Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) joey04 válasza Touch-ko (#89) üzenetére


joey04
titán

Ha torrentezel a tableteddel, akkor az mar onmagaban illegalisnak szamit az Apple-t forgalmazo ceg orszagaban, illetve a fejlett vilag nagy reszen. Mellesleg a torrentezos dolgokat nem nagyon kellene hirdetned a forumon
llyyézzus. :W

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#102) Gambas válasza joey04 (#101) üzenetére


Gambas
tag

És még nem érti miért írtam neki,hogy 'veszett ügy'....Komoly az agyjárása😊😊😊Lol

(#103) Touch-ko válasza Gambas (#90) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nem, nem ertem. Indokold meg, mivan nem megy?
Ilyen utoljara kb 5.osztalyban tortent velem amikor kirohogtek es amikor indoklas mar nem tudtak adni..

(#104) Touch-ko válasza joey04 (#101) üzenetére


Touch-ko
őstag

Szerinted az illegalis tartalom letoltese, hasznalata, megosztasa nem illegalis?
Lehet, hogy en tudom rosszul es emiatt vannak letiltva a torrent oldalak erre fele...

(#105) Hobbbyt válasza UFC (#85) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Az az igazság, hogy az írásod után biztosra veszem, hogy egy kicsit se értesz a témához.

Nincs 8 magos Exynos! 4+4 magos. Egyszerre sose aktív mind a 8 mag. De nézz kicsit utána.. és rájössz.

A Lényeg az, hogy hülyeséget beszélsz. Az A7-es proci számítási teljesítményben a Snapdragon 800-as ellenfele. Itt ott kicsit jobb, máshol meg rosszabb. De abszolút 1 kategória a kettő. És innentől fogva magyarázhatod te a hülyeségeket. Ha nincs számítási teljesítményed, a hajadra kenheted a jó optimalizációt. Az Apple azért gyors, mert (mindig is) erős hardver van/volt alatta. Az, hogy nincs laggolás, az optimalizáció.. de az, hogy pl. egy képet milyen gyorsan forgat csak a nyers erőtől függ. Amiben az Apple jól áll.

Sok buta ember hiszi azt, hogy "Az androidot kéne optimalizálni ".. Igen ám, de mire? Optimalizálni csak 1 komplett hardverre lehet. De mint mindenki tudja, lassan a mosógéptől kezdve a tv-ken át a vezetékes telefonig mindenen android fut. Ez az "optimalizálatlanság" az ára annak, hogy iszonyatosan széles a hardver támogatása a rendszernek.. Ez van. Kell vagy nem.. Nézd meg a WP készülék kínálatot.. ott is lényegében 1-2 hardvert kapsz meg több műanyag házba csomagolva., még a felbontások se térnek el.. Pörög is a rendszer úgy ahogy a nagy forrás kódban meg van írva.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#106) Gambas válasza Touch-ko (#103) üzenetére


Gambas
tag

Indoklást tudnék adni,de nem szeretnék!Amint láthatod nem csak nekem fura az írásod!Mindegy nem vagyunk egyformàk,és így a jó😊

(#107) Drachoo válasza Touch-ko (#91) üzenetére


Drachoo
senior tag

A torrent maga nem illegális... :U A tartalom már lehet az amit megosztasz vele.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#108) UFC válasza Hobbbyt (#105) üzenetére


UFC
aktív tag

Én tudom hogy 4+4! De 4+4 barátom az nem 8?

És szerinted miért a neve Octa core?

Én értek a témához van 4 erősebb 4 gyengébb mag a gyengébb mag az energiatakarékossághoz kell. De te azt mondtad nincs nyolc magos csak 4+4 ami =8 de semmi baj :D Elnézzük neked :C és én nem értek a témához :)

Amúgy meg látod azt hiszitek milyen jó az android mert mindenhol az van csak közben optimalizálni nem tudják mert van 8 millió eszköz ami ezt használja. Ez lehet előny is és egyben hátrány is.

"Az A7-es proci számítási teljesítményben a Snapdragon 800-as ellenfele. Itt ott kicsit jobb, máshol meg rosszabb. De abszolút 1 kategória a kettő."

