Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) internetezoo válasza szucstom (#250) üzenetére


internetezoo
senior tag

Ebben nincs, csak a felső lehúzó sávban lehet bekapcsolni, hosszan nyomva nem csinál semmit.
"szoftverhibás" [link]

A wifivevő is gyenge, csak 7 jelet lát a 17-ből.

[ Szerkesztve ]

(#252) Donki Hóte válasza internetezoo (#251) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez egy nagyon jó ár/érték arányú telefon :R Gyengécske, de annál olcsóbb :K

Ha plusz funkciókat akarsz, akkor drágább telefont kell kérni a munkahelyen :P

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#253) janeszgol válasza Donki Hóte (#252) üzenetére


janeszgol
félisten

Méretben is jó.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#254) Donki Hóte válasza janeszgol (#253) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A két SIM mellé lehet tenni pluszban microSD memóriakártyát. Ezt egyik Samsung csúcstelefon sem tudja :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#255) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A ram 2 vagy 3 gb.?

(#256) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Képernyő felébresztése felemelésel, van a beállítások között?
Ha nincs akkor csak a bekapcsoló gombbal lehet?

(#257) Donki Hóte válasza gyuri2008 (#255) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Amilyet veszel :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#258) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Regg'!

Billentyűzet hangot be lehet állítani valahol?! érintéses visszajelzésnél nincs rezgés lehetőség. Vagy ennél a modellnél nincs is alapból?! :(

Üdv: -=Yogibear=-

(#259) szucstom válasza Yogibear974 (#258) üzenetére


szucstom
őstag

Mi az a Regg'?

Nyugodtan keresgélj még, van rezgés visszajelzés és hangjelzés beállítás is a billentyűzethez.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#260) Yogibear974 válasza szucstom (#259) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Jó reggelt! Röv.

Nem találtam. Igaz jelenleg nem gyári téma van rajta.
Majd megnézem.

Thx.

Nap'! (Jó napot)

Üdv: -=Yogibear=-

(#261) szucstom válasza Yogibear974 (#260) üzenetére


szucstom
őstag

nem témafüggő. Keress rá a beállításokban.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#262) scyllarus


scyllarus
veterán

Hát így ezt a telefont nem lett volna szabad kiadni. Minden, még az alapdolgok is akadnak, pár másodpercig eltart egy hívóképernyő elő"ugrása" is.
Értem én, hogy akartak egy olcsó modellt, de ez így nagyon gáz. Pozitív, hogy rengeteg plusz dolgot tud, viszont mindent baromi lassan. Vagy a funkciókon kellett volna vágni, vagy a hardveren/optimalizáláson csiszolni és az áron emelni, de ezt így kiadni Samsung néven...

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#263) Acef válasza scyllarus (#262) üzenetére


Acef
addikt

Nekem ez előtt egy Sams. S9 volt, ahhoz képest lassú.

Viszont nem mondanám, nem érzem annyira rossznak mint te.
Sőt jó az akkuidő és a rendszer, appok ... sebessége is rendben van.
Az elején nálam is akadt néha.
Használat közben frissül a rendszer, az appok, te is beállítod a személyes dolgaidat és jobb, jó lesz.

Nézd át a beállításokat mert lehet, hogy a beállításokkal van gond. A droid 10-ben több olyan opció is van ami nagyban befolyásolja a működést, akkut, sebességet

[ Szerkesztve ]

(#264) scyllarus válasza Acef (#263) üzenetére


scyllarus
veterán

Már beállítottam. Animációk kikapcsolva. Iphoneról jövök, nyilván ez is számít. Összesen 4 appot telepítettem csak, cégesnek használom, semmi extra igényű alkalmazás.
Félreértés ne essék: a hsz negatív hangvétele ellenére elégedett vagyok a telefonnal. Olyan szolgáltatásokat nyújt, amiről IOS-en csak álmodtam, nem bántam meg a cserét egy percig sem.
Egyszerűen nem értem, hogy maga a cég hogy engedhette ezt így ki. Bele sem merek gondolni, hogy ha valaki ráengedi az erőforrásigényes appokat (nem játékokat, mindennapi FB stb) mit művelhet ezzel a telóval.
Most látom, te vagy az. A boldog emlékű Galaxy S Advancehoz képest tényleg nem rossz :D
Erre nem csinálsz könnyített ROM-ot?

