Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) csukasi


csukasi
tag

Segítséget kérnék tőletek. Note 10.1 sm-p605 3g LTE tabot vettem 2014 decemberében, kártyafüggetlenül újonnan. Sajnos megtörtént amit nem akartam, frissült a 4.3- as firmware- ről a 4.4 -es verzióra. Kínálgatta nekem már régóta, de mindig elutasítottam a telepítést, de egyszer véletlenül rányomtam a telepítésre, és lefrissült. És ez a baj. Ez az új rendszer egy kalap sz@r. Nem írja az external sd-t, de ez még nem is volna baj. A legnagyobb baj hogy a 4.3-mal full hd videóval vaj simán működött a miracast a nemrég vett sony tv-vel, de mióta frissült a rendszer ,nem kapcsolódik a tv-vel, csak irtózatos kínlódás árán, de akkor is csak szaggat a videó, teljesen használhatatlan. Egy vagyont fizettem ezért a tabért, de minek. Ez így egy nulla. Vissza tenném a 4.3-at, csak az a baj nem jegyeztem fel hogy melyik firmware volt rajta. (Ez esetleg ?) Szerintetek mejik lehetett ezen a kártyafüggetlen verzión. Az igaz tabon még nem csináltam ilyet, az S2- őn többször is. Vagy lehet szervizzel kéne csináltatnom, mert ilyen refless emlékszem nagyon meredek volt az S2-őn is, csak ott akksi ki- be könnyű volt, de itt ez nem lesz egyszerű, ha nem akar beindulni az éppen feltelepített firmware. Csinált már valaki ilyet? Simán ment ? Szervizekben szerintetek csinálnak ilyet ? Sajnálom ezt a tabot, mert olyan szuper volt a 4.3-as rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#302) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Egy ilyen cucc vásárlásán gondolkodom. Már több, mint 2 éves így garancia nincs rá, de állítólag tökéletes állapotban van külsőleg és műszakilag is. (Majd elválik, ha megnézem...)

Tudtok olyan tipikus/gyakori hibáról, problémáról amire érdemes odafigyelni?
Mi szokott leghamarabb/legtöbbször elromlani rajta?

Egyáltalán érdemes még ilyet venni szerintetek?
(SIM kártyás változat+BT bill. 60K körül)

Köszönöm, ha valaki válaszol.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#303) BatchMan válasza eclipse19 (#302) üzenetére


BatchMan
senior tag

Én a sajátomtól nem válnék meg. 60k-ért semmiképp se.
Már ejtettem le, napi szinten hordom, jegyzőkönyvezek vele stb. Imádom.

(#304) Ruuwa


Ruuwa
tag

Hali,

Valaki próbált már képernyúvédő fóliát/üveget a 2014-es note 10.1-hez? Látom a kínálatot, de azért érdekelne, mennyire zavarja meg az s-pen működését az extra réteg (ha egyáltalán).

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#305) ecaddsell válasza eclipse19 (#302) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nekem több mint két éve van meg (605, vissza lehet olvasni), nem tervezem eladni, zeró hibája volt (napi használatban van, amit vettem tokot hozzá az nem bírta, cserélni kellett). Firmware még mindig az a német független amit vétel után tettem rá, se a tab, se én nem akartam frissíteni.

Hol lehet 60-ért venni (vennék még egy 605-öt a családba, hogy ne az enyém szedjék el)?

Ruuwa
Vettem mattot meg normált e-bay-ről. A normál vált be (a matt nem teljesen sima), az vsz. nem zavarja a pent.

(#306) Ruuwa válasza ecaddsell (#305) üzenetére


Ruuwa
tag

Köszi, akkor nézek valami szimpatikusat. :R

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#307) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Egy Sony akciókamerát szeretnék rádugni a tabletre ( OTG kábelen ), hogy az azon levő állományokat meg tudjam nyitni ill. lejátszani a videókat. Ha PC -re dugom a kamerát minden okés, viszont ha a tabletre akkor sajnos nem mutatja a kamera SD kártyáján levő foldereket. Érzékeli hogy csatlakozva lett és mutat is két foldert, de mint megtudtam azok a kamera saját memóriájában vannak. Az SD kártya tartalmából sajnos semmi nem látszik :-(

( Úgy természetesen látom a videókat ha kiveszem az SD kártyát a kamerából, és egy USB -s kártyaolvasóval dugom rá OTG -n a tabletre, de szeretném ha nem kellene ki-be teszegetni a kártyát. )

(#308) xb12x válasza JozsBiker (#307) üzenetére


xb12x
tag

válaszoltam a kameratopicban, nekem AS200 és Note2014 megy hiba nélkül USB-n

(#309) Klon


Klon
aktív tag

Sziasztok!

Android 5.x-et szeretnél felrakni. Tudnátok ajánlani egy jó custom ROM-ot?
GT-N8020-ra kellene!!

Köszi!

(#310) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Akkumulátort hol lehet/érdemes venni hozzá ?

Jozs

(#311) ttdebrecen


ttdebrecen
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék vásárolni egy Note 10.1 2014-est lehetőleg sim kártyást.
Ha esetleg tud valaki kérem keressen meg.

Publikus az e-mail címem.

Köszönöm
Tibor

(#312) rankesz


rankesz
veterán

Hozzájutottam egy Lte modellhez, hát le a kalappal... Van még aktív tulaj itt?
Mennyit érnek ezek amúgy manapság? Az enyém makulátlan, gyári fólia még rajta, meg egy bőr tok ami bt billentyűzetes ezért az állapota a mai napig kitűnő

(#313) blash válasza rankesz (#312) üzenetére


blash
tag

Az enyem mukodik, nincs tul sok gondom vele. Passz, hogy mennyit erhetnek.

(#314) BéHGT válasza rankesz (#312) üzenetére


BéHGT
senior tag

Ismerősöm 55-ért vett egyet múlt héten, nagyon szép állapotban. :)

(#315) rankesz válasza BéHGT (#314) üzenetére


rankesz
veterán

Aha köszönöm a segítséget! Annyit esetleg nem tudsz hogy LTE verziót?

(#316) BéHGT válasza rankesz (#315) üzenetére


BéHGT
senior tag

Bocsánat a kései válaszért! Természetesen LTE-s.

(#317) haligali72


haligali72
aktív tag

Sziasztok! Hozzájutottam egy ilyen kis géphez én is, üdvözlőm aki még itt van! :)
Tudnátok ajánlani valami jó kis romot p605 re, amin működik az s-pen? Feltételezem max 5.1 android lehet csak, de ha lenne feljebb is, az csak hab lenne a tortán. Szempontom hogy legyen stabil, gyors(ha lehet ilyet kérni egy lassan 5 éves tabletre), jó sok ficsőr.
Köszönöm!

(#318) BatchMan válasza haligali72 (#317) üzenetére


BatchMan
senior tag

Nekem a gyári stock rom van rajta. Gyors, stabil.
Milyen fícsőrt hiányolsz?

(#319) haligali72 válasza BatchMan (#318) üzenetére


haligali72
aktív tag

Igaz, téyleg gyors! Nincs semmi gondom csak gondoltam valami N7 N5 poroktra, minden app kicsinyített, s pen plusz funkciók stb, de egész jó így is!

(#320) BatchMan válasza haligali72 (#319) üzenetére


BatchMan
senior tag

Nézz körül a samu boltban, ha S-pen plusz funkciókra vágysz.

(#321) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

a KNOXba tudja valaki, hogyan lehet appokat telepíteni? nincs benne google play... :(
a note 4-en Knox 2.6 van, azon bármit lehet, de a note 3 2.0-n is lehet néhány speckó appot. de ezen semmit.

P601 (3G), 5.1 Android, Knox 2.4.1

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#322) Gyurej


Gyurej
csendes tag

Sziasztok.
Jó állapotú Samsung Galaxy Note P600 2014 Edition-t keresek megvételre (karcmentes kijelzővel).
Kérem jelezzen aki tud ebben segíteni nekem.

(#323) Gyurej válasza rankesz (#312) üzenetére


Gyurej
csendes tag

ha sikerült már venned és továbbra is ajánlanak P600-as készüléket eladásra, kérlek irányítsd hozzám, mert engem érdekel. pontperem@gmail.com

(#324) Novver


Novver
senior tag

Szervusztok!

Akku cserére lenne szükségem és az a pár szervíz ireeálisan magas összegekkel bombázott meg
(90-100k JMF), tudtok esetleg megbízható szervízt ami nem aranyáron javít és cserél?

Mert ha valóban ennyi akkor inkább eladom a mostanit és veszek egy újabbat, csak ez a fektetett desing sokkal jobban bejön mint az újak állított verziója.

Life is a game... The game is my life!

(#325) BatchMan válasza Novver (#324) üzenetére


BatchMan
senior tag

Sajnos segíteni nem tudok.
Ellenben érdekelne, mi történt.
Elég sokmindenre használom, és még mindig heti 1-2 töltéssel elvan. De ha egyszer meghal, akkor sok veszik rajta. Mentegetni nincs türelmem.
Szóval mi a baj? Kevés az akku, vagy se kép se hang?

(#326) Novver válasza BatchMan (#325) üzenetére


Novver
senior tag

A szokásos okoseszközös probléma. Intenzív használat, napi 1-2 töltögetés és pár év alatt az akksi már nem tündököl.

Mit mondhatnék, gyorsan merül, lassan tölt. Tipikus akksi degradáció.

Life is a game... The game is my life!

(#327) blash válasza Novver (#324) üzenetére


blash
tag

Nem nehez szetszedni, majd kicserelni az aksit, csak ovatosan lepattintod a hatlapod. Valami plasztikkartya is jo erre, de ami nem art, az egy normalis csavarhuzo, ehhez PH000-s kell. Ami csavarhuzot az akkuk melle adnak, azok gyenge minoseguek, csak akkor hasznald, ha nincs mas.

ifixit.com/Guide/Samsung+Galaxy+Note+10.1+2014+Battery+Replacement/86078

youtube.com/watch?v=y7PP4tCJGAQ

[ Szerkesztve ]

(#328) Novver válasza blash (#327) üzenetére


Novver
senior tag

Köszi a tippet, de félek hogy elrontanám a tabletet, még így a guide alapján is :)

Life is a game... The game is my life!

(#329) blash válasza Novver (#328) üzenetére


blash
tag

A legrizikosabb resz a hatlap leszedese ugy, hogy ne tord le a kis pockoket. Ennel csak arra kell figyelni, hogy ovatosan nyulj a hatlap ala es feszegesd le azt. Utana csak par csavar marad meg a szalagkabelek kiszedese van hatra. Ha esetleg szetszedned, s rakod ossze, akkor a kijelzo csatlakozojahoz ragaszd oda a szalagkabelt egy darab celluxszal, mert valahogy kicsuszhat. Konnyu felismerni, ha ez tortenik, mert nincs kep. Errol is van par video a jutubon, gyakori hiba.

(#330) BatchMan válasza blash (#329) üzenetére


BatchMan
senior tag

Az enyém néha csíkoz, esetleg teljesen elmegy a kép. Szétszed cellux összerak? Hm. Ritkán jön elő.

(#331) blash válasza BatchMan (#330) üzenetére


blash
tag

Valoszinu, az is a kicsit kilazult kijelzokabel miatt van. Erdemes megigazitani. Cellux nem biztos, hogy kell, de valamit csak odaragaszatanek, hogy ne lazuljon ki ujra. Vagyis valami minosegibb celluxot hasznalnek, ami nem szarad le par honap mulva.

(#332) Mentolka


Mentolka
senior tag

Elemet keresek bele.
Hello,
Szerintetek, érdemes kínából rendelni akkut? Az aliexpress-en kb.50 különböző néven van T8220 akku.

(#333) Mentolka válasza Mentolka (#332) üzenetére


Mentolka
senior tag

Fú, de pörög a topik...

(#334) BatchMan válasza Mentolka (#333) üzenetére


BatchMan
senior tag

Nekem még jók az aksik. Két tabletem van, miután asszonykámtól nem bírtam elvenni. Ha sikerült a csere, azért beszámolhatsz mire jutottál, érdekelne.
Topik meg azért nem pörög, mert nincs igazából min. Újdonság nincs.

(#335) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. Nemrég vettem lányomnak (10 éves) használtan egy Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition-t. Nagyon szeret rajzolni.
na már most a hozzá tartozó s-pen hegye nincs meg, így vettem meg. Úgy voltam vele, hogy majd veszek hozzá másik ceruzát.

