Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) Szferoidit válasza awakening87 (#6700) üzenetére


Szferoidit
csendes tag

Download módba raktam, ill a 20:56-os pm üzenetet követtem. Ops-hez becsatoltam a GIO_v1.0.ops, Phonehoz a modem.tar-t. Kiírta, hogy added és detected. Majd start.

Újból elindítottam, de csak ezt írja ki:
<1> amss download..

10 perce megy.

(#6702) awakening87 válasza Szferoidit (#6701) üzenetére


awakening87
aktív tag

10 perce az már sok lesz, talán maximum fél perc, mire végez az amss-sel mást nem frissít és ezután jönne a reboot, ha bejelölted.
Mindenesetre én is megnézem, hogy nálam mit csinál, ha követem a leírásomat.
Biztosan GT-S5660-as a telefonod és nem mondjuk GT-S5660M?

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#6703) Szferoidit válasza awakening87 (#6702) üzenetére


Szferoidit
csendes tag

Akku alatt:
Model: GT-S5660

Lehet erre még valahogy visszarakni a gyári romot? :F

[ Szerkesztve ]

(#6704) awakening87 válasza Szferoidit (#6703) üzenetére


awakening87
aktív tag

Értelek. Ez is ugyanolyan modell.
10 másodperc alatt megcsinálja a letöltést az Odin 4.42, majd a 11. másodpercben újraindul a telefon. Kiírja, hogy cyantux és már bootol is a JellyBread... nem tudom, mi lehet nálad a gond.
Eddig hogyan ment az Odin? Milyen drivert tettél fel?
Persze, hogy vissza lehet tenni a gyárit.

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#6705) Szferoidit válasza awakening87 (#6704) üzenetére


Szferoidit
csendes tag

Úr Isten, hogy mekkora h*lye vagyok!!! :W

4.48-ast raktam fel, nem a 4.42-est. 4.42-essel megy. A telefon él és virul az új alapsávval.
Tudom, meg kell tanulni olvasni. :D

Nagyon köszönöm a segítséget. :R

Most már "csak" a memória "bővítés" van hátra. :C

[ Szerkesztve ]

(#6706) awakening87 válasza Szferoidit (#6705) üzenetére


awakening87
aktív tag

Köszönöm az infót, örülök, hogy megy! :C
Az ötletet innen kaptam.

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#6707) Milestone2 válasza myke01 (#6697) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R Köszönjük Mester! :R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6708) Szferoidit válasza awakening87 (#6706) üzenetére


Szferoidit
csendes tag

Ha egy új (gyorsabb) memória kártyát szeretnék berakni a telefonban, akkor elég átmásolni a régin lévő adatokat az újra és kicserélni azt? Vagy ennyire nem egyszerű? :)

(#6709) awakening87 válasza Szferoidit (#6708) üzenetére


awakening87
aktív tag

De ennyire egyszerű, csak az ext4-es partíción a jogokat is ugyanúgy le kell másolni, különben egyes alkalmazások meghülyülnek.
Szerintem ha a cwm/px recovery-vel a jelenlegi rendszerről csinálsz egy teljes mentést, majd az új partícionált+formázott sd kártyára visszaállítod csak a /sd-ext -et (advanced restore), az is jó megoldás tud lenni.
Amire még érdemes figyelni, hogy a memórialaphatáron kezdődjenek (vagyis a szektor kezdőszáma osztható legyen maradék nélkül a lapméret szektorbeli számával) az sd kártyán levő partíciók (align), különben lassabb lesz a felesleges írási műveletek miatt. A lapméretet meg kártyája váltogatja, általában néhány megabájt szokott lenni. Mondjuk 4

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#6710) Szferoidit válasza awakening87 (#6709) üzenetére


Szferoidit
csendes tag

Köszönöm. :R

(#6711) myke01


myke01
senior tag

Rögtön összecsinálom magam :W ! Van nálam egy full gyári GIO ,és az istennek sem tudom root-olni,hogy le tudjam menteni az app-ok adatait ,beállításait. Már többféle (5-6 ) "root.zip-el" próbálkoztam ,de semmi : "Instalation aborted" üzenetet kapok a folyamat végén.

Android 2.3.6 verzió (GT-S5660)
Alapsáv : S5660XXKTA
Kernelverzió: 2.6.35.7-1214409 dpi@DELL164#1 (28.11.2012)
Build száma: Gingerbread.XXKTT

Help!

(#6712) awakening87 válasza myke01 (#6711) üzenetére


awakening87
aktív tag

Honnan szedted az XXKTA-t? És a boot.zip-et?
van adb kapcsolatod recovery módban? Ha igen megpróbálhatnád a zipben levő parancsokat, aztán kiderülne, hogy hol akad el.
Melyik recovery van fent?

