Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hhenry válasza janeszgol (#50) üzenetére


hhenry
őstag

Nem kötözködés de mire mennyit használnád a belső tárhelyet?

(#52) Malák válasza Fred23 (#37) üzenetére


Malák
aktív tag

Ezek nem szoktak kiesni megfelelo szilikonsapka meret mellett, csodalkoznek, ha itt lenne ilyen problema.
Nyugodtan vedd meg futashoz :)

(#53) janeszgol válasza hhenry (#51) üzenetére


janeszgol
félisten

Én ritkán váltok zenét, sorozatot. A megszokottakat hallgatom. Erre jó a belső tárhely. Plusz az IconX 7 órára van lőve. Tehát itt csökkent az akku, kivették a belső tárhelyet. Érdemes még valamit hozzáfűzni? Kuka az egész.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#54) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Agybadugós rövid idő után idegesít,zavar a kialakítása,kényelmetlen.
Maradok az Airpods-nál. Kényelmes és szépen szól.Edzés,futás közben sem mozdul ki a fülemből.
Ettől függetlenül ki fogom próbálni...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#55) prolad válasza hhenry (#51) üzenetére


prolad
őstag

Még amikor az első gen iconX-em volt, belső tárhely jól jött pl futáshoz, edzéshez, főleg előbbinél volt jó, hogy nem kellett magammal vinnem a telefont is. Akkoriban (is) sokat ingáztam, nap végén ha már a telefon a végét járta, még nyugodtan hallgathattam zenét külön a fülesről. Nem világmegváltó, de attól még egy nagyon hasznos és egyedi funkció.

Az AKG témához. A samsung csak használja a brandet házon belül, semmi extra. S8-am volt, ahhoz is AKG/tuned by AKG füles volt, az átlagnál kicsit igényesebb kialakítású, de teljesen átlagos hangzású darab volt. Viszont nagyon kényelmes. Utána V30ra váltottam, na arra mondanám, hogy átlagon felüli, a Samsungnál sokkal jobb volt.

(#56) hhenry válasza prolad (#55) üzenetére


hhenry
őstag

De edzéshez meg vannak jobb minőségű fülesek hasonló áron

[ Szerkesztve ]

(#57) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ingyen jó lesz... csak küldenék már.

(#58) hhenry válasza ForRedGlory (#57) üzenetére


hhenry
őstag

Ha mégse tetszene szívesen átveszem egy ezresért :DDD

(#59) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

The Atlanta Journal-Constitution viszont egy olyan aggasztó jelentést tett közzé, amelyben az áll, hogy számos tudós szerint az AirPods és a hasonló, fülön viselhető eszközök rákot okozhatnak. 250 tudós aláírt egy Egyesült Nemzetek Szervezete- és egy Egészségügyi Világszervezet-petíciót, amelyben pontosan ezt állítják. [link]

Öhhhmmmmm

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#60) janeszgol válasza 7Heads Drago (#59) üzenetére


janeszgol
félisten

Érdekes. Mindig minden rádióhullámot cuccnál előjönnek ezek a vizsgálatok. Amúgy e szempontból ez a Buds biztonságot, mert ezért a vacakért pénzt biztosan nem adnék. Sőt, még ingyen se kéne.
Belső tároló nélkül nem veszek se fülest, se fejest.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#61) guriga1234 válasza HarleyCustom (#54) üzenetére


guriga1234
addikt

"Agybadugós rövid idő után idegesít,zavar a kialakítása,kényelmetlen.
Maradok az Airpods-nál. Kényelmes" - MEGALOL! Az airpods nem agybadugós szerinted? Ha az kényelmes, akkor a Buds mitől kényelmetlen, ha nem is próbáltad? Minden logikát nélkülöz az, amit írtál.

(#62) vicze válasza 7Heads Drago (#59) üzenetére


vicze
félisten

A felhívás(Nem petíció!) nem emel ki semmi ilyesmit, és nem tartalmazza SEMMILYEN formában a leírtakat!

"These include–but are not limited to–radiofrequency radiation (RFR) emitting devices, such as cellular and cordless phones and their base stations, Wi-Fi, broadcast antennas, smart meters, and baby monitors as well as electric devices and infra-structures used in the delivery of electricity that generate extremely-low frequency electromagnetic field (ELF EMF)."

"ICNIRP released a statement saying that it was reaffirming its 1998 guidelines, as in their opinion, scientific literature published since that time “has provided no evidence of any adverse effects below the basic restrictions and does not necessitate an immediate revision of its guidance on limiting exposure to high frequency electromagnetic fields . ICNIRP continues to the present day to make these assertions, in spite of growing scientific evidence to the contrary."

