Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) szetib válasza Klara_ (#400) üzenetére


szetib
tag

Nem a telefonra gondoltam, hanem a 3.1 UI-ra. A telefon nekem is a méret miatt van fő használatban, előtte évekig iphone-om volt, csak már lusta vagyok akksit cseréltetni. Kb a 4.2 Android óta nem volt Samsungom, de ez totál meglepett.

(#402) NoMagix


NoMagix
addikt

Lehet, hogy a két kártyás hibát nem is a telefon okozza hanem maguk a kártyák! Bár ilyenről még nem nagyon hallottam!
Átraktam az asszony Telekomos kártyáját egy Redmi 7-be a Telenoros céges maradt ebben a Samuban.
Így minden jólműködött, gondoltam beköltöztetem a kártyáit a Redmibe.
Nos a Telekom azonnal kuka lesz, ha a két kártya egy készülékben van!
Nem lehet hívást indítani és néha még fogadni sem, teljesen mindegy melyik sim melyik slot-ban van!
Most megpróbáljuk a kártya cseréket, csak a cégest lesz nehéz keresztűl vinni, mert a Telenor szarakodika papírokkal!
Ha lesz fejlemény még beírom, de ezt a telefont biztos nem tartjuk meg, asszony nem szereti!

[ Szerkesztve ]

(#403) janeszgol válasza NoMagix (#402) üzenetére


janeszgol
félisten

Kicsit emlekeztet a hiba a Lumia 640-re. Ott is mennyit vacakoltak azok, akiknek az egyik sim telekomos volt, a masik meg telenoros.

(#404) Donki Hóte válasza NoMagix (#402) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nálunk is volt ilyen probléma, az asszony Telekomos előfizetéses száma volt nagyon sokszor elérhetetlen. Neki a másik száma Dominós volt (tehát az is Telekomos volt), a telefonja pedig S9 volt. Próbáltunk mindent, kétszer cseréltek neki SIM kártyát, de semmi eredménye se volt.

Végül készüléket cserélt, most egy A52 5G telefonja van, ezen tökéletesen elérhető :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#405) albiosz


albiosz
senior tag

Sziasztok!

Ugyan már jó ideje 2 sim-es mobilom van, de mindig csak 1 sim-mel használtam. Most viszont ebbe a Samuba tenném a privát és a céges sim-emet is. Kérdés: tud ez a kütyü (és úgy általában a 2 sim-esek) olyat, hogy időnként csak az egyik sim-et (nyilván a cégeset...) kikapcsolhassam és ettől függetlenül a másik sim elérhető legyen?

Ha igen, akkor esetleg olyat tud-e, hogy a céges sim-ről kap mobilnetet, de hívni nem lehet és ugyanakkor a másik sim elérhető?

(#406) NoMagix válasza albiosz (#405) üzenetére


NoMagix
addikt

Kikapcsolható az egyik sim!
Azt megtudod adni melyik kártya legyen a beszélgetés sms vagy internet, de blokkolni a bejövő hívást szerintem nem tudod ha aktív a kártya pl. a net miatt!

(#407) albiosz válasza NoMagix (#406) üzenetére


albiosz
senior tag

Köszi az infokat!

Ha hívás érkezik 2 aktív sim esetén, akkor jelzi, hogy melyik számot hívták, ugye?

Bocs a sok amatőr kérdésért, de úgy fest a Redmi 4X-em 3,5 év után lassan feladja és tudnom kell élhető-e ez a Samu számomra vagy vennem kell gyorsan valamit...

(#408) NoMagix válasza albiosz (#407) üzenetére


NoMagix
addikt

Az asszonyom használja és utálja! Nekem egy A31 van és én sem szeretem, csak a rezgése tetszik az jó erós!
Nem ajánlom, sok a panasz erre és ha visszaolvasol pár oldalt akkor megtudod miért!

(#409) albiosz válasza NoMagix (#408) üzenetére


albiosz
senior tag

Láttam, hogy nem túl népszerű. Én cégesnek használom bő 1 éve. 1 sim-mel rendben van. Előny, hogy csak ki kell venni a fiókból, ennek költsége 0 Ft. :) Emészthető áron nincs is már ilyen ,, kicsi" masina. Hol van már, amikor 30e volt az új 4x. :.(

A lentire még tudsz válaszolni?
,,Ha hívás érkezik 2 aktív sim esetén, akkor jelzi, hogy melyik számot hívták, ugye?"

Visszaolvasok majd, hogy milyen hibákról írtatok.

(#410) NoMagix válasza albiosz (#409) üzenetére


NoMagix
addikt

Látod melyiket hívják.

