Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) silentkiller válasza hito (#249) üzenetére


silentkiller
senior tag

1. megválaszolva
2. Odin-nal tudsz downgrade-elni (mondjuk 4.3-ra, ott még engedélyezve volt külső forrásnak az SD írás)
3. nekem Chrome volt a gyári böngésző (4.4.2), azonnal le is szedtem mert Dolphin-t használok (iOS-en is az adblock és a flash support miatt).

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#252) hito válasza Lilifee (#250) üzenetére


hito
nagyúr

És tényleg köszi! :C Ahogy elviszik az enyémet, már viszem is a Tied! Még egy privátom nem jött rá :O :(

silentkiller: köszi, úgy néz ki fel is pörgött a topic :DDD Viszont abban sincs s-pen funkció sajnos. Csak az android browser-ben.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#253) hito


hito
nagyúr

Ma Samsung üzletben megnéztem a házon belüli riválist (Tab S 10.5). Azon kívül, hogy a kijelzője tényleg szebb, semmiben nem jobb, sőt. Nincs S-Pen, szerintem külsőre igénytelenebb, hangszórói ha nem is sokkal, de szarabbak.

Mondjuk az ujjlenyomatolvasó csábító, de az S-Pen szerintem hasznosabb extra.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#254) Lilifee válasza hito (#253) üzenetére


Lilifee
tag

Na igen, nem igazán van ennél jobb tablet még mindig.. :)

(#255) BatchMan válasza hito (#247) üzenetére


BatchMan
senior tag

Persze, hogy döglött a topik. Gép műxik, topik pihen.
Nekem egy dolog fáj, hogy a mikroSD írását gyárilag letiltották (android 4.x-től), de emiatt nem akarom rootolni.
Amúgy boldogan tulajdonlom.

(#256) silentkiller válasza BatchMan (#255) üzenetére


silentkiller
senior tag

4.2-ön (a 4.3-on már nem hiszem) még írható a külső SD kártya!

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#257) oncsi válasza BatchMan (#255) üzenetére


oncsi
őstag

A 4.3 még engedte. KK nál (4.4-nél) már nem.
Root-SD Fix megoldja, vagy alternatíva a Total Commander (2.5 felett) virtuális SD-je is használható a napi másolgatás során. De a gyári fájl kezelő is, csak az elég butáus. Más programok közvetlenül nem érik el a külső SD kártyát. A legjobb megoldás a Downgrade 4.3-ra lenne. de csak új alaplappal lehet a garit megmenteni. Az alaplapok 4.3-al jönnek, de rögtön frissülnek 4.4-re, ha nincs tiltva!! Ha prémium garis a készülék, akkor a szervizes "megkérhető", hogy maradjon 4.3. Persze ahhoz alaplap hibásnak kell mínősiteni a készüléket. :U

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#258) BéHGT


BéHGT
senior tag

Mikor jön gyári, Telekomos frissítés rá? Van valahol valami infó?

(#259) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Sziasztok!

tab s 8.4 em van, rettentoen laggol el szeretnem passzolni es helyette egy ilyet szeretnek beszerezni. mennyire sabil, lagmentes? egyszer volt ilyen a kezemben (10 percre) akkor nem tapasztaltam lassulast laggolast...

segitsegeteket elore is koszonom

(#260) silentkiller válasza tacsk0 (#259) üzenetére


silentkiller
senior tag

Nincs lag, nyugodtan megveheted, a készenléti ideje meg legalább 3-4x jobb, mint a Tab S 8.4-é, akármit is csinálsz vele, akárhogy terheled.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#261) hito válasza tacsk0 (#259) üzenetére


hito
nagyúr

Az enyém sajnos eladó lesz költözés/felújítás miatt :O T-s LTE verzió, fehér. Baromira sajnálom és ha lesz lehetőségem nem kérdés, hogy azonnal ezt fogom venni megint.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#262) MikeRenton


MikeRenton
tag

Note 10.1 arukereso

Mi a különbség az emag féle 113ezres és a gsm boltos 88ezres vételek között?

[ Szerkesztve ]

(#263) Lilifee válasza MikeRenton (#262) üzenetére


Lilifee
tag

Max a garancia tekintetében lehet különbség, ha abban nincs akkor árrésben.. De ez csak wifis, az nem baj?