Csak sajnos azt nem tudják megmutatni, hogy hol vannak ezek a kutatások, amik a hosszútávú alacsony energiás effekteket veszik figyelme. Segítek nincs.

Valamint a hatás szempontjából teljesen lényegtelen, hogy vezetékkel össze van-e kötve a füles vagy nincs a BT eszközök ugyan azt a sugárzásmennyiséget adják ki ettől teljesen függetlenül. Egy specifikus eszköz kiemelése, kizárólagosan szenzáció hajhászat és semmi más..

Ezek a "híradások" az abszolút tipikus FAKE NEWS... :(

[ Szerkesztve ]

(#63) HarleyCustom válasza guriga1234 (#61) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“Megalol” ne dedózz.

Neked mit jelent az “agybadugós” kifejezés?
Mert a kettő eszköz különbözik kialakításra,nem?(Legalábbis ami a halló járatba belemegy,arról beszélek.)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#64) Juhaszatti válasza guriga1234 (#61) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az Airpods nem agybadugós kialakítású, hanem earbud.

(#65) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A cím helyesen nem az lenne, hogy "AjándékKÉNT kiváló"? :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66) guriga1234 válasza HarleyCustom (#63) üzenetére


guriga1234
addikt

A Megalol pont neked való kifejezés.
Az airpods szerinted vezeték nélküli fejhallgató? Ne vicceljünk már.

(#67) guriga1234 válasza MaCS_70 (#65) üzenetére


guriga1234
addikt

Mindkettő helyes.

(#68) Juhaszatti válasza guriga1234 (#66) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Hogy jönnek ide a fejhallgatók?
2 fülhallgatóról van szó, az egyik in-ear (agybadugós), a másik earbud.
2 teljesen különböző fülhallgatókialakítás, és sokaknak az egyik kényelmes, míg a másik nem.

(#69) guriga1234 válasza Juhaszatti (#68) üzenetére


guriga1234
addikt

Te minek neveznéd magyarul az earbudot?

(#70) Juhaszatti válasza guriga1234 (#69) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Fogalmam sincs, tudtommal nincs magyar megnevezése.
A lényegi különbség hogy az egyiket be kell nyomni a hallójáratba, ezért agybadugós. A másikat csak a hallójárat elé teszed, a fülkagylóba. Ez az earbud.

(#71) kelzsoca válasza MaCS_70 (#65) üzenetére


kelzsoca
félisten

A telefon mellé ajándéknak kiváló.

https://vertigostore.eu

(#72) MaCS_70 válasza kelzsoca (#71) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem meg: ha kapom, akkor ajándékként kapom.

Az ajándékNAK egy célhatározó, tehát arra utal, hogy azért veszem, hogy ajándékba adjam = ajándéknak veszem.

Persze értem én, hogy a cím mire akar utalni, de így, önmagában az, hogy "ajándéknak kiváló" nem ezt jelenti.

Mindezt nem azért írom le, hogy piszkálódjak, hanem azért, mert úgy gondolom, hogy a hibákra fel kell hívni a figyelmet.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73) kelzsoca válasza MaCS_70 (#72) üzenetére


kelzsoca
félisten

Értem én, csak arra próbáltam rámutatni, miképp kell értelmezni a címet.

https://vertigostore.eu

(#74) HarleyCustom válasza guriga1234 (#66) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Figyu...
Tudod miről beszélek és mire értem.
Lódulj vissza a dedóba.
Ott szórakozz a társaiddal, kicsirigó...

Az utolsó mondatom meg ugye direkt nem érdekelt...:
”...Ettől függetlenül ki fogom próbálni...”

Szóval szerintem kerüld a velem való társalgást...:N

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#75) guriga1234 válasza HarleyCustom (#74) üzenetére


guriga1234
addikt

A neved (nem a nick), meg a korábbi nicked mindent elárult (sajnos csak most néztem meg). Meg az, hogy itt is burkoltan almát akarsz reklámozni. Miért nem mész a tieid közé és ott ontod az észt?
Szerintem ne próbálj ki semmilyen samu/androidos terméket, mert arra semmi szükség, hogy továbbra is fröcsögj, neked az imádott almád való.
Zoknikkal nem vitázom.

