Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) myke01 válasza zarew (#7148) üzenetére


myke01
senior tag

Mounts2SD a teljes /datat képes áthelyezni. A többi csak appokat linkel, libeket és dalvikot tud linkelni. A dalvik-cache és a cache a "belsőn" hagyható, többi a kártyáról fut.
Ha első futásra nem megy (leveszi a pipát a dataról és csak az applicationön marad rajta), akkor próbáld meg a safe mode kikapcsolását.

(#7152) zarew válasza myke01 (#7151) üzenetére


zarew
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek!
Hát ez így elsőre bonyolultabb,de majd utánaolvasok.Annyit azért talált a feleségem :-) hogy valamiért csomó mappa 2x volt meg,érdekes de ugyanazzal a névvel. Kigyomlálás után lett 40 MB hely

(#7153) papa019


papa019
senior tag

Sziasztok!

Szegény Gio-m akksija kezd elhalálozni és szeretnék venni egy újat.
Van valakinek tapasztalata az utángyártott aksikkal?
Érdemes nagyobb kapacitásút venni, mint a gyári?
Milyen az élettartamuk?
Én egy ilyenre gondoltam első körben: [link]

(#7154) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Eddig tökéletesen működött a telefonom most veszem észre hogy rádugom a töltőre és nem tölt (nem jelenik meg semmilyen töltésre utaló jel) Cyanogen mod 7 -Music Edition rom van raja. Esetleg valami ötlet? Visszarakom rá a gyárit működőképes lehet?

Megoldódott

[ Szerkesztve ]

(#7155) awakening87 válasza mate1396 (#7154) üzenetére


awakening87
aktív tag

wow, de jó :)
Na mi volt, miért nem töltött?
Engem is érdekel a nagyobb kapacitású aksi, amíg nem veszek egy másik telefont! Amit itt-ott olvastam ezekről, hogy valamelyest tovább bírják, mint a gyári aksik, de nagyon soknak sajnos kamu a kapacitása. :)
Van egy döglődő(?) 1350 mAh-s gyári, meg egy talán jobb 1300 mAh-s gyári aksim, ami a tartalék.
Kinek mi a tapasztalata a zenés CM7 Touchwiz-es rommal és ezt milyen alapsávval használja?
Előre is kösz!

Jöjjön egy kis találós kérdés:
Nekem már a nap végére sem bírja ki, pedig mostanában csak max. 4-5 órára kell. A feltöltés kikapcsolt állapotban megy 100%-ig, kétszer is,
aztán akkor választom le a töltőt a telefonról, amikor már bebootolt minden és leszinkronizáltam mindent és kikapcsoltam a wlant és a mobilnetet is.
Leírom, hogy mire használom a telefont :D
Aksi: 1350 mA gyári, amit eredetileg is adtak hozzá, már lassan két éves lesz, lehet, hogy már régen nem 1350 mA a kapacitása, hanem a háromnegyede.
Fényerő az közepestől a maximumig van, ahogyan a helyzet megkívánja.
Nagyjából 2 órányi zenét hallgatok rajta, néha egy kis mobilnetet is használok, általában 3G-n
(a csak 2G-s mód ritkán működik ezzel az alapsávval (XXKT6), mert véletlenszerűen kifagy,
vagy már betöltéskor a PIN kód után kifagy, ha ilyen van, kártya nélkül kell indítani a telefont
és ki kell kapcsolni a mobilnetet, olyankor a dátum/óra is hülye lesz és csak netről szinkronizál
vagy bizonyos GSM/WCDMA-s beállítással már a hálózatról is, vicc).
Ez pár perces böngészést jelent a gyári böngészővel, illetve néhány alkalommal szinkronizálom az emaileket.
A háttérben futó átvitel néha be van kapcsolva, de csak akkor, amikor kell a facebook chat.
GSM/UMTS beállítás: GSM/WCDMA (WCDMA a preferált)
Launcher: Holo Launcher (vissza kellene állnom a gyári Touchwiz-re?!)
Animációk: ki van kapcsolva az összes
Alkalmazások, melyek folyamatosan futnak a háttérben: avast, viber (néha), facebook messenger (néha), plusz egy Data Counter widget, amely fél óránként számolja az adatforgalmat.
amikor a viber és a facebook nem kellenek, ki vannak fagyasztva
Procibeállításaim:
minimum órajel: 122 MHz vagy 245 MHz (a full gyárin 245)
maximum órajel: 825 MHz (vagy 800, a 825-tel mostanában kísérletezem)
CPU ütemező: ondemand (néha smartassV2)
I/O ütemező: deadline
Természetesen telefonálok is rajta, ha kell, de akkor sem órákat.

