Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) samujózsi válasza Namelesske (#100) üzenetére


samujózsi
tag

Nekem pont pont az kellene, hogy 1:1-ben azt kapjam reset után, amilyen akkor volt mikor kivettük a dobozból, mivel én csak a telepítő/konfiguráló varázs ló vagyok :DD :C

Egyébként is vicces egy darab: utánanéztem, hogy tudja wifin az 5GHz-et, mégsem látna a routeremen, csak a 2.4-es AP-t. Újabb keresés: valószínűleg régiófüggő és a magyarban pont nincs...

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#102) szucstom válasza samujózsi (#101) üzenetére


szucstom
őstag

Először is Boldog Karácsonyt urak és hölgyek.

Aztán khm.... a gyári reset nem törli a gyári alkalmazásokat csupán a belső adatokat csupaszítja le, így ami eredetileg is rajta volt, azt nem kell külön feltelepíteni.
A telefon nem tudja az 5GHz-es wifit. Samsung honlapját ha megnézed, csak a 2.4-est írja. Ez egy belépő szintű készülék, így jónéhány, manapság alapvetőnek gondolt dolgot kihagytak belőle. Ha kell az 5GHz, válts A40-re, az már tudja.

Egyébiránt ma nálam megérkezett a decemberi bizt. frissítés.

ui.: ha nem akarsz látni egy gyári alkalmazást sem a készüléken, akkor sajnos várnod kell, amíg a LineAge OS-ből kiadnak egy 9.0-ra épülő rendszert, ami stabil és minden ilyentől mentes.

ui2.: sammobile.com-ról le tudod tölteni az uccsó elérhető hivatalos ROM-ot, amit az ODIN program segítségével fel tudsz telepíteni. Sokszor hasznosabb, mint egy alap gyári reset. Ja és a Cache partíciót is érdemes heti szinten törölni. Főleg frissítések után a temp fájlok törléséhez. így nyerhető még 2-300 mega plusz memória.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#103) samujózsi válasza szucstom (#102) üzenetére


samujózsi
tag

Köszi.
Általában külfödi oldalakat nézek: [link]
Itt például azt írták, hogy dual band.
Meg még sok más helyen is. Váltani már nem opció.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#104) szucstom válasza samujózsi (#103) üzenetére


szucstom
őstag

Akkor azt az oldalt nyugodtan dobhatod. Ha a hivatalos samsung oldalon az van, hogy csak 2,4 ghz, akkor csak az van.
Most ahogy nézem, pl. a Telekom honlapján is hibásan van fent.

szerk.: XDA fórumon utánaolvasva, sajnos igazad van. Más régiókban úgy látom tényleg belerakták az 5GHz-re képes adaptert. Ezek szerint a magyarok jó magasról le vannak tojva ilyen téren. Minek az nekünk :Y :DD

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#105) samujózsi válasza szucstom (#104) üzenetére


samujózsi
tag

Nekem úgy tűnik, hogy vagy dual SIM vagy 5GHz.
De lehet, hogy tévedek.
Egyébként én is az xda fórumon olvastam a régiófüggőségről. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#106) szucstom válasza samujózsi (#105) üzenetére


szucstom
őstag

Az lehetséges. Végülis lényeg a lényeg, a gyártó honlapjáról kell elsősorban infót szerezni, aztán jöhet a többi összehasonlításnak.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#107) samujózsi válasza szucstom (#106) üzenetére


samujózsi
tag

Szerintem először ott néztem, csak nem a magyaron. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#108) saelin


saelin
veterán

Üdv.

Ma az egyik kedves kolléganőm megkért, hogy lépjek már fel a telefonjával a Wi-Fi-re, mert ő nem ért hozzá. Jelszót nem tudtak, úgyhogy wps-en keresztül próbáltam... volna, de a telefon beálításaiban nem találtam ilyen menüpontot. Megnéztem az én telefonomon a galaxy A7 2018-on, és ott a speciális fül alatt ott volt a wps gombos kapcsolódás. Létezik hogy nem ismeri a wps módot?

A helpet előre is köszönöm. :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#109) samujózsi válasza saelin (#108) üzenetére


samujózsi
tag

Nem volt már regisztrálva a mobilon az adott AP? Ha már megjegyezte, akkor érdemes lenne törölni és úgy próbálni.
Manualban nem említik, de az A70 doksijában sincs szó WPS-ről, szóval akármi is lehet.
Nekem úgy rémlik, pároméban volt, de lehet, hogy rosszul emlékszem. Ezt csak este tudom megnézni.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#110) saelin válasza samujózsi (#109) üzenetére


saelin
veterán

Az volt az első hogy elfelejtettem vele a wifi-t, mert jelszó változtatás volt és állandóan connect-elni akart volna. Megvárom amíg megnézed a telóban is.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#111) samujózsi válasza saelin (#110) üzenetére


samujózsi
tag

Ha addig nem jön válasz sem tőlem, sem mástól, szólj rám, mert képes vagyok elfelejteni.
Mondjuk én az A70-esemen sem találom egyelőre.

