Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Na, ez már valami...

(#2) elfelejtette


elfelejtette
veterán

A Samsung meghallotta a vásárlók kérését, akik nem tepsi méretű telefont szerettek volna? :U
3 kategóriában is adtak már ki kis méretű készüléket S10e, A40, A20e. :C
Tényleg az a kérdés, hogy érdemes-e pár ezret megspórolni ezzel az A40-hez képest...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3) Imi1981


Imi1981
veterán

A70 teszt marad utoljára? Én már azt vártam bár már tudok róla minden fontosat mert használom. A70-en is hiányzik a színhőmérséklet állítás mert éppen van olyan opció csak nem állít semmit.

[ Szerkesztve ]

(#4) kekedi válasza Imi1981 (#3) üzenetére


kekedi
senior tag

Az asszony is megvette az A70-et. Imádja.
De szerintem az A50 áll hozzá a leközelebb. nekem az a teszt elég volt, hogy meggyőzzem az A70-re. (na meg neki tepsi kellett amúgy is :D )

Mondjuk az A80 is ott lesz még. (valamint majd egy A90)

(#5) weiss


weiss
addikt

Sziasztok a telefont milyen rommal teszteltétek? A volte miatt kérdem. Ill. próbáltátok Qualcomm QC-val is a gyorstöltést, vagy csak valami Samsung sajátot támogat?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#6) gusthy


gusthy
veterán

Nem értem. Pár napja a szintén Samsung telefonnál a 2GB RAM a fújfújmindmeghalunk volt, most meg nem. Akkor most mindmeghalunk vagy se?

(#7) ghiottone válasza gusthy (#6) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Itt 3Gb van.
Az értesítési LED-et miért kellet kispórolni?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#8) DJGABI


DJGABI
addikt

korrekt kis készülék, ÁK-n a legolcsóbb, 49k-s ára még talán vállalható is lenne, ha legalább 3/64-es vagy 4/64es változat lenne. Mondjuk a tárhely kevésbé fájó, ha lehet formázni belső tárként az sd-t, főleg hogy külön slot jár neki (ejnye-bejnye Redmi Note 7...) Memória meg nyilván azért annyi amennyi mert nem akarnak A40-nek konkurenciát.... tesztekben csak minimálisan lassabb mint amaz. Azt mondjuk nem értem az onscreen grafika teszt hogy lett a duplája... Amoled hiányáért is kár.

Gyorstöltés, NFC, UI... hmm.. Sáomis vagyok, de hasonló áron simán jobb vétel, mint a Redmi 7

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#9) #78600448


#78600448
törölt tag

Na ez már korrektebb felállás.
Ha beáll 45 ropi körül akkor egész kellemes konstrukció.

(Azoknak akik nem a kínai márkák felé kacsingatnak.)

(#10) elfelejtette válasza DJGABI (#8) üzenetére


elfelejtette
veterán

Grafikában talán azért jobb, mert fele annyi pixelt kell megmozgatnia kb. ugyanannak a hardvernek...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#11) janeszgol


janeszgol
félisten

Hát nem tudom. Szerintem gyengébb eresztés, mint az A10e. Kamerában nekem az jobban tetszett. Itt a kijelző jó lenne, de a több mint 9400 kelvin...
Ennyiért P Smart 2019, csak hogy egyet említsek. De tudnék még párat, meg szerintem mindenki.

Off.: amit viszont köszönök, az a nyomtatottbarát verzió gomb visszatevése. Sokat fogom használni. Köszönöm szépen. :R

(#12) Polesz


Polesz
addikt

Vettem egy ilyet magamnak flottában, pedig nem szeretem a csamcsungot.

Nézzük.
Pro:
+ 2 kártya+SD (mondjuk kevésbé izgat)
+ Képek nappal szépek, éjszaka nem nagyon fotózom.
+ Makrós képek jók
+ Friss rendszer
+ Jól testreszabható
+ Üzemidő teljesen jó
+ Töltés gyors, bármilyen töltővel.
+ Kijelző megfelelő
+ Méret megfelelő (egy kezes néha hibázik ha oldalt hozzáérsz közben)
+ Ujjlenyomat olvasó gyors

Kontra:
- Mikrolagok egyes alkalmazásokban
- Néha hajlamos a dadogásra váltás közben
- Egy-egy alkalmazás néha lassan ébred (ez főként a telefonnál rossz)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#13) Fercsáj


Fercsáj
csendes tag

Inkább Redmi 4x, persze az már nem kapható, Android sem lenne friss, de mindent összevetve az számomra egy komolyabb készülék.

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#14) ates


ates
aktív tag

A cikkben szereplő 60 lepedőt én sokalom érte. Ennyi pénzért van jobb ajánlat szerintem

(#15) I02S3F


I02S3F
őstag

Végsősoron az ára miatt nem ajánlott?

(#16) kbyte1024 válasza I02S3F (#15) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szerintem igen. Vannak jelentkezők ebben az arsavban.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#17) Bumburka


Bumburka
csendes tag

30 ezerlrt vettem egy micromax s6 ost az asszonynak 3 giga ram 8 magos igaz mtk full hd kielzővel 5.5 collon....nem fagy, kielégítő fotókat lő simán élketképes az én lg g6 osom mellett...

(#18) kbyte1024 válasza Bumburka (#17) üzenetére


kbyte1024
addikt

Micro.... mit? :DD azért noname gyertokkal ne már 😄nyilván vannak olcsóbb alternatívák de azért na.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#19) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

Ebben a kategóriában az ismertebb márkáknál vannak alternatívák, pl. huaweinek, nokia-nak vagy Xioaminak. Ráadásul jelentősen jobb vassal.
Szerintem ez nem egy vonzó Samsungos teló, pedig tudnak jó ár/érték arányt is művelni, de ez nem lett az.
Az én Nokia 6.1-em szerintem jobb választás és csak 54 ezer.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#20) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

Nem rossz,nem rossz,de az a Nokia nekem jobban tetszik :DD

(#21) gattolino válasza Bumburka (#17) üzenetére


gattolino
senior tag

Vettél egy mikrot? Hány Wattos? :DDD
Nálam most 5 napig volt egy Xiaomi Mi Note 3 amíg a Oneplusom megjárta Lengyelországot akksicserére. Hát nekem nem tetszett. Voltak benne reklámok. Meg minek egyáltalán viruskereső amikor feltelepítek valamit a Google Play Storeból? Utána meg tolta az arcomba a reklámját. Gáz. Remélem nem erre haladunk..

Vivo X90 Pro Plus

(#22) janeszgol válasza gattolino (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt a Google is bevezeti az alap romba. Hihetetlen gusztustalan dolog a reklam betetele a romba. Eleg nezni a neten, meg a sok igenytelen appban.
Inkabb fizetek, csak ne lassak az appokban reklamot. (Rovid - max 10 sec - app ajanlo johet.

(#23) gattolino válasza janeszgol (#22) üzenetére


gattolino
senior tag

Ez most komoly?
Lehet akkor a következő telóm már iOS lesz. :(

[ Szerkesztve ]

Vivo X90 Pro Plus

(#24) ddaydome válasza gattolino (#21) üzenetére


ddaydome
senior tag

Víruskereső / írtó azért jó ha van, mert amikor pl. bögészel, akkor "nyitsz" a világháló fele, ott bármi be jöhet. Szerintem olvass utána egy picit a dolgoknak a fanyalgás helyett.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#25) Balzak83


Balzak83
senior tag

Telekom nagyon szórka kifelé ezt a készüléket, a "Huawei helyett most ez van a középkategóriában" Engem nem győzött meg, inkább egy redmi akkor már.

[ Szerkesztve ]

(#26) gattolino válasza ddaydome (#24) üzenetére


gattolino
senior tag

Érdekes dolog ez. De szerintem felesleges. Oneplusomon nincsen ilyen. Meg is őrjítene. Ezek után nem lesz Xiaomi telefonom. Ennyi elég volt..

Vivo X90 Pro Plus

(#27) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A cégem a héten ilyen telefont adott céges telefonnak. Nem igazán fogom használni, egy S9+ telefont használok, abban van a céges kártya. Másodtelefonnak persze jó lesz, így beüzemeltem a kicsikét.

Sajna nincsen rajta gyárilag kijelzővédő fólia, egy nagy vastag fólia veszi körbe az egész telefont, amit egészben le kell hámozni róla kicsimagoláskor. Fóliát, tokot gyorsan venni kell hozzá. Nem gagyi az üveghatású műanyag a hátulján, ha nem veszel sűrűn kézbe jobb hátlapos telefont, akkor nem érzed az olcsósítást.

Viszont pozitívum, hogy a SIM tálca két SIM-el PLUSZ egy microSD kártyát fogad, ezt pl. nem tudja az S9+ :R

A telefon kb. 15 perc alatt életre kelt, ennyi idő alatt a GoogleDrive-ról már szinkronizálta is a névjegyzéket. A rendszer gyorsan le is cuppantott 13,5 GB-ot a 32 GB ROM-ból, szóval kell hozzá egy combosabb kiegészítő microSD kártya (a leírás szerint 1 TB kapacitásig kezel kártyát a készülék, ekkora azért talán nem kell :D ).

Ujjlenyomat olvasója elég gyors, a kijelző felbontása nem tűnik gagyinak (a 720x1560 pixel ellenére sem) viszont a színei eléggé természetellenesek, sajnos színhőmérséklet állítási lehetőséget nem találtam :(

A gyári ikonok eléggé bazáriak voltak, gyorsan telepítettem rá a Samsung Themesből egy civilizáltabb ikonkészletet. Nagy pozitívum (ezen kijelzőfelbontás mellett) hogy az ikonrácsot akár 5 x 6 méretre is be lehet állítani, sok ikon elfér egy képernyőn. Sőt, azt a kunsztot is tudja, hogy a kezdőképernyő ikonkészletét is elfogatja a telefon elforgatásakor :K

Kameráját még nem próbáltam, nyilván nem üti meg az S9+ szintjét, de nem is azt várja tőle az ember.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#28) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Jött is rá egy frissítés :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#29) r.mark válasza Donki Hóte (#28) üzenetére


r.mark
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen telefont, de ma sikerült leejtenem kijelző védő felrakás előtt, és ma leejtettem, a plexi betört, lcd működik. Nincs valami ötletetek hol és hogyan úszhatnám meg a cserét 10 körül? Előlap alkatrészt sem találok sehol hozzá :(

Márk

(#30) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Én is vettem egy ilyen készüléket és az lenne a kérdésem, hogy a Bixby-t esetleg életre lehet kelteni? Egyébként, amire kell (telefon, messenger, e-mail), vagyis a nagyon alap dolgok, arra tökéletesen elég szerintem. Igaz, az A40-A50 több fokkal jobb, de "belépőszintnek" teljesen megteszi.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#31) Donki Hóte válasza szucstom (#30) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Bixby :U

S9+ telefonomon első dolgom volt letiltani a működését :K

Itt a Bixby kompatibilis telefonok listája, az A20e nincs rajta, ettől függetlenül megpróbálhatod letölteni az appot, majd kiderül, hogy működik-e ;)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#32) szucstom válasza Donki Hóte (#31) üzenetére


szucstom
őstag

Bixby Home működik, de a Voice és a Vision nem sajnos. Pedig jó lett vollna kipróbálni :D Anno mikor még "éltek" a Vindóz Fónok, Cortana-val elég sokmindent meg tudtam oldani a telefon nyomkodása nélkül. Vezetés mellé pl. jó is lenne, ha hangutasításra hívást indítana.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#33) Donki Hóte válasza szucstom (#32) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem használom a Bixby-t, így nincsenek pontos információim, de úgy tudom, hogy a Bixby hangutasításos része csak angol, koreai, vagy kínai nyelven működik.

Nyilván nem gond angolul kiadni a Call Honey utasítást, de ehhez a Honey nevet kell párosítani az asszony hívószámához :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#34) szucstom válasza Donki Hóte (#33) üzenetére


szucstom
őstag

Az angol részével nem is lenne gond:) Cortanát is csak azért tartottam, hogy a hangutasításos rész működjön. Arra perfekt lenne. No mind1, így marad. Azért köszönöm a segítséget :R

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#35) Bass


Bass
addikt

Sziasztok faternak (63) nézek telefont és ez az egyik kiszemelt és a specnél 2 giga ram van de a teszben 3-t irnak most mennyi van benne? Böngészni kell neki ,navigálni(ezt a részét tesztelte valaki?) Meg hay day ennyi. Jah és persze telefonálni 😀 azért tetszik mert a kategoria társainak amiket még nézek neki (huawei y7 2109,honor 10 lite) nincs ilyen nagy fényerő és nincs usb c,eddig e felé hajlok.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#36) Bass


Bass
addikt

Nah végül is megvettem neki,remélem 8oés kis cucc lesz.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#37) Donki Hóte válasza Bass (#35) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Annyi RAM van benne, amennyivel veszed. Létezik 2 és 3 GB-os verzióban is. Végülis melyik verziót vetted meg?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38) Bass válasza Donki Hóte (#37) üzenetére


Bass
addikt

3/32-s van a telenornál hál isten

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#39) weiss válasza weiss (#5) üzenetére


weiss
addikt

Válaszolok magamnak: ma teszteltem, és tud QC-t.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#40) szucstom válasza weiss (#39) üzenetére


szucstom
őstag

Khm... nem olvastam azt a hsz-edet :DDD
Konkrétan bármely gyorstöltés képes töltő qc-val tölti a mobilt. Tronsmarttal tesztelve.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#41) jksx


jksx
senior tag

Vajon mit ért a teszter az alatt, hogy "... viszont autós navigálásra kissé komótos pozicionálással..." működik?

(#42) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Azt érti valaki, hogy felül minek kell a notch, ha alul nagyobb a káva? Miért nem letett középre tolni a kijelzőt notch nélkül, vagy alul is kihúzni az aljáig?

(#43) jksx


jksx
senior tag

Üdv!
Használja valaki autós navigálásra?
Mennyire gyorsan talál pozíciót, mennyire stabilan tartja a jelet?

Köszi.

(#44) szucstom válasza jksx (#43) üzenetére


szucstom
őstag

Nálam teljesen jól működik. Bringázáskor szoktam használni, már a panel aljában tudja merre vagyok.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#45) szucstom


szucstom
őstag

TMH firmware-re kint van a júliusi ápdét. 160 mega.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#46) jksx válasza szucstom (#44) üzenetére


jksx
senior tag

Köszi

(#47) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Rendeltem a telefonhoz tokot és kijelzővédő fóliát is.

A tokot innen rendeltem, ez tökéletes, ajánlom mindenkinek. Nem túl kemény, de azért van tartása. A kijelző szélén körben kb. 0,8 mm-el magasabb a tok széle, mint az üveg felülete, tehát ha kijelzővel lefelé teszem le, akkor sem ér a kijelző az asztalhoz, tehát nem karcolódik. A kivágások jó helyen vannak rajta, a fogása is kellemes.

A fóliát meg innen rendeltem, ez viszont nem túl jó :( A kijelző két szélén nem fekszik fel jól, nem követi az üveg lekerekítését. Méretre amúgy jó lenne, a kamera kivágása jó helyen van, a tok sem nyomja fel, a kijelző széle és a tok között van kb. 1-1 mm rés körben. Egyelőre jó lesz rá, de fóliát még azért keresek jobbat (nekem az ilyen lekerekített üveges telefonokra a hidrogél fóliák váltak be a legjobban, ha találok ilyet a 20e telefonra, akkor lecserélem a mostani fóliát.).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#48) #38193152


#38193152
törölt tag

Július1.-i biztonsági frissítés kijött a Telekomnál.358 MB.

(#49) janeszgol


janeszgol
félisten

Hát ezen videón nagyon elcsodálkoztam. Az A10 nem villog, ez meg mint a nyolcvanasévekbeli bolti világítás. Köszönöm, marad akkor az A10.

[ Szerkesztve ]

(#50) janeszgol válasza janeszgol (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

Viszont az A20e telónak a mikrofonja sokkal jobb, illetve a hangszóró alul van. Aki még hátra rakja 2019ben a hangszórónyílást, azt egyszerűen nyilvánosan seggbe rúgnám. Akkor egyik teló sem nyert. Az A20e a kijelzőn bukott el, az A10 a mikrofonon nálam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.