Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) moleculez


moleculez
veterán

Ennyiért teljes win8-tab is van, úgy tudom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#52) joey04 válasza spawn21 (#6) üzenetére


joey04
titán

egy átlagos user valóban vehet olyan laptopot ennyiből ami számára jó, és minden igényét kielégíti. de attól még nem lesz komoly gép.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#53) dAnky válasza Gambas (#50) üzenetére


dAnky
aktív tag

En is 32est akarok venni csak wifis nekem eleg. Van mellette egy note 3am ebbol megtudom osztani a mobilnetet is de a tab csak otthonra kell mashova eleg a note 3 is:) ebben a telefonba erzem mar azt hogy kepes teljesiteni egy olyan sebesseget internetes weblapok betoltesenel is amikor mar azt mondhatom nincs szuksegem a laptopra mert ez is kelloen gyors mar.

(#54) Touch-ko válasza Hadeska22 (#20) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nemtudom nalunk az S4 megjeleneskor kb 4000- ft-tal volt olcsobb mint az iPhone 5..
Arrol nem az Apple tehet, hogy ket honap milva a felet eri a telefon.

(#55) UFC válasza Touch-ko (#54) üzenetére


UFC
aktív tag

Hát igen! De szépen fogalmaztál! :R

Másik példa mikor kijött a HTC ONE 180.000ft volt most már 110-ért hozzád vágják. Ezeket a telefonokat mivel orba szájba Sz@rják őket piszkosul nem tartják az árukat! Ma kijött egy holnap is kijön egy és utána már árverseny keletkezik, és ki adja olcsóbban és szépen zuhan az ár. Ezért van az hogy lehet hogy drága az Apple de tartja az árát! Így ha egyszer többet adsz ki érte akkor viszont ha el akarod adni többet is kapsz érte.

(#56) UFC


UFC
aktív tag

Témához visszakanyarodva akinek van ilyen annak mi a tapasztalata?!

(#57) UFC


UFC
aktív tag

Témához visszakanyarodva akinek van ilyen annak mi a tapasztalata ezzel a tabbal kapcsolatban?!

(#58) dAnky válasza UFC (#55) üzenetére


dAnky
aktív tag

Ez pontosan igy van ahogy mondod. Csak fene h az ipad air nem 16:9es vagy 16:10es es nem bovitheto... pedig jobb vetel lenne mert tenyleg jobban tartjak az arukat. Az iphonenak meg kicsi a kijelzoje...

[ Szerkesztve ]

(#59) UFC válasza dAnky (#58) üzenetére


UFC
aktív tag

Ezt elismerem! Ők még ezt nem tartották fontosnak vagy nem tudom,de az Iphone 6 meg szerintem a következő IPad ezeknek az igényeknek is megfog felelni. De ezért van az hogy kompromisszumokat kell kötni!
Kinek mi, van akinek alapból kilőve az IOS miatt, van akinek meg pont az tetszik!

(#60) megnezo


megnezo
csendes tag

Mint minden hazánban az ÁRA a döntö bárminek,Nem mindenki engedheti meg anyagilag az ilyen ketyere megvásárlását,Ki-mit-mire tud használni?Van amikor /notebook-Lapi-topi a jobb/ igaz az árak itt is mások,kitöl.milyen márka? :F :F

(#61) UFC válasza megnezo (#60) üzenetére


UFC
aktív tag

Természetesen az ár nagy úr. Meg az ember meggondolja mire mennyit tud meg mennyit akar költeni.

És valóban a felhasználástól is függ.

(#62) Touch-ko válasza dAnky (#58) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Csak fene h az ipad air nem 16:9es vagy 16:10es es nem bovitheto... pedig jobb vetel lenne mert tenyleg jobban tartjak az arukat. Az iphonenak meg kicsi a kijelzoje...`

-HAsznaltam mar 16:9-es Samsunt Tab-ot... A netezeskor landscape modban felugro billentyuzet kitakarta a kepernyo 2/3 reszet, igy nem lattam megfeleloen a kijelzot gepeleskor.

Filmnezesekor nem zavaro az iPad keparanya.

