Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tetszett nagyon a cím. :)

Azon viszont kicsit meglepődtem, hogy nem ajánlott lett a teló.

***

(#2) helixP


helixP
nagyúr

Kicsit fakók a kameraképek, nem?
Amúgy tök korrekt készülék, aki nem S-sorozatot akar venni, hanem megelégszik kevesebbel is, de fontos neki jól összerakott ház, és a normális kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#3) golyós


golyós
őstag

Már a tavalyi kiadás is tetszett, ezt is szeretném megvenni, de szokás szerint nem lehet kapni a dual sim verziót egy forgalmazó-gsm boltban sem :W
( ha van véletlenűl akkor arany vagy fehér )

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#4) Richie86


Richie86
senior tag

Első! Ja nem... :DDD

Alice, szeretem a tesztjeid! :K

Hogy kicsit ON is legyek, meglepett a teló, a leírás alapján jobb, mint amit elsőre gondoltam volna róla.

(#5) R3wind


R3wind
csendes tag

Maga a telefon tetszik, bár ennyi pénzért inkább mást választanék.

A Samsungot viszont valahogy sose sikerült még megértenem. Felső kategóriában nagyon oda tudják tenni magukat, az alsóbb régiókban meg ontják a szemetet túlárazottan. Amennyire én tudom, a fő vásárlói bázist mindig is az olcsóbb szegmensek vevői alkották, onnan dől a lé. Valahogy mégse erőltetik meg magukat, hogy jó áron, igazán elfogadható telefont kapjunk. Értem én, hogy meg kell fizetni a márkát, de kezdem úgy érezni, hogy maga a márka többe kerül, mint amibe a telefon előállítása.

(#6) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Egész korrekt telefon, csak egy kicsit drága....

B.Cs.

(#7) dokee78


dokee78
félisten

Alernatívaként a 2 B20-at nem tudó kínai mellé befért volna a Huawei P9 Lie is.

Nekem nagyon nem jön be ez a Samsung felület.

(#8) dud998


dud998
őstag

Tényleg nem rossz telló, de azért elég cinkes és idétlen, hogy 2016-ban ennyi pénzért nincs benne fényérzékelő és ezzel együtt automata fényerő szabályzás. :(

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#9) Richie86 válasza dud998 (#8) üzenetére


Richie86
senior tag

Hát ez mondjuk tényleg vérciki... Azért ezt már ebben az árkategóriában MINDEN okostelefonnak kellene tartalmaznia szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#10) gutriqper


gutriqper
tag

Szuper a cím. Nagyon tetszett. :-D

(#11) RaveForce válasza R3wind (#5) üzenetére


RaveForce
veterán

A Samsungot viszont valahogy sose sikerült még megértenem. Felső kategóriában nagyon oda tudják tenni magukat, az alsóbb régiókban meg ontják a szemetet túlárazottan.

Pedig nem sokat kell gondolkodni, hogy érthető legyen... a csúcskategória mindenhol prioritás és valahol egy cég súlyát és erejét határozza meg, lásd apple és samsung évek óta kb a 2 húzónév, és amíg az alsóbb szegmensekben egyszerűen még így is ők rakják le legjobb áron a cuccokat, és az LG, sony, htc még ennél is nevetségesebb tulárazott vackokat nyomat, addig nem is cél, hogy még jobb ajánlatokkal legyenek jelen, a feltörekvő kínaiak kintről berendelhető ajánlatai nem igazán fenyegetik még őket, majd ha nyitnak felénk és döngetik a kapukat, nyílván lesz változás, de még így is jó látni, h pl az amoledet is már elérhetővé tették középkategórában is.

Amennyire én tudom, a fő vásárlói bázist mindig is az olcsóbb szegmensek vevői alkották, onnan dől a lé.

A lé az a csúcskategóriából dől. :)

Értem én, hogy meg kell fizetni a márkát, de kezdem úgy érezni, hogy maga a márka többe kerül, mint amibe a telefon előállítása.