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#265) Acef válasza scyllarus (#264) üzenetére


Acef
addikt

Még annyt tehetsz, hogy az alkalmazások közül tiltsd le azkat amiket nem használsz, ill a beállításokat is nézd át, mert alapból aktíválva van sok felesleges funkció amiket ki lehet kapcsolni.

A romolással leálltam, az S4 mini volt az utolsó.
Nincs időm, valamint a mostani telefonok rendszerébe már nem kell/nem lehet belenyúlni, viszont ezeknél is fontos(még fontosabb) a megfelelő beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#266) scyllarus válasza Acef (#265) üzenetére


scyllarus
veterán

Jött egy rendszerfrissítés, hátha javít a dolgokon, pont ezt írja a changelog.
Amúgy decemberi biztonsági csomagon van. A saját telóm 2x drágább, 2x erősebb, júliusi biztonsági csomaggal, és "hardveres elégtelenség" miatt nem kapott 10-et. Egyre szimpatikusabb a Samsung. Lehet, visszatérek hozzá.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#267) NoMagix


NoMagix
addikt

Sziasztok!

Feleségemnek vettem egy ilyen telefont kb. 2 hete, eddig minden jól megy vele, leszámítva egy apró dolgot!
Pár napja arra lettünk figyelmesek hogy a telefon random módon fel- fel villantja a kijelzőt alvó módból! Úgy gondolom már minden programot és beállítást végigzongoráztam, letiltottam, de a jelenség nem szűnt meg!
Van 5let merre tovább?

(#268) ferko21


ferko21
csendes tag

Szia!
Nekem egy tablet csinálta ugyanezt,mire rájöttünk ,hogy valami vírus okozza !
Tab gyári visszaállítása segített!...

(#269) NoMagix válasza ferko21 (#268) üzenetére


NoMagix
addikt

Gondoltam a visszaállításra csak szerettem volna elkerülni! :R :C
Asszony pedig soha nem tesz olyat, hogy vírust szedne össze! ;]

(#270) ferko21 válasza NoMagix (#269) üzenetére


ferko21
csendes tag

Nem csak böngészés során lehet vírusokat össze szedni,emailek kell SMS ekkel is,felugró hirdetések kell,adathalász levelekkel stb!
Résen kell lenni :) ..Üdv Feri...

(#271) gyuri2008 válasza ferko21 (#270) üzenetére


gyuri2008
veterán

És hogy tudsz résen lenni?
A telefonnak amúgy is van saját víruskeresője.

(#272) Yogibear974 válasza gyuri2008 (#271) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Ha raksz rá, akkor van. Hacsak a szolgáltató nem pakolt rá low end ingyeneset/rtial. Amúgy neked kell gondoskodnod. Nem árt. Régi tévhit, hogy androidra(Linux) nincs vagy ritka a vírus. A hálózatvédelem része sem elhanyaglható. Nem röccinti meg a telót. Nekem pl. ESET-et raktam föl erre a telóra a lányomnak, amit most kapott karira.

Üdv: -=Yogibear=-

(#273) NoMagix válasza ferko21 (#270) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszi! (amúgy független a teló, Samu store-ból rendeltem egy A31-el közösen)
Ráengedek valami víruskeresőt azután meglátjuk mi lesz!

[ Szerkesztve ]

(#274) gyuri2008 válasza Yogibear974 (#272) üzenetére


gyuri2008
veterán

Akkor ez mi?

(#275) Yogibear974 válasza gyuri2008 (#274) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Helló!

Érterm én, az alap rendszer része, milyen rom-ot tesznek rá. Mint a win-ben defender.
Eldöntheti a végfelhasználó, hogy használja vagy nem. Részemről ennyi.

BUÉK minden PH-s topiklakónak ;-)

Üdv: -=Yogibear=-

(#276) ferko21 válasza gyuri2008 (#271) üzenetére


ferko21
csendes tag

Én például Adguardot használok ,böngésző bővítményként,androidon külön app ként,megfelelően beállítva !..
Mást nem teszek a biztonság érdekében ,adguard mindent el intéz ,persze tudni kell beállítási paramétereket ,(ez évek során rutinná vált) ...