(#76) 7Heads Drago válasza vicze (#62) üzenetére


7Heads Drago
veterán

1. Én csak idéztem a cikket.
2. Ezt legalább te érted? hatás szempontjából teljesen lényegtelen, hogy vezetékkel össze van-e kötve a füles vagy nincs a BT eszközök ugyan azt a sugárzásmennyiséget adják ki ettől teljesen függetlenül.
Itt a fülesekről volt csak szó, mivel sokat van közel az agyhoz. A karodon lévő óra nincs megemlítve, akkor minek kevered bele?
3. Nem tudom hogy mennyire fake news. De ha így nézzük a pókember is túlélte annak a póknak a csípését, egy füles mégse radioaktív pók. :)) Szóval hajrá.

Egy biztos: én nem igen komálom az ilyen bedugós dolgokat.... az asszony már annál inkább :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#77) vicze válasza 7Heads Drago (#76) üzenetére


vicze
félisten

Bármilyen BT fülest/fejest is az is a fejedhez rakod csak megsúgom... Valahogy nem látom, hogy ezt emlegetik a cikkekben.
Tehát azt mondod, hogy a BT kizárólag csak agyrákot okoz és bárhol máshol a testeden rendben van, mert csak...(???) Vagy más rák típusok nem számítanak?

(#78) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Létezik olyan wireless earbud amivel normális a telefonálás közbeni hangminőség?

fulekitrading.wordpress.com

(#79) 7Heads Drago válasza vicze (#77) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A cikk írja nem én. A vezetékes fülest te keverted bele...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#80) vicze válasza 7Heads Drago (#79) üzenetére


vicze
félisten

Nam igazán akard megérteni(meg gondolom elolvasni se), hogy az a felhívás, amire hivatkoznak, és te is hivatkozol ezzel nem emel ki semmilyen alacsony energiás eszközt, meg se említi az AirPods-ot semmilyen formában és általánosan beszél minden eszközről.
Innentől kezdve egyet kiemelni puszta félrevezetés, és egy eszköz rákkeltő hatását vizionálni puszta hazugság.

(#81) 7Heads Drago válasza vicze (#80) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt csak te olvastad így. Főcím alatt kiemelve: amely szerint az AirPods és a többi vezeték nélküli fülhallgató
Inkább arról beszélj hogy jön ide egy vezetékes füles?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#82) vicze válasza 7Heads Drago (#81) üzenetére


vicze
félisten

"250 tudós írt alá egy petíciót, amely szerint az AirPods és a többi vezeték nélküli fülhallgató használata növeli a rák kockázatát."
Ez továbbra se igaz, semmilyen formában, puszta hazugság semmi más. Pont hogy a "hír" szerkesztők értelmeznek bele valamit, ami semmilyen formában nincs ott.

Vezetékes BT fülest írtam, ugye nem mindegyik TWS.

(#83) brumi15


brumi15
csendes tag

hihetetlen hogy mi megy minden forumban... az ember azért olvasná hogy hátha talál valami hasznos dolgot de itt az pont hogy nincs..

(#84) Tulku válasza vicze (#49) üzenetére


Tulku
veterán

Erről a híresen gyenge kapcsolatról megint valami fizetett firkász írogathat...semmi ilyet nem tapasztaltam, gyermekem sem...nagyon stabil a kapcsolat...

Így látatlanban a Jabra hangban jobb mint ez a samu...

(#85) petymeg


petymeg
addikt

Zenei minősége gyenge, telefonálni csak süketszobában lehet vele, tulajdonképpen a funkciójára alkalmatlan.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#86) Tulku


Tulku
veterán

Nos a tws-ek legnagyobb hibája maga a zenehallgatás közbeni telefonálás...

Ezt véleményem szerint semmiképp nem fogják tudni megoldani, mert a kialakításból adódóan lehetetlen.
Gondoljunk bele, hogy a beszédünk hanghullámai a szánkon át terjednek, nyilván ha meg kell kerülniük az arcunkat és egy zsebpiszoknyi mikrofonnak kell felfognia, akkor azért érthető miért nem hall a hívott fél semmit.

Nagyon szeretem a tws fülesem, de ez ellen nem tehetünk semmit...én speciel, ha úton vagyok és hívnak, akkor a szám elé teszem a kezem, ahhoz a fülhöz irányítva a hullámokat, ahol a mikrofon található, ekkor mindenki megnyugszik, mert hallanak végre...

