Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7801) Puro


Puro
aktív tag

Üdv!
Ismerősömnek raknék fel új romot a telójára. Melyiket ajánljátok? Múlthéten kapott upgradet stock-ról CM10.2-re, de tegnap jelezte, hogy pár nap alatt teljesen megbolondult az egész cucc. Pl nem megy a wifi, mobilnet meg egyéb anomáliák. Szeretné visszarakatni a gyárit, de hátha van attól valami kiforrottabb. :) Én most a Jelly Bread 5.1-el szemezgetek.

(#7802) myke01 válasza Puro (#7801) üzenetére


myke01
senior tag

Csak idézni tudom magam :)) : "A 7761-es hsz-ben megtalálod a választ."

(#7803) vashal válasza Puro (#7801) üzenetére


vashal
tag

Hello

csak egy kicsit olvass vissza

(#7804) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Akit érdekel, elkészült a

STABLE-RC4-CM11 for GT-S5660

nekem most a gyerek használja és "elégedett" a MIUI-val
(már amennyire egy ötéves véleménye számításba jöhet)

De aki akarja ki tudja próbálni...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7805) myke01 válasza Milestone2 (#7804) üzenetére


myke01
senior tag

Te próbáltad már ? Ha igen , bug-helyzet milyen ? :)

(#7806) Milestone2 válasza myke01 (#7805) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szia Myke!

Olvashatod, pont azt írtam, hogy egy: ma jött ki pár perce, kettő: a Gio-t nálam már az ötéves lurkó használja és neki elég a MIUI...

tapasztalatom nincs, csak megláttam, hogy kijött, azért még figyelek a megjelenésekre...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7807) AthlonXP válasza myke01 (#7799) üzenetére


AthlonXP
őstag

Heló.

Sikerült feltenni a Miracle romot, azzal a recoveryvel amit ajánlottál. :R
Egyelőre ismerkedem a rendszerrel, szokni kell még, mert teljesen más, mint a gyári rendszer, de eddig nem rossz és sok beállítási lehetőség van benne. Esetleg nem tudod, hol lehet át állítani az akku kijelzést %-osra? Van ebben ilyen lehetőség egyáltalán?
Ja és van-e ehhez olyan cucc, amivel ki lehetne bővíteni valamennyire az alkalmazásoknak szánt memóriát ( az sd kártyára )? Alapból eléggé meg kell válogatni, hogy mit és mennyit tehetek fel, jó lenne, ha kicsit több helye lenne neki...

(#7808) awakening87 válasza AthlonXP (#7807) üzenetére


awakening87
aktív tag

igen, úgy hívják, hogy Link2SD
root kell hozzá, meg az SD kártyán egy 2. partíció, ami ext2/3/4 fájlrendszerű, a többit az alkalmazás elintézi.
A partícionáláshoz van némi segítség a Cyanogenmod wiki-n vagy szólj és segítek.
A Link2SD-nek szerintem egy hiányossága van, mégpedig az alkalmazás adatait nem tudja áthelyezni; olyat szoktak még csinálni, hogy magát a /data -t (a telefon szerint "belső tárhely") az SD kártya 2. partíciójára csatolják fel, erre azt hiszem az S2E képes. Ekkor viszont nem kell a Link2SD.
Az SD kártyás varázslásoknak leginkább gyors SD kártya esetén van értelme, különben lassabb lesznek az SD-n levő alkalmazások.

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7809) AthlonXP válasza awakening87 (#7808) üzenetére


AthlonXP
őstag

Class 6-os Samsung 16Gb-os kártya van a telefonban, az megfelel?