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#6713) myke01 válasza awakening87 (#6712) üzenetére


myke01
senior tag

Így kaptam kézbe ,ahogy van . A tulaj azt mondja ,hogy novemberben még volt egy frissítés a gyári szoftverfrissítésnél (a teló névjegyénél érhető el) . A CWM 5.0.2.7 ext4+rfs verziójú ,mivel még rfs fájlrendszer alatt fut (full gyári) . Először mindent mentenénk (nandroid már meg volt ) ,de a root az istennek se akar összejönni. Próbáltam már SuperOneClick-el is ,de semmit nem csinál, vszínű már elavult a progi adatbázisa.

[ Szerkesztve ]

(#6714) myke01


myke01
senior tag

Az mgTerminator fórumtárs féle App Removerrel sikerült root-olni végre , de sajnos a "su binary not found" (kihal a su bináris :) 9 egy idő után (30-40 mp) ,miután futtatom a Titanium Backupot vagy a Mybackup Pro-t ? Mi a tök lehet a hiba oka ?

(restart után megint jó a fenti ideig ,miután elkezdem futtatni a TiB-t )

[ Szerkesztve ]

(#6715) awakening87 válasza myke01 (#6713) üzenetére


awakening87
aktív tag

Értelek, szóval az adb shell parancs megy cwm-ben usb kapcsolattal?
xda-n írták is, hogy impossible to root, de szerintem van megoldás

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#6716) awakening87 válasza awakening87 (#6715) üzenetére


awakening87
aktív tag

Elvileg a kernel ramdiskjében ha valamit átírsz, végig root leszel, mint egyes Concorde-oknál, majd megírom, az is lehet, hogy csak 4-es Android és felette megy.

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#6717) myke01 válasza awakening87 (#6715) üzenetére


myke01
senior tag

Ilyen mélységig nem merültem a "turkálásban" ,de ha megírod a mikéntjét ,akkor belemerülök :D .......

(#6718) awakening87 válasza myke01 (#6717) üzenetére


awakening87
aktív tag

Onnan jöttem rá, hogy nézegettem egy Concorde eszköz build/default.prop-ját, aztán ráleltem erre:
ez elvileg működik, csak a default.prop-ot kell módosítani a kernel ramdisk-jében. de nem nagyon javasolt, mert folyamatos root jogosultságok lesznek, ami veszélyes lehet.
kb. így kell (macerás):
csinálsz egy mentést a kernelről, pl. cwm mentésből kiszeded a boot-ot (ami fejléc+kernel tömörítve+ramdisk tömörítve)
kiszeded a boot-ból a ramdisk lemezképet (van rá script), majd kicsomagolod (tar+cpio parancs kell), átírod a default.prop-ot, visszacsomagolod a ramdisket (szintén cpio+tar), visszarakod a boot-ba a ramdisket (erre is van script)
de ha nem változtatod meg a lemezképben a default.prop hosszát, pl. csak egy 0-t írsz át 1-esre, akkor bármilyen hex. szerkesztő megteszi :D
aztán a kész módosított boot-ot frissíted a telefonon. (csinálsz egy update-es zip-et, ami megcsinálja a flash-elést: pl. fogsz egy rom telepítő zip-et és csak a kernel frissítős részeket hagyod benne)

Miért tűnhet el a su?
- próbáld meg a SuperSU-val, azt legalább frissítik, nem úgy, mint a SuperUser-t
- elavult/nem megfelelő busybox-od van fent (nálam volt, hogy emiatt szórakozott), esetleg az usb hibakeresést be kell kapcsolni (Titaniumnak mindenképpen kell)

A cwm-es frissítés attól is behalhat, hogy a gyári romban egyszerűen csurig van a /system és nincs helye kitömöríteni a su bináris(okat)! :W
ha van mentésed, pl. érdemes törölni a /system/app-ból mondjuk a Swype.apk-t vagy áthelyezni a /data/app-ba, ezzel máris nyersz 10-20 megabájtnyi helyet.
A törléshez/mozgatáshoz pedig nagyon jó az aroma fájlkezelő, érintőképernyős! "pár" hozzászólással feljebb megtalálod
egy "baja" van, hogy néha folyamatosan bekapcsolva marad a rezgető, ha sokszor használod a tab gombot pl. konzolban névkiegészítésre :DD

ha meglesz a mentésem, felpakolom ezt az XXKTA-s cuccot, ígéretesnek tűnik

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#6719) myke01 válasza awakening87 (#6718) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz a leírást ! :R El is mentettem az Android-os könyvjelzőim közé :) .