A zenei hangminőség egy másik ügy, ennek nem is a membrán, hanem az elektronika a szűk keresztmetszete, ha valaki már látott tws fülest szétszedve, tudja, hogy a méret és tömeg legnagyobb része maga az akku, az elektronika szó szerint légypiszoknyi méret, nyilván 1-2 db mikrochip-ben nem rejlik akkora kurázsi, mint egy telefonnyi, vagy asztali cuccban...nagyon kis lépésekben haladnak előre a gyártók, úgy gondolom, most még inkább lassulni fog a minőségi fejlődés üteme, jobbára a szolgáltatások fognak inkább nőni...

(#87) Grenczii


Grenczii
tag

Hétfő óta használom a Budsot,ma reggel volt az első hogy nem jött rá frissítés.
Rendbe tették azóta a töltöttség mutatást az appban,nőtt a hatótávolság.
Telefonálni lehet vele csendes környezetben simán,ha meg forgalmas hangos utcán mész vagy tömegközlekedsz, úgyis tök hülyének néznek az biztos ha kiabálsz bele a vak világba és nem telefon van a füleden.

(#88) .Szaki. válasza Grenczii (#87) üzenetére


.Szaki.
addikt

"...ha meg forgalmas hangos utcán mész vagy tömegközlekedsz, úgyis tök hülyének néznek az biztos ha kiabálsz bele a vak világba és nem telefon van a füleden."

Az emberek olyan hülyék tudnak lenni, hogy azt sem értik ha vezetékes fülhallgató van a füledben és azzal telefonálsz. Néznek mintha őrült lennél. Olyankor szoktam hangosan mondani annak akivel telefonálok, hogy "imádom amikor olyan idióták néznek, akik képtelenek észrevenni a kábelen a mikrofont és nem tűnik fel, hogy telefonálok." Ez eddig kivétel nélkül bevált. De egyébként sem értem miért számít az, hogy mit gondolnak a másikról vadidegen emberek. :U

(#89) hhenry válasza .Szaki. (#88) üzenetére


hhenry
őstag

:D :D :D
Ezt én is kipróbálom rohadt jó :DD

(#90) cultfeca


cultfeca
tag

A Buds csak egy telefonnal képes csatlakozni?Valaki próbálta már két telefonnal egyszerre?

(#91) dankam1994


dankam1994
újonc

Sziasztok!

Kinek mi a véleménye a hangminőségről, valamint az ergonómiáról/illeszkedésről?

Köszi előre is!

(#92) cultfeca válasza dankam1994 (#91) üzenetére


cultfeca
tag

Hangminőség szerintem nem rossz.Nem egy audiofil-eknek szánt eszköz,de nekem pozitív csalódást okozott.Beszédhang minősegeről nem tudok nyilatkozni,egy 1 perces teszt beszélgetés volt szobában avval nem volt gond.
Ergonómia:Nekem érdekes a halló járatom/a fül kagylóm.Nagyon nehezem marad a helyén bármelyik fül hallgató.A Buds a dobozból kivéve és használva jónak mondanák.Nincs az a kiesik a fülemből érzés.Ha pontosan beilleszted akkor szerintem jól használható és kényelmes.

(#93) akosright


akosright
tag

Sziasztok! Akik a telefonhoz kapták ajándékba meg tudnák mondani, hogy van a garancia? Mert én csak a dobozt kaptam semmilyen papírt hozzá. Benne van a dobozban garancia papír?

(#94) cultfeca válasza akosright (#93) üzenetére


cultfeca
tag

Nem kapunk garipapírt.Valószínűleg a telefon garija lesz a gari vagy az előrendelés papírja.

(#97) dankam1994


dankam1994
újonc

Sziasztok!

Na megvettem, nem érdekelt semmilyen negatív vélemény! :D Inkább a külföldi tesztelőkkel értek egyet, nekem nagyon tetszik a hangzása, eddig főleg instrument/komoly zenékkel próbáltam, nagyon bejön.. a párosítás gyerekjáték, nagyon jól illeszkedik a fülemben a Jabrával ellentétben (nekem legalábbis). Minősége is nagyon tetszik, a töltő tok nagyon finom mágneses. A touch pad pici megszokást igényel, kicsit határozottabban kell érinteni, amúgy 10-ből 9 érintés fasza...

Ez a vélemény eddig :)

(#98) ollie válasza dankam1994 (#97) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Melyik Jabrát említetted?

***

(#99) dankam1994 válasza ollie (#98) üzenetére


dankam1994
újonc

Elite 65T

(#100) ollie válasza dankam1994 (#99) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem is az van. Ahhoz képest milyennek mondanád a Buds hangminőségét?

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.