Normális ez?! :))

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7156) Milestone2 válasza awakening87 (#7155) üzenetére


Milestone2
nagyúr

nem tudom milyen governorok és I/O schedulerek állnak rendelkezésre, de az ondemand az egyik leg akkugyilkosabb, mert azonnal a legmagasabbra engedi a freq-t, és ha a feladat kész, csak fokozatosan engedi visszafelé...

a conservative a leg akkubarátabb az alap governorok közül.

ha van hotplug, az még jobb, utána smartassv2

igazán a scary, a wrexy, a dekadance vagy a a whealley lenne a jó, de az gondolom nincs...

I/O schedulerből az alapok közül a noop a leg akkubarátabb, ha van több lehetőséged akkor a sio, esetleg row

a legjobb a flops lenne, de azt szintén elég kevés kernel támogatja sajos...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7157) myke01


myke01
senior tag

Ezeken a romokon agyalok ,hogy feldobom valamelyiket (hosszútávra) . Elég volt a csili-vili bugos romokból ,bár lehet ,hogy ezek is azok :D .

[ROM|Stock|2.3.6] Flashable Stock S5660DXKT8 ROM vagy ez
[Rom][Stock] Ggc Stocker

Vajon melyiket a kettő közül ?

(#7158) kecsetihunor


kecsetihunor
aktív tag

Fel akartam tenni ezt a CM 7-es Touchwiz rom-ot, de megállt a Samsung Galaxy Gio feliratnál... nem tudom mitől van ez a Samsung betegség... Tipp? Ötlet?

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#7159) awakening87 válasza kecsetihunor (#7158) üzenetére


awakening87
aktív tag

kösd össze a telefont usb-n a gépeddel és próbálj meg adb-vel belépni a telefonra:
adb shell
ha kapsz parancssort, akkor add ki a dmesg, illetve a logcat parancsot, így láthatod, hogy esetleg hol akadt el a betöltési folyamat
azért is megakadhat a Gio-nál, mert pl. nem tudja felcsatolni a partíciókat, pontosabban a /data-t vagy a /cache-t
ez egy ext4-es rom, mit használtál előtte, milyen fájlrendszeren voltál?

az adb a Google SDK fejlesztői csomagjában van benne eredetileg, de ehhez nem feltétlenül kell felrakni az SDK-t, adb portable-re keress rá a neten.

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7160) JOEPAPA


JOEPAPA
tag

Sziasztok!
Van egy Galaxy GIO-m, sajnos kinuillázódott az EMEI címe, egy kód hatására.
NINCS EFS, se DEV se semmi mappa-partíció mentésem.
Valaki tudna küldeni egy teljes mentést, vagy egy többfile-s ROM-ot ami rendberakja , illetve ha saját mentás, akkor abból át tudnám írni a saját IMEI számomra a telefonom.
Számlám megvan azon, és a készülék matricán is rajta van az eredeti IMEI számom, de a telefon *#06# re 15db nullát ír ki.

Azóta "okosodtam" odin-al a fellelhető pannon és független stock ok fel lettek rá téve, CWM, root, ADB géppel összelőve, de nem jutok előrébb.

QPST vel NV backup és SGS modra 0550es sorba beírtam az IMEI-m, RESTORE, na azóta az SPC kodot sem fogadja el, eddig 00000 volt most "reject SPC code" 10mp várakozásra ítél minden műveletre, azaz sikerült az SPC-t is elállítanom, azóta nemigen tudok belenyúlni.

Másik stock rom RECOVERY ben 3 WIPE után, illetve minden unmount mindent leformáztam, és download mod odin al stock fel, majd rootolás, majd CWM odinnal, majd Enhanced 2.3.6 rom fel, de QPST vagy EFS Protool NVSqualacom is SPC error t ad 00000 ra, amit eddig megevett.