Egyszerűbb megoldásra leltem (teljesen véletlenül) a root "ébrentartására :) . Végül is az mgTerminator fórumtárs féle App Remover volt a 'befutó' (abban a legfrissebb a su bináris, de az is leállt még az "előzőekben"). Viszont ,ha bekapcsolom a Wi-Fit,akkor vígan fut ,akár órákig ; így végül is bekapcsolt Wi-Fi-vel sikerült megcsinálni a mentéseket a Mybackup-al és a TiB-el annak ellenére ,hogy csak helyi mentéseket csináltam az SD kártyára ,és nem online tárhelyre :)) .

A kollégám Gio-jának viszont nem "tetszett" a CWM 5.0.2.7 ext4+rfs verziója,ezzel nem lehetett a Dalvik cache wipeolni (a többi ment). Azért megpróbálkoztam a Jelly Bread 3.5.1 telepítésével így is , tudtam előre ,hogy "gáz" lesz a végén :) . Hát igen, a rendszer természetesen nem akart elindulni, a "Cyantux logo"-nál megállt.
Felraktam a signed_cwm-5.0.2.7-flashablezip-ext4only.zip-et ,azzal már simán ment minden: wipe-ok ,format, stb.A rendszer is feltelepült 1-2 perc alatt :).
Most esett le :) ,hogy az enyémmel is szívtam kb. egy éve az 5.0.2.7 ext4+rfs verzió-val. Úgy látszik ez a combo (ext4+rfs) nem úgy működik ,ahogy kell .

Az esetből tanulva inkább ezt érdemesebb (ext4only) recoveryként feltenni Jelly Bread telepítés előtt , vagy a PX_recovery 036-ot.

[ Szerkesztve ]

(#6720) awakening87 válasza myke01 (#6719) üzenetére


awakening87
aktív tag

Feltettem a gyári XXKTT-t XXKTA-s alapsávval, alapból hollandul jelentkezett be, de van benne magyar nyelv is:)
Próbáltam összehozni a tárhelybővítést a fenti google tárhelyes linkes CODE*.tar alapján, de nem sikerül.(pedig hiába tettem bele az ext4-es meg jbd2-es modult, a /data-t felcsatoló script-et és a busybox-ot + átírtam az init.rc-t is), még dolgozni kell vele.
ezt írja ki, ha szeretném betölteni őket, természetesen root-ként:
insmod: init_module 'ext4.ko' failed (Exec format error)
insmod: init_module 'jbd2.ko' failed (Exec format error)

A Link2SD viszont megy.
Végül úgy sikerült rootolni, hogy odinnal visszatettem a px-recovery-t a mentésemből (a recovery.img-t a kívánt cwm-es mentésből kiszeded, majd tar-ral betömöríted, ezt a tar-t odinba beteszed a pda-hoz és már mehet is),
aztán ha jól emlékszem, a su-bin-3.1.1-arm-signed.zip-et telepítettem px-recovery-ben a következő néhány parancs segítségével:
1. busybox mount -t rfs -o rw /dev/block/stl12 /system
2. ezután zip telepítés
3. majd busybox umount /system
(azért kell mindez, mert a px-recovery hibát ír ki a menüből való csatolásnál, a dmesg-ben annyi látszik, hogy mindenáron ext4-ként akarja felcsatolni, így usb-n rákötöttem a gépre, adb shell parancs és máris ott villogott a root terminál.)
4. aztán reboot
5. leszeded a SuperSU-t a Play áruházból meg a Terminal emulátort (opcionális).
root tesztelése:
A Terminal emulátorba beírod, hogy su, elvileg már jönnie kell a SuperSU-s figyelmeztetésnek.
Használod, örülsz :)) mobilnet/wlan/bluetooth/gps nem befolyásolja a root-ot.

A fentebb említett defaults.prop átírása csak az usb-s adb kapcsolatot engedi (akár boot közben is, de az hasznos, mert ha megáll a logo-nál, csak rácsatlakozol a konzolra és megnézheted, hogy hol akadt meg a rendszer betöltése), root jogod még nem lesz indulás után. Lehet hogy csak ICS felett megy. Szerintem biztonságosnak mondható, mert csak a SuperSU-n keresztül lehet root jogot kérni.