(#63) Meelt


Meelt
csendes tag

Szerintem abszolút jó kis tablet lett, bármilyen Samsung, de még más gyártó tableteit is bőven veri... Azért lássuk be, 2k kijelző, Snapi 800, 3GB ram, 8 Mpx kamera és még villanó is!! Azért ilyet még az Ipad se tud.. és most lehet jönni azzal hogy az iPad az Apple és amúgy is gyors... Ja viszont közben nem kapsz hozzá ilyen grafikájú játékokat és mindazon plusz szolgáltatásokat, gondolok itt az S Penre és a többi extrára, ami mindig is Android+ lesz.. :DD

There is not good or bad, but thinking makes it so!

(#64) UFC válasza Meelt (#63) üzenetére


UFC
aktív tag

Ahogy az is android plusz lesz hogy belaggol :)

[link]

Ime egy link! A nagy piszok erős hardverrel felszerelt tab lemarad egy 2 magossal szemben. Ez a teljesítmény!

De ez is olyan kinek mire van szüksége! IOS mindig is stabilabb és gyorsabb lesz. És szeretem amúgy is hogy mindig ha kijön valami azt hasonlítjátok a régihez, akkor várjuk meg az új Ipad-et é azzal lehet összehasonlítani. Sebesség meg még igy is gáz hogy elmarad vagy max egy szinten vannak. egy 4 vagy 8 magos egy 2 magossal szemben. Elég szomorú :)

[ Szerkesztve ]

(#65) UFC válasza Meelt (#63) üzenetére


UFC
aktív tag

De kapsz még egy komplett tesztet ahol megint csak kikap!

[link]

(#66) rizso


rizso
addikt

Elfogadnám, nem is kicsit :) Mondjuk az ára az nem gyere be, nagyon nem...

És igen:
"aki hajlandó egy komolyabb notebook árát elkölteni egy táblagépre" - itt még mindig csak egy tabletről van szó, ami a legtöbb embernek csak szórakozásra kell, asztali/laptop/telefon mellé.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#67) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

A képminőség táblagépes berkeken belül jónak számít, a csúcskategóriás okostelefonokhöz képest viszont inkább közepes.

(#68) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Csak nekem fura, hogy a közvetlen előd teljesen kimaradt a hasonlásból? Legalább kijelzőben mellé lehetett volna tenni a Nexus 10-et.

Knox miatt bukik az egész :) Több Samsungom se lesz amég ez a Knox ott van.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#69) gezatata válasza f(x)=exp(x) (#67) üzenetére


gezatata
aktív tag

én is főként a magas fekete miatt nem merem meg venni

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#70) janos1988


janos1988
addikt

7" méretbe fm rádióval + 2 usb-s, hdmi kimenetes aksis bill-es dokkolóval féláron már tökéletes is lehetne... :))

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#71) Gambas válasza f(x)=exp(x) (#67) üzenetére


Gambas
tag

Borzalmas az írás....okostelefonhoz hasonlítja a kijelzőt,13 mpx kameràt hiányol,Kit Kat ot keres rajta meg unalmas a Tw ami a tavalyi csúcsmodellekben van.....LEIRTAM már az elejèn is (csak az furcsa mód eltünt)ez a tablet oktoberben már piacon volt én novemberben vettem.... Jó lenne már szakertőknek pontos informàciók alapjàn cikket írni mert ez siralmas.....

[ Szerkesztve ]

(#72) drlovi válasza UFC (#64) üzenetére


drlovi
aktív tag

azért lesz az ipad airhez hasonlitva mert az air 479€ note 2014 meg 499€ ( németország MM). Legalább 3 hónapja kapható németben már, annyira nem újdonság.

A userek nagy részét nem érdekli hogy az ipad 3 mp vel előbb tölti be az oldalt. Ez hogy kinek melyik jönn be jobban, az ember függő.
Nekem személy szerint tetszik az Ipad AIR,csak 16 gb-os tárhelyel nem vagyok kibékülve. Ha lenne bővíthetősége akkor más lenne a fekvése. Viszont a többséget ez sem érdekli , mert viszik így is.

Nekem tetszik ez a Tablet. Nem rég szert tettem egy note3 ra , és abból kiindulva ez is bejövős lehet. Már a 3 gb ram is csalogató, ill. az osztott képernyő is egy hasznos dolog. Telefonon én nagyon sokat használom.

[ Szerkesztve ]

(#73) UFC válasza drlovi (#72) üzenetére


UFC
aktív tag

Én ezt megértem. Csak szeretem mikor az emberek felvágnak az éppen aktuális legújabb kütyüvel hogy nah ez most kijött és ez a cúcs és a többi szar! És ezt nem szeretem!