Hát ez az csak nem érted hogy mindenki arra veri a mellét hogy júj még erősebb hardver van a legújabb androidba fú ez most megeszi reggeli a szar Iphone-t és lám mint te is írtad nagyjából egytudású a kettő.

Szóval hiába jön az egyre nagyobb Mhz-n ketyegő proci ha nem tudják optimalizálni.

De valakinek pl ettől egyedi az Iphone- és ettől az IOS mert nem minden készülékben ez van. Arról nem beszélve ezért tudja tartani az árát is! Mert IOS és ezáltal Iphone-ból csak egy van. Android-ból meg 8 millió és sose fogja tartani az árát mert árversengés van a gyártok között ki adja olcsóbban az androidos telefonját! Szóval mikor az árát szidjátok itt van rá a válasz. Egyedüli a piacon és prémium anyagból van! És ezt barátom meg kell fizetni!

Most az hogy mekkora a kiejlző meg mennyire testre szabható vagy nem testre szabható a rendszer az már más kérdés mert az embere válogatja mi tetszik neki!

[ Szerkesztve ]

(#114) joey04 válasza Touch-ko (#104) üzenetére


joey04
titán

ne tetézd szerintem, mert ciki. ;)
btw táblára telóra nekem is fölösleges, gépen szoktam torrentezni.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#119) Hobbbyt válasza UFC (#108) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ez az a pont ahol fel kellene fedezni a marketingesek közrejátszását. Az Octa az csak egy név.
8 magos akkor lesz ha mind a 8 mag egyidejűleg is képes lesz számolni. Addig csak 4 magos marad.. hiába van benne fizikailag 8 mag. 4 feldolgozó szálat kezel. És pont. 4 magos. Ez vitán felüli tény.

(Attól mert egy autónál tudod állítani, hogy első 2 vagy hátsó 2 kereket hajtsa (de egyszerre a 4-et sose!) nem lesz 4 kerék meghajtású.. (nem tudom, hogy létezik e ilyen.. csak az elméleti oldala a lényeg))

"mindenki arra veri a mellét hogy júj még erősebb hardver van a legújabb androidba fú ez most megeszi reggeli a szar Iphone-t"

Ezt hülyeség.. légy oly szíves nevezz már meg ilyen embereket. Komolyan mondom, szerintem ezt a dogot az iFanok halluzzák csak. De úgy igazából ilyet még sose hallottam, csak az Apple tulajoktól.. hát nem fura? :U
Az olyan emberek véleményét akik nem tudják ,hogy a pnp és npn között mi különbség, nagy ívben leszarom ebben a témában.. (meg úgy alapvetően az elektronikai kérdésekben)

Az itt jelenlévők elméletileg fogékonyak az ilyen dolgok iránt.. Én ebből indulok ki.

"Szóval hiába jön az egyre nagyobb Mhz-n ketyegő proci ha nem tudják optimalizálni."

Ééés méég mindig az optimalizáción vagy fenn akadva.. :W Lépj már ezen tovább!
Egy kis fejtörő: Az Apple miért adja ki az új telefonjait erősebb és erősebb SoC-al? Biztos nem azért mer nincs embere az optimalizációra... Na? Kettőt találhatsz! ;)

Az iPhone sose lesz egyedi. Mivel vagy van vagy nincs. Ha 1-et ismersz, ismered az összes többit (250 milliót? Nem tudom.. csak tippelek/saccolok.) Pont annyira egyedi mint egy töltényhüvely a fegyvergyárban.
Az Android ilyen téren sokkal változatosabb, és nagyobb réteget lefed. Az árakról nincs kedvem vitázni.. Az Androidos telefonok sok szempontból már túl nőttek rajta.. ha nem változtat, hamarosan csökkenni fog a piaca. Ezáltal az árai is..

(#118) Touch-ko Vannak több száz gigás LEGÁLIS anyagok is ám.. :B

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#121) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ne offoljatok ennyit!

#nincsbennetarcsi

(#122) UFC válasza Hobbbyt (#119) üzenetére


UFC
aktív tag

Jó akkor az Octa csak egy név engem aztán nem nagyon izgat, úgy se ér az se semmit!

"Az iPhone sose lesz egyedi. Mivel vagy van vagy nincs. Ha 1-et ismersz, ismered az összes többit (250 milliót? Nem tudom.. csak tippelek/saccolok.) Pont annyira egyedi mint egy töltényhüvely a fegyvergyárban."

Néző pont kérdése az egész. Neked az az egyediség ha követed a trendet vagy követed a tömeget?. Akkor nem tűnsz ki. Nem véletlen van az hogy állandóan írjátok jaj egy 5 évesnél is volt IPhone meg ennek meg annak meg amannak. Azért veszitek észre mert abból "úgymond" egy van. De ha látsz egy Samsungot egy lg-t akkor kész arra úgy fel sem figyelsz tudod hogy android azt kész.

De eltértünk a témától nagyon szerintem hagyjuk abba mielőtt offol-nak minket!

(#123) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Jó gép,meg minden...de a neve...ha már novemberben
kapható volt,akkor miért nem 2013??
Ennyi erövel lehetne Note 10.1 2015 is...

(#124) Fryskitt válasza kelly416 (#47) üzenetére


Fryskitt
addikt

De talán nem akkora a bekerülési költsége, hogy benne legyen... hátha valaki mégis használná. Jelen pillanatban az iPadomban sincs kártya, azért vettem olyat, mert néha, nyaralásra veszek bele egy feltöltős SIM-et...

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#125) kiszu


kiszu
senior tag

Én tavaly november óta használok ipad airt,tökéles elégedettséggel,azonban idén januárra ki szerettem volna próbálni valami mást.
Meghirdettem az ipadet,nem is olcsón és lett volna rá 2 vevő is.
Ezt a samsungot néztem ki,mert specifikációk alapján tetszett.
Volt androidos tabletem (galaxy tab 7.7),tehát van rálátásom,hogy appok mennyisége,de főképpen minősége miatt nem fogom kapni azt a minőséget mint ios esetén,de gondoltam vállalom.

De,mielött megléptem volna az ipad eladását,bementem az Allee centerbe és megnyomogattam ezt a note 10.1 2014edt tabot.

-Kijelzője,tényleg szép.. Nem tudtam volna belekötni.
-Hangszórója elmarad az ipadtól,amit nagyon sajnáltam,mert nálam a tab 90 százalékban kihangosítva megy. (spotify,filmek,rtl most,stb). Nincs benne teltség,olyan semmilyen. Szól-szól,de nem az igazi.
- hátlap nekem tetszene ezzel a borítással,de ott a boltban eléggé meleg volt és könnyen be lehet nyomni egy egy ponton. Nekem csalódás volt.
- De,ami végképp betette a kaput és kifordított a boltból,az a fémes hatású műanyag keret ami végigfut a tabon. Na,azzal mindent elrontottak a szememben. Ritka gagyi hatást kelt. Távolról is kivenni,hogy ez még véletlen sem fém. Szerintem belefért volna ebbe az árba,vag inkább hagyták volna az egészet a fenébe.

Szerettem volna kipróbálni,mert egy egy gsm boltból beszerezhető az LtE verzió cca.155e ből,persze nem gyári garival.

(#126) Fr3eWar válasza kiszu (#125) üzenetére


Fr3eWar
őstag

És akkor ott van még az appok minősége továbbra is.

Szívesen megnéznék egy statisztikát arról, hogy a samsung 500$ feletti tabjaiból mennyi fogy?
Hogy ez most azért van hogy jelen legyen a "prémium" szegmensben is, vagy tényleg gazdaságos neki.
Mert a profitja nagy részét biztos a tucat low-mid kategóriás telefonjai és tabjai jelentik.

[ Szerkesztve ]

(#127) kissandras20 válasza kiszu (#125) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Korábban beszéltük, én is így gondolkoztam. Meg is valósítottam. Sajna gsm kiírásokkal ellentétben 165e a valós ár. Ipoddal felveszi a versenyt. Tény hogy nem fémből van, de annyira nem gáz.
Cerka meg tabletnél nagyon nagy segítség. Sokkal felhasználóbarátabb, és pontosabb az oldal navigáció.

(#128) UFC válasza kissandras20 (#127) üzenetére


UFC
aktív tag

Most cerkát tudsz venni IPad-hez is, tény hogy a Samsung-hoz alapból jár ezt értem én csak ez kb úgy hangzott mintha ahoz nem lenne!

(#129) kissandras20 válasza UFC (#128) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Korábban még soha nem használtam cerkát tablethez, max régen pda-hoz. Szóval nekem ez új és pozitív.
Nekem tabletbe fontos a file kezelő, és torrent. Ipadnél ezek körülményesek.
Visszagondolva nekem inkább tűnik az ipad egy nagy kijelzős iphone-nak, mint egy note kontra s4, ahol a tablet sokkal több felhasználó i élményt nyújt. Engem meggyőzött.

[ Szerkesztve ]

(#130) Meelt


Meelt
csendes tag

Szerintem nagyon jo "kis" tablet, erős hardverrel, egész jónak mondható kijelzővel stb. Aki meg az Apple-re veri a nyálát, azt nem tudom megérteni.... Kit érdekel hogy egy oldal 2-3 másodperccel gyorsabban tölt be... Attól még sokan androidosok maradnak velem együtt. :DD

[ Szerkesztve ]

There is not good or bad, but thinking makes it so!

(#131) kissandras20 válasza Meelt (#130) üzenetére


kissandras20
aktív tag

:R

(#132) Xero válasza Meelt (#130) üzenetére


Xero
nagyúr

;)

(#133) UFC válasza Xero (#132) üzenetére


UFC
aktív tag

+1

:R

(#134) zozzo72 válasza Meelt (#130) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Ezt a gépet hozták ki a leggyorsabbnak...
Ebben jelenleg a csúcs...

(#135) UFC válasza Meelt (#130) üzenetére


UFC
aktív tag

"Szerintem nagyon jo "kis" tablet, erős hardverrel, egész jónak mondható kijelzővel stb. Aki meg az Apple-re veri a nyálát, azt nem tudom megérteni.... Kit érdekel hogy egy oldal 2-3 másodperccel gyorsabban tölt be... Attól még sokan androidosok maradnak velem együtt"

Szerintem pont te vered magad az androidra nem?

És akkor hova tűnik az a nagyon erős hardver ha később tölt be igy is 2-3 másodpercel. ezt csak azért írom mert sokan erre verik a nyálukat (tisztelet a kivételnek) hogy fúú most ebben bitang hardver van aztán meg hopp sehol sincs.

Attól hogy sokan maradnak androidosok veletek együtt attól még nem az a jobb :)

Az hogy testre szabhatóbb meg ilyenek ettől még nem jobb csak más opciók lehetőségek adottak.

Szóval mivel gyorsabb mint te is írtad és mint lejjebb írták az Üzemideje is jobb az Ipad-nek így tudjuk a választ :D

(#136) UFC válasza zozzo72 (#134) üzenetére


UFC
aktív tag

Ebben a tesztben meg nem. Nah akkor most mivan? :D

[link]

[És egy videós teszt is]

(#138) kissandras20 válasza UFC (#136) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Nem is értem miért kell Ipad-el összehasonlítani. Hasonlítsd androidossal. Ipad tök más. Mondok neked millió indokot hogy miért jobb mint egy ipad, és milliót hogy miért szarabb...
Ha neked az tetszik, vegyél azt, vagy használd. Én pl Ipad Air-em cseréltem le erre. Nyilván nem prémium anyag, viszont nekem többet ad mint egy ipad (hamar meguntam ;] ).

(#139) joey04 válasza kissandras20 (#138) üzenetére


joey04
titán

mert az itteni tesztben is ahhoz mérik. nagyon nem is lehet máshoz. ettől függetlenül igazad van, de az összehasonlítás elkerülhetetlen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#140) Xero válasza joey04 (#139) üzenetére


Xero
nagyúr

Pontosan.

(#141) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Akkor most az én kindle fire hd-m,mivel legyözte
a webböngészö sebességben az ipad minit
tehát ezek szerint most jobb mint a,mini...?
:))

(#142) Xero válasza zozzo72 (#141) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha legyőzte akkor abban mindenképpen. :K
Mondjuk ha az eredeti Mini-t nyomta le az nem nagy kaland. Már megjelenésekor elöregedett dolog volt és csak az repült rá, aki tényleg kisebb méretű iOS tabletet szeretett volna. Teljesen nyilvánvaló volt, hogy jön egy éven belül a full powered retina megoldás. Az pedig ugyebár szinte teljesen az Air szintjén van. Na de ez már piszkosul off.