Mindent összevetve tetszik ez a gyári rom, végre van rendes rádió és fényképező alkalmazásom,
Még a dsp/beats audio manager is megy, pár fájlt át kell másolni a JellyBread-ből.
Plusz egy másik kérdés: Melyik az a recovery, amely egyszerre kezeli az rfs-es belső partíciókat a külső ext2/3/4-es sd kártyán levő partícióval együtt (mentés, visszatöltés, csatolás működjön varázslások nélkül)?
Igen, valami nem teljes a cwm 5.0.2.7-ben.

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#6721) formula01


formula01
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a busyboxnak pontosan mi is a gyakorlati haszna. Marketen található installerek valamelyikével simán feltehetem?
Solid explorert szeretném használni, de hogy kezelni tudjam vele a rendszer fileokat kell a busybox.
Jellybread 3.5.1-et használok.

(#6722) shifty! válasza formula01 (#6721) üzenetére


shifty!
senior tag

A Busybox a leghasznosabb, az Androidból alapjáraton hiányzó, de a rendszer szintű folyamatok módosításához elengedhetetlen UNIX parancsokat foglalja össze egy kis csomagba, tulajdonképpen ezzel a csomaggal egészíted ki az Andoid rendszeredet amikor telepíted, és igen, a Play Store-os BusyBox telepítővel érdemes, ennek van egy ún. Smart Install parancsa, ami megnézi hogy mivel kell még kiegészítenie a rendszeredet, így biztos hogy nem fogsz kompatibilitási problémákba ütközni.

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#6723) formula01


formula01
aktív tag

Ertem koszi, esetleg egy linket tudnal dobni pls melyik telepitot ajanlod? Vagy teljesen mindegy? Mert talaltam tobbet is. :)

(#6724) shifty! válasza formula01 (#6723) üzenetére


shifty!
senior tag

Én mindíg ezt használom, ez a hivatalos, és ebben van a Smart Install is :)
Busybox

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#6725) formula01


formula01
aktív tag

Koszi.
Meg egy kerdes,:D ha feltettem a busyboxot az installert leszedhetem?

(#6726) shifty! válasza formula01 (#6725) üzenetére


shifty!
senior tag

Ühüm :-)

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#6727) myke01


myke01
senior tag

Feldobtam a Maclaw féle ICS CM9 final 3-at . Az előző verziók nem értek meg egy napot sem a Gio-mon ,mert rossz 'hatással' voltak az energiaforrásra :D . Azt hittem ez a final3-as verzió kíméletesebb lesz az akksival ,de sajnos nem :( . Este 10-től reggel 7-ig 22-25%-ot "rántott le" az energiából készenlétben, semmi nem futott a háttérben ,aminek nem kellett volna.Utána telefonáltam egyet (max. 1 perc volt) ,közben még 15 %-ot esett az akkuszint. Pedig de kár érteI!!! Sokkal jobban tetszik ,mint a Jelly Bread 3.5.1-es ,de az viszont nem 'fogyaszt' annyit ,mint az ICS CM9 final3. Ezt sokkal egyszerűbb beállítani ,mint a JB 3.5.1-et ; a CM9final3 sokkal átláthatóbb ilyen szempontból.

Másnak mi a tapasztalata a maclawstudio által fejlesztett ICS CM9 final3 energiafogyasztásával??????

Kérdés: "hogy a viharba" lehet 'előcsalogatni' a rádió app-ot a fenti romban ???? Azt látom ,hogy "külső" app ,na de honnan szedjem? :)

(#6728) papa019 válasza myke01 (#6727) üzenetére


papa019
senior tag

Én meg vagyok elégedve a rommal, nekem nem jön elő a készenléti energiazabálás. Hétvégente, amikor nem nagyon használom a telefont, alig merül 15-20%-ot egész hétvégén. Amikor viszont elkezdi használni az ember, akkor elég gyorsan potyognak a százalékok.
Egyetlen problémám, hogy pár napja hirtelen megadta magát az S2E és "elvesztek" az appjaim, mert nem volt időm újrahúzni a romot (olvastam itt a data<->sd-ext felcserélő scriptről is, de az nekem annyira belassította a telefont, hogy maradtam az S2E-nél... kár volt...). Valaki esetleg tud megbízható, hosszú távon működő appot, scriptet ilyen célra? (link2sd-t már próbáltam korábban, de az s2e-vel ellentétben ott gyorsan kiírta, hogy elfogyott a belső memória, míg s2e-vel rengeteg progit fel tudok tenni)

Illetve még egy kérdés appokkal kapcsolatban: Valaki próbálta már a Firefox-ot, vagy az Opera bétát? Előbbit sikerült elindítanom, de elképesztően lassú volt, utóbbi meg el sem indult, mert nem volt neki elég belső tárhely. :DDD Tudom, hogy milyen követelményeik vannak, de az Opera érdekelne, hogy használható-e.

myke01: A rádió használatához a Playről tudsz leszedni 3rd party appot: például >ezt<.

(#6729) Milestone2 válasza papa019 (#6728) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A rádiónál, amit írsz ez van írva:

THE APP WILL NOT WORK FOR NON MOTORLA DEVICES!!!

Saját tapasztalatod, hogy működik Gio-n?

Vagy csak ráböktél egy app-ra a Play-en?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6730) papa019


papa019
senior tag

Csak ráböktem egy appra. :)
De biztos van általános fm rádió app is, ezzel csak szemleéltetni akartam a dolgot.

(#6731) Milestone2 válasza papa019 (#6730) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Sajnos egyébként az android = google. A google referencia modelljeiben nincs fm rádió, tehát gyanítom nem is fektetnek akkora hangsúlyt az android összedobásakor erre a funkcióra. Tehát ha a egy készülékben van fm rádió, akkor azt a gyártó mókolta bele. Elképzelhető hogy ezért akaszkodik össze némely más alkalmazással.

NEM TALÁLTAM MÉG FM Radio.apk-ot, ami általánosságban minden készüléken működne.

Maradnak az internet rádiók, azok meg ugye netfüggők... :O

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6732) papa019 válasza Milestone2 (#6731) üzenetére


papa019
senior tag

Az Android != Google, mivel egy több cégből álló csoportosulás fejleszti.

Szerintem úgy is megoldható a rádió kérdése, hogy fogsz egy gyári Gio romot és abból kiemeled az apk-t. Bár nem mernék fogadni rá, hogy működni fog.

(#6733) Milestone2 válasza papa019 (#6732) üzenetére


Milestone2
nagyúr

lehet részleteken vitatkozni egy tény.

az android rendszerekben alapból nincs FM tudtommal.

ahol van, az készülékspecifikus, csak az adott gyártó készülékén működik.

egy általános minden androidos telefonon futó (nem online a netről!, a készülken futó) FM.apk nincs.

ha valaki tud, szóljon.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

az .apk kiszedést egy gyári ROM-ból meg kell próbálni. nem értek hozzá.

más telefonnál (lehet itt is) vigyázni kell, mert nem elég az .apk-ot kimenteni, vannak hozzátartozó fájlok (LG-nél pl .odex file) ami nélkül nem működik...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6734) papa019 válasza Milestone2 (#6733) üzenetére


papa019
senior tag

Én azt nem értem, hogy hogy akarsz egy általánosan, minden androidos telón (ami fm rádió képes) használható app-ot, amikor épp te írtad, hogy ezt minden gyártó más chippel oldja meg.

Alapból nincs az androidban radio api (szinte biztos, hogy nem is lesz), ezért telefon specifikusak ezek a szoftverek.

A gio gyári fm rádio app-ja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6735) Milestone2 válasza papa019 (#6734) üzenetére


Milestone2
nagyúr

félreértesz úgy érzem, de mindegy.

lehet, nem fogalmazok tisztán.

ugyan azt mondjuk más szavakkal.

pont ugyan ezt mondtam.

általános tudtommal nincs.

ha valaki mégis tudna az szóljon.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6736) papa019 válasza Milestone2 (#6735) üzenetére


papa019
senior tag

Én azt nem értem, hogy egy általános, androidban megtalálható api nélkül, miért gondolod, hogy egyáltalán létezhet általános FM Rádió app? :)

(#6737) Milestone2 válasza papa019 (#6736) üzenetére


Milestone2
nagyúr

#6730 papa019

Csak ráböktem egy appra. :)
De biztos van általános fm rádió app is, ezzel csak szemleéltetni akartam a dolgot.

TE ÍRTAD A FENTIEKET, EMBER! Az egész beszélgetés innen indult el, hogy ajánlottál valakinek egy appot, ami nem is működik GIO-n...és TE ÍRTAD le, hogy biztos van általános FM rádió app

Most meg Te írod, hogy miért akarok én általános FM app-ot. Hiszen előtte Te írtad, hogy biztos van...

Tényleg nem értelek, és még utána te oktatsz, rendben neked van igazad...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6738) papa019 válasza Milestone2 (#6737) üzenetére


papa019
senior tag

Nyugalom, hülyén fogalmaztam. :B Én azt akartam írni, hogy olyan, ami működik Gio-n.
Csupán szemléltetésképp linkeltem az app-ot, bele sem néztem a leírásába.

(#6739) Milestone2 válasza papa019 (#6738) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Téma felejtve... ;]

Sajnos a saját gyárin kívül szerintem nincs másik.