(#264) BéHGT


BéHGT
senior tag

Telekomos táblára jött egy kisebb frissítés.

(#265) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Csatlakoztam :R

as good as it gets

(#266) BatchMan válasza pixelblondie (#265) üzenetére


BatchMan
senior tag

Welcome. A topik elég kihalt, és ez jó jel. Fél szemem rajta.

(#267) pixelblondie válasza BatchMan (#266) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Garinál ennel is szamit a knox warranty void 0 jol sejtem ugye? :U
(En barom mindent megneztem rajta csak ezt nem es 1)

as good as it gets

(#268) silentkiller válasza pixelblondie (#267) üzenetére


silentkiller
senior tag

Hm, sajnos az sanszos ha gyári magyar garija van.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#269) oncsi válasza pixelblondie (#267) üzenetére


oncsi
őstag

Emlitsd meg az eladónak, hogy te garisan vetted, és minden garanciális problémából eredő károdat jogi úton fogod rajta behajtani. Nem számit, hogy tudott e a garanciális feltételekről (knox) vagy sem. Ő válalt rá garanciát, vagy azt mondta, hogy gyári garanciális?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#270) pixelblondie válasza oncsi (#269) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Azt írta itt üzenetben hogy garanciális. Mikor mondtam neki hogy 1 a kwv akkor jött hogy fogalma sem volt róla nem ért hozzá és hogy ő így vette.

Beszéltem egy ismerős sráccal, volt már párszor nálam a többi galaxy miatt, offisöl szervizes a tag,azt mondja hacsak nincs valami nagyon elcseszve nem nézik a knoxot. Azt mondja az nekik csak menekülő út ha valaki Pl osszetori a masinát és rájuk akarja húzni vagy hasonló. Tehát amikor láthatóan nem a Samsung a hibás és a felelős a masina állapotáért csak akkor néznek Knoxot.

Szóval nem tudom. Annyira így nem is zavar. :)

as good as it gets

(#271) oncsi válasza pixelblondie (#270) üzenetére


oncsi
őstag

Ez álltalában nem igaz. De legyünk hiszékenyek, és mondjuk, hogy tényleg nem tudta. Attol ez még egy jelentős értékcsökkenés, ami bizony csak neked okozhat problémát. Ezt illene neki kompenzálni (kötelessége lenne) A szervizes hozzánk már rutinnal jön (sajnos) és minden alkalommal a SW azonositásával, és a knox állapotával kezd. Azzal még lehet használni, és bízni benne, hogy nem lesz baja, de kb olyan, mintha nem lenne garis. És saját tapasztalat, hogy 7 Samsung készülékünkből 6 volt garis cserén, javitáson. A 8020-as Note többször is. És a mostani Tab S 10.5 is volt már cserélve, most is gariban van a töltője, holnap hozzák az ujat.
Szóval, szerintem! A Samsung Note legfontosabb, leg értékesebb kiegészítője a prémium gari. A vételárban ennek jelentősen érvényesülnie is kell.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#272) BatchMan válasza oncsi (#271) üzenetére


BatchMan
senior tag

Elég peches szériád van. Már a 4. Samu készüléket nyúzom, de még mind működik. Pl. a S2 a harmadik aksiját nyűvi, de még mindig kiszolgál. Note10.1 egyetlen baja, hogy a képernyőn nagyritkán csíkok futnak át, de ez sw hiba lesz, mert csak videónál csinálja, és újraindítással helyrejön. Ezért nem szaladgálok szervízbe, amúgy is ügyintézőfóbiás vagyok.

(#273) BéHGT válasza oncsi (#271) üzenetére


BéHGT
senior tag

Igazából nekem sem kellett még semelyik készülékemet sem szervizelni... S2, S3, S5, Note II, Note 10.1 2014 Edition. Pedig ha van valami baja akkor én azt észreveszem... :)