A telefon most PDA-ként funkcionall, volt már rajt CM7 CM9 CM10 Jelly Bean McLawmod, ICS, aztán ujjra gyárira visszaraktam és ismét 2.3.6 enhanced van fent.

Most ott tartok az IMEI és a SPC is valahol ott van amihez nem férek hozzá odinnal, legalábbis az egypack os ROM okkal.

ADB vel fel tudok tenni mappát, file-t, azza ha lenne egy komoplett EFS DEV mappa másik ugyanilyen telóról, akor azt HEX ben saját IMEI re modosítva fel tudnám másolni, de nincs.

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#7161) awakening87 válasza JOEPAPA (#7160) üzenetére


awakening87
aktív tag

szia, ez még a jobb eset
ha meghal az efs, akkor már a Galaxy Gio logóig sem fogsz eljutni, hanem csak a sima Samsung-ig, és újra fog indulgatni.
hogyan töltöd rá a telefonra az efs-t?
szerintem azt csak jtag-gel lehet, odin-on keresztül nem frissíthető, esetleg recovery módban vagy sima rendszerből szigorúan repülő módban dd-vel kiolvasható, de elvileg visszaírni már veszélyes.

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7162) JOEPAPA válasza awakening87 (#7161) üzenetére


JOEPAPA
tag

Köszi a választ, akkor nekem még van EFS mappám csak nem látom?

ADB vel gondoltam a másolást.

ls parancsra nem látok EFS mappát.

Ebből gondoltam nincs is, de lehet ez mélyebb szinten van, nem "lát" oda az ADB?

Repülő modban olvasni?
Nekem eddig Recovery, vagy bekapcsolt módban sikerült, jó ötlet, megnézem mire jutok repülő modban.

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#7163) JOEPAPA válasza awakening87 (#7161) üzenetére


JOEPAPA
tag

Az SPC-t hogyan tudom ismét kiolvasni, vagy nullára állítani?

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#7164) awakening87 válasza JOEPAPA (#7163) üzenetére


awakening87
aktív tag

micsoda az az SPC?
ha olyan programod van, amihez csak az /efs elérhetősége kell adb-n keresztül,
akkor
- bootolj be rendesen és menj repülő módba vagy
- bootolj be recovery módban, de úgy meg szerintem nincs diagnosztikai port meg QPST sem
és aztán próbáld meg a következőket:
#felcsatolás
mount -o remount,rw /
mkdir -p /efs
mount -t vfat /dev/block/stl5 /efs -o rw
#varázsolj adb-n
#ha kész minden, a lemezgyorsítótár ürítése és lecsatolás
sync
umount /efs

ha valamelyik parancs nem megy, akkor a busybox parancs kell elé.
lehet, hogy a vfat helyett rfs kell, passzolom. magát az efs lemezképet első ránézésre elemezve valószínűleg rfs
előtte meg csinálj mentést az stl5-ről meg a bml5-ről is (szerintem jtag-en a nyers flash reprezentációt kell visszaírni, ha gáz lenne)

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7165) bb.bocs


bb.bocs
őstag

vajon kezeli ezt a kártyáta telefon ? tudom hogy hivatalosan nem, de volt már pozitiv csalódásom hasolnó téren :D próbálta mr valaki? :D

(#7166) JOEPAPA


JOEPAPA
tag

Service Programming Code...

Jelenleg QPST ben az efs explorer-t sem tudom elindítani, de semmit sem mert mindig incorrect a 00000 SPC, elöször azt kell ismét nulláznom, mert anélkül semmi nem működik.

2.3.6. enhaced ben nincs repülő mod a jobbgombra, keresem menuben...

[ Szerkesztve ]

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#7167) JOEPAPA válasza bb.bocs (#7165) üzenetére


JOEPAPA
tag

Nekem 32GB volt a legnagyobb amivel használtam.

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#7168) awakening87 válasza JOEPAPA (#7166) üzenetére


awakening87
aktív tag

A Vezeték nélküli- és mobilhálózatoknál biztosan ott kell lennie.
Azért kell a repcsi mód, hogy ne akadjon össze a teáltalad felcsatolt efs, az alapsáv által felcsatolttal(?)