Ezzel szívunk az L9-nél is, a gyári időnként összeakad valamivel, és lehetetlen lecserélni, így meg ha nem is használhatatlan, de majdnem...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6740) awakening87


awakening87
aktív tag

Rádió: Spirit FM (elvileg fizetős), ki kell benne választani az európai szabványt. Sosem próbáltam.
Szerintem a gyári FM.apk a legjobb, elvileg csak egy-két gyári rom specifikus fájlt kell áthozni, mint a pdf nézőhöz. CM9-ben is van rádió, de ahhoz a bluetooth-nak folyamatosan mennie kell.

Maclaw CM9 final 3 fogyasztás: ha TÉNYLEG le tud menni deep sleep-be a telefonod, akkor gyakorlatilag alig merül valamit. Ha nem (wakelock esete), akkor jobb esetben a legalacsonyabb megadott órajelen fog futni.
Pl. amikor zenét hallgatsz és ki van kapcsolva a képernyő és nem matat semmi sem a háttérben.
Nézd meg a CPU Spy Plus alkalmazással, hogy melyik állapotban mennyit tölt a telefonod.
Ami biztos, hogy a mobilnet nagyon merít, a telefonálás kevésbé. A DSPManager bekapcsolt állapotban jobban merít, mint anélkül. 8-10 órányi használatot biztosan nem bír. Ebben benne van szinkronizálás + wlan vagy mobilnet, levelezés, netezgetés stb.

A Firefox valamelyik béta változatát én is próbáltam, lassú volt, mintha hiányozna belőle az Adreno 200-as GPU cuccunkhoz a grafikus gyorsítás.

20+ megabájtos alkalmazások is telepíthetőek, ehhez át kell linkelni a /cache/download könyvtárat egy olyan helyre, ami nem 24 megabájtos, mint a /cache. Vagy mount-olsz -o bind kapcsolóval. Ha nem szeretnél barkácsolni: CacheDownload2SD, root kell neki és ingyenes.

A Link2SD-t meg úgy kell használni, hogy a nagy alkalmazások apk-it, és ha ritkábban használod, akkor a dex fájljait is teszed át az sd-ext-re. A Link2SD-nél is betelhet, hogy az alkalmazások adatai nem kerülnek át az sd-ext-re és a /system-ben levő alkalmazások dalvik fájljai sem. Lassú meg azért lehet, mert lassú az SD kártyád, vagy az sd-ext partíció nem memória laphatáron kezdődik (align). A sima androidos áthelyezés SD-kártyára is lehet lassú, mert ott alkalmazásonként egy kódolt eszközt hoz létre. Esetleg már az SD kártyád 1. partíciója sincs memória laphatáron. Valahol van erről egy cikk, hogy hogyan lehet a lapméretet kimérni és hogyan kell úgy pozícionálni a partíciókat (FAT32+ext4), hogy a lehető legtöbbet hozd ki a kártyádból.
Én a CronMod D2EXT+ Final-t használtam CM9 alatt, teljesen meg voltam vele elégedve. Van benne cache áthelyezős script is, csak a df, grep stb. parancsokhoz oda kell írni a busybox-ot. Plusz az eredeti data fájlrendszerét átírni yaffs2-ről ext4-re vagy amit használsz.
Az eredeti /data-ból csak a dalvik-cache marad a belsőn + egy-két beállítás fájl (kis méretűek), minden más megy az sd-ext-re.

Az XXKTA-s alapsáv kinek mennyire stabil?

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#6741) awakening87 válasza awakening87 (#6740) üzenetére


awakening87
aktív tag

az előző frázis helyesen (szerkeszteni már nem engedi):
8-10 órányi intenzív használatnál többet biztosan nem bír. A gyári XXKTT-vel sem.

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#6742) myke01 válasza awakening87 (#6740) üzenetére


myke01
senior tag

papa019 : ezt sejtettem ,hogy a te telód inkább termeli az energiát :DD ,mint fogyasztja .....azért kösz a z infót ! :R Azt a "hülye rádió" témát meg felejtsétek el ,ezen kár összeveszni! :K

awakening87 : te most melyik romon vagy :) ? Neked mennyit bír(t) a maclaw féle ICS CM9 final3-al ?

(#6743) Ádámbátyám


Ádámbátyám
csendes tag

Help me pls !

Most Jelly Bread 3.5.1 rom van a telómon. Vissza akarom tenni a gyárit nandroid mentésből , de az 5.0.2.7 ext4+rfs CWM recovery a restore során valamilyen formázási hibaüzenettel leáll . Gondolom ext4-ről nem tudja formázni rfs-re a partíciókat , vagy ez hülyeség ? Valami ötlet ezzel kapcsolatban ?