Természetesen mindennek van előnye hátránya. A többi már csak rajtunk múlik kinek mi a fontos mit vár el az adott eszköztől! Természetesen ez a Samsung tab is egy jó készülék, de amit írtál mondjuk a 3mp különbség az IPad javára engem sem érdekel csak mikor magyaráznak hogy jaj micsoda csoda erős és közben a 8 magos a 2 magossal egyszintű vagy néha el is marad tőle. Ami nem a Samsung hibája hanem az android nem megfelelő optimalizációja miatt van úgy vélem!
És mielőtt esetleg valaki jönne azzal hogy Apple fan vagyok nem erről van szó csak látom a különbségeket!

Természetesen a Samsung tablet-nek és vele együtt az androidnak is vannak előnyei, de vannak hátrányai is!

(#74) silentkiller válasza UFC (#57) üzenetére


silentkiller
senior tag

Milyen tapasztalatra vagy kíváncsi? Általánosságban véve vagy van valami specifikus dolog érdekel?

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#75) UFC válasza silentkiller (#74) üzenetére


UFC
aktív tag

Általánosságra! Mindennapi használatban mennyire kényelmes a mérete ,sebesség tapasztalatok?
Mennyire szép a kijelző, napfényben mennyire látható a kijelző? Mennyire jól használható a kis ceruza hozzá stb. :R

[ Szerkesztve ]

(#76) dAnky válasza Touch-ko (#62) üzenetére


dAnky
aktív tag

az hot kitakarja a bill a képernyő nagy részét az igaz és tényleg zavaró. Filmezéssel nekem az a baj hogy a 4:3 miatt alapból fekete csík van alul felül és még rátesz az is mikor a filmeknek is nagy része alapból 16:9-en is fekete csíkot hagy alul felül, ez sajnos a 4:3-as képarányon duplán érvényesül és az úgy már nem a legjobb. De nekem a legnagyobb problémám a bővíthetőség miatt van, nekem kell hogy legyen egy 100 giga legalább a torrentezgetés miatt. Jó persze lehetne h legyen itthon felhő és akk oda töltök de az is 30-40 ezer forint. az ipad air 128 gigás verziója meg 200fölött van ami nekem már sok

(#77) nggabi


nggabi
nagyúr

de azért valahol sajnálatos, hogy a Galaxy Note 3 kimondottan jó minőségű, 13 megapixeles érzékelőjét ide nem ültették át.

sztem inkább örüljenek h nem ezt kapták... :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#78) Xero válasza drlovi (#72) üzenetére


Xero
nagyúr

Most húztam le 10 napot külföldön a 16-os Air-el. Volt nálam laptop és telefon is, de igazán egyiket sem vettem elő. Az Air-el neteztem, emaileztem, elalváskor hallgattam némi zenét/podcastet. Volt rajta pár sorozat, film és ennyi.
Erre a 16GB bőven elegendő. Értelmesebb wifivel itthonról is nézhettem volna a filmeket, de nem hiányzott.
Szóval nem minden élethelyzetben olyan szükséges a nagyobb modell. Én is vehettem volna nagyobbat, de egyáltalán nem éreztem fontosnak.

Az üzemidőben pedig egyszerűen verhetetlen az Air. Ahogy olvastam a tesztet erre figyeltem fel legjobban. Kevesebb mint 9 óra? Ok szép eredmény, de a fent felsorolt felhasználás mellett az Air nálam így vizsgázott. Ezt a szintet illene megütnie.

(#79) Hobbbyt válasza UFC (#73) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Szörnyű, hogy itt magozol. Nem értem az egyes embereket, hogy mégis miért számít a magok száma egy TELJESEN eltérő SoC esetében. Egyszerűen semmi értelme azzal jönni ,hogy az apple csak 2 magos bezzeg az androidban 4-8 és mégse megy. Nyers erőben az apple saját chipje 2 maggal tudja azt amit az androidban 4 maggal oldanak meg. (8 magos még nincs!)

