Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A HDR-t nem tudod kipróbálni, hogy támogatja e a proci? Nyilván HTPC-s okok miatt kérdeznem.

(#2) Rowon válasza SunMount3r (#1) üzenetére


Rowon
veterán

Kipróbálni nem, viszont elvileg tudja: [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#3) Luck Dragon

Szóval ha jól olvasom , akkor az alaplapban már ott van ez az N100-as processzor ? :)
Írás szuper lett .
Nekem az nem tetszik benne , hogy az előlapon nincs csatlakozási lehetőség, ahogyan írtad te is .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) Rowon válasza Luck Dragon (#3) üzenetére


Rowon
veterán

Köszönöm! :R Igen, ez egy integrált processzoros alaplap, amiben egy Intel N100 van.

Picivel többért és hasonlóan olcsó áron lett volna ez az LC Power ház, már előlapi portokkal és paneltáppal: [link] [link] Szintén hasonló áron, sőt, valamivel olcsóbban és szerintem minőségben is jobb választásként még ez az Akasa ház: [link]

Méretre ezek már nagyobbak lettek volna és tetszett a Chieftecben az, hogy perforáltabb, jobban szellőzik, mert néma PC-ben gondolkodtam, de ez a szál végülis össze is jött, meg nem is, mert muszáj voltam még így is ventilátort rakni bele, hogy ne főzzem meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#5) kisninja


kisninja
őstag

Tök jó teszt/írás, én is régóta álmodoztam egy full passzív gépről. Én sajnos mindig megalomán vagyok illetve ha lehet a legerősebbet... Aztán alin szembejöttet a gyári minipc-k. Egyszer poénból beraktam a kosárba majd adtak még 30k kedvezményt. Így 130k ért lecsaptam rá Ryzen 5800u + wifi kártya + 8Gb ram + 256Gb ssd-re.
Volt itthon 1Tb Nvme + 2Tb ssd meg még 2*16Gb ddr4 ram
A kánikulában szeretett a cpu 85+ fokos lenni azt hozzáteszem a normál módon a cpu bezabálhat 65w-ot is és a Gpu-t is elengedi 25w-ig. A 90w-os hozzáadott adaptert kitudja használni.
(Normál használatban 50-90c között ingázott az ssd 60-70 fok közelében, két monitor vagy 40 chrome ablak)
A gép 0/24-ben megy ha nem ülök előtte akkor visszaveszem energiatakarékosba, ekkor langyos a gép.
Usb-röl én is hajtok egy ventit semmi hangja légáram is alig van viszont így már a cpu terhelve is alig billenik 50fok (most 41 fokos) ssd 45/47 fokos.
Én nagyon nem bántam meg eme gép megvásárlását noha nem volt benne annyi munka mint a tiedben. :R

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#6) Rowon válasza kisninja (#5) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi szépen! :R Az 5800U úgy látom már 8 magos, ebből a szempontból, amit még kipróbálnék az az N305-ös processzor lesz, ami szintén 8 magos. [link] 15W TDP-vel ez sem egy kazán, ezt is el tudnám képzelni egy hasonlóan pici PC-be.

Jók ezek a kis helytakarékos gépek és ahhoz képest, hogy régen milyenek voltak, ma már van bennük használható teljesítmény.

Szerk.: amúgy meglep, hogy be merted vállalni az Alit, én nem mertem volna. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7) Luck Dragon válasza Rowon (#4) üzenetére

LC ház tényleg szuper , de kialakításban és praktikus kivitelben nálam még mindig ez nyer —> [kép] :)

Bár tudom, hogy más az épített pc és annak végtelen lehetőség érzése , ez pedig csak meg kell venni kihívások nélkül . Nem ugyan az a kettő . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) Rowon válasza Luck Dragon (#7) üzenetére


Rowon
veterán

HP Elite Mini? Tetszenek a HP-s cuccok, bár ők tudtommal inkább ilyen irodai "workstation" gépeket gyárta(t)nak. Több érdekes videót láttam Tube-on, ahol ilyen öregebb brand gépeket javítanak fel teljesítményben, hogy ma is használhatóak legyenek valamire. Nekem is van még itthon egy HP asztali gépem DDR2-es alaplappal, meg valami LGA775 cerka processzorral, azt viszont nehéz bárhová is fejleszteni már 2023-ban. :DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9) Zamma


Zamma
őstag

Jól sikerült a konfig is és az írás is, gratu!
Év elején egy Asrock x300-as konfig megépítésével kacérkodtam, de tele lett a hócipőm, mert elszaladtak az árak - meg nagyjából lustaság, fél egészség jelleggel -, rtx3060 lett belőle...:D
...pedig Archttila nagyon meggyőzően énekelt róla örömódákad!
Nem is lett volna rajta más vagy MX vagy Arch... :U

...amúgy mostmár értem hogy miért nem készült el olyan gyorsan a CPU hűtő toplista... :U :D

(#10) Rowon válasza Zamma (#9) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi! :R Igen, a CPU léghűtés toplistával már erősen csúszok, kb. egy hónapja is emlegettem már, hogy nekiállok... mindig közbejön valami, de azért jár a fejemben a téma.

Az Asrock Deskmini X300 volt egyébként a másik versenyző, akin gondolkodtam, mert elég jó teszteket láttam vele YouTube-on, főleg Eta Prime csatornáján. Ezek az új APU-k már elég jók, viszont két bajom volt vele. Ez a minigép egyfelől nem csendes, másfelől egy 5600G-vel már belenyalna 90+ wattba. De a teljesítménye már vállalható, szerintem, itt egy érdekes teszt ezzel a párossal: [link]

Szerintem jelenleg olyan 130-140k forintból összepakolható egy ilyen miniconfig, ami azért már elvisz ezt-azt.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#11) Luck Dragon válasza Rowon (#8) üzenetére

Igen workstation minik , szeretni való bestiák . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) Zamma válasza Rowon (#10) üzenetére


Zamma
őstag

Eta Prime... :D régi kedvencem. Ilyen kis kockákkal meghajt pl. egy nagyobb VGA kártyát is, tetszik hogy szépen összeszedi a téma érdekes dolgait...
Bár manapság a mini PC piac kissé belassult, nem olyan sok a friss infó mint régebben... :U

X300 kapcsán Archttila vett kínából (EU-ban is ritkaság) egy full réz Thermalright AXP-90R FULL topdown hűtőt (reddit poszt a konfigról) az 5700g procira, azzal szépen megoldotta 60 fok körül a hőmérséklelet, később meg a ventit lecserélte egy Noctuára (imgur képek), azóta meg még síri csend is van... :D
Az a jó az X300-ban hogy bios frissítés után fogadja az 5700g-t, ami több mindenre is elég...
Összességében nagyon elégedett vele Arch alatt.

(#13) Rowon válasza Zamma (#12) üzenetére


Rowon
veterán

"Bár manapság a mini PC piac kissé belassult, nem olyan sok a friss infó mint régebben..."

Lehet, szerintem a kártyaPC-k is panganak, bár azokat is látom, hogy próbálják azért már erősebb procikkal is szerelni. [link] Ez pl. ugyanazt a procit kapta, mint, ami az én Asrock lapomra van integrálva. Lehet elérkeztek a platform teljesítőképességének a határára? Itt azért már a fizikai méret is (gondolom én), hogy gátat szab a további teljesítménynöveléseknek.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#14) Zamma válasza Rowon (#13) üzenetére


Zamma
őstag

Igen, nagyon durva a mérethez klpest leadott 3D-s teljesítménye...
Leginkább a hűtés és a csatolók miatt "nagy" ez az egyépként is pici gép. Tetszik a kocka gép irány is, a teljesítmény rovására megy - egyelőre - a minimalizálás.

(#15) Rowon válasza Zamma (#14) üzenetére


Rowon
veterán

Ezért kérnek ~110k forintot? Komoly... Mellesleg nem lenne rossz az irány, mert ez kb. egy nagyobb zsebben/övtáskában tényleg elfér.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#16) kisninja válasza Rowon (#6) üzenetére


kisninja
őstag

Simán bevállaltam sokmindnet rendeltem, igaz volt már negatív tapasztalatom is.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#17) Zamma válasza Rowon (#15) üzenetére


Zamma
őstag

71 ezer az EU-ban a 8/128 gigás. Nem mondom hogy olcsó...
Viszont fut rajta az Ubu. :D

Zsebben? Hát persze!

És még egyet a másik zsebbe! :))

És még eggyet a monitorra/tv-re, de csak szabványosan!

Vesa rulez!

[ Szerkesztve ]

(#18) SunMount3r válasza Rowon (#2) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak mert az intel "valamikor" (lehet a 11.th Gen-től) átváltott arra, hogy most már a Celeron és a Pentium procik is támogatják a HDR-t, eddig ugye Core proci kellett hozzá. De ez így még mindig bizonytalan, hogy mely típusok támogatják biztosan, erre eddig semmilyen infót/adatbázist nem találtam a neten. Mindegyikről úgy kell külön kiguglizni, ha egyáltalán van valami biztos róla valahol.

#17Zamma: Ideális HTPC kocka. Ennél több nem is kellene hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#19) Zamma válasza SunMount3r (#18) üzenetére


Zamma
őstag

Vagy ha nem lenne meg itt nézz szét... vagy itt nézheted még esetleg.

(#20) SunMount3r válasza Zamma (#19) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen a Kodi-s Fórum-ot régóta ismerem, de közben folyamatos a változás már a videó lejátszás hardvereinek világában, itt is úgy kell külön kikeresni, ha valamire kíváncsi vagyok, hogy tudja e. Azt is gyak. egy webshop-ból tudtam meg véletlenül, hogy már a Pentium procik is támogathatják a HDR-t.

Hát azért itt írnak érdekes dolgokat, ugye nincs dual channel RAM az ilyen kis Box-okban, ez pedig visszavetheti az IGP teljesítményét. Kérdés, hogy ez videó lejátszás szempontjából érezteti e a hatását, vagy számít e bármit is. (Pl. egy 4K / HDR / 100Mbit-es videónál).

[ Szerkesztve ]

(#21) Zamma válasza SunMount3r (#20) üzenetére


Zamma
őstag

Ennél részletesebbet nem ismerek, erre nézz rá, áll leesős:
2023 General Mini PC Shopping Guide USA

(#22) Pikari


Pikari
őstag

Azt hiszem, én voltam az, aki ezt javasolta. Örülök, hogy sikerült összedobni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#23) Rowon válasza Zamma (#17) üzenetére


Rowon
veterán

J4125, ilyen procival szerelt lapom is van itthon, azzal raktam össze egy NAS-szerűséget, Openmediavault fut rajta. Nem olyan rossz az sem, bár az gyengébb az N100-nál.

Jó ez az Iron Manes dizájn. :)

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#24) Rowon válasza SunMount3r (#18) üzenetére


Rowon
veterán

Emlékeim szerint most már Celeron sincs, csak odadobták, hogy Intel N100, ami elvileg Celeron lenne. Valami ilyesmit hallottam.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#25) Rowon válasza Pikari (#22) üzenetére


Rowon
veterán

Lehetséges. :) Köszönöm! :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#26) SunMount3r válasza Rowon (#24) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, ezt tudom, ezért pedig még komplikáltabb, hogy akkor most minden ilyen új alsóházas procira vonatkozik a HDR support, vagy csak bizonyosakra...

(#27) Pikari válasza Rowon (#25) üzenetére


Pikari
őstag

akkor felszaladt a proci 86 fokra.

Ez teljesen abnormális. Nem tudom, hogy mi történhetett ott, ennek a procinak max kézmelegnek kéne lennie. Amit el tudok esetleg képzelni, hogy a biosa valamiért úgy van beállítva, hogy átlépheti a 6w-os keretet. Megfigyeléseim szerint körülbelül 15-20 másodpercig kell turbó módban futnia az N processzoroknak, ezt követően lehúzzák az órajelet (és vele együtt a feszültséget, fogyasztást, hőtermelést), ami nálad esetleg valamiért nem történt meg. Amit írsz, hogy játék közben 30w, valószínűleg ez az oka a nagy hőmérsékletnek, amit mértél, mert alapvetően ennek nem kellene átlépnie a 12w-ot (természetesen billentyűzettel, egérrel, rammal és ssd-vel, stbvel együtt sem) max terhelés mellett, az is arra enged engem következtetni, hogy egy hibás beállítás miatt átlépi a megengedett tdp-t a gép, de az idle fogyasztás is magas. Esetleg a memóriára (N-hez általában laptop foglalatú DDR3L-t szoktak használni, de a te alaplapodon desktop ddr4 van, ami utóbbinak nem ismerem a fogyasztását), vagy a géphez kukázott adapterre tudok gondolni (ami mondjuk 3-4w-al többet fogyaszt üresjáratban, mint kéne).

Linuxos környezetben nem készítettem érdemi képernyőképet, mert ilyen teljesítmény mellett nem láttam értelmét
Én Linuxon használom az N-es konfigomat, teljesítmény tekintetében nem volt gond, a firmware csomagok telepítése tapasztalatom szerint csak a WIFI drivereket kelti életre, de mást nem változtat meg. A linux alatti játékteljesítményéről nem tudok semmit, mert én csak munkára használom az N-t.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#28) Rowon válasza Pikari (#27) üzenetére


Rowon
veterán

Nekem ez kínai, ilyen szinten nem értem a történetet... De egy tippem van, hogy talán ez miatt melegszik, ez a "Turbo Boost Technology" be van kapcsolva. Egyébként ez a második Asrock alaplapom, de az elsőnek sem turkáltam nagyon az UEFI-jében, mert nem volt rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#29) Pikari válasza Rowon (#28) üzenetére


Pikari
őstag

Igen, valami olyasmi... Gondolom az összes magot turbo fokozatra kapcsolja. Csak ezen proci esetén nincs értelme neki, 30w körüli max fogyasztási keret mellett van már ennél gyorsabb platform is i/ryzen cpuval. Amikor beszéltünk, akkor az volt a benyomásom, hogy mindenképp 10w körüli tdp-vel akarod ezt a gépet, ha jól gondolom, akkor ténylegesen ez a cél. Ebben az esetben először is a turbot kell állítgatni, hátha van olyan beállítás, ami nem kapcsolja ki teljesen, de nem is overclockolja az összes magot, illetve amivel még megpróbálkozhatsz, az a RAM órajelének vagy feszültségének levétele biosban, feltéve, ha támogatja ezt. Szerencsés esetben ez le fogja nyomni a fogyasztást további 20-30%-al, ami az elképzeléseidnek jobban megfelel. Esetleg még az USB-t 1.1 módba rakni, vagy a satát sata1-be, ha szerencséd van, akkor 2-3%-ot ezek is hoznak, de ez nagyon függ attól, hogyan van a pcbn implementálva.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#30) Rowon válasza Pikari (#29) üzenetére


Rowon
veterán

Bármilyen beállítás is van benne, én ezt gyárilag így kaptam a gyártótól.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#31) Rowon válasza Pikari (#29) üzenetére


Rowon
veterán

Közben néztem pár tesztet a neten és egyet belinkelnék ide [link]. Idézem a fogyasztással kapcsolatos részt:

"In terms of power consumption, the system consumed 11W at idle and 23W under high load without a case fan. With the case fan installed, power consumption increased to 13W at idle and 25W under high load. Although these values are not excessive, they are not particularly low either. Comparatively, the LarkBox X (model 2022) used in a previous session had an idle power consumption of approximately 8W. The UEFI BIOS settings revealed that the “Long Duration Power Limit” was set to “10W” (PL1) and the “Short Duration Power Limit” was set to 25W (PL2). Adjusting these values may reduce heat generation, but further exploration is needed."

Tényleg szét kell majd néznem jobban az UEFI-ben, viszont a jelenlegi teljesítményével így elégedett vagyok, csak ne melegedne annyira... 25-30W nem tűnik olyan soknak, szerintem, legalábbis az asztali gépemhez képest, ahol játék közben 200-250W az átlag, persze nyilván ezt az alaplapot elsősorban nem játékra tervezték. De a Brutal Doom, vagy a League of Legends is hibátlanul megy rajta. ;]

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#32) Pikari válasza Rowon (#31) üzenetére


Pikari
őstag

Nem az, hogy sok, hanem pazarlás. Ez az arch kb 6w-ra van belőve, afölött érdemben a sebesség nem skálázódik, csak a hőtermelésed nagyobb.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#33) Rowon válasza Pikari (#32) üzenetére


Rowon
veterán

Bogarat ültettél a fülembe, szerintem lehet írok délután az Asrock supportjának, hogy normális-e szerintük ez a fogyasztás így és mit tudnék tenni, milyen UEFI beállításokat nézzek át.

Egyébként teljesen normális az ügyfélszolgálat. Az előző Asrock lapomnál is írtam nekik, 24 órán belül válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#34) Pikari válasza Rowon (#33) üzenetére


Pikari
őstag

Végső esetben ha a biosban nem találsz semmit, windowsban/linuxban is lehet állítani, hogy maximum milyen power statere tudjon felváltani a cpu:

pl
echo "1600000" > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_max_freq
echo "1600000" > /sys/devices/system/cpu/cpu1/cpufreq/scaling_max_freq
echo "1600000" > /sys/devices/system/cpu/cpu2/cpufreq/scaling_max_freq
echo "1600000" > /sys/devices/system/cpu/cpu3/cpufreq/scaling_max_freq

de vannak más trükkök is, amik engedik a turbót is, de finomhangolják a fogyasztást:
[link]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#35) Rowon válasza Pikari (#34) üzenetére


Rowon
veterán

Na ezzel én tuti nem fogok foglalkozni, nekem az a 10 watt már nem oszt, nem szoroz. Ugyanakkor válaszolt az ASRock supportja és ismét 24 órán belül. Ahhoz képest, amennyit írtam, meglehetősen szűkszavú válasz jött, pedig rákérdeztem a 30 wattos fogyasztásra is, hogy normális-e?

Szerk.: ja és írtam, hogy megterhelőbb feladatok alatt 85-90 fokig felmegy a proci hőmérséklete, hogy ez se valami kellemes. Szerintük meg jóvanazúgy.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#36) Zamma válasza Rowon (#35) üzenetére


Zamma
őstag

Nagyjából ha nem throttlingol akkor részükről az ügy le van zárva - mert min. 15 fokkal alatta vagy...
Ez még korrekt válasz is ha úgy nézzük... más kérdés hogy egy nyári szobában akár bérelhető szaunát is nyithatsz mellette, a fűtés már adott...

(#37) Rowon válasza Zamma (#36) üzenetére


Rowon
veterán

Hát, annyira azért nem fűt, de a ház tetején azért érezni lehetett, hogy tolja ki a meleget. :) Pici alaplap lévén a mellette lévő SSD-nek is adta át a hőt, meg a RAM-nak, így inkább a nyugalom végett csak betettem neki egy ventit.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#38) Pikari válasza Rowon (#35) üzenetére


Pikari
őstag

Gyanítom, hogy ezt úgy kell értelmezni, hogy a lap kibírja a garanciaidő lejártáig 105 fokos procival is. Lehet, hogy szárazkondikat használtan a proci körül, kép alapján nem tudom megállapítani.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#39) Rowon válasza Pikari (#38) üzenetére


Rowon
veterán

Szilárd kondik vannak rajta.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#40) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az hogy 30W, az az egész gép, vagy a procit nézegetted valami szoftverrel?
Nálam 10W tdp soc és teljesen lazán felvesz 27 wattot vagyis a mérésed jónak tűnik. Mondjuk én a dc ágban mértem, digitális eszközökkel.

Látom más is szemezget ezekkel a mini pc-kkel, bár a tiéd az enyémhez képest óriási :) bár az is igaz hogy a procid majdnem a duplájátt udja és csak 6W névleges tdp.

Sajnos én már rég, kb. 45 éve rájöttem (azóta hobbim az elektronika) hogy bizonyos esetekben 10-15 wattot is nagyon nehéz elvezetni. Illetve persze el lehet de már ehhez is brutális borda kell.

Én megcsináltam a minimet majdnem passzívra, de a borda nagyobb mint maga gép és még erre is kellett venti. Igaz az kapcsolt és az üzemidő 98-99%-ában nem forog de akkor is kellett.
Ha valakit érdekel, hogyan kell bűnronda :B passzív gépet öszehozni pirinyó méretbe, [itt megnézheti a blogomba]

Rowon csak így tovább, jó lett a cucc.

(#41) Rowon válasza tordaitibi (#40) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Köszönöm szépen! :)

Az egész gép fogyaszt 30W-ot :D Azért mondom, mert közben az Asrock is írt és nem mondták, hogy az bármiféle gondot jelentett volna. Filmnézés közben a monitorral együtt mérek 40 wattot falból... azért az elég jó! Egyébként "ipari" célokra egyenlőre nem tudom használni, de tetszik nagyon, hogy hangtalan, nem süvít a háttérben soha semmilyen ventilátor és a hétköznapi feladatokra teljesen hiánytalanul alkalmas. Filmet nézek rajta, böngészek, e-maileket olvasok, fórumozok, ilyesmi. Gyengébb játékcímek is jól futnak rajta, például a League of Legends, ami egy nagyon népszerű cím 70 FPS alatt soha nincs, amin meg is lepődtem, bár az a játék egy kenyérpirítón is elfut. Másik játék, a Brutal Doom is 60-70 fps-en elmegy.

Egy dolgot bánok, de ez majd a közeljövővel ki fog derülni. Van már egy i3-N305 nevű proci is, az 8 magos, de hasonlóan alacsony fogyasztással bír. Azt lehet jobb lett volna, ha kivárom, mert valószínűnek tartom, hogy azzal is fog megjelenni integrált lap, minipc már van. De nem bántam meg, hogy megvettem. Pacek kis masina!

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Vajon az Intel N95-ös proci, meg az IGP-je is elég lenne 4K / HEVC / HDR videókra? Nomeg kérdés még, hogy egy ilyen megér e 128$-t?

(#43) tordaitibi válasza Rowon (#41) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Filmnézés közben a monitorral együtt mérek 40 wattot falból"

Sajnálom de ebben orrhosszal vezetek... :)
Monitorral, webbögészés közbe 16W.


Imádom ezeket a kis gépeket, teleszórtam velük a munkahelyeimet is.
vasházas ventillátoros szörnyetegeket váltottunk ki ilyen mini gépekkel és mindenk elégedett, még a főnököm is aki egyébként nem lelkesedett de belement és ő is meg van elégedve.

Mini ITX volt az első ilyen mini gépem, ugyanígy építgettem össze mint most te. Nagyon sokáig használtam, a híres Atom-Ion kombó. Vagyon volt akkor is, még az XP korszakba. Asrock lap, 2x2GB ram, anyám mekkora szám volt ez akkor...és egy külföldről rendelt SSD ami 28GB volt. Havi fizum volt az ssd meg a ram ára :)
Beépítettem a tápot de ment akkuról is, Pico-psu, beépített tuner, minden benne volt.

Szeretek molyolni ezekkel.

(#44) tordaitibi válasza SunMount3r (#42) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szerintem megéri.
az enyém ami ennél sokkal vackabb paraméterekkel rendelkezik, 2 éve volt 40ezer.
Nem tudom, az oldalon nem találtam erről vagy butus vagyok, ez üres gép? Neked kell ramot, ssd-t beletenni?
Ha így van akkor is megáll 60-65 körül. Persze itt a Hardveraprón vett alkatrészekkel.
Én magam itt vettem a pc-s cuccaim 90%-át és még nem csalódtam.

(#45) Rowon válasza tordaitibi (#43) üzenetére


Rowon
veterán

Mostanában engem is elkezdtek érdekelni a kisebb gépek. Rájöttem, hogy egy asztali gép baromi sok helyet foglal, de egy ilyen kis kütyü alig valamit. És még fogyasztani sem fogyaszt sokat.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#46) SunMount3r válasza tordaitibi (#44) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig ott van felsorolva: alapból egy 8GB Single channel DDR4 3200MHz RAM és egy M.2 2280 NVMe 256GB-os SSD van benne. De ezeket lehet cserélni nagyobbakra is. Csak azért sajnálom, hogy nem dual-channel-es a RAM lehetőség, az lehet jót tenne a videó lejátszásnak ezzel az IGP-vel, de lehet elég a singe-channel is, nem tudom...

(#47) Pikari válasza SunMount3r (#46) üzenetére


Pikari
őstag

Nem azért hagyta ki az intel belőle a dual chanelt, mert ennyire rohadék, hanem mert nem skálázódna tőle a sebesség. A tranzisztorok és a wattok pazarlása lenne.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#48) tordaitibi válasza SunMount3r (#46) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Akkor majdnem ingyen van :) A benne lévőt elados és veszel 8gigát meg 1 terás ssd-t, akkor is megáll 55-be kb.

Véleményem hogy nagyon megéri. A hűtése szerintem ugyanaz lesz mint az enyémen, ekkora dobozkából csak hangosan lehet kitolni a meleget.
De előtted a lehetőség passzívra meghekkelni :K

(#49) SunMount3r válasza tordaitibi (#48) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mármint egy 16GB-osat veszek, nem? Mint írtam alapból 8GB-os van benne. A SSD pontos típusa nem tudom milyen benne, mennyire gyors és megbízható és érdemes/kell e jobbra cserélni, de lehet még az a 256GB is elég lenne, mivel főleg HTPC felhasználásra szánnám hálózatról stream-elve.

De akkor ennek ilyen hangos hűtése lehet? Kérdés az, hogy mennyire hangos és zavaró, pl. filmezés közben. Ez is fontos tényező azért. Hekkelgetni nem nagyon akarom, bár lehet, hogy menne, de ránézésre elég bonyolultnak tűnik.

Egy olcsó, kínai Amllogic-os Box kijönne 25K-ból is, de ezeknek legendásan rossz a hűtésük és lehet azt már hekkelni kellene. Egy jobb hűtéses, minőségibb Box meg már kb. annyiba kerül, mint ezek a mini PC-k. És akkor még mindig ott van a Windows vs. Android téma, nyilván alapból a Windows jóval sokoldalúbb, Android-ot meg emulátorral is tudok rajta futtatni, ha az kell valamiért, vagy mondjuk dual-boot-al Pendrive-ról. A LibreElec, meg a CoreElec a két lehetőségen meg kb. ugyan azt tudja.

#47 Pikari: Mármint nem az intel, hanem a gyártó (Beelink), nem? Amúgy én meg mindenhol úgy olvastam, hogy a dual-channel sokat dobhat a teljesítményen bizonyos esetekben, pl. az IGP teljesítményét is beleértve. Ebben az esetