem használom meg az aod-ot se így 7 óra üzem idő még van 13% volt mikor fel raktam tölteni.. [kép]

(#1588) kutga válasza klaya86 (#1586) üzenetére


kutga
nagyúr

Jaja ezt én is olvastam a tesztekben. A 865 generáció volt talán az utolsó ami hosszabb ideig tudta tartani a teljesítményt.

Kár hogy az ilyen valós tapasztalatokról kevés van a tesztekben.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#1589) kano válasza klaya86 (#1586) üzenetére


kano
nagyúr

A lapokat lehet szerintem attól is, hogy a OneUI visszaveszi a teljesítményt, ha melegszik a CPU. Samsung...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1590) klaya86 válasza kano (#1589) üzenetére


klaya86
senior tag

Igen tudom, ezt írtam én is.

(#1591) kano válasza kano (#1589) üzenetére


kano
nagyúr

Hihetetlen, hogy néha miket ír a T9 és én mennyire nem figyelek a végeredményre. Bocsánat.. :W

Szóval a laggolás lehet attól is, hogy...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1592) thboxx válasza kano (#1591) üzenetére


thboxx
aktív tag

Én ezért nem használom. Így max 1-2 betű megy félre... :DDD

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#1593) kano válasza thboxx (#1592) üzenetére


kano
nagyúr

De úgy lassabb a gépelés is sajnos. És már túlságosan is megszoktam. :(((

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1594) klaya86 válasza thboxx (#1592) üzenetére


klaya86
senior tag

A gyári samsung billentyűzettel nekem is megy össze vissza megy az írás. Olyan, mintha érzékenyebb lenne, vagy nem tudom. SWIFTKEYT használom, sokkal jobb. Ezzel nem gépelek félre, és a T9 is jobban működik.

(#1595) Carline


Carline
őstag

Úgy döntöttem hogy visszaküldöm a készüléket. 10 együtt töltött nap után jutottam erre az elhatározásra. Bár nagyon szerencsés voltam, hogy 156k-ért hozzá jutottam.
Részemről nem vállalható hogy a használati szokásommal ez a készülék újonnan sem bírja ki a napot (spórolással 10% alatt van mindig). Nem fogok e végett powerbankot vagy töltőt és kábelt vinni magammal. A Poco F2 Pro még igy másfél évesen is túlteljesíti üzemidőben az FE-t.
Az is fájó pont, hogy ugyanúgy 1 simmel bekapcsolt wifivel a két telefon között az esti merülés 1% vs 20% a poco javára.
Amit viszont sajnálni fogok az a fényképek, videók részletessége, minősége.
Ha az akku nagyobb kapacitású volna vagy a battery drain nem lenne ilyen jelentős biztos megtartanám. De sajnos igy nem.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1596) kutga válasza Carline (#1595) üzenetére


kutga
nagyúr

20 százalékot merült esténként? Nálam 2-3 százalékot, egy átlagos napon másnap reggelre még maradt benne 60 százalék akku.

Let the Zone take me if I am.

(#1597) Carline válasza kutga (#1596) üzenetére


Carline
őstag

Este 22 óra körül lett 100% majd utána a folyamatos esés az az esti merülés. Reggel rövid ideig rá lett téve töltőre, hogy legalább délutánig jó legyen.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1598) gippazoid válasza Carline (#1597) üzenetére


gippazoid
senior tag

Nem lehet valami app? Másoltad a régi telódról az appokat pl. Samsung Smart Switch progival?
Van nekem egy Nokia 5.3 telóm, 4000 mAh az akku. Van benne 2 db SIM és 5 GHz-es WiFi-n kapcsolódik a routerhez. Fut rajta a céges levelezés lezárt állapotban, én soha nem nyúlok hozzá, tehát képernyőidő 0 perc.
4-5 napot bír ki így, tehát 24 óránként merül 20-25%-ot.

Egy factory reset után érdemes lenne megnézni, hogy bír egy éjszakát. A legszükségesebbeket frissen telepítve.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#1599) Carline válasza gippazoid (#1598) üzenetére


Carline
őstag

Friss telepítés volt. A playről raktam fel ami kell.
FR-el tíz nap után nem fogok szórakozni. Nem akarok kicsúszni a visszaküldési időből sem.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1600) kano válasza Carline (#1599) üzenetére


kano
nagyúr

Pedig ez nem normális így. Valószínű Google lesz a hibás nálad. Ürítsd a Play és Play Service cache és háttértárat.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.