(#7810) myke01 válasza AthlonXP (#7807) üzenetére


myke01
senior tag

Akku %-os kijelzése:
Beállítások menü / Parts (felül a füleken választható) / Status bar / Battery options

(#7811) AthlonXP válasza myke01 (#7810) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, meglett! Köszi! :)

(#7812) myke01 válasza AthlonXP (#7811) üzenetére


myke01
senior tag

Nm.
Tartogat azért egy-két "meglepit" :) ez az M'rage rom .
Pl. ne lepődj meg ,ha nem tudod változtatni a (első) hangszóró hangerejét telefonálás közben mindaddig amíg a "közelség-érzékelő" kikapcsolt állapotban tartja a kijelzőt.Ha eltávolítod a füledtől ,utána válik aktívvá a hangerő gomb.
Wi-Fi sem mindig "kapja el" elsőre az indulást ,olyankor újraindítás segíthet --»» ami sajnos elég lassú folyamat (legalábbis nálam), lassabban indul ,mint a gyári rom.
Ilyen ,és hasonló "nyalánkságok" előfordulhatnak ,de ennek ellenére stabilan használható ez a rom. Mondjuk a szín-világával most sem vagyok kibékülve :D .

(#7813) awakening87 válasza AthlonXP (#7809) üzenetére


awakening87
aktív tag

Igen, az már jó lesz. Viszont azt vedd figyelembe, hogy még mindig lassabb az SD a belső flash-nél.

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7814) vashal válasza myke01 (#7812) üzenetére


vashal
tag

hali

ez a hangerő dolog kicsit zavaró tud lenni néha,kár hogy nem javítják.a wifi azért egész jól működik,de ha nem indul el akkor ne kapcsold ki a telefont csak a wifi-t ki aztán be és az is segit.igy lényegesen gyorsabb.

(#7815) myke01 válasza vashal (#7814) üzenetére


myke01
senior tag

Nem mindig hatásos :) az általad javasolt Wi-Fi "javító" módszer .Az én telóm valamikor teljesen megbolondul tőle :) ; olyankor jön a restart ,ami piszok lassú. Érdekes ,hogy más főzött romok gyorsabban indulnak ettől . Már nem egyet próbáltam.

(#7816) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Úgy tűnik vmi még sem jó ezzel a miracle rommal.
Nem tudok vele normálisan zenét hallgatni. Akadozik, olyan mintha vmi régi bakelit lemezt hallgatnék. Szépen szól, meg minden, csak akadozik. A Playerpro lejátszót használom, de próbáltam a gyári beépítettet is, ugyan olyan az is.
A DSP ki- vagy bekapcsolása sem segít, lejátszás közben nem fut a háttérben semmi más..
Van vmi megoldás erre, vagy ez ilyen, mert így nagyon nem jó. :(

Esetleg van még olyan rom, amit érdemes volna kipróbálni?

(#7817) myke01 válasza AthlonXP (#7816) üzenetére


myke01
senior tag

Igen ! Ezt elfelejtettem "mondani" ! Az alap órajelet fel kell emelni 245 MHz-re ; a gyári romon is annyi egyébként ,csak ez a kernel "leviszi" teljesen alapra (gondolom a fogyasztás miatt) .

Beállítások / Tools (felső fülön a harmadik) / CPU Control / Min. Clock Freq. 245 MHz-re / Alul pipáld be az "Apply on boot" opciót ,különben minden indításnál-újraindításnál visszamegy alapra az órajel

A Max. clock Freq. hagyd 800 MHz-en ; ugyanebben a menüben a Governor nálam "SmartAssV2" , az I/O scheduler "deadline" beállításon van . Utóbbi két opcióval kísérletezhetsz ,hogy neked melyik a legmegfelelőbb fogyasztás ,és gyorsaság szempontjából .Nyilvánvalóan a gyorsaságnak ára van ---> több fogyasztás .

(#7818) nightshadow


nightshadow
veterán

Sziasztok, egyik ismerősömnek egy ilyen telefonja van. Alapdolgokra használja, nem nagyon merült el az Android világába, én meg pláne nem értek hozzá, mivel nekem nincsen még okostelóm. Két probléma lenne, hátha tudtok segíteni:

1.Mindössze pár alkalmazás van telepítve, s meg is telt a belső memória. Meg lehet oldani valahogyan, hogy az alkalmazásokat az SD kártyára telepítse, s ne a belső memóriába?

