Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) szucstom válasza pècsimunkás (#150) üzenetére


szucstom
őstag

nincs mit :D ha van még kérdésed, akár itt, akár privátban is szívesen segítek. Mondjuk én most szereztem magamnak egy A40-est, de ezt is megtartom tartaléknak :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#152) geogabcsi válasza ratcache (#148) üzenetére


geogabcsi
tag

Igen, 3:4 is ugyanaz a helyzet.

(#153) pècsimunkás válasza szucstom (#151) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi a segítséget.
Gondolom olvastad, hogy én az A50 mellett tartom meg. 123 euróba került. Ha 335- el szorzom akkor is 41000 forint. Amiket írtam, arra tökéletes lesz.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#154) jansky1


jansky1
senior tag

Sziasztok!
Nem tudjátok, hogy milyen beállítási hiba miatt nem lehet a készüléket vezetékes számról hívni?
Csörgetem, de kisípol azzal, hogy a hívott szám nem elérhető, aztán jön az SMS, hogy kerestek. Hívásbeállításokban nincs korlátozva semmi. Telenornál ránéztek, ott sem láttak semmit.

(#155) Donki Hóte válasza jansky1 (#154) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Minden vezetékes szám esetén ez a helyzet, vagy csak azoknál, amelyek nem küldik a számot, amiről hívnak?

Mert arra van beállítási lehetőség, hogy az anonim számok ne tudják megcsörgetni a telefont.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#156) jansky1 válasza Donki Hóte (#155) üzenetére


jansky1
senior tag

Olyanokról próbáltuk, amik küldik a hívószámot, nem ez a baj.

(#157) dondusfi


dondusfi
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek. Hogy lehet kikapcsolni az appok értesítési felugró ablakait?
Előre is köszönöm

(#158) szucstom válasza dondusfi (#157) üzenetére


szucstom
őstag

az értesítések beállíításai alatt tudod kikapcsolni. alkalmazásonként.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#159) dondusfi válasza szucstom (#158) üzenetére


dondusfi
csendes tag

Köszi, de bővebben légy szíves.
Már mindent össze vissza kapcsoltam. Vagy van értesítés a körökkel vagy semmi sincs. Értesítés kellene csak a körök nem.

(#160) ratcache válasza dondusfi (#159) üzenetére


ratcache
aktív tag

nem erre gondolsz véletlenül?

(#161) szucstom válasza ratcache (#160) üzenetére


szucstom
őstag

Az lesz az.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#162) dondusfi válasza ratcache (#160) üzenetére


dondusfi
csendes tag

De arra :)
Köszönöm szépen a segítséget!

(#163) Caranita


Caranita
aktív tag

Szlovák romra kijött az android 10.

1-2 hét és mi is megkapjuk:)

(#164) balintka válasza Caranita (#163) üzenetére


balintka
addikt

Ez jó hír, azt hiszem májusra ígérték, lehet akkor előbb is itt lesz.

(#165) Caranita válasza balintka (#164) üzenetére


Caranita
aktív tag

Igen, Samsung membersben május van, de csomó típusnál 1 hónappal előbb jött.

(#166) balintka válasza Caranita (#165) üzenetére


balintka
addikt

Akkor reméljük tényleg itt lesz a következő kb. 2 hétben.

(#167) szucstom válasza balintka (#166) üzenetére


szucstom
őstag

Magyarországot körbelövik. A40 esetén már szinte mindenhol kint van, kivéve nálunk.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#168) Caranita válasza szucstom (#167) üzenetére


Caranita
aktív tag

Most szerencsére nem, nekem tegnap jelzett:))

(#169) szucstom válasza Caranita (#168) üzenetére


szucstom
őstag

Akkor neked nem magyarországi a származási hely. A40- után fogja MO-n megkapni az A20e a 10-es Droidot. nézd meg a ROM-ot a névjegy alatt és ellenőrizd a sammobile.com-on.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#170) Caranita válasza szucstom (#169) üzenetére


Caranita
aktív tag

Magyarországi, Vodában vettem, ott XEH romosat adnak, fent is van Sammobileon:

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-a20e/firmware/SM-A202F/XEH/download/A202FXXU3BTC7/331329/

itt a changelog:
https://doc.samsungmobile.com/SM-A202F/XEH/doc.html

[ Szerkesztve ]

(#171) szucstom válasza Caranita (#170) üzenetére


szucstom
őstag

hm... ez elég érdekes. A40 topikban még nem jelezték, hogy kint lenne Android 10

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#172) Caranita válasza szucstom (#171) üzenetére


Caranita
aktív tag

miből gondolod hogy az A40 frissítés előfeltétele az A20e frissítésének?

(#173) balintka válasza Caranita (#172) üzenetére


balintka
addikt

Nekem is tölti már, valóban megérkezett. :Y :C

(#174) szucstom válasza Caranita (#172) üzenetére


szucstom
őstag

abból, hogy a hivatalos samsung közlemény szerint a nagyobb sorozattól haladnak a kisebbek felé. A70-A50-A40-A20. Ezek szerint valami nem stimmel. Vagy az A40 terén, vagy időközben változtattak a menetrenden és én nem találom.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#175) silvergod


silvergod
őstag

milyen az új rendszer? nincs benne valami komolyabb hiba esetleg? vagy javult valami?
köszi

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#176) szucstom válasza silvergod (#175) üzenetére


szucstom
őstag

Optimalizált ROM, sötét téma, One UI 2.0 Ezek az alapok. Szerintem jobb, mint a 9-es droid. Nem bugmentes, mert egy rendszer sem az, de komoly hibával nem dobnák ki az új Firmware-t. Értesítési felületen is változtak dolgok, szerintem előnyére.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#177) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Nekem is lejött, de amit a legjobban vártam, az nincs benne :(

Az én ízlésemnek nagyon kékes a kijelző színe, vártam egy színhőmérséklet állítási lehetőséget a menübe, de sajna nem jött.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#178) Vindex


Vindex
tag

Sziasztok!
Egy nagyon gyors választ kérnék, mert sürget az idő. Android Autó-t és Mirrorlinket ismeri?

Köszi!

(#179) szucstom válasza Vindex (#178) üzenetére


szucstom
őstag

PErsze. Android 10 alatt az AA beépített funkció. 9-es droid esetén apkmirror honlapjáról leszeded és tudod használni.

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#180) Vindex válasza szucstom (#179) üzenetére


Vindex
tag

Köszönöm, ismerem a menetet. A5 2017-röl kellett válltani, mert betört a hátulja. Végtelenül sajnálom mert az még most is jó telefon, de megpróbálom megjavíttatani.

(#181) zolnagy


zolnagy
őstag

Kerestem itt a fórumon, de nem találtam igazán ajánlott üvegfóliát. Nekem eddig egyik telómra sem jöttek be a "full cover" fóliák, mert hiába hajlított elvileg, a szélén feljött. A sima meg nem ér ki a széléig, de részemről inkább az, mint a full cover.
Most mégis néztem ilyet is, olyat is. Van már valakinek tapasztalata üvegfóliával, ami bevált?
Én ezeket néztem:
full: [link]
sima: [link]

ui: lányom narancs színű telójára lenne, ha ez számít (a full covernél van vmi fekete szél, ha jól látom)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#182) Caranita válasza zolnagy (#181) üzenetére


Caranita
aktív tag

Nekem Vodafone üzletben raktak fel egy fekete szélű fóliát, nem hajlított, mégis tökéletesen felfekszik rá.

4k volt.

(#183) zolnagy válasza Caranita (#182) üzenetére


zolnagy
őstag

Nem sajnálom rá a pénzt, de üzleteket most lehetőség szerint elkerülöm.
Neked milyen színű a teló?