(#277) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok!
Bevallom férfiasan nem olvastam vissza,viszont kérdeznélek Titeket.
Nejemnek szeretnék venni egy ilyen "kis" telefont. Első "okos" eszköze lesz.Én Magam Samu Note10+-t használok. Kérdésem az lenne,hogy lehet erre feltenni valam AoD Notify-t ?
Esetleg,amit Én használok, [ezt] próbálta valaki ?
Köszi !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#278) NoMagix válasza gjoco1 (#277) üzenetére


NoMagix
addikt

AOD oledhez jó, ebben viszont PLS LCD van, ami nagyon szép és jó,de ha kiraknál valami hasonlót szvsz az nagyon harapna az akkuból!

#268ferko21
Visszaállítottam a telefont, megjavult! kopp-kopp
De azért több mint 2 év MIUI után ez a Samu szoftver nagyon fapados!
Asszony kiakadt, hogy nincs dupla kopp rajta!

(#279) gjoco1 válasza NoMagix (#278) üzenetére


gjoco1
addikt

Aha,vágom. Igen,azt tudom,hogy a kijelző LCD,de esetleg a kamera körül nem lehet esetleg a noch-ot villogtatni ? Vagy valami led helyettesítő App ?

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#280) NoMagix válasza gjoco1 (#279) üzenetére


NoMagix
addikt

Szeintem nem!
Asszony már megbékélt azzal, hogy nincs értesítési led! (ez nagy szó nála!)
Van helyette ismétlődő hang és olyan is, ha felemeled kikapcsolt kijelzőnél, akkor rezeg egyet, ha érkezett új értesítés! Tehát nem kell bekapcsolni a kijelzőt, hogy lássa az ember jött e valami!

(#281) gjoco1 válasza NoMagix (#280) üzenetére


gjoco1
addikt

Értem. Köszi ! Igazán nem is tudja mi az,hiszen már ez a harmadik nekifutásom,hogy eldobja a 3310-et. :DDD Már 2 Android fekszik a fiókomba,amit nem volt hajlandó használni.
Neki nem lesz újdonság,hogy nincs semmi értesítési megjelenítés. Tehát akkor azt beállítom Neki oszt pacsi.
Nekem furcsa csak. SN10+-on nagyon hasznos. Bár nem tudom itt a többiek hogy tudnak ezzel megbékélni.
No mindegy Nekem jó. :D

Köszi!

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#282) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok!
Vettem egy ilyen kis telefont a nejemnek ("okostelefont" tanulni ). Kérdezném,ha adaptív fényerőre állítom,akkor szinte nullára lehúzza,majd eltelik jópár mp,ha fényre viszem és akkor emel a szinten( jó darabosan) .. Ez így jólvan,vagy sikerült egy beteg telcsit vennem ? :DDD
Ja,van rajta egy ismeretlen üvegfólia,ha ez egyálltalán ennél számít valamit.

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#283) NoMagix válasza gjoco1 (#282) üzenetére


NoMagix
addikt

Az adaptív fényerő csak azt "figyeli/tanulja" hogyan mikor használják a fényerőt és majd idővel a program állítgatja jó helyre, már ha sikerül neki! :DDD
Nekem egy A31 van nem rég vettük közösen egy ilyen A20e-vel, kikapcsoltam ezt a funkcióját, (eddig is én állítgattam a fényerőket), még egy olyan telefonnal sem találkoztam ami jól kezelte volna!

(#284) gjoco1 válasza NoMagix (#283) üzenetére


gjoco1
addikt

Köszi a gyors választ. Szóval jól sejtettem( Nekem Note10+ van és azon működik rendesen)ez egy telefonhoz hasonló tárgy.Érintő érzékelés is elég nyűgös.Szóval missis fapad. :DDD Bocs,ha valakinek a lelkivilágába gázoltam. :R

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#285) NoMagix válasza gjoco1 (#284) üzenetére


NoMagix
addikt

Nem olyan rossz, kicsit csajos akiknek nincs nagy elvárásuk a telefonokkal szemben!
Kapcsold be a kijelző érzékelés erősítését, lehet a fólia miatt van!