Ja, hogy a tiéd A7, nem 70... hát úgy tűnik, tényleg nem ismerik a WPS-t.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#112) saelin válasza samujózsi (#111) üzenetére


saelin
veterán

Majd itt keresd. WiFi - Speciális - és itt a Több.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#113) samujózsi válasza saelin (#112) üzenetére


samujózsi
tag

Ott is kerestem, meg a settings keresőjében és a user manualban is.
A wps egyébként is komoly biztonsági kockázat, szóval nem lepne meg, ha szándékosan hagyták.volna ki.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#114) saelin válasza samujózsi (#113) üzenetére


saelin
veterán

Na, csak sikerült a képet beilleszteni. (Jó kuka ez a része a ph-nak)

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#115) samujózsi válasza saelin (#114) üzenetére


samujózsi
tag

Köszi, de tudom, hogy hol kellene lennie, de ott nincs.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#116) samujózsi válasza saelin (#114) üzenetére


samujózsi
tag

Megnéztem, nincs WPS. Nem is samsung specifikus, a google vette ki az újabb androidokból.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#117) saelin válasza samujózsi (#116) üzenetére


saelin
veterán

Oh. Ez alapján már én is találtam egy csomó cikket, köszönöm... akkor nem wizardolom meg a nőcinek.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#118) samujózsi


samujózsi
tag

Párom mobilján megjelent ma egy Reminder nevű, látszólag Samsung által készített app.
Letörölni, kikapcsolni nem lehet.
Fogalmunk sincs, mi lehet.
A látszólagos funkciója O.K., de a neten semmit sem találunk róla, a Galaxy áruházból nem mászhatott fel, mert még nincsenek elfogadva a feltételei, szóval érthetetlen...

Nincs itt valaki, aki esetleg tudna segíteni, hogy mit keres ez a telefonon?

Mondjuk furcsa, az A70-en is ott van, de csak eldugva. Mintha a bixby része lenne, de akkor mit keres az A20-on?

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#119) szucstom válasza samujózsi (#118) üzenetére


szucstom
őstag

Guglis keresés alapján azt mondanám,, hogy ez a Samu egy új app-ja, amit ki tudsz tenni magadnak widgetként a képernyőre. Valakinek magától települ, valakinek meg manuálisan kell felraknia. Fene tudja miért csinálták így.

szerk.: lehetséges ahogy írtad is, bixby része. Ez esetben valószínű, ha ugyanazzal a fiókkal be vagy jelentkezve mind2 mobilon akkor letölti az A20-ra is a kompatibilis részeket. Nekem pl. műxik a bixby home része, de a többi már nem.

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#120) samujózsi válasza szucstom (#119) üzenetére


samujózsi
tag

Ez egy önálló fiókkal rendelkező mobil.
Maga az app megvan az enyémen is, de fogalmam sincs, páromnak hogy sikerült bekapcsolnia. Ugyanis be kell menni az Alkalmazásokba, ott megkeresni ezt, rábökni a Settings-re(fogaskerék ikon) és ott bekapcsolni a megjelenését az alkalmazások közt.
Egyébként annyira új, hogy 10.x.x.x verziószáma van. Életemben nem találkoztam vele.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#121) szucstom válasza samujózsi (#120) üzenetére


szucstom
őstag

Jaaa, ahha... Nemtom, nálam az alapvetően aktív volt, most nézem. 10.7.0.7000 verziószámmal van fent. Akkor ez nem Bixby-s, hanem alap progi. Legalábbis elméletileg.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#122) bupemko válasza samujózsi (#120) üzenetére


bupemko
senior tag

Lehet eddig nem vettétek észre?
Nekem is fenn van 10.7.00.7000 és október óta (amióta megvan a teló kb.) forgalmaz minimális adatot...

(#123) samujózsi válasza bupemko (#122) üzenetére


samujózsi
tag

Az lehet, mert eddig nem pofázott bele semmibe.
Most viszont párom arra panaszkodik, hogy ha hívom, nem tud felvenni, mert ez az izé belepofázik a hívásba. Ha hazaért, megnézem újra. A vezetékes telefonunk nem küldi el a számát, azt ignorálja (legalábbis az én mobilomon lévő reminder).
Mindenesetre bosszantó egy darab. Különösen, hogy nem lehet letiltani.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#124) bupemko válasza samujózsi (#123) üzenetére


bupemko
senior tag

Ahogy nézem integrálva van a Telefon alkalmazással is. Az ikont ki tudod kapcsolni, de magát az alkalmazást nem.