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7169) JOEPAPA válasza awakening87 (#7164) üzenetére


JOEPAPA
tag

Ilyen hibaüzeneteket kapok:

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#7170) bb.bocs válasza JOEPAPA (#7167) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha. volt valaki oylan beteg hogy 64gigával probált volna? :D

(#7171) awakening87 válasza bb.bocs (#7170) üzenetére


awakening87
aktív tag

LBA-n elvileg megcímezhető gond nélkül, de hogy aztán a telefonban levő SDIO busznak a címzése hány bites... :))

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7172) awakening87 válasza JOEPAPA (#7169) üzenetére


awakening87
aktív tag

fuhh.. fogalmam sincs, mi van ilyenkor, még sosem játszottam a qpst-vel
honnan kellene kiszednie az spc-t?

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7173) bb.bocs válasza awakening87 (#7171) üzenetére


bb.bocs
őstag

na ebböl sokat értettem :D mi az az LBA? :D

(#7174) JOEPAPA válasza awakening87 (#7164) üzenetére


JOEPAPA
tag

Itt valami paramétert nem eszik meg, pedig busybox ot feltettem, lehet nem a megfelelőt?

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#7175) JOEPAPA válasza JOEPAPA (#7174) üzenetére


JOEPAPA
tag

busybox ot eléírtam, de nem találja a st15 öt, most nézem van-e...

....megnéztem van /dev/block/st15 öm...

[ Szerkesztve ]

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#7176) awakening87 válasza bb.bocs (#7173) üzenetére


awakening87
aktív tag

:D
http://en.wikipedia.org/wiki/Logical_block_addressing
http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital#SDIO
tehát itt az igazi kérdés az, hogy a vezérlő tudja-e az SDXC-t, mivel 32 GB felett már ez a rendszer megy
az SDXC 2 teráig megy :Y
:D

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7177) awakening87 válasza JOEPAPA (#7175) üzenetére


awakening87
aktív tag

mert az stl5
azaz: es, té, el, ötös
és az a nem CyanogenMod-ok alatt általában nincs jelen a /dev-ben

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7178) bb.bocs válasza awakening87 (#7176) üzenetére


bb.bocs
őstag

huhúúú köszi

(#7179) JOEPAPA válasza awakening87 (#7177) üzenetére


JOEPAPA
tag

köszi, üdv.a láma.

Bakker ezt már egyszer benéztem...ááááááá STL5

Pedig ls el láttam is, hogy "LÓ" betű.

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#7180) JOEPAPA


JOEPAPA
tag

Amit írtál az működik, de jelenleg az SPC hiba miatt se az NV tools. sa a qpst nem működik, mert SPC hibás megadás miatt nem enged tovább.

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#7181) awakening87 válasza JOEPAPA (#7180) üzenetére


awakening87
aktív tag

és milyen kóddal próbálkozol?
elvileg az spc-t a 85-ös számú NV bejegyzés (item) tartalmazza (aztán hogy a Gio-nál is így van-e...)

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7182) Armagedown válasza bb.bocs (#7173) üzenetére


Armagedown
őstag

Ezt jelenti

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#7183) JOEPAPA válasza awakening87 (#7181) üzenetére


JOEPAPA
tag

Valamelyik programmal játszottam az átírással, talán a Qualacom NV Tols, közben NV backupokat szedtem le, és 00550 est átírtam majd vissza akkor tűnk el.
Amikre átírogattam 216070 216020 216030 000000 216001 write send, aztán amire átírtam avval ismét felengedett, most nem tudom mi lehet.

A Qualacom NV Tools amivel a 85 ös sort kiolvashatnám sajnos NOT CONNECTED PHONE, hibaüzenetig jut, azaz fel sem tudok csatlakozni.

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#7184) awakening87 válasza JOEPAPA (#7183) üzenetére


awakening87
aktív tag

az efs lemezképen belül a /nvm/num/85 tartalmazza az spc-t (elvileg), ami nálam 000000 .
szóval húzd le valahogy az efs lemezképét a gépedre, mondjuk így:
adb shell busybox dd if=/dev/block/stl5 of=/sdcard/efs.img bs=4096
adb pull /sdcard/efs.img C:\efs.img
- Linux alatt csatold fel egy loop-ra
- Windows alatt az ImDisk-kel csatold fel egy meghajtóra
aztán szedd ki belőle a fent említett fájlt, hátha segít :)

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7185) rootkiller


rootkiller
őstag

Szevasztok!