Olyan ez mintha az AMD Bulldozert hasonlítanád az Intelhez magok terén.. ami ugyancsak nonszensz.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#80) silentkiller


silentkiller
senior tag

Persze, sok minden jót/rosszat elmondanak a teszten de én úgy voltam vele, hogy pont az akksi lesz az erős oldala ennek a tabletnek. Bejött a számításom... Ma reggeli screenshot a készenléti időről, LTE(!) változat. A lejjebb lévő részeket adatvédelmi okokból nem hagytam benne, napi használatban, okosan optimalizált, teljesen hivatalos ROM-mal.

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#81) solaris17


solaris17
aktív tag

Megpakolták azért.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#82) silentkiller válasza UFC (#75) üzenetére


silentkiller
senior tag

Ok, rövid háttér: Samsung Galaxy Tab2 10.1 3G után akartam valami erősebbet, főleg a kijelző felbontás oldalán mert a programok/megoldások amiket használok, ott jobb a nagyobb felbontás, könnyebb vele dolgozni. Apple eszközök szóba sem jöhetettek... nekem nem kellenek. Mivel még csak hír volt a Note 2014 ezért beleugrottam egy full HD-s Sony Xperia Tablet Z-be (LTE) de ahogy írtam, örülök, hogy (ráfizetéssel is) de megszabadultam tőle. Vártam a Note 2014 LTE változatát. Én a tableten is "dolgozom", adatokat, működéseket elemzek, Office dolgokkal dolgozom és persze netezek, Viber/Skype, jegyzetek, ebook-ok, stb. Pillanatig sem gondoltam, hogy a Note 2014 nem hozza azt amit "ígért" lévén a Tab 2-ömet is imádtam. Már már ott voltam, hogy a német eBay-ről rendelek mert annyira nem volt itthon LTE változat Karácsony előtt.

Minden nap használom, az előbb lőttem vele egy screenshot-ot az akkumulátor teljesítményéről, több, mint kielégítő. Az képernyőt nem auto módban használom, hanem elég alacsony beállításokkal (20-30% körül lehet) mert normál irodai viszonyok között kiégeti a retinámat :DDD tényleg iszonyat fényereje van még a Sony-hoz képest is. A cerkát még csak most kezdem használni, a multi window pedig ugyancsak segít a munkában/multitaskingban. Szerintema hardvere több,mint elég, egy okosabb optimalizáció után normál esetben 800-1GB között mozog a RAM használat és semmi sem akassza meg.

Igen, nagyon drága volt. Megérte? Igen. Nem a legjobb ár/érték arányú LTE-s 10.1-es tablet a piacon de az Apple-ek mellett a legjobb és legalább 1, esetleg 2 évig még vállalható lesz mind belsőleg, mind külsőleg.

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#83) Gyula84


Gyula84
veterán

Videófelvétel van (max. Full HDl) :Y

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#84) Xero válasza silentkiller (#80) üzenetére


Xero
nagyúr

Na ez így korrekt.
Böngészést wifin mennyit bír?

[ Szerkesztve ]

(#85) UFC válasza Hobbbyt (#79) üzenetére


UFC
aktív tag

1. Van nyolc magos Exynos-nak hívják már Galaxy S4-nél is volt. A számítógép kicsit más!

A lényeg hogy az IOS rendszer stabil és gyors egy 2 magossal. És azért emelem ki mert mindenki attól van elájulva hú ebben most a az új snapdragon lesz vagy mi lesz benne júj most még erősebb lesz, igen papíron erősebb és használatban meg hello, és ez elég szomorú. Szóval míg mindenki arra veri a nyálát hogy erősebb a hardver és ez az újítás és közben a teljesítménye még mindig egyenlő egy jól optimalizált kétmagossal akkor miről beszélünk. Az androidot kéne optimalizálni és akkor gyorsabb lehetne ilyen hardverrel. Meg elég szörnyű hogy 4 meg 8 magosokkal belaggol a telefon.

(#86) silentkiller válasza Xero (#84) üzenetére


silentkiller
senior tag

Azt sajnos nem tudom megmondani mert 95%-ban 3G/4G-t használok.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#87) UFC válasza silentkiller (#82) üzenetére


UFC
aktív tag

Köszönöm ezt a korrekt választ! Örülök hogy ilyen jól sikerült. Használd egészséggel :) :R

(#88) Xero válasza silentkiller (#86) üzenetére


Xero
nagyúr

Ejj. :P

Számomra valahogy irreálisan kevés a tesztben szereplő érték. Az a meglátásom, hogy a Samsung sem hülye, hogy az iPad alá ennyivel belője.

(#89) Touch-ko válasza dAnky (#76) üzenetére


Touch-ko
őstag

`De nekem a legnagyobb problémám a bővíthetőség miatt van, nekem kell hogy legyen egy 100 giga legalább a torrentezgetés miatt. Jó persze lehetne h legyen itthon felhő és akk oda töltök de az is 30-40 ezer forint. az ipad air 128 gigás verziója meg 200fölött van ami nekem már sok`

-A nem bovithetoseg az valoszinuleg iTunes Store miatt van, mert az Apple megallapodast kotott a kiadokkal, hogy nem tamogatja az illegalis tartalmak terjedeset.
Tovabba lehet hozza kapni kartyaolvasot, amirol le tudsz szedni kepet vagy videot.

Ha torrentezel a tableteddel, akkor az mar onmagaban illegalisnak szamit az Apple-t forgalmazo ceg orszagaban, illetve a fejlett vilag nagy reszen. Mellesleg a torrentezos dolgokat nem nagyon kellene hirdetned a forumon:)

Illegalis cselekmenyeket pedig NE vard, hogy tamogassanak.

Ha filmet akarsz nezni az iPad-en, akkor az Apple szerint ezt kellene tenned: Megvasarlod a filmet az iTunes Store-bol, (nem letoltod illegalisan) es azt barmikor meg tudod nezni. Ha nem kell letorlod, ha megint kell leszeded a felhobol.

Nekem 64GB-s verzio van, szamomra boven eleg. Mindig van 3-4 film rajta, ha esetleg valahova el kell utazni,ne szopjak az utolso pillanatban vele.

Az iPad tablet, elsosorban internetezesre valo. Legalabbis ez a killer feature.

(#90) Gambas válasza Touch-ko (#89) üzenetére


Gambas
tag

Ezt most nem gondoltad komolyan amit leírtàl ugye????

(#91) Touch-ko válasza Gambas (#90) üzenetére


Touch-ko
őstag

Igen, teljesen komolyan! Mi nem tetszik? Megindokolnad?

(#92) Gambas válasza Touch-ko (#91) üzenetére


Gambas
tag

Nincs indok....veszett ügy...szép napot😊

(#93) UFC válasza Gambas (#92) üzenetére


UFC
aktív tag

:D Meg se birod indokolni :D Hát akkor valóban veszett ügy :C

(#94) Gambas válasza UFC (#93) üzenetére


Gambas
tag

Na te meg aztán.....

(#95) UFC válasza Gambas (#94) üzenetére


UFC
aktív tag

Várjuk a véleményt :)

[ Szerkesztve ]

(#96) Gambas válasza UFC (#95) üzenetére


Gambas
tag

A Te véleményedet már hallhattuk a 'magok' tekintetében,lefagyott a gépem tőle...sztem ne akard,hogy véleményezzem...Te irogathatsz tovább,engem meg nem tíltanak ki...mindketten jobban járunk...Peace

(#97) UFC válasza Gambas (#96) üzenetére


UFC
aktív tag

:D Vicces vagy!

Tudod ha valamivel nem értesz egyet el lehet modnani az észrevételed és a vélemyedet! ( millió másik ember szerint magok tekintetében igazam van.

Ha megmagyarázod az is jó. Hogy egy 4 és 8 Magos android teljesítménye miért csak egy 2 magos Iphone-nal egyezik meg! Én szívesen meghallgatlak!

(#98) Gambas válasza UFC (#97) üzenetére


Gambas
tag

Teljesen más a 2 rendszer talán azért!Ennél többet nem írok mert nincs egyszerübb gyorsabb érvelés😊

(#99) UFC válasza Gambas (#98) üzenetére


UFC
aktív tag

Ebben igazad van. Csak akkor a sok ember ne szarozzon! Egyik se szar csak megvannak a különbségek. De nagyon eltértünk a témától. Mindegyik készülék és rendszer jó. Mindenki a neki megfelelőt válassza!

(#100) Gambas válasza UFC (#99) üzenetére


Gambas
tag

Pont ezért vettem ezt a Note-ot,mert nekem ez felel meg!Ha az Air bővíthető lenne akkor rezgett volna a léc bevallom....lehet azt vettem volna...Pedig elötte is 10.1 Note-om volt..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.