2.Van rengeteg flash alapú videó, amit nem tud megnézni a böngészőben. Van rá valamilyen megoldás, hogy ezeket a videókat is megtudja nézni.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#7819) AthlonXP válasza myke01 (#7817) üzenetére


AthlonXP
őstag

Köszi, így már jó lett! :)
Bár azt hittem, hogy ha nagyobb teljesítmény kell neki, akkor magától megnöveli a cpu frekit...

(#7820) nightshadow


nightshadow
veterán

#7818-ra valaki?

(#7821) MPM válasza nightshadow (#7820) üzenetére


MPM
tag

Az első kérdésedre:
Megoldás. Esetleg még megoldható úgy is hogy ugyanúgy megformázod a memóriakártyádat ext4-esre, aztán keresel egy custom romot hozzá, ami tudja kezelni.

A flashes kérdésre pedig legfeljebb az első hozzászólásban leírtakat tudom ajánlani.

(#7822) nightshadow válasza MPM (#7821) üzenetére


nightshadow
veterán

Köszönöm, megpróbáljuk, de így elsőre kínainak tűnik a linkben leírtak, de ez a mi hibánk, nem értünk hozzá ilyen szinten, de hátha sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#7823) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. adott 1 gio cwm 6.0.4.6 ossal. vakon tettem rá a rendszert...
kérdésem ( anno tudtam) most ráakarnám tenni az új rendszert, de nem tudom mert E:// storage/sdcard o

can't mount sdcard ot ir ki...
odin nem játszik, mert a win8 al nem jön ki, nem ismeri fel download módban akármit teszek, ha win8as driveer van ha nem. mit ajánlotok? hgoy tudok rá más swmet tenni és rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#7824) awakening87 válasza bb.bocs (#7823) üzenetére


awakening87
aktív tag

szerintem:

1. megoldás (SD kártya ellenőrzése, ha esetleg baj lenne vele):
SD kártya telefonból kivesz, rendes SD adapterbe behelyez, kártyaolvasóba behelyez.
Windows alatt:
Rendszergazdaként: chkdsk /F D:
Linux alatt:
rootként: fsck.vfat /dev/mmcblk0p1
Linux alatt a /dev eszköz megállapítása
rootként: fdisk -l
vagy nézed a kernel naplót:
rootként: dmesg

ahol D:, illetve a /dev/mmcblk0p1 az SD kártya eszköz

2. megoldás (külön Win7 telepítése/Win8 működésre bírása; Win7-tel biztos jó, Win8 alatt is hallottam már, hogy működött):
Win8 rendszerpartícióból kb. 20GB-t lecsíp, az üres helyre Win7-et felrak és megy minden, mint régen :D
De elvileg elég úgy indítani a Win8-at, hogy az aláíratlan drivereket is engedje betölteni (Speciális indítás kell és ott Aláírásellenőrzés letiltása/Disable enforcement of signature checking, valami ilyesmi)

3. megoldás (Virtuális géppel; elvileg működnie kell):
VMWare Player-t/VirtualBox-ot felrakod, alá egy xp-t/7-et és átengeded a gazda Win8-as rendszerből a vendég rendszerbe az USB-t

Sok szerencsét :)

+1:
esetleg ha ki tudod választani az adb sideload opciót, akkor adb-vel tudsz rátenni másik cwm-et tartalmazó zip-et, ugyanúgy kell csinálni, ahogyan a vakon rendszertelepítést, csak éppen más zip-et raksz fel

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7825) bb.bocs válasza awakening87 (#7824) üzenetére


bb.bocs
őstag

na a +1es megoldás érdekelne :D belinkelnéd v vlmi? :)

(#7826) bb.bocs válasza bb.bocs (#7825) üzenetére


bb.bocs
őstag

[link] mondjuk nem tudom ez jó e

[ Szerkesztve ]