Sose előállítási árat nézünk... ;)

A tesztet elolvasva érdekes, hogy csak tetszett és nem ajánlott, főként, hogy nagyon teljesértékű riválist nem is sikerült hozni, viszont az a trend tényleg durva, hogy van a samsung-apple és vannak a kínaiak, nagyon ritkán látni alternatívaként, hogy LG-t vagy sony-t említenének meg a végén... :(

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#12) jUUh


jUUh
addikt

Szép telefon, ezek szerint a mindennapokban is megállja a helyét. Kicsit lejjebb megy az ára, és egész jó ajánlat. :K A cím tényleg hatalmas.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#13) dud998 válasza Richie86 (#9) üzenetére


dud998
őstag

Főleg, hogy szerintem egy "filléres" alkatrészről van szó.
Minden okos telefonban alapban benne kellene lennie.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#14) scyllarus


scyllarus
veterán

Jól értettem, mivel FHD-ban vesz fel, de lejátszás már nem megy folyamatosan ekkora felbontásban, így a saját videóit nem tudja megfelelően lejátszani? Az már kicsit ciki lenne. :U

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#15) macskea


macskea
őstag

Az összegzés alapján úgy éreztem, hogy pont úgy voltál a telefon tesztelésével, mint én az ilyen készülékekkel úgy általában. Untad. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#16) HawerKing


HawerKing
őstag

Kernek egy kis felvilagositast: ebben ugye Exynos 7 7870 Octa van Mali-T830 MP2 vel (ez mikben is volt eddig?)

Azt akarnam krdezni hogy melyik az erosebb proci illetve grafikus gyorsito;

Mali-T830 MP2 vs Samsung Exynos 5433
Mali-T830 MP2 vs Mali-T760MP6

A valaszt elore is koszi

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#17) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Egyre több értelmes Samsungot vélek felfedezni, ez is korrekt kis cucc, csak azt tudnám, hogy miért kell a hangszórót a hátlapra tenni, ettől a falra mászok..

[ Szerkesztve ]

(#18) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet.

(#19) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Tucat-Samsung AliceWake találásban :C Még ezt a relatív unalmas készülékről szóló tesztet is élvezetes volt olvasni. Remélem sokáig láthatjuk tesztjeidet. :R

Telefonról meg... nem is tudom :D Sose jöttek be a Samu termékei, ez se vett le a lábamról, de biztosan jól fog fogyni szolgáltatói kínálatban, mert Samsung.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#20) modulus


modulus
aktív tag

En jobban orulnek +1 gb ram-nak, meg egy atlagos 4 magos procinak.

(#21) Dominó85


Dominó85
veterán

Hardveresen és kinézetre is teljesen korrekt készülék. A fényképek minősége átlagon felüli valamivel. Egy dolog azonban nagyon biztos:

AliceWake nagyon gyönyörű nő. (*-*) De randiznék vele(d). :B

* Péter - 06302461862 *

(#22) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Végre egy viszonylag értelmes középkategóriás telefon.
Ha FullHD lenne az nagyot dobna rajta de nem lehet mindent megkapni.

Viszont a P9 lite szvsz könnyen legyűrheti főleg mert valószínűleg ez drágább lesz.

Sajnos szolgáktatóknál még kevesebb a normális középkategória talán a Sonynak van most valamilyen épkézláb ajánlata ami még alternatíva lehet.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#23) haypro


haypro
senior tag

Ennyiért borzasztóan gyenge vétel... Bár, aki szeret a márkáért felesleg tízezreket kiadni, annak tökéletes választás! :K

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#24) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Ha valaki tudja hol lehet elérni a teló háttérképeit az ne tartsa magában !

Köszönöm.

(#25) #84490496


#84490496
törölt tag

Addig olvastam,amig meg nem jelent a szövegben: nincs értesítési led és gomb háttérvilágítás sem. Innentől nekem ez nem telefon, csak egy samsung kijelző.A hw-t már el sem olvasom. Ez a frissített? LOL.