(#6744) awakening87 válasza myke01 (#6742) üzenetére


awakening87
aktív tag

Most a gyári 2.3.6-os XXKTT-n, XXKTA-s alapsávval, Link2SD-vel. Nagyjából addig bírja, amennyit írtam, 8-10h használatot, a többi az készenlét. Kb. 1-1,5-2 naponta kell tölteni és ezt érdemes kikapcsolt állapotban. Különben bekapcsolt állapotban feltöltöd, kihúzod, egy kicsit elindítasz valami terhelőbb alkalmazást vagy újraindítod, egyből leugrik 100%-ról kb. 60-70%-ra, majd megint töltöd, és kb. másodszorra-harmadszorra már újraindítás után is töltőről lehúzva kb. 93%-os lesz a töltöttsége. USB-n keresztül gépről tölteni meg szinte felesleges, mert onnan szerintem nem tud kellő teljesítményt felvenni.

Az is lehet, hogy nem a %-okat kellene nézni, hanem a töltöttségi ikont. A gyári romnál az első csík elfogyása az kb. 70% környékén van (Battery Calibration-nel nézem) A fele töltöttség meg kb. 35-40%-nak felel meg.
Plusz valamelyikőtök írta, hogy nagyon sok Gio/Ace gyenge minőségű töltésvezérlővel/érzékelővel rendelkezik. A fentieket tapasztalva erősen igaznak tűnik.
Vagy egyszerűen csak szoftveres hiba (és az sem biztos, hogy nem rom-beli, arm11boot/amss?)

Próbáltam a saját micro-USB-s kábelével egy hálózatos USB-s 5V 1A-s adapterrel tölteni, de ahogy rákötöttem, egyből újraindult a telefon (CM9 final3-nál), mással még nem próbáltam, szerintem ott is ugyanez történne.
Összehasonlításképpen a gyári töltője 5V 0.7A-s.

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#6745) awakening87 válasza Ádámbátyám (#6743) üzenetére


awakening87
aktív tag

Szerintem az van, amit írsz, esetleg nézz be adb kapcsolattal a telefonra (adb shell) és nézz dmesg-et meg logcat-et.
Odin-nal vissza egy működő gyári rom, aztán első indulás után bemész recovery-be és nyomsz egy Factory reset-et, ez újraformázza a /data-t és a /cache-t. Ezután minden partíciód rfs-ben lesz.
Fontos, hogy a fentivel minden adat elvész a telefonon!
Aztán mehet rá a CWM és remélhetőleg vissza tudod állítani a mentésedet.

A fenti recovery egyszerre kezeli az rfs + ext4-et is és vissza is tölti?

Sok sikert :)

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#6746) rootkiller


rootkiller
őstag

Szevasztok!

Veszek ma a csajomnak egy ilyet ismerőstől olcsón.

Ami kérdés lenne, hogy egy gyári 2.3.6-tal mennyire használható a telefon? Mennyire lassú? Mennyire idegesítő? Ilyen Facebook/Facebook Messenger/Viber/Szókereső/stb dolgokra kéne meg zenét hallgatni néha aztán ennyi, nincsenek nagy igényei, meg ideiglenesnek is szánom.

Köszi! :R

Artengo TR 990 Pro

(#6747) awakening87 válasza rootkiller (#6746) üzenetére


awakening87
aktív tag

Szerintem teljesen jól, csak legyen rootolva, mert így már felrakhatod a Link2SD-t.
Vagy ha egy kicsit régebbi rom-ot pakolsz rá (pontosabban olyat, amihez van ez a tárhelykiegészítős kernel, olvass vissza jó pár hozzászólást/oldalt, egy google drive-os tárhely lesz azt hiszem), akkor azzal a külső sd kártyád 2. partícióját látja majd belső tárhelynek, ami sokkal nagyobb lehet, mint az eredeti 180 megabájtos. Ehhez root sem kell. Csak nagyobb class-os kártyával érdemes, különben lassú lesz az egész!
Érdemes megjátszani, mert minden gyári Gio-s/Ace-es a helyre/lassúságra panaszkodik.
A lassúsághoz meg annyit, hogy rootolva ki lehet iktatni/törölni (Link2SD-ben: jegelés/kiolvasztás) egy csomó felesleges, akár gyári programot. A system tunerben meg lehet szabályozni, hogy melyik appokat töltse be induláskor.
Nekem bevált a Link2SD + System tuner páros.