Mostanában csajom GIOja (gyári 2.3.6) igencsak belassult, mire én mondtam, hogy full wipe-t neki. Meg is csináltam, fel lettek rakva az alkalmazásai, amiből az ilyen 1MB-nál nagyobbakat mind a kártyára telepített (class6os csak sajnos :( ). A facebook horror lassú volt, mire azt vissza raktam a telefonra, de az egész így is lassabb lett mint eddig volt.

Mit lehetne vele kezdeni? Igazából facebook/messenger/viber/skype/gmail/foreca alkalmazásokat használja, nincsenek túl nagy igényei. Mindenféle főzött romokkal nem szeretnék kísérletezgetni, volt már rá próbálkozás, de nem volt túl eredményes.

A másik dolog, hogy az akku nem igazán bírja ki az egy napot, tehát délután meg éjjel is töltőn van.

Mit lehetne vele kezdeni? Érdemes új akkut bele venni? Rendbe lehet rakni hogy kielégítő legyen még egy pár hónapig? Vagy inkább adjam el?

Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#7186) awakening87 válasza rootkiller (#7185) üzenetére


awakening87
aktív tag

Szia!
Szerintem bármilyen romot is teszel rá, alig fog változni a helyzet. Esetleg hangyányival gyorsulhat valamennyit.
Pont azok az alkalmazások, melyeket felsoroltál, a legnagyobb bloatware-ek, azaz túl sok felesleges dolgot tartalmaznak és nem egészen egy ilyen szűk erőforrásokkal rendelkező telefonra lettek fejlesztve. Leginkább a memória kevés benne. Azt már nem merem megkockáztatni, hogy optimalizálva vannak-e.
Szerintem sokat is fogyasztanak, meg van, hogy pár másodpercig semmire sem reagál a telefon, aztán egyszer csak újra működik.
Az aksival spórolhatsz, pl. a SetCPU-val beállíthatsz profilokat, hogy pl. a kikapcsolt képernyőnél csak maximum 672 MHz-ig pörgesse fel a telefont és smartassV2-es governor-t használjon. De más beállításokat használhat telefonálás közben, töltés
Aztán ott van a fényerő visszavétele, amikor nem kell nagy fényerő, a mobilnet kikapcsolása, amikor nem kell, vagy ha kell, akkor 2G mód (ha nem fagy le), meg a háttéradatok kikapcsolása is sokat számít, viszont így nem kapja meg a facebook frissítéseket és arról sem fog tudni, ha a chaten ráírnak(?).
Valamint a telefon csak akkor tud lemenni mély alvásba (deep sleep), amikor egyetlen alkalmazás sem ébreszti fel (wakelock). Szerintem amikor világít a gombok háttérvilágítása, akkor még nem alszik. A CPU Spy kiírja, hogy melyik órajelen mennyi időt töltött el a telefon processzora.
Egy tartalék aksit mindenképpen érdemes venni, de ha már veszel, kísérletezhetsz az 1300mAh-nál nagyobb kapacitásúval is.
Megnyugtatlak, nekem is nagyon rosszul bírja a gyári ~2 éves 1350mAh-s aksi, mind az alig féléves 1300mAh-s szintén gyári aksi.
min. 122 MHz, max. 800 MHz, smartassV2 governort használok

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7187) rootkiller válasza awakening87 (#7186) üzenetére


rootkiller
őstag

Én is mondtam neki, hogy a problémára megoldást jelentene az, hogyha a Facebook ki lenne kukázva. Ezt gondolom az elsődleges lassítóra, a Viber létkérdés, a Skype-t csak néha használja, de a GMail is új találmány nála, az se fontos! Az a baj, hogy nem tudom mit lehet venni mérsékelt árban...