[ Szerkesztve ]

(#26) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Őhm, nem értem, hogy hogy tudják előrébb tenni fontosság szempontjából azt, hogy legyen vaku az előlapi kamera mellett, mintsem belerakjanak egy értesítő LED-et...

(#27) .Szaki. válasza #84490496 (#25) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én később az automata fényerőszabályzó hiányára lettem figyelmes, az nagy hiba. Meg a hátlapi hangszóró. A háttérvilágítás viszont nem tudom miért olyan fájó pont, nekem a L625-öm és az utódján egy Honorom 4X-en sincs a "gomboknak" háttérvilágítás és még egyszer sem hiányzott, hogy világítson.

(#28) #84490496 válasza .Szaki. (#27) üzenetére


#84490496
törölt tag

Az elődhöz képest a proc, memo és az android verzio változhatott max. Ami kb 0-t ad hozzá a számomra. Bill: öreg és rossz a szemem, a tapintás alapján meg nem mindig mennek a gomb érintések mutter Huawei "telefonján". Mondjuk utálom is még kézbe venni is azt.. 620s.. Ipari hulladék a G2 minimhez képest, pedig ez sem egy nagy eresztés...

[ Szerkesztve ]

(#29) ctvagyok


ctvagyok
őstag

A 14nm-es SoC-n és a jó üzemidő kívül nem sok érdekes dolgot mutat fel a telefon. Pláne az apró spórolásból kihagyott dolgok zavarnak ( pl light sensor ). Bár örüljünk hogy nem s410-t próbálnak letolni a torkunkon ennyiért.
Szerintem érdemes egy kicsit gyűjteni hozzá és venni valami jobbat.
De az üzemidő tényleg jó, azt meg kell hagyni.

(#30) scyllarus válasza #84490496 (#28) üzenetére


scyllarus
veterán

A G20S ajánlott lett az itteni teszten, majdnem különösen ajánlott. Mindkét gyereknek azt vettem, Black Fridayen fillérekért. Ők jól elvannak vele, de számomra is hatalmas csalódás, alapműveletekben is akadozik, gondolkozik, rettenet.

Viszont az értesítő led körüli hercehurcát sosem értettem. Nekem is furcsa, hogy sok telóból kimarad, de sokaknak ez vásárlásbefolyásoló tényező. Nekem sosem hiányzott, tök fölöslegesnek tartom. Nem tudom, mi előnye van. Viszont a fényérzékelő hiánya, na az igazi önt.könrúgás.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#31) athomi válasza scyllarus (#30) üzenetére


athomi
veterán

Inkább ebben az árkategóriában szerintem már elvárható lenne. De se fényérzékelő, se háttérvilágítás a gombokon, ez már nekem kicsit sok. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Fejvadi válasza #84490496 (#25) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Akku spóroló. :D

(#33) janeszgol válasza scyllarus (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Az a hülye EMUI miatt van. Rosszul sikerült. (A 2.3 sem volt valami hardverbarát, de a 3-as már végképp nem.) Amúgy jó telefon a G620s. Nekem legalábbis tetszik. :)

A cikkhez: Nem rossz telefon. A fotók nem rosszak, de fakók. Amúgy tetszik ez a telefon. Az előfizetések sztárja lehet. Ez a telefon mutatja meg, hogy a J5 2016-ot mennyire túlárazta a Samsung. Ja és az akkumulátorért plusz pont jár. Jó választás volt.

Ezt írtátok a Facebookon. Jön a Vodafone Smart Ultra tesztje, végre!!! Illetőleg milyen HTC lesz?:)

Ezt a hetet a Galaxy J7 (2016) tesztjével zárjuk, jövő héten lesz HTC, Vodafone saját márkás, Samsung, Prestigio, Uhans, Coolpad, úton van egy ASUS, egy gyerek-okosóra, illetve ezeken felül 8 darab kamerás telefon, hogy összehasonlítsuk őket.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) laci1892


laci1892
senior tag

Full HD beleférhetett volna

(#35) scyllarus válasza janeszgol (#33) üzenetére


scyllarus
veterán

Különben szerintem sem rossz teló ez. A fényérzékelő hiánya zavar, másban mindenben jó lenne. Nekem előny a HD képernyő 5,5"-on, a szemem már nem a régi :)
Előzetesen nekem is tetszett. Ki fogom próbálni valamelyik 620-at egy másik launcherrel, úgy mit mutat.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#36) .Szaki. válasza #84490496 (#28) üzenetére


.Szaki.
addikt

Így már érthető. :)

Janeszgol: EMUI 3.0 Zökkenőmentesen működik, egyszer sem akadt meg, kereken egy éves.

(#37) #84490496 válasza Fejvadi (#32) üzenetére


#84490496
törölt tag

A G2 mini akkuban verhetetlen a 620s számára. Átlag 6 óra sot, pedig már több, mint 2 éves :)

(#38) Potrien


Potrien
senior tag

Szerintem drága ez a telefon :U

(#39) somé válasza scyllarus (#30) üzenetére


somé
őstag

"Viszont az értesítő led körüli hercehurcát sosem értettem.....Nekem sosem hiányzott, tök fölöslegesnek tartom. Nem tudom, mi előnye van."

Pedig roppant egyszerű, a nevéből kell kiindulni. Értesít. Az egy másik dolog, hogy ehhez hang is van beállítva, de olyan helyzetben, ahol vagy nem hallod, vagy némítani kell a készüléket, de fontos üzenetet vársz, nem kell a telefonhoz percenként hozzányúlni, megnyomni, kopogtatni ahhoz, hogy lásd.
Csak rákukkantasz. Villog a led? Igen, értesítés jött.

Pl. nekem 5 gmail cím van beállítva, napi szinten jönnek a levelek ilyen-olyan témában, gondolj bele. És adott esetben gyorsan kell válaszolnom, regálnom. Folyamatosan bekapcslva legyen a kijelző? :U
Ott van még a Whatsapp, Viber és a többi...

Mindettől neked még lehet tök felesleges, egy biztos, soha, de soha nem vennék olyan telefont, amelyik nem rendelkezik értesítési leddel.

(Itt ugye rátettek még egy lapáttal, autó fényerő szabályozás sincs, nesze neked, újra csak meg kell nyomkodni, ha árnyékból a fényre mész.. Esztelenek, hogy miért itt spórolnak :F )

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#41) tevike


tevike
senior tag

En nem vagyok pixel nyomozo, de egy 5,5os kijelzon a hd felbontas mar ciki szerintem..

Olyan 60.000 korul jo vetel lehetne, de vagy S3 mereten kellett volna ez a felbontas vagy FHD illett volna ebbe a keszulekbe.

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#42) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ahogyan jómagam, itt mindenki más is, a saját elvárásai szerint nézi a tesztelt készüléket, és ennek alapján ítéli meg. Jó ideje olvassuk a teszteket, talán kijelenthető, hogy nem vagyunk átlag userek....
Az átlag felhasználót viszont nem érdeklik azok az apró finomságok, mint fényérzékelő és értesítési led, STB.
Nekik egy stabil garanciális háttérrel rendelkező, ismert gyártótól származó használható készülékre van szükségük, telefonálás, SMS, zene illetve rádió hallgatáshoz, a merészebbje emilezik is.
Erre a célra az ilyen, és ehhez hasonló készülékek tökéletesen megfelelnek. :R

Mert lakni, muszáj.

(#43) ollie válasza tevike (#41) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

El lehet azzal is lenni. Nekem egy ideg Redmi Note 4G volt, és nem volt vészes a felbontás, hamar megszoktam. Persze nem muszáj ezt választani, megértem, ha valakinek nem jön be.