Nem lehet, hogy Samsung fiókot mostanában kapcsoltátok be és attól aktiválódott ez is?

[ Szerkesztve ]

(#125) samujózsi válasza bupemko (#124) üzenetére


samujózsi
tag

Passz. Bármi is lehet. A google fiókot egy huawei mobilhoz használta a párom, samsung fiókja meg nincs. Ha hazaér, megnézem alaposabban is.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#126) samujózsi


samujózsi
tag

Mínusz egy rejtély.
Amikor csörög a telefon, alul van egy pici vonalka, amit felhúzva bejön egy menü, amiből pl üzenni lehet.
Párom ahogy veszi ki a mobilt a táskából, mindig ott fogja meg :C

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#127) szucstom válasza samujózsi (#126) üzenetére


szucstom
őstag

Áh, ez ismerős, jóapám is mindig ezt csinálta egy időben. Az a "vonalka" a híváselutasítás után küldözgeti az sms-t a hívónak. Előre beállítasz pár választ és jónapot.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#128) szucstom


szucstom
őstag

Reggelt! Megjött a januári ápdét, laza 720 mega.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#129) balintka válasza szucstom (#128) üzenetére


balintka
addikt

Köszi, töltöm is akkor, ha XEH, amit írsz. :C

(#130) szucstom válasza balintka (#129) üzenetére


szucstom
őstag

A DS mobilok XEH romosak.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#131) bupemko válasza szucstom (#130) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem Digis A20e XEH, Telekomos A50 meg TMH... utóbbira nem is jött még frissítés :(

(#132) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Sziasztok!
Ilyen telefont kaptam cégesnek, ami első, és második nekifutásra is több, mint amit vártam.Szuper készülék.(Ha nincsenek irreális elvárások).
Viszont, mindent felkutattam a menüben, és nem találtam arra opciót, hogy felemelésre aktiválódjon a kijelző.Ne is keressek ilyet?Köszi ha válaszoltok.
Richo

(#133) Donki Hóte válasza Richoo44 (#132) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Van pár olyan funkció, ami simán benne lehetne, mert a hardver röhögve bírná, de mégsincs benne.

Ezzel akarják azt a tudomásodra adni, hogy ha több funkciót akarsz, akkor vegyél drágább telefont :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#134) N.otorious válasza Richoo44 (#132) üzenetére


N.otorious
senior tag

Én pont ezt kerestem, de nincs benne sajna.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#135) Olcsi


Olcsi
senior tag

Gyári független készüléknél mennyire normális elsősorban a telenor hálózat nehézkes elérése? Sokszor kell többször hívást indítanom, mire egyáltalán hajlandó kicsörögni, ezzel párhuzamosan többször kapok sms-t nem fogadott hívásról, miközben elméletben hálózaton voltam. Gondolom garanciális keretek között orvosolható a dolog...

(#136) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!
Most készülök ilyet venni. Pár kérdés:
- lehet formázni belső tárként az sd-t?
- PUSH üzenetek megjönnek, vagy az energiagazdálkodás miatt tiltja?
- lehet root-olni?
- tartalmaz reklámot a gyári rom?
- kikapcsolt kijelző mutatja az órát, értesítéseket?
- felemelésnél bekapcsol?
- tud RAW-ba menteni?
- van beépített SIP protokoll?
- 43-48e HUF között van valami, ami ezt lényegesen felülmúlja?
Nagyon köszi! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#137) szucstom válasza Olcsi (#135) üzenetére


szucstom
őstag

Olcsi:

Nem lenne szabad ilyet csinálnia. Próbáld ki másik mobilban a kártyádat, ha ott is jelen van ez a dolog, akkor sim csere, egyéb esetben szervíz.

Amstro

Samsung honlapon minden fontos infót megtalálsz.
Root egyáltalán nem javasolt új készülék esetén, ugrik a KNOX így a garancia is.

Ez nem xiaomi, hogy reklámokkal bombáznak.
AOD nincs, ebből az A sorozatból kiszedték.
Felemeléskor sem kapcsol be a kijelző.
Értesítések meg úgy jelennek meg, ahogy beállítod. Ha full energy savingben vagy, akkor is át tudod engedni a neked kellő appok értesítéseit.
50 ezer alatt ennél jobb telefonra ne számíts.

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#138) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok!
9 éves unokahúgomnak rendeltem egy ilyen telefont, innen: [link]
Egész jó áron volt.
Az lenne a kérdésem, tok vagy fólia volt a dobozban? Húsvétra kapja- és az idei ünnepekre :D , szóval ha nincs fólia és tok a dobozban, megrendelném azt is.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#139) szucstom válasza pècsimunkás (#138) üzenetére


szucstom
őstag

Hali.
Nem akarok kötözködni, de ha nem tudsz németül, miért rendelsz a német nyelvű ebay-ről?
Az első mondat tisztázza, hogy lehet, nem szállít Magyarországra. Ezt meg kell az eladótól kérdezni.
Egyébiránt 45-ért már kapni itthon is ezt a készüléket.
Kérdésedre válaszolva pedig, ez a dobozos verzió, vagyis se fólia, se tok nincs hozzá, mint ahogy a mobilok 99% esetében sincs.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#140) pècsimunkás válasza szucstom (#139) üzenetére


pècsimunkás
addikt

1: Köszönöm a választ a dobozzal kapcsolatban!