(#7827) awakening87 válasza bb.bocs (#7826) üzenetére


awakening87
aktív tag

Jónak tűnik a módszer, a cm11 helyett meg a recovery zip-jét tedd fel.
+ itt van néhány link az elsőhöz, szemezgess belőle :)
Igazából csak annyi az egész, hogy Windows alatt a chkdsk parancsot kell lefuttatni az SD kártyán vagy Linux alatt az fsck-t.

http://hu.wikipedia.org/wiki/CHKDSK
http://support.microsoft.com/kb/315265/hu
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__4285475-hogyan-kell-futtatni-a-chkdsk-programot

https://help.ubuntu.com/community/FilesystemTroubleshooting#dosfstools_-_FAT12.2C_FAT16_and_FAT32_.28vfat.29_filesystem

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7828) bb.bocs válasza awakening87 (#7827) üzenetére


bb.bocs
őstag

megvan és jó :) köszi

(#7829) bb.bocs


bb.bocs
őstag

höhö máris gondom van a rendszerrel...
android.process.media mindig leáll...+ a beállításoknál a hangokkal sem tudok beállitásokat csinálni,csengöhang stb, mert ugyanezt dobja ki... tudtok linkelni még 1 playt hozzá? ami megy is rajta? :)
köszi

(#7830) awakening87 válasza bb.bocs (#7829) üzenetére


awakening87
aktív tag

Pont tegnap találkoztam ezzel a hibával, igaz nem Gio-n és nem CM11-en, a megoldás:
az alkalmazások adatainál törölni kell a Letöltéskezelő adatait, plusz én töröltem a Play, Play szolgáltatások, DRM-védett tároló adatait is.
melyik gapps-ot raktad fel? abban elvileg van Play is. (Vending vagy Phonesky néven keresd)

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7831) bb.bocs válasza awakening87 (#7830) üzenetére


bb.bocs
őstag

nekem nem segitett :(
STABLE-RC4-CM11 for GT-S5660 ot amit belinkeltek tettem fel

(#7832) bb.bocs


bb.bocs
őstag

memkarival volt vlmi gubanc, a formázás szrtem, de már jó :)

(#7833) bb.bocs válasza bb.bocs (#7832) üzenetére


bb.bocs
őstag

a másik gondom viszont hogykéne rá 1 működő play áruház.mi az ami felmegy?
+a cache 2 sd hez mi kell a progin kivül?ext be van külön particio,volt a cacheben 3 pipa amit kilehetett pipálni.ettöl még nem hiszem hogy odamenti.

[ Szerkesztve ]

(#7834) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Sziasztok topiclakók!
Melyik most a leghasználhatóbb ROM mostanság a telóra?
Most a JellyBread v5.1 van rajta. Van ennél jobb?

Mmm'kay?

(#7835) formula01 válasza KurtCobain (#7834) üzenetére


formula01
aktív tag

Fél éve gyakorlatilag nincs értékelhető új rom, szóval...:)

(#7836) myke01 válasza KurtCobain (#7834) üzenetére


myke01
senior tag

Szerintem én visszadobom rá a gyári 2.3.6-ost ,és befejeztem a "variálást" ezzel a telefonnal. :) Nem éri meg a ráfordított időt ,és bosszúságot ,amit egy egy főzött rom "meglepetésként" tartogat(hat) :D . A gyári sem tökéletes ,és elég "fapados" ,de eddig az volt a legmegbízhatóbb rom a telefonomon.

(#7837) KurtCobain válasza formula01 (#7835) üzenetére


KurtCobain
őstag

&
(#7836) myke01

A teló nem az enyém, én csak mókolom. :)
A gyári ROM szerintem használhatatlan. Az MMB féle CM10.0.5-öt próbáltam este, nagyon pörgős, de sajnos a Beállítások több helyen összeomlik. Most 10.2-es van fent, ez is jó, bár azért ezzel laggol kicsit..

Mmm'kay?

