Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6750) awakening87 válasza myke01 (#6749) üzenetére


awakening87
aktív tag

Az bizony gáz, és az újabb CWM-ekkel mit csinál? (6-os sorozat, amit elvileg nem javasolnak)
sd-ext partíciód volt?

Esetleg még ott van a bütykölés, ha van adb kapcsolatod recovery közben, szerintem szinte bármit megoldhatsz.
Én így csinálnám:
<macerás>
Visszaállsz rfs-re + a CWM-et is felteszed.
Aztán a CWM-et elindítod, usb-n rákötöd a gépre a telefont (samsung usb driver + adb kell), azon meg adb shell-lel nyitsz egy konzolt. Vagy aroma fájlkezelővel a beépített konzolba írogatsz.
Felcsatolod a /system-et írható-olvashatóan:
busybox mount -t rfs -o rw /dev/block/stl12 /system
Ellenőrzöd a jelenlegi /system tartalmát:
cd /system
busybox ls -l

Törlöd a tartalmát (ext2/3/4 esetén visszavonhatatlan! fat-nál kevésbé):
cd /system
rm -rf *

/!\ Az rm-et nehogy rossz könyvtárban add ki! Aktuális könyvtár megjelenítése: pwd vagy busybox pwd parancs! /!\
Megbizonyosodsz róla, hogy tényleg üres lett:
busybox ls -l
Megkeresed a mentésedet:
cd /sdcard/clockworkmod/backup
Megnézed, mik vannak benne:
busybox ls -l
cd kívántkönyvtár
busybox ls -l
Ellenőrzöd a mentést:
busybox md5sum -c nandroid.md5
Visszaállítod a mentést a helyére:
busybox tar xvvf system.rfs.tar -C /system
Megnézheted, hogy tényleg oda csomagolta-e ki a mentést.
busybox ls -l /system
Lecsatolod a /system-et:
cd /
busybox umount /system

Ezzel kész a /system visszaállítása.

aztán jöhet a /data visszaállítása, ahol mindent ugyanígy kell, csak /system helyett /data kell és stl12 helyett stl13 meg system.rfs.tar helyett data.rfs.tar
a /cache-sel nem érdemes foglalkozni, mert csak a Playből éppen letöltött apk-t tartalmazza (download könyvtár) + a recovery naplóját. De ha mégis: /system helyett /cache kell, stl12 helyett stl14 és system.rfs.tar helyett cache.rfs.tar

a boot (kernel) visszaállítása meg szerintem az advanced restore menüponttal menni fog.
vagy legrosszabb esetben odinnal :)

Mindenki saját felelősségére! Sok sikert hozzá! Írjátok meg, ha sikerült :D
Megjegyzés1: lehet, hogy nem kell mindenhol a busybox a parancsok előtt, láttatlanban nehéz megmondani
Megjegyzés2: nem írtam le az sd-ext visszaállítását, mert elvileg azt a cwm megcsinálja, de az is hasonló, a /dev/block/mmcblk0p2 -t kell felcsatolni a /sd-ext alá, meg sd-ext.extY.tar, ahol Y=2 vagy 3 vagy 4. Törlés helyett meg mkfs.extY kell. Lehet, hogy jobban jársz, ha Linux alatt kártyaolvasóval állítod vissza az sd-ext-et.
</macerás>

Jó lenne, ha meglenne ennek az 5.0.2.7-es CWM-nek vagy px-recovery-nek a forrása, szerintem alig kellene bővíteni és tudná rfs-et + az ext2/3/4-et is!

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.