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#6748) rootkiller válasza awakening87 (#6747) üzenetére


rootkiller
őstag

Melyik ROMot szedjem le sammobile-ról? Ezt is ODINozni szokás? Vagy hogy frissítsem?

Artengo TR 990 Pro

(#6749) myke01 válasza awakening87 (#6745) üzenetére


myke01
senior tag

Ez még nálam egyszer sem működött (nem akarlak elkeseríteni Ádámbátyám ) . Tehettem én vissza egy fájlos vagy 4 fájlos romot ,teljesen mind1 volt. Utána feltoltam a CWM-et (rfs+ext4-es 5.0.2.7 verzió) .
Backup and restore/restore menüben betallóztam a mentést ,de mindig a következő hibaüzenet jött pár mp után : Error while formatting /system! (most ki is próbáltam direkt ,hogy visszaállítsam még az rfs f.rendszer alatt készült mentésemet a gyári romról ,de mindig ugyanaz a hibaüzenet :

"E: format_volume: format_rfs_device failed on /dev/block/stI12
Error while formatting /system!"

(#6750) awakening87 válasza myke01 (#6749) üzenetére


awakening87
aktív tag

Az bizony gáz, és az újabb CWM-ekkel mit csinál? (6-os sorozat, amit elvileg nem javasolnak)
sd-ext partíciód volt?

Esetleg még ott van a bütykölés, ha van adb kapcsolatod recovery közben, szerintem szinte bármit megoldhatsz.
Én így csinálnám:
<macerás>
Visszaállsz rfs-re + a CWM-et is felteszed.
Aztán a CWM-et elindítod, usb-n rákötöd a gépre a telefont (samsung usb driver + adb kell), azon meg adb shell-lel nyitsz egy konzolt. Vagy aroma fájlkezelővel a beépített konzolba írogatsz.
Felcsatolod a /system-et írható-olvashatóan:
busybox mount -t rfs -o rw /dev/block/stl12 /system
Ellenőrzöd a jelenlegi /system tartalmát:
cd /system
busybox ls -l

Törlöd a tartalmát (ext2/3/4 esetén visszavonhatatlan! fat-nál kevésbé):
cd /system
rm -rf *

/!\ Az rm-et nehogy rossz könyvtárban add ki! Aktuális könyvtár megjelenítése: pwd vagy busybox pwd parancs! /!\
Megbizonyosodsz róla, hogy tényleg üres lett:
busybox ls -l
Megkeresed a mentésedet:
cd /sdcard/clockworkmod/backup
Megnézed, mik vannak benne:
busybox ls -l
cd kívántkönyvtár
busybox ls -l
Ellenőrzöd a mentést:
busybox md5sum -c nandroid.md5
Visszaállítod a mentést a helyére:
busybox tar xvvf system.rfs.tar -C /system
Megnézheted, hogy tényleg oda csomagolta-e ki a mentést.
busybox ls -l /system
Lecsatolod a /system-et:
cd /
busybox umount /system

Ezzel kész a /system visszaállítása.

aztán jöhet a /data visszaállítása, ahol mindent ugyanígy kell, csak /system helyett /data kell és stl12 helyett stl13 meg system.rfs.tar helyett data.rfs.tar
a /cache-sel nem érdemes foglalkozni, mert csak a Playből éppen letöltött apk-t tartalmazza (download könyvtár) + a recovery naplóját. De ha mégis: /system helyett /cache kell, stl12 helyett stl14 és system.rfs.tar helyett cache.rfs.tar

a boot (kernel) visszaállítása meg szerintem az advanced restore menüponttal menni fog.
vagy legrosszabb esetben odinnal :)

Mindenki saját felelősségére! Sok sikert hozzá! Írjátok meg, ha sikerült :D
Megjegyzés1: lehet, hogy nem kell mindenhol a busybox a parancsok előtt, láttatlanban nehéz megmondani
Megjegyzés2: nem írtam le az sd-ext visszaállítását, mert elvileg azt a cwm megcsinálja, de az is hasonló, a /dev/block/mmcblk0p2 -t kell felcsatolni a /sd-ext alá, meg sd-ext.extY.tar, ahol Y=2 vagy 3 vagy 4. Törlés helyett meg mkfs.extY kell. Lehet, hogy jobban jársz, ha Linux alatt kártyaolvasóval állítod vissza az sd-ext-et.
</macerás>

Jó lenne, ha meglenne ennek az 5.0.2.7-es CWM-nek vagy px-recovery-nek a forrása, szerintem alig kellene bővíteni és tudná rfs-et + az ext2/3/4-et is!

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.