(#184) Caranita válasza zolnagy (#183) üzenetére


Caranita
aktív tag

fehér:)

(#185) Ricsi141


Ricsi141
csendes tag

Nem tudom nektek milyen, de nekem az Android 10 elég rosszul sikerült. :o
A menüt nem tudom felhúzni, csak úgy tudok a menübe belépni ha kirakom a menü gombot és úgy.
Meg eléggé szétesett a program ma, 2in1 lett :'D

(#186) Ricsi141


Ricsi141
csendes tag

[kép] Így esett szét :o

[ Szerkesztve ]

(#187) balintka válasza Ricsi141 (#185) üzenetére


balintka
addikt

Nekem se jó teljesen. A felhúzás működik. 1 Amperes töltővel töltöm mindkét telefonom, a frissítés óta az A20e töltése 2 óráról 5 órára nőtt. A másik telefonnal (S10+) nincs ilyen gond.

Ma jött XEH-re egy 85 MB-os frissítés, tedd fel, hátha segít. Csinálj FR-t és wipe cache-t.

[ Szerkesztve ]

(#188) Almos


Almos
aktív tag

Sziasztok,

Használ valaki flip-es tokot ehhez a telóhoz? Sikerült megoldani valahogyan, hogy a flip lecsukásakor kapcsolja ki és zárolja a kijelzőt, felnyitáskor pedig kapcsolja be a kijelzőt, de ne oldja fel, ellenben ujjlenyomattal fel lehessen oldani? És működön hosszú távon is, tehát ne lője le a telefon az appot...

Amiket próbáltam:
Proximity Sensor Screen On Off app: Lecsukáskor kikapcsolja a kijelzőt, nyitáskor feloldja, memóriában bent marad, ez eddig OK. Viszont ha azt is beállítom, hogy lecsukáskor zároljon, akkor felnyitáskor már nem kapcsolja vissza a kijelzőt. Ellenben ha akár a bekapcs gombot nyomom meg, akár az ujjlenyomat érzékelővel próbálkozok, akkor azt az üzenetet kapom, hogy a biztonsági szabályok miatt nem hasznáható az ujjlenyomat, csak a PIN... Ha nem az app zárja le a telefont, akkor nincs ez az üzenet

Auto Screen On Off (Smart cover) app: lecsukáskor kikapcsolja a kijelzőt, felnyitáskor bekapcsolja a kijelző, ez OK. Viszont hiába állítoom be, hogy a telefon ne lője ki a memóriából, 1 perc elteltével már nem működik az app, se a lecsukást, se a felnyitást nem érzékeli. Tehát ha leteszem az appot háttérbe, egészen egyszerűen 1 percig mást csinálok, akkor utána már nem működik az app... Ez az 1 perc független a képernyő időkorlát beállításától... Bár az is lehet, hogy app bug lesz, mert a másik app nem csinálja ezt.
A telefon feloldásakor sajnos itt sem működik az ujjlenyomat (se az arcfelismerés), ha az app zárolta a telefont.

Smart Screen On Off app: brutális mennyiségű reklámot nyomott, nem mertem használni (anyámnak lesz a telefon)...

Az gondolom valami telefon beállítás lesz, hogy ha egy 3rd party app zárolta a telefont, akkor a eloldáshoz nem lehet hazsnálni az ujjlenyomatot Ezt át lehet állítani valahol? Ugyanis pont az lenne a lényege az ujjlenyomatnak, hogy lehessen használni a telefon feloldásához...

App power management illetve a Nem használt alkalmazások altatása ki van kapcsolva, ezek az alkalmazások kivételben vannak, illetve eszköz adminisztrátorok.

(#189) beccyboy válasza Donki Hóte (#177) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Próbáld meg a kékfény szűrőt. Nekem fixen be van kapcsolva, és így egy kicsit melegebb, sárgásabb az összes szín. Nem tökéletes, de ezt a megoldást találtam csak.

Caffeine addict.

(#190) zolnagy válasza beccyboy (#189) üzenetére


zolnagy
őstag

Nálunk is fixen be van kapcsolva, és szerintem így sokkal természetesebb, mint kikapcsolva. Sok telónál a kékfényszűrőtől természetellenesen sárga lesz a kijelző, itt nem, sőt így lesz jó.