1. Kérdésem, lehet valahol kapni itthon bele való hegyet?
Mert a kínai boltokban (Wish, e-Bay, amazon stb...) lehet kapni, de azok 1-1,5 hónap mire ideérnek.

2. Kérdésem, amíg az eredeti tollhoz nem lesz hegy, vagy másik toll, lehet használni hozzá univerzális kapacitív tollat? Mert félő, hogy azok direkt olyan kijelzőkhöz készültek, amik eleve nem s-pen-esek.....

Válaszokat előre is köszönöm.

(#336) BatchMan válasza tzsolesz (#335) üzenetére


BatchMan
senior tag

Sikerült szerezni?
Az eredeti csomagban van 4-5 póthegy. Ha nagyon nem tudsz szerezni, szólj, előkaparom a dobozát...

(#337) tzsolesz válasza BatchMan (#336) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Sajnos nem sikerült. :(

(#338) MikeRenton


MikeRenton
tag

Valaki vállalná a LineageOS telepítését? Nekem túl összetett ez az egész folyamat. Soha nem csináltam még ilyet. És meglehetősen lomha már a tablet. Ritkán használom, de mikor erre kerül sor jó lenne egy frissebb Androidra épülő fürgébb rendszer. Ami nem mellesleg jobban testre is szabható.

(#339) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Az a problémám a tablettel, hogy rendszertelen időközönként újaindul. Nagyon zavaró a dolog, és így gyakorlatilag használhatatlan. Néztem fórumokon, de nem egyértelmű a megoldás. Van aki az akku hibás forrasztásának tulajdonítja a hibát, van aki a mágneses tokot tartja bűnösnek, stb.
Azt szeretném kérdezni, hogy itt valakinek esetleg volt-e ilyen gondja, és lett-e rá megoldás.
Arra gondoltam lehetne két ilyen tabletből egyet csinálni, ezért ha esetleg valakinek van sérült vagy törött, vagy netán egyszerűen csak megunt és nem használt eszköz amitől megválna, lécci keressen magánban. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#340) dse


dse
tag

szeretett p-605 tabletem, öt és fél év aktív szolgálat után, végleg elbúcsúzott tőlem :(

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#341) Seres Attila


Seres Attila
friss újonc

Sziasztok! samsung galaxy note 10.1 4g lte.32G tabletem mit kell telepítenekm hogy lehessen telefonàlni vele??

(#342) dse válasza Seres Attila (#341) üzenetére


dse
tag

gyári rendszerrel nem kell semmi, rajta van a tárcsázó

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#343) Clever0


Clever0
senior tag

Téves

[ Szerkesztve ]

(#344) Clever0


Clever0
senior tag

Tönkrement az érintőképernyőm, a javítása túl drága. Lehet ehhez egeret vagy billentyűzetet csatlakoztatni?

(#345) blash válasza Clever0 (#344) üzenetére


blash
tag

otg csatlakozval ra tudsz dugni.

(#346) Clever0 válasza blash (#345) üzenetére


Clever0
senior tag

Köszönöm. Találtam ilyet az ebay-en: For Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition Dual USB OTG Host Hub Cable + Power
Ugyanazt árulják többen is csak azt nem tudom, hogy az új vámszabályok miatt érdemes-e külföldről venni.

(#347) dse válasza Clever0 (#346) üzenetére


dse
tag

nekem 1 noname és 1 genius miniegérhez adott átalakítóval is ment

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#348) BatchMan válasza Clever0 (#346) üzenetére


BatchMan
senior tag

Én kombi wireless settel használtam windows terminálnak. Műxik.

(#349) Clever0 válasza BatchMan (#348) üzenetére


Clever0
senior tag

Attól tartok, hogy a rádiós kapcsolatot engedélyezni kellene, azt meg érintőképernyő hiányában nem tudok.
Egyszer megrendeltem a 3 kábeles átalakítót, az elveszett, most megrendeltem újra.

(#350) Clever0 válasza dse (#347) üzenetére


Clever0
senior tag

Nincs itthon ilyenem, ezért rendeltem átalakítót. Majd meglátjuk, hogy ideér-e és működik-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.