(#274) oncsi válasza BatchMan (#272) üzenetére


oncsi
őstag

Látod máris felsoroltál két olyan hibát amivel én szervizhez mentem volna. (Prémium garival házhoz jönnek)
Cseréltek aksit, töltőt, kábelt, alaplapot, kijelzőt 2x is. Ja, meg egyszer usb csatit (30pin-es rendszercsatlakozót)
Elég drága készülék ez ahhoz, hogy elnézzek akárcsak 1 hibáját is garancia időn belül. Sőt 5e-ért lecseréltettem a hátlapot, mert karcos lett. Ingyen cserélték egy szervíz alkalmával, de a hátlapot ki kellett fizetni.
Ezek a hibák 2db 8020 Note 10.1, és 1 db Note 10.1 2014 en jöttek elő, meg a mostani Tab S en. Ez már másnap megjárta a szervizt, ahol szó nélkül kicserélték egy újra. (Repedt volt a kávája, és nyekergett)
most meg az usb kábele halt meg. Filléres tétel, de kijönnek, és cserélik. Ha nekem kellene bevinnem bárhová, akkor inkább vennék 800Ft-ért szlovák szervizböl csomagpontra rendelve. A szervizes mindegyik hibárol tudott, mert nem nálam jött elő elösször.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#275) MikeRenton


MikeRenton
tag

Az értesítési központ/gyorskapcsolók színe megváltoztatható bármilyen módon? Elképesztő módon zavarna állandó használatnál, ha ezt az unszimpatikus kékes-zöld színt kellene bámulnom... Hihetetlen, hogy gyárilag ezt nem lehet megváltoztatni, egy Windows Phone testreszabhatobb :D

(#276) silentkiller válasza MikeRenton (#275) üzenetére


silentkiller
senior tag

Miért is ne lehetne?

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#277) MikeRenton válasza silentkiller (#276) üzenetére


MikeRenton
tag

"The app can not remove the build-in toggle notification on Samsung phones"

Akkor ez, hogyan is nézne ki? :D Elég gányolás így két noti center.. :S

(#278) MikeRenton


MikeRenton
tag

Ha stock androidot vagy cyanogenmodot varázsolok rá, akkor is működni fognak az s-pen megoldások? Például palm rejection az azt támogató appokban, nyomásérzékenység stb?

(#279) oncsi válasza MikeRenton (#278) üzenetére


oncsi
őstag

Nem. meg a miltiwindows programok sem. De vannak rá kihegyezett ROM-ok amivel kb minden megy. De mindnek van valami apróbb inkompatibilitási problémája.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#280) MikeRenton válasza oncsi (#279) üzenetére


MikeRenton
tag

Köszi!
Nem vagyok otthon android téren, de ha rootolom a tabletet akkor nem kötelező másik ROM igaz? Konkrétan az érdekelne, hogy ilyen xposed témák, mint ez: http://cdn-www.xda-developers.com/wp-content/uploads/2015/01/fork2.png
telepíthetők-e anélkül, hogy új ROM kerüljön a gépre. Olyan megoldást keresek ahol változatlanok maradnak az s-pen dolgok, de a noti panel számomra undorító színe is megváltoztatható legyen.

(#281) MikeRenton


MikeRenton
tag

A napokban nézek meg egy-két használt 32 gigás mobilnetes típust. Mire figyeljek oda?

(#282) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Ti milyen cover case-t használtok?
Nagyon a gyári felé hajlok, de fájdalmas az a 14k.. :U

as good as it gets

(#283) BatchMan válasza pixelblondie (#282) üzenetére


BatchMan
senior tag

Semmit. Táskában van egy egéralátét, annak szoktam a kijelzőt dönteni.

(#284) SteveJobs


SteveJobs
őstag

Sziasztok! Mennyit érhet törött kijelzővel?

(#285) MikeRenton válasza pixelblondie (#282) üzenetére


MikeRenton
tag

Muvit nevű on/off funkciósat rendeltem meg. Gyárit sehol sem találtam... Mindenhol kifutott termékként van feltüntetve.

(#286) pixelblondie válasza MikeRenton (#285) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Van azért, jó pár helyen...
Én a Kalaideng tokját rendeltem meg.. elvileg ma jön,

as good as it gets

(#287) Csapo83


Csapo83
aktív tag

Egyetlen egy fájdalmam van ezzel a Tab-al kapcsolatban, mégpedig hogy nem lehet rátenni a Win-t ( vagy csak én nem tudok róla hogy hogyan lehet ). Az a baj hogy nekem az Android nagyon nem a világom és mivel főleg munkára használom sokkal jobb lenne a Win. Tudom hogy létezik Win-es megoldás is a Samunál de mivel ajándékba kaptam a tepsit nem szívesen cserélném le.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#288) BatchMan válasza SteveJobs (#284) üzenetére


BatchMan
senior tag

Működik? kijelző ép, csak az üveg törött?
Itt inkább kereslet lesz a szűk keresztmetszet.

(#289) imimate


imimate
csendes tag

Szerintetek melyik lenne a legérdemesebb arra, hogy megvegyem: 120-125 ezer forintért a Tab S 10.5-öt vagy 105 ezer forintért a Tab S 8.4-et vagy 105 ezer forintért a Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)-t?

(#290) BatchMan válasza imimate (#289) üzenetére


BatchMan
senior tag

Nem tudom mit tudhat a Tab S, amit a note nem, de note-ban van pl. cerka, és nekem eszem ágában nincs lecserélni. A legjobb droidos cucc, ami valaha a kezem között volt.

(#291) Alien13


Alien13
tag

Sziasztok! Kinéztem egy tabletet, mert hordozható ezközt szeretenék, amin dolgozni tudok. Egészen pontosan korrektúra. Sajnos a kinézett Samsung Galaxy Tab 8.4 állítólag erre nem alkalmas: nem lehet normális wordot tenni rá. Ki tudna ajánlani olyat, ami android, vagy android+windows, retinakijelzős, 4-8 magos procija van (utóbbitól boldogabb lennék...)? Most már notepad is érdelekne, akár Kínából is, csak ne legyen horror ára 😕

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#292) Alien13 válasza Csapo83 (#287) üzenetére


Alien13
tag

Szia, melyik Samsung van windows-zal? Mert én azt keresnék...

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#293) Alien13


Alien13
tag

Szerintetek a PiPo w6 g3 milyen gép lehet?

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#294) BéHGT


BéHGT
senior tag

Kijött a Lollipop hivatalos T-s verzió, most frissítettem. :)

(#295) imimate válasza BatchMan (#290) üzenetére


imimate
csendes tag

Hát igazából nem hinném, hogy többet tudhat a Tab S, viszont több mint fél évvel újabb.

(#296) BatchMan válasza BéHGT (#294) üzenetére


BatchMan
senior tag

Épp ezért logoltam be, de már beelőztél. Még nem tettem fel, mert a mostani ROMmal is elégedett vagyok, de kíváncsi lennék az 5.1.1. milyen.
Írsz pár sort a tapasztalatokról? Pro és con. Please...

(#297) xb12x


xb12x
tag

Sziasztok,
sima, független P600-ra kijött már az 5.1.1? Sammobile-on nem találok semmit.
köszi!

(#298) BatchMan válasza xb12x (#297) üzenetére


BatchMan
senior tag

P605-re felmászott, de semmi örömöm nem volt benne
- Nem lett gyorsabb
- kicsi halvány ikonok a gyorsmenüben
- kisebb értesítési panel
- kisebb a feloldó minta
- ciánkék szín az oprendszerben: sokszor nem látható mit akar
- Erőltetett flat design: nagy fehér felületen bolha betűk

De legalább nem lett kevesebb fícsör és nem lett instabil.

Asszonynak P600 van, de kifejezetten tiltom a frissítést rajta.
Neked mire kell?

(#299) xb12x válasza BatchMan (#298) üzenetére


xb12x
tag

Bocs az kimaradt hogy magyart keresek. Feltettem a hivatalos North America / Canada verziót még december elején amikor kijött . Szerintem gyorsabb , de lehet hogy csak a factory reset miatt. Viszont akkuidőben biztosan jobb. Nemsokára megint tervezem újrahúzni megint, ezért gondoltam hogy akkor tennék fel egy végleges magyart.

(#300) BatchMan válasza xb12x (#299) üzenetére


BatchMan
senior tag

Sebességre sosem volt gondom, igaz a beépített bloatware-eket igyekszem hidegre tenni.
Akkuidőt sose mértem, egy egész napot el lehet vele lenni. Viszont az új verzió óta nekem néha megzuhan a töltés - nem tudom mitől, de mintha nem kapcsolna ki, amikor kikapcsolom (a kijelzőt csak természetesen). Így is napokig megy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.