Artengo TR 990 Pro

(#7188) awakening87 válasza rootkiller (#7187) üzenetére


awakening87
aktív tag

Nálam az avast meg a viber fut, de az csak akkor van bekapcsolva, amikor kell és amikor mobilneten vagyok. Különben érdemes kilépni belőle. Nézd meg a Task managerben, hogy hány mbyte-ot eszik meg.
Ha csak chatel, akkor a Facebook Messenger-t talán érdemesebb használni, a sima facebook-ban meg letiltani a chat funkciót, vagy nem használni a messengert, és csak a facebookon belül. A facebook meg megy a mobilos felületen is (m-mel kezdődő cím), gyakori használatnál érdemes parancsikont csinálni hozzá a főképernyőre.
Az engem is érdekelne, ez a telefon Android megtanulására, mindenféle főzőgetésekre meg egyszerű telefonálásra tökéletes, úgy-ahogy használható az okostelefonos funkciókra is.
Ha veszel is telefont, legalább ARMv7-es legyen, mert a Gio-n az Adobe AIR-es alkalmazások sem futnak, mivel ez ARMv6-os utasításkészletű.

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7189) myke01


myke01
senior tag

Feldobtam én is (awakening87 kolléga után szabadon :) ) a CyanogenMOD 7 Music Edition and TouchWiz "alsó" .:: MOD NR 2 ::. változatát .
REZGŐ üzemmódra állítva miért nem rezeg SMS érkezésénél???? :Y (Ja és miért nem éleszti fel a képernyőt ennél az üzemmódnál ?)

Nálatok is így műxik ennél a romnál (már akinek ilyen van telepítve) ?

(#7190) awakening87 válasza myke01 (#7189) üzenetére


awakening87
aktív tag

A haptic feedback/rezgő visszajelzés be van kapcsolva?
Elvileg ez a két beállítás ugyanaz és azért felel, hogy rezegjen a telefon mindenféle alap dologra, szóval neked szerintem pontosan ez kell, én kikapcsoltam, hogy ezzel is spóroljak az aksin :D
Beállítások/Settings -> Hang/Sound -> Rezgő visszajelzés/Haptic feedback
Beállítások/Settings -> CyanogenMod Beállítások/Advanced settings -> Haptic feedback tweaks -> Haptic feedback main
Ha ezek be vannak jelölve, már akkor is rezeg a telefon, amikor átteszem rezgőre,
ha nincsenek bejelölve nem rezeg, viszont hívásnál meg ébresztésnél úgy emlékszem, hogy ott továbbra is rezeg.

Végre sikerült megoldani, hogy normális színe legyen az értesítéseknek, már csak két dolog nem oké az értesítési sávban:
- a lejátszott zenének a címe még mindig fekete
- valamint amikor valamilyen folyamatjelző megy, akkor kicsit elcsúszik a százalékjelző, itt a cím is fekete, viszont amikor végez, utána már jó a színe.
minimális módosítás kell hozzá a framework-res.apk-ban, akit érdekel leírom a hogyanját. :)

Más, romkészítés:
Az idei júniusi cseh és a tavalyi decemberi magyar rom nem ugyanaz, semmi sem egyezik meg bennük. A kernelt még ki kell csomagolnom, de utána megmondom, hogy melyik milyen verziójú :)
Még a flash memória partícionálási sémája (mibib) is különbözik, illetve a bootloaderek sem egyformák.
Amint lesz megbízható egy jtag kapcsolatom és tudok egy teljes flash mentést csinálni a telefonomról, élesben is kipróbálom őket. Ugyanis pont az XXKTA/XXKTT-s alapsávú gyári rom volt az, amely tönkretette az efs-em(?), most már kicsit óvatosabb vagyok. Csak rootoltam, ami nehéz volt, mert egy újabb kernel volt benne, amelyhez már nem működtek a régi okosságok. Semmi mást nem módosítottam rajta, ha jól emlékszem.
Itt kérdezem meg, hogy ha kimentem a teljes /dev/block/bml0-t (valami hasonló a neve) recovery módban, akkor ugyanezt tudom-e jtag kapcsolattal lehúzni a flash chipből, és ha visszaírom a mentést, akkor meg tudom javítani a telefont, ha valamelyik gyári rom ugyanúgy elcseszné a telefont, mint korábban?
A flash memória hibás blokk kezelő mechanizmusával ilyenkor mi lesz?
Addig meg láttatlanban össze tudom hozzá szedni az ext4-es kernelt meg az előrerootolást plusz a DSPManagert. :)
Plusz még egy kérdés: az Odin vajon akkor is feltölti a telefonra pl. a system partíció lemezképét, ha az ext4-es fájlrendszerű? Csak fognám a megfelelő méretű és tartalmú ext4-es fájlt, megcsinálnám belőle a tar.md5-öt és azt tölteném fel.
Vagy félig odin-nal (alapsáv+mibib+bootloaderek stb.), félig cwm-mel lenne lehetséges a telepítés (a rendszer, data, cache ext4-re formázása, és az alaprendszer felrakása, aztán jöhet a root + egyebek).

