Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hunluki válasza gabor7th (#3) üzenetére


hunluki
senior tag

Ha jól rémlik akkor a 1809-es update egészen ügyes volt ezen a téren :C

(#52) Gargouille válasza #06658560 (#50) üzenetére


Gargouille
őstag

Látom sikerült megfognod a lényeget és egy teljesen általános példát felhozni... :C

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#53) Tetsuo válasza Gargouille (#46) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Így van. Ez a program meg minden, de nem professzionális.

(#54) Gargouille válasza Tetsuo (#53) üzenetére


Gargouille
őstag

Semmiképp nem professzionális megoldás, mint ahogy az oprendszerbe beépített többi segédprogram sem az. Nincs is értelme így gondolni rá, a notepad-et sem hasonlítgatjuk egy profi szövegszerkesztőhöz, a paint-et sem a PS-hez... Gondolom, hogy itt is az volt a cél, hogy legyen valami kéznél ha hirtelen kell és nincs más.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#55) #06658560 válasza Gargouille (#52) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miért kéne általánosnak lennie, ha szépen cáfolja az állításodat. Meg lehet oldani nem csak parancssorosan a scriptelést. A GUI annak nem akadálya.

#54: Nem professzionális. De az átlag júzer, aki soha az életben nem lát parancssort az most legyen hirtelen expert benne.

[ Szerkesztve ]

(#56) Tetsuo válasza Gargouille (#54) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hát éppen ezért furcsa a parancssor. Szerinted miért említettem meg, hogy nem profi a program? Mert egyszerű felhasználóknak szánják, azért.
Amiről te írtál fentebb (ha össze tudod kötni a válaszok ok-okozati sorát :F ) az a profi parancssori ergonómia... itt olyan nyomokban sincs, mert a parancssor nem könnyít meg semmit, hanem nehezít.
Profi fájlhelyreállítás esetén más programokat használ a szakember.

(#57) Gargouille válasza #06658560 (#55) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem a gui megléte az akadálya a scriptelésnek, hanem az ha egy program nincs erre felkészítve (például nincsenek parancssorból megadható kapcsolói). Tehát ha csak és kizárólag a gui az egyetlen "beviteli" lehetőség. Eredetileg ugye az volt a felvetés, hogy miért parancssoros és miért nem gui-s helyette.

Az átlag user nem kell, hogy expert legyen benne, mert semmi nem kényszeríti a használatára, továbbra is nyugodtan használhatja azt a recovery programot amit eddig használt (ha tett ilyet egyáltalán valaha). Nem értem miért adod ezt elő úgy mintha mostantól mindenkinek kötelezően kellene ezt használnia. Ez egy opció csak, semmi több.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#58) #95462144


#95462144
törölt tag

Én évek óta a Stellar Phoenix-et használom, és ahogyan nézem ennél a megoldásnál fényévekkel jobb is.

(#59) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Visszahozták az undelete progit a DOS-ból? :DDD De szar a Linux, mert ott parancssorozás van. :))

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#60) opr


opr
veterán

Gyerekek, ha ennyire fáj, pythonban vagy nodejsben, vagy Qtban, vagy gyakorlatilag akármiben, még előzetes tudás nélkül is max egy pár nap alatt össze lehet dobni neki egy guit. Úgymond egy üres programot, ami semmi mást nem csinál, csak hivogatja a parancssoros programot és faszán kiírja az outputot a guiban. Lehet belőle csinálni fasza opensource repot, aztán ha tényleg elszabta az ms és van erre igény, megvan azonnal a hírnév is, meg jól fizető munkahely meg akármi, hajrá.
Csak aztán nehogy kiderüljön, hogy igazából senkit nem érdekel, senki nem akarja használni és az egésznek semmi értelme, mégse volt teljesen retardált az M$, és ez az egész hatalmas sírás rívás csak a szokásos, unalmas, reflex MS utálat.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#61) CPT.Pirk válasza opr (#60) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe, ezen jót nevettem. :)

Amúgy most komolyan, nem érzed úgy, hogy úgy kb. 15 évet csúszott ennek a programnak a kiadása? Ma már mindenki felhőben tárol, de azt nem tudja kezelni, miközben a userek többsége meg a CMD-t nem ismeri... Aki viszont tudja használni a CMD-t Windows alatt, az eddig is megoldotta a törölt dolgok helyreállítását egyéb eszközzel.

Nincs itt semmi reflex MS utálat, egyszerűen kiadtak valamit amire igény talán marginális, miközben még nehézkes is a használata. Ennyi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62) opr válasza CPT.Pirk (#61) üzenetére


opr
veterán

"nem érzed úgy, hogy úgy kb. 15 évet csúszott ennek a programnak a kiadása?"
Dehogynem. Ettol fuggetlenul azert jol johet most is, plusz ingyen is van, szerintem ezen sirni, az... Hat, senki ne haragudjon, de ha angolul lenne, mehetne az r/choosingbeggars-ba.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#63) Gargouille válasza opr (#62) üzenetére


Gargouille
őstag

+1 :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#64) CPT.Pirk válasza opr (#62) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De nem sírunk, röhögünk! :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65) ceia


ceia
őstag

Visszaállításra Recuva, biztonságos törlésre File Shredder.

        it's more fun to compute

(#66) Tetsuo válasza ceia (#65) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Meg gondolom bármely ingyenes program is jobb a Microsoft megoldásánál.
A Paintet is kicsinálták, a fájlkezelőt is stb., a "keret" mégis bughalmazzá hízott.

(#67) btprg


btprg
senior tag

A DOS-ban is volt UNDELETE, nem is értettem hogy miért szüntették meg hogy alapból legyen a Windows-okban is.

szerk.: látom már írták

[ Szerkesztve ]

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#68) MaCS_70 válasza btprg (#67) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az undelete szerintem annyit tudott, hogy hiányzó első betűjű fájlneveket keresett.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69) Reggie0 válasza #06658560 (#55) üzenetére


Reggie0
félisten

Most nem azert, de az atlagjuzerek fele azt sem veszi eszre, hogy letorolt valamit ami kene neki -, max par het mulva sir, hogy "eltunt"-, igy azt sem tudja, hogy egyaltalan a visszaallitot kene hasznalnia. Na ezert nem kell gui.

[ Szerkesztve ]

(#70) Kékes525 válasza Reggie0 (#69) üzenetére


Kékes525
félisten

Néhány hét után már a visszaállítás esélye is elég kicsi.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71) Reggie0 válasza Kékes525 (#70) üzenetére


Reggie0
félisten

Pontosan. Bar a FAT-nal talan rosszabb volt a helyzet, foleg regen, amikor csak kiirta az adatot az elso adott szabad szektorba, mindenfele allokacios trukkozes nelkul.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.