(#411) janeszgol válasza albiosz (#405) üzenetére


janeszgol
félisten

"Kérdés: tud ez a kütyü (és úgy általában a 2 sim-esek) olyat, hogy időnként csak az egyik sim-et (nyilván a cégeset...) kikapcsolhassam és ettől függetlenül a másik sim elérhető legyen?
Ha igen, akkor esetleg olyat tud-e, hogy a céges sim-ről kap mobilnetet, de hívni nem lehet és ugyanakkor a másik sim elérhető?"

Ezt átirányítással tudod megcsinálni. Hangpostára, vagy valahova máshova átirányítod a hívást. (Az átirányított hívásért fizetni kell.)
Vagy listázol. Feketelista kivétel nélkül, és aktiválod arra a simre. (Ezt még sosem próbáltam dual simnél.)

(#412) öregpapa


öregpapa
tag

Üdv.mindenkinek! Segítséget kérnék,ismerősöm elfelejtette a beállított készülék feloldó pinkódot és most semmit nem lehet a telefonnal csinálni.Legalább kikapcsolni lehetne,hogy új szoftvert tehetnék rá pc-ről.Valaki tudna segíteni? :W

(#413) gmark86 válasza öregpapa (#412) üzenetére


gmark86
tag

Szia! Ha mákja van és regisztrált, akkor elviekben Samsung fiókból fel lehet oldani a telefont. A másik megoldás az Android Device Managerből a távoli törlés. A Google fiókja jelszavára mindenképp szüksége lesz, mert alapból be van kapcsolva a fiókvédelem, tehát másik fiókkal be sem lehet lépni a telefonra.

https://www.lifewire.com/reset-android-lock-screen-password-2740708

iPhone 11 128GB; Huawei Mediapad T1 8.0 Pro, Huawei Mediapad T3 10, Lenovo C340 IML; Lenovo M73 SFF; Mac Mini Late 2014

(#414) öregpapa válasza gmark86 (#413) üzenetére


öregpapa
tag

Köszi! Próbálkozunk!!

(#415) öregpapa


öregpapa
tag

Sajnos nem jártam sikerrel! Egyszerüen a lezárt képernyőről nem tudok semmit csinálni,mert mindenhez feloldó kódot kér,még kikapcsoláshoz is! Valakinek van esetleg ötlete, hogyan tudnék recowery vagy dovnload kijelzőre váltani?

(#416) szucstom válasza öregpapa (#415) üzenetére


szucstom
őstag

Az A40es topik öf-ban van egy leírás FW reinstallra. Próbáljátok meg.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#417) öregpapa


öregpapa
tag

Üdv! Lemerítettem a mobilt az elemlámpával mert kikapcsolni sem lehetett, majd kevés töltés után próbáltam belépni a kétgombos variációval a recowery módba, majd dovnloadba de egyik sem sikerült,sőt elindult a telefon és újra kérte a feloldó kódot! Valami ötlet!!!

(#418) szetib válasza öregpapa (#417) üzenetére


szetib
tag

Nem igazán értem a problémát, a youtubera beirod hogy A20e hard reset, unlock, stb. A videokon látszik, hogy nekik is kéri a feloldó kódot, és simán hard reseteli. Nem lehet, hogy te nem csinálod jól a recovery modba való belépést?

Pl ez itt: link

[ Szerkesztve ]

(#419) szucstom válasza öregpapa (#417) üzenetére


szucstom
őstag

Minden az időzítésen múlik. Néha még nekem se sikerül elsőre:))

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#420) öregpapa válasza szucstom (#419) üzenetére


öregpapa
tag

Köszönöm mindenkinek a segítő szándékot.Végül olyankor sikerült a recovery módba lépni amikor teljesen lemerült és éppen ezért ki is kapcsolt.Érdekes módon annyi szufla még volt benne. Egyébként közel 20 éve samsungos vagyok,az S2-óta sok telót szét romoltam ugyhogy ugyérzem nem én bénáztam, hanem ez egy érdekes szitu volt.De végül is sikerült az a lényeg! A legjobbakat Mindenkinek!!!!!

(#421) NoMagix


NoMagix
addikt

Nos a kártyacserék után sem volt változás, így tegnap beadtam Samu szervízbe, kíváncsi vagyok mit fognak mondani a hibára kb. 3 hét múlva!?!

Szerintem egy szoftvercserével kiszúrják a szemünket!

[ Szerkesztve ]

(#422) LadaLord


LadaLord
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy manapság ez a készülék mennyire használható? Feleségemnek kellene valami kis kezes telefon, és amikor múltkor futólag a kezünkbe került egy, tetszett mindenkinek. Mi a reális használtpiaci ára most kb? Felhasználás az teljesen átlagos: fb, messenger, viber, böngészés, gyermekről pár fotó készítés.