(#286) gjoco1 válasza NoMagix (#285) üzenetére


gjoco1
addikt

Persze,nem várok tőle csodát,főleg,hogy az asszony ha igaz Nokia 3310-ről költözik be, HA.. :DDD
Persze,azt első körben beállítottam.
Köszi szépen!
Majd lesz valami.....Max ez is a fiókban köt ki. Anno vettem egy Ace2-est Neki,de nem volt hajlandó megtanulni az "odanyúlós" telefont. :DDD
Ha elakadok( nagyon fura az Enyémhez képest a fapadossága) jövök értetlenkedni.
THX!

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#287) Nekomajin válasza NoMagix (#283) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Nem biztos, hogy ugyanarról beszélünk, de az én A20e-m reagál a környezet világosságára. Ha mondjuk lámpa alá fordítom, simán feltolja a fényerőt magától. Egy kis laggal reagál, de nem szaggat be.

(#288) gjoco1 válasza Nekomajin (#287) üzenetére


gjoco1
addikt

Ez is reagál,csakhát na......Fény felé fordítom,akkor felrántja.Tehát nem húzza lassan,mint ahogy illik,hanem gondolkozik egyet és akkor csuma gázzal ugrik. :D

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#289) NoMagix válasza Nekomajin (#287) üzenetére


NoMagix
addikt

Olyan kapcsoló vagy menü nincs ebben sem az én A31-ben ahol ki/be kapcsolhatod az automata fényerő állítást.
Lehet hogy van bennük fényérzékelő, mert rajta van a spec. listájukon is, de valami elkúrt módon máshogy programozták, mint pl. a Xiaomi!

(#290) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok!
Még jövök egy párszor......
Rendszerhang lehúzva teljesen. Újraindításkor a beállított SMS hang megszólal. Ez így jó ?

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#291) Nekomajin válasza NoMagix (#289) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

De van. Lenyitod a fényerő csúszkát, és ott a kapcsoló. Persze, lehetne neki quick action gombja, de ha nem állítgatod 10 percenként, akkor ez se vészes.

@gjoco1
Az miért baj? Kb. ugyanannyi ideig nem látsz semmit a képernyőn, mikor előkapod a zsebedből a tűző napon.

(#292) gjoco1 válasza Nekomajin (#291) üzenetére


gjoco1
addikt

Nekem jó,nem Én használom. :DDD Csak hasonlítgatom a Sajátomhoz. Kicsit( nagyon ) más azért. :)

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#293) gjoco1 válasza gjoco1 (#290) üzenetére


gjoco1
addikt

Bocsi,megvan. Összehasonlítottam a Note10 beállításait.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#294) Nekomajin válasza gjoco1 (#292) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Nyilván szebb a folyamatosabb átmenet, de a gyakorlatban tök mindegy.

(#295) gjoco1 válasza Nekomajin (#294) üzenetére


gjoco1
addikt

Annyiban nem,hogy itthon borús időben jobb lenne a folyamatos átment.Ahogy két nap tesztelgetés után tapasztalom a szabadtéri körülmények között valószínű jobb lesz,mert felhúzza. És igen igazán tök mindegy. Csak még hajlamos leszek egy ideig hasonlítgatni az Enyémhez. Persze kár,hiszen mérfölkővel eltér a két telefon egymástól. :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#296) NoMagix válasza Nekomajin (#291) üzenetére


NoMagix
addikt

Az adaptív kapcsolóra gondolsz?
Nálam egy kalap szar...na mind1

(#297) Nekomajin válasza NoMagix (#296) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Igen, arra. Neked nem működik?

(#298) gjoco1


gjoco1
addikt

Az a része ( is ) egy nagy kalap szamócát sem érdemel. Tegnap gyakorolgattam az asszonnyal a telefon használatát belakva,de felidegesített és kikapcsoltam.És még lehetne sorolni.....A gáz az egészben,hogy YT csatornán egy két tesztben ódákat zengenek róla. Persze Én vagyok az okos,hogy beugrttam neki. Még ugródeszka szinten is gáz. :D Persze kicsi pénz,kicsi muzsika.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#299) NoMagix válasza gjoco1 (#298) üzenetére


NoMagix
addikt

Ezt most kihasználja Te vagy az asszony?!? ;]

Nekomajin
de, működik, jobban mint a Redmi 5-ben, azért még mindig jobb manuálisan állítani
A feleségem kikapcsolta a sajátján.

(#300) gjoco1 válasza NoMagix (#299) üzenetére


gjoco1
addikt

:DDD
Basszus,egyenlőre szinte Én. :O :D

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.