(#191) gabika1972


gabika1972
tag

Nekem darabosabb lett a működés a 10 óta :(

(#192) szucstom válasza gabika1972 (#191) üzenetére


szucstom
őstag

Akkor beakadt valami. Recovery mode-ban wipe data cache partition. Ha ezután is, akkor firmware reinstall.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#193) Donki Hóte válasza beccyboy (#189) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi a tanácsot, de akármilyen ciki is, nem találom a kékfényszűrőt. Milyen néven, merre keressem?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#194) szucstom válasza Donki Hóte (#193) üzenetére


szucstom
őstag

kékfényszűrő. alapbeállításban az értesítési sáv teljes lehúzása után a harmadik sor jobbról a második ikon.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#195) Donki Hóte válasza szucstom (#194) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, megvan :R

A Beállításokban kerestem, ott nem találtam sehogyan sem.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#196) szucstom válasza Donki Hóte (#195) üzenetére


szucstom
őstag

Nincs mit. Beállításokban is ott van csak a megfelelő helyen kell keresni:DDD

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#197) #12901120


#12901120
törölt tag

Sziasztok!
Ez a telefon mennyire életképes? :D Gondolok itt arra, hogy pl.:
- kijelzője milyen? A kékes árnyalatot lehet szabályozni Android 10-en?
- térerő probléma van-e?
- Digi kártyával használja valaki? (elsősorban vidéken)
- GPS pontos és stabil?
- elegendő a memória? ha nyitva marad 2-3 alkalmazás, azt bent tartja?
- Honor Band 5 karkötővel kompatibilis-e? :F
- akkumulátor idő? kijelző idő átlagos felhasználás mellett..
- valami ismert probléma?
Nos, úgy néz ki váltani fogok, de még nem tudom mire. Ez is egy jelölt...
Amire használnám: telefonálás, böngészés, közösségi alkalmazások, futás (huawei health+honor band).
Amire nem: fotózás, játékok, stb...
Jó lehet manapság is, vagy ha most vennétek telefont már nem ilyet választanátok? :)

(#198) tnt512


tnt512
csendes tag

Sziasztok. Egy Redmi 4x-et érdemes erre lecserélni?

(#199) bupemko válasza #12901120 (#197) üzenetére


bupemko
senior tag

1. Nekem összességében pozitív csalódás az A20e kijelző minősége az alacsony felbontás ellenére (nekem nem zavaró). OnePlus3 után rosszabbra számítottam, nyilván annak jobb a kijelzője, de ilyen olcsó telefonban nem is vártam csúcsminőséget.
2. Nekem még nem volt térerő gondom Digivel Szegeden, beltéri térerő is használható. Tény, hogy telefonálásra nem nagyon használom, elsősorban 4G adat van használva (másodlagos telefon).
3. Igen, Digi kártyával használom, Diginél vettem, nincs vele gondom.
4. Navigációra nem nagyon használtam még, úgyhogy ezzel kapcsolatban nincs sok tapasztalatom.
5. Szerintem kevés a memória + nagyon gyorsan bezárja a háttérben futó alkalmazásokat. OnePlus3 6 giga után határozott visszalépés, mostanában Samsung A50 az elsődleges telefonom, abban 4 giga van, sokkal használhatóbb ha sok alkalmazást használsz párhuzamosan, de az se tökéletes.
6. Nekem Mi Band 4 van párosítva, azzal szépen megy minden.
7. Sokat nem használom, úgyhogy nekem nincs gondom az akku idővel. 1-2 naponta töltöm.
8. Duplakoppos ébresztés nagyon hiányzik, OnePlus3 és Samsung A50 is tudja.

Szerk.: helyesírás

[ Szerkesztve ]

(#200) bupemko


bupemko
senior tag

Ma megint jött frissítés a telefonhoz, biztonsági frissítés szintje így felkúszott június 1-re :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.