***

(#44) Bog válasza Hallosz (#42) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A világért sem akarom a saját szerepünket mellveregető módon nagyítani, de már nem egy helyről jön vissza az, hogy ha mi azt állapítjuk meg egy telefonról egy tesztben, hogy túlárazott és mellé még relatív szar is, akkor annak érezhető hatása van a hazai eladások kapcsán és persze fordítva.

Ez egyrészt nyilván felelősség, másrészt viszont öröm, mert azt mutatja, hogy növekszik azon felhasználók száma, akiknek nem csak "egy stabil garanciális háttérrel rendelkező, ismert gyártótól származó használható készülékre van szükségük", hanem az is fontos, hogy egyébként az milyen apró előnyökkel és hátrányokkal rendelkezik.

Ahogy egyre tudatosabbá válnak a vásárlók itthon is, ahogy egyre inkább kiegyenlített az okostelefonok tudása, úgy egyre inkább lényegesek azok az apró különbségek, mint mondjuk pont az értesítési led és mint mondjuk pont a stabil szervizháttér. De ezeket most már egyre többen mérlegelik.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#45) Hallosz


Hallosz
senior tag

Kedves Bog!

Egyet értek. Voltakép kiegészítetted és lezártad a gondolat menetemet. Ha megkérdezik a véleményem valamelyik készülékről, csak annyit szoktam mondani, www.mobilarena.hu

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#46) janeszgol


janeszgol
félisten

Egy hibát tudnék írni, ami szúrja a szemem és az a cat4, a maga max 150 megabit per secundumos sebességével. De ez a mai telefonok nagyobb részére igaz.
Cat4-et a Lumia 625 is tudott 2013-ban.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) RaveForce válasza janeszgol (#46) üzenetére


RaveForce
veterán

ez a gyakorlati életben, mikor eleve egy elméleti maxumomról beszélünk, KOMOLYAN zavar? hát ennél még a fényérzékelőt is jobban meg tudom érteni, ha vkinek hiányzik :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#48) janeszgol válasza RaveForce (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

Számítottam erre a szövegre. :)
Két dolog:
1, Két évre vesznek telefont az emberek. Pláne a Samsungok szoktak az előfizu sztárjai lenni.
2, Olvassátok el!

Szeritnem már időszerű a cat6. Pláne 100k környékén. 2013-ban jó volt. Az akkori szerződések 2015-ben jártak le. Akkor még csak építették az Advanced hálózatot. Idén, pláne két év múlva már jelen lesz a minden napokban.

És az LTE még mindig nem csak a nagyon nagy sebességről szól. Az volt a reklám. (Válaszidővel nehéz reklámozni valamit, mivel azt egy átlagember lehet nem fogja érteni/érdekelni.)
Mindössze ez jutott az eszembe. :))

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49) RaveForce válasza janeszgol (#48) üzenetére


RaveForce
veterán

teljesen mindegy mennyire vesznek, 150mbps egy középkategóriás telefonban, pláne mobilnetre, pláne a csomagok mérete, és pláne az okostelefon felhasználási módjaira, nem csak hogy röhögve elég, de kb kihasználhatatlan... aki ezen akar torrentezni és korlátlan mobilnet csomagja van azért egy olyan keresztmetszet, ami.. tehát ezek a számok a linkelt cikkben is eléggé elméleti bullshit kategória... :)

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#50) lexter00 válasza RaveForce (#49) üzenetére


lexter00
őstag

Nekem 2015-ös j5 van,teljesen megvagyok vele elégedve,az utcai mód most nyáron zseniális,a led hiánya egyáltalán nem fáj hiszen ott van a noled ami erre a kijelzőre maga a tökély semennyit nem fogyaszt az amoled miatt és még jobb is mint egy mezei led.Tetszik a J7 is csak az ára nem de szerintem fog ez lentebb menni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.