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7191) myke01 válasza awakening87 (#7190) üzenetére


myke01
senior tag

Csinálhatok én ezzel akármit :) ,ez akkor sem rezeg SMS érkezésénél rezgő üzemmódnál :F .

Az értesítések színe az tényleg bosszantó ,szinte olvashatatlan :W .

Szerintem a programozói kérdésekkel az xda-n több sikerrel jársz .

(#7192) myke01 válasza myke01 (#7189) üzenetére


myke01
senior tag

Ennek annyi ! :)) Száműztem a "zenés" touchwiz rom .:: MOD NR 2 ::. változatát . Kezdett 'fagyogatni' ,pedig komolyabban nem is "merültem bele" a buherába :D ; na és a "rezgő üzemmódos SMS jelzés" problémára sem találtam megoldást.

Megpróbálom a "cseh gyári" romot feldobni élesben ,csak a root-olástól rettegek már előre :) .Nem szokott az nálam sikerülni gyári romoknál . :( Ezért lenne jobb egy előre-rootolt gyári rom ,ami abszolút "buhera-mentes" , de ilyet találni sajnos nem lehet. A "rom-főzögetők" valamit mindig belecsempésznek a saját szájuk-íze szerint :D ...

(#7193) awakening87 válasza myke01 (#7192) üzenetére


awakening87
aktív tag

Sok szerencsét hozzá! :)
Ha ez is azzal az új kernellel van, mint amit én próbáltam,
akkor szerintem a maclaw fejlesztői fórumon található cwm-es zippel menni fog.
Előtte meg nem árt feltenni a px/cwm recovery-t.

A nem rezgő sms-re egy megoldást mondtak, ami vicc: használj egy másik sms alkalmazást...

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7194) Milestone2 válasza myke01 (#7192) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem emlékszem hogy rootolt-e...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7195) myke01 válasza awakening87 (#7193) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz !

Tudsz dobni egy linket a maclaw féle root eléréséről ?

Milestone2 : Kösz ! Ezt próbáltam már ,ennek csak az a baja ,hogy nem műxik a Wi-Fi :D . [OFF]Van is panasz rá rendesen az xda oldalán .

[ Szerkesztve ]

(#7196) awakening87 válasza Milestone2 (#7194) üzenetére


awakening87
aktív tag

Ránézésre igen :)
van benne su (/system/xbin/su) plusz SuperUser.apk is (/system/app/).
Van benne magyar nyelv?
Ugyanis a DX eszerint: [link]
nem tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7197) awakening87 válasza myke01 (#7195) üzenetére


awakening87
aktív tag

Tessék: http://forum.maclaw.pl/viewtopic.php?f=13&t=62

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7198) Milestone2 válasza myke01 (#7195) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:C ...visszavonva... :C

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7199) myke01 válasza awakening87 (#7196) üzenetére


myke01
senior tag

Nincs benne magyar ....hiába tettem fel a Wi-Fi javító patch-ot ,ugyanúgy "errort" jelez .

[ Szerkesztve ]

(#7200) myke01


myke01
senior tag

Ez hogy az ördögben van akkor a 2013. júniusi cseh gyári romnál :) ?

Country/Carrier Date Version PDA
Czech Republic 2013 June 2.3.6 S5660XXKTK

Az alsó sorra kattintva, ez olvasható :

Model: GT-S5660
Country: Czech Republic
Version: Android 2.3.6
Changelist: 1047966
Build date: Wed, 21 Mar 2012 :Y 08:31:33 +0000
Product Code: XEZ
PDA: S5660XXKTK
CSC: S5660OXXKT5
MODEM: S5660XXKT6

Akkor ebben mi a "2013. júniusi" ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.