2: Tudok németül, Németországban élek, és az unokahugom is Németországban él. Ez telefon német MM-ból jön, tehát ha gond lenne, egyszerű a gariztatása. Néztem a német és magyar árakat is, és normális boltból ez igen jó árnak számít szerintem.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#141) szucstom válasza pècsimunkás (#140) üzenetére


szucstom
őstag

A hagnemért sry :R .

Infók hiányában fene se gondolta volna, hogy te németből pont egy magyar fórumon fogsz tanácsot kérni :D Nekem az elején bevált, de őszintén szólva az A40 jobb. Alap használatra megteszi, de ha nincs bekapcsolva az automata optimalizálás (energiatakarékossági szempontból), akkor elég durván lemerülhet. Az említett optimalizáció azért jó, mert tanulékony, így egy idő után megtanulja mikor használod kevésbé a készüléket és bekapcsolja magát, míg az aktívabb időszakban visszaáll normál üzemmódba.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#142) pècsimunkás válasza szucstom (#141) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nincs gond :D !

A 3. pontot már le sem írtam: a tokot és fóliát azért kérdeztem, mert 5. érintőképernyős telefonom használom, ebből nègyhez volt tok és a kijelzőn fólia :P
Rendelek hozzá tokot és fóliát is húsvétig, és mindjárt védve is lesz a telefon.

Majd mondom az unokahugi szüleinek, hogy az automata optimalizáció ne legyen kikapcsolva.
Samu A50- et használok, nagyon tetszik a OneUi, nagyon testreszabható. Szerintem a kislány nagyon fog örülni a telefonnak.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#143) szucstom válasza pècsimunkás (#142) üzenetére


szucstom
őstag

Ha már tok és fólia: rugged armor és 9h üvegfólia legyen, azzal tuti nem sérül a mobil:D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#144) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Offline GPS- e milyen a telefonnak?
Az unokahugi nem kapja meg, mert közbe jött valami. Gondoltam tegnap este, vissza viszem/küldöm a MM-nak.
Aztán ma eszembe jutott, hogy jó lenne otthon média lejátszónak, darts számolónak, esetleg GPS- nek, tartalék telefonnak, stb, stb..., és így kímélném az A50- et.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#145) geogabcsi


geogabcsi
tag

Hogyan tudom a fényképezővel készített képek mértét csökkenteni, hogy ne 8Mb-os hanem csak 5Mb-osak legyen a képek már a fénykép elkészítése után? A képarányt lehet módosítani, a HDR-t stb, de a képek túl nagy méretűek és nehéz csatolni egy dokumentációs programba. Az e-mail csatolásnál jól működik, ott van három kategória és le tudja akkorára redukálni a méretet, hogy a levelező elfogadja csatolmányként. Válaszokat köszi!

(#146) ratcache válasza geogabcsi (#145) üzenetére


ratcache
aktív tag

küldd el magadnak e-mailben :)

...egyébként pedig szerintem le kell töltened egy képszerkesztőt, én sem találtam rá beépített funkciót.

a Play áruházban a "picture resize" egész sok ingyenes találatot hoz, vannak köztük tömörítést is szabályozó alkalmazások.

[ Szerkesztve ]

(#147) geogabcsi válasza ratcache (#146) üzenetére


geogabcsi
tag

Nem megoldás. Egy weboldalon nyitok meg egy hiba kezelőt, aminek a megjegyzés rovataiban lehet a Browse gombbal meghívni a fényképezőt, ezután elkészítem a képet és csatolja azt, de sajnos túl nagy a kép mérete, 5Mb-ig vagyok jó, de most 8Mb a frissítés óta. :O

(#148) ratcache válasza geogabcsi (#147) üzenetére


ratcache
aktív tag

a képarány is befolyásolja a méretet, úgy sem fér bele egyik lehetőség sem?

(#149) szucstom válasza pècsimunkás (#144) üzenetére


szucstom
őstag

Offline térkép van. HERE maps. Esetleg Sygic, de az nem 100%. Előbbi egész jól működik GPS-szel.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#150) pècsimunkás válasza szucstom (#149) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi :R !
Akkor megtartom! Én is a Here-t használom amióta megjelent Androidra.
Online minden telefon jó, de kíváncsi voltam, offline milyen.
Még egyszer :R !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.