(#143) UFC válasza kissandras20 (#138) üzenetére


UFC
aktív tag

Erre a hozzáoszlásra (#130) Meelt te küldtél egy ilyet :R

Aki IPad Air-ről beszél ahhoz hasonlítja meg utána azt magyarázza az android a király stb.

Az nem gond. De én ha írok rá akkor nem kell összehasonlítani stb! Most hogy van ez?

Amúgy jogos mindenki azt vesz amit akar. Csak a legtöbb embernél nem az számít hogy jobb az IPad Air csak azzal vannak elfoglalva hogy az android a király mert testre szabható stb, amit el is fogadok csak az hogy testre szabható meg stb attól még nem jobb valami ha mind üzemidőben mind sebsebégben meg elmarad! :R

[ Szerkesztve ]

(#144) UFC válasza Xero (#142) üzenetére


UFC
aktív tag

+1

(#145) #53932800 válasza UFC (#143) üzenetére


#53932800
törölt tag

UFC,most miért kell egyAndroidos tabletet összhasonlítani IOS-el? Teljesen más tészta...

Miért kell itt szidnod az Android OP rendszert? Van amiben az IOS a jobb van amiben az Android. Ezt el kell fogadni....

Szerintem zátjuk le ezt a off témat :R (Kinek a Pap Kinek a Papné)

[ Szerkesztve ]

(#146) UFC válasza #53932800 (#145) üzenetére


UFC
aktív tag

Látom te se tudsz olvasni. Ha megnézed a pár előző hozzáoszlást akkor látod csomó ember összehasonlítja ha én akkor meg vinnyogtok!

Arról nem beszélve fentebb szarozzák az Apple-t én nem szarozom az androidot csak én is elmondom a meglátásom!

Igen valamiben ez a jobb valamiben a másik! Pont én vagyok aki ezzel tisztában van. Szóval ha visszább olvasol pont nem nekem kéne ezt írnod :D

Mindegyik mást képvisel! De pont ez a jó ha csak egy létezne meg is örülnénk! Én nekem egyikkel sincs semmi bajom. Én szeretem az androidot is meg az IOS-t is és látom a köztük lévő különbséget is! :R

[ Szerkesztve ]

(#147) kissandras20 válasza UFC (#146) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Nekem pl ipad kinézete nem fogott meg. Note se tetszik annyira :) A kettőt kéne gyúrni, mondjuk egy valós bőr hátlappal. Note nagyon könnyű, kéne bele még anyag szerintem. Ipad jobb aksi, de annyira engem nem zavar a note sem. Ios-re jobban vannak optimalizálva a progik, és hamarabb is kijönnek, android viszont szabadabb, felhasználóbarátabb. Könnyebb vele mozogni, a körülményesebb dolgokban is. Közelebb áll egy notebook felhasznállói élményéhez.
Az én őszinte véleményem: átlag tablet használatra ipad (net, videó, zene stb), de ha valami kacifántosabb dolgokat is akarsz, az note ill. android.

(#148) UFC válasza kissandras20 (#147) üzenetére


UFC
aktív tag

Ebben 110% -ig igazad van. Tökéletesen fogalmaztál! :R

(#149) Wave86


Wave86
tag

Jó volt végre már egy tesztet olvasni erről a termékről, nagyon időszerű. Annak ellenére, hogy a CES-en már megmutatták az újakat, így sem kell szégyenkeznie a tudásával.
A 10.1 egy jó méret, ráadásul elterjedt is, mivel könnyen hordozható. A 12.2"-ról nincs tapasztalatom, de lehet, hogy az már kényelmetlenül hatna.
A tudásával és a felületével nincs gond, élőben is kipróbáltam és eléggé meggyőző. Mondjuk így a teszt alapján a vásárlásával nem sietnék - kicsit magas áron kezd -, de egy remek tablet lett.

(#150) silentkiller válasza Wave86 (#149) üzenetére


silentkiller
senior tag

Az "újak", már mint a nemrég bemutatott 10.1-es Pro csak a (bloat)szoftveresen különbözik ettől, sőt, ha jól láttam, akkor a RAM-ja is kevesebb.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.