Köszönöm előre is!

Üdv,
T.

(#423) szucstom válasza LadaLord (#422) üzenetére


szucstom
őstag

Hali.

Ha rám hallgatsz inkább A40-est nézel használtan. Sokkal jobb optimalizáltság téren, mint ez a készülék.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#424) gjoco1 válasza szucstom (#423) üzenetére


gjoco1
addikt

:K

LadaLord , szerintem se kapkodjátok el . Harminc papírért már kapsz . Nem nagy az ár eltérés és sokkal beljebb vagytok minden téren. Már Én is bánom , hogy az asszonynak ezt a telcsit vettem meg , de ez az első " okosa " , így gondoltam elég lesz ez . Azután , hogy szét fészbúkozta szegényt ( nem nagy élménnyel ) , így kénytelen voltam venni egy Samu Tabot mellé . :DDD

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#425) LadaLord


LadaLord
aktív tag

Köszi a gyors választ mindkettőtöknek. :R
Akkor bebizonyosodott, amitől tartottam, hogy ilyen harmatos hw-tól nem kell manapság csodát várni. Akkor el is engedem ezt a típust, és nézek mást.

Köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#426) scyllarus válasza LadaLord (#425) üzenetére


scyllarus
veterán

A napi használatra alkalmatlan, lassú egyszerűen. Én cégesnek használtam, 4 db! telepített alkalmazással, semmi Fb, YT vagy más nagyigényű app, de így is inkább a szekrényben pihen.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#427) LadaLord válasza scyllarus (#426) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Köszi a választ! :R
Elengedem akkor végleg. Úgyis jött most a látótérbe két ajánlat ismerősöktől (Xiaomi Redmi note 9,Huawei Mate 10 pro). Akkor ezek közül választok majd. :)

(#428) szucstom válasza LadaLord (#427) üzenetére


szucstom
őstag

Akkor már inkább Xiaomi, mint huawei :DD

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#429) Gála


Gála
csendes újonc

Tiszteletem ! Egy kérdés erejéig zavarnék a fórumon .Hogyan lehet Samsung Galaxy A20 telefonról Wi-Fi-t elérni ? Ha bekapcsolom a Wi-fi-t nem jelenik meg elérhető hálózat . Ismerősöm mellettem állva más androidos készülékkel 3 elérhető hálózatot is észlel. Abszolút nem értek az okostelefonokhoz, mit kell bekapcsolni még , vagy engedélyezni esetleg tiltani. Az ismerősi körömben nincs aki érdemben tudna segíteni.Több dolgot is kipróbáltam , de nem változott semmi . Lehet valami egészen bagatell dolog okozza a gondot . Köszönöm az esetleges segítő hozzászólásokat előre is !

(#430) classic B válasza Gála (#429) üzenetére


classic B
aktív tag

Nézted már a beállításokban? Értesítés formájában nekem sem mutatja az elérhető hálózatokat.

(#431) Gála


Gála
csendes újonc

Igen a beállításoknál is próbáltam , sikertelenül !

(#432) scyllarus válasza Gála (#429) üzenetére


scyllarus
veterán

Lehetséges, hogy az ismerősöd telefonja látja az 5GHz-es hálózatokat, az A20e viszont biztos csak a 2.4 GHz-eseket látja. Próbáld ki valamelyik nyílt wifis helyen (pl. plázák), ott tuti van a régebbi hálózatokból a nagyobb lefedettség miatt.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#433) Gála


Gála
csendes újonc

Köszönöm hozzászólásod scyllarus, majd megpróbálom ! Egyébként MOL kútnál is próbáltam nyílt Wi-Fi elérést , de ott sem mutatott a készülék elérhető hálózatot. Elképzelhető , hogy ennél a készülék tipusnál nem is lehet többet kihozni a telefon Wi-Fi rendszeréből ?

(#434) 84251


84251
csendes tag

Sziasztok!
A home screen ikonok feliratának a méretét szeretném növelni a jobb láthatóság érdekében.
A beállítások / betűméret és stílus menüben lévő csúszkával minden egyéb betűméret szépen állítódik, kivéve a home screen ikonjainak betűit. :F

Tudtok segíteni, hogyan lehet azon betűket is állítani? :F

(#435) gjoco1 válasza 84251 (#434) üzenetére


gjoco1
addikt

Szerintem azt csak launcherrel ( Nova ) lehet .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#436) janeszgol válasza Gála (#433) üzenetére


janeszgol
félisten

Bizonyos darabokat érint a GSM antenna "halála". Lehet a Wifi-vel is van problémája néhány készüléknek? Ha a haverod megosztja a netet, azt látja a telód?

[ Szerkesztve ]

(#437) 84251 válasza gjoco1 (#435) üzenetére


84251
csendes tag

Köszi a tippet, ez eszembe sem jutott!
Mindenképp ki fogom próbálni, köszi 🙂

(#438) gjoco1 válasza 84251 (#437) üzenetére


gjoco1
addikt

Igazán nincs mit !
Elméletileg tudja ezt az opciót . Most nem tudom Neked megnézni , mert lent hagytam a kocsiban a telcsit . Kocsi meg a garázsba . Ma már ott alszik . :DDD
De holnap , ha el nem felejtem megnézem . Azt tudom konkrétan , hogy az ikonok nagyságát tudtam állítani . Így gondolom arányosan a betűk is .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#439) gjoco1 válasza 84251 (#437) üzenetére


gjoco1
addikt

No , megnéztem a kérdésed . . . . .
Nova és állítható minden . Jól emlékezetem .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#440) NoMagix válasza NoMagix (#421) üzenetére


NoMagix
addikt

Visszakaptuk a szervizbe leadott telefont, fődarab cserét végeztek rajta!
Ezek szerint tényleg szar lehetett!
No mindegy, be se teszem már a kártyákat, inkább eladom!

(#441) Gála


Gála
csendes újonc

janeszgol ! A válaszom nem , nem látja sajnos 4 Van valami ötleted ?

(#442) albiosz válasza Lajkó22 (#220) üzenetére


albiosz
senior tag

Köszi a találatot, a Glimpse Notifications tényleg megoldja, hogy felvillanjon a zárképernyő értesítesek esetén. :) Az mondjuk gáz, hogy ehhez külső app kell. Egyedül a Viber működik alapből, mert ők beletették az app beállítási közé ezt a funkciót. Messenger és Outlook pl. nem villan és a beállítások legmélyén sem találtam ilyen beállítási lehetőséget.

Ma átköltöztem a Xiaomi Redmi 4X-ről erre, magán és céges SIM is benne. Annyira nem gyászos, mint írtátok. A logika azért nagyon más, a kínai hozzám közelebb áll, szokni kell a kis koreait.

Egy valamire nem találtam még megoldást: a Beállítások/ Kapcsolatok/SIM-kártya-kezelő alatt tudom ki-/bekapcsolni a SIM1-et és SIM2-t és állítgatni 2 aktív esetén, hogy melyik legyen alapértelmezett hívásnál/mobilnetnél. Ezt nem lehet valahogy a kezdőképernyőről/értesítési panelről vezérelni, hogy ne kelljen belépkedni a Beállításokba? Szerintem ezt sokan napi szinten használják.

(#443) mentic18


mentic18
tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy amikor csatlakoztatom a telefont az autóhoz bluetooth kapcsolaton keresztül, nem az autó hangszóróján jön a hang. Megszüntettem a párosítást, és amikor újra csatlakoztattam, be akartam kapcsolni külön a hangot hozzá de egyből ki is kapcsol. Mi lehet a megoldás?

Samsung Galaxy A53 5G

(#444) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok !
Feleségem panaszkodik , hogy bejövő hívásoknál random sötét marad a kijelző .
Valami ötlet erre ?
Köszi !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#445) szucstom válasza gjoco1 (#444) üzenetére


szucstom
őstag

Próbáld újratelepíteni nulláról a firmware-t. Ha az nem segít, akkor szervíz.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#446) gjoco1 válasza szucstom (#445) üzenetére


gjoco1
addikt

Köszi , ezt mellőzném . . . . . . . . Inkább veszek egy másik vasat neki ( karcsú kis kütyü ez ) . :DDD Amúgy is , csak belépő szint volt ez a telefon nála . ;)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#447) classic B


classic B
aktív tag

Jön még biztonsági frissítés? Májusi a legutolsó.

[ Szerkesztve ]

(#448) gjoco1 válasza classic B (#447) üzenetére


gjoco1
addikt

Még biztosan lesz , de Szeptemberi is volt XHE . ;)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#449) classic B válasza gjoco1 (#448) üzenetére


classic B
aktív tag

SM-A202F-re? Mutass már valami forrást légyszi. Sammobile-on néztem, de ott semmi újdonság. Hogyan lehet feltenni független készülékre a szeptemberit?
Android 11-en vagyok, ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#450) gjoco1 válasza classic B (#449) üzenetére


gjoco1
addikt

Bocsánat , benéztem . . . . Asszonyé a vas ( Én Note10+on vagyok ) és akkor frissítette a [Májusit] . :DDD SRY ! :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.