(#7838) achon


achon
aktív tag

Tudnátok segíteni. Elmászott a baseband egy romolás után és most keresek KPK Pannonos romot.
Remélem azzal visszaáll.
Sajnos, most hiba miatt nem tölthető le a Sammobile-ról, és az összes megosztott link, amit a google kiad már elavult.
Lenne valakinek egy régebbi pl KQ6 vagy esetleg egy 4 fájlos romja?

Nálam van DBT, KTK, KTT, de egyikkel sem tudom visszaállítani.
Próbáltam 3-4 MAclaw féle romot, de azokkal sem bírtam működésre bírni.
Még mindig azt írja a Baseband-re és az IMEI-re, hogy ismeretlen.

A legszebb múzsa a határidô.

(#7839) awakening87 válasza achon (#7838) üzenetére


awakening87
aktív tag

Azt hiszem van, megkeresem :) Remélem nem csesződött el az efs-ed, mert elvileg akkor van hibás/üres imei. Mit csináltál pontosan?

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7840) awakening87 válasza achon (#7838) üzenetére


awakening87
aktív tag

A KQ6 megvan, fel tudom tenni, a KPK-t nem találtam meg. KTK is van még, annak XXKT6 a baseband-je.
De olyat is lehet, hogy csak a baseband-et frissíted, egyedül kívánt baseband-hez tartozó amss fájl kell, meg egy .tar -t ismerő tömörítő. Illetve még ezek mellé az md5sum, ha biztosra akarsz menni.

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7841) awakening87 válasza achon (#7838) üzenetére


awakening87
aktív tag

Feltettem ide: [link]
viszont az Odin lehet, hogy panaszkodni fog rá, mert ez csak sima .tar és nem .tar.md5, de ettől még működőképes.

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7842) achon válasza awakening87 (#7841) üzenetére


achon
aktív tag

Köszi.

Nos, amikor megvettem már kártyafüggetlenül került hozzám. Ma kellett volna egy másik szolgáltató kártyát használnom, és kérte a hálózatzárat.
Kinyertem az lock kódot, de valami baj lehetett a gépemmel, mert eldobta az ADB kapcsolatot, és visszacsatlakozva tudtam csak unmountolni az általam készített /efs mappát.
Meg kellett volna néznem a logokat, de nem ellenőrzitem, és ment is fel az új rom.

Azaz előfordulhat, hogy az efs ment tönkre, de bekapcsol azóta is és csak az IMEI.t és a basebandet nem ismeri fel.
:W

A legszebb múzsa a határidô.

(#7843) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Hali!
Hátha érdekel valakit:[link]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7844) myke01 válasza Doggy dog (#7843) üzenetére


myke01
senior tag

Próbáltad már ? Bug-helyzet ?

(#7845) awakening87 válasza myke01 (#7844) üzenetére


awakening87
aktív tag

Még nem, de érdekel! Hátha jobb, mint a zenés LG-kinézetű CM7 :D

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#7846) myke01 válasza awakening87 (#7845) üzenetére


myke01
senior tag

Akkor hajrá ! :D

(#7847) Doggy dog válasza myke01 (#7844) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nem!A leírás alapján itt is van,nem tűnik nagynak.
Én 1 éve az Apocalypse romot nyúzom,nekem teljesen megfelel ez.Elég pörgős,mondjuk nem vagyok hard user.(wifi itt is van,hogy 2. kapcsolásra jó,vagy wifi beállításból kell kapcsolni és egyből jó)Gps,viber,face,zene,1-2 játék)

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7848) #73029888


#73029888
törölt tag

A 4.4.2-es android ezen a telefonon hogyan megy?

(#7849) Milestone2 válasza #73029888 (#7848) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Energiazabálóan, de megyeget.
Folyamatosan frissítik...

Frissülő kiadványok innen tölthetők le:
http://download.androidarmv6.org/_builds/gio/

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7850) #73029888 válasza Milestone2 (#7849) üzenetére


#73029888
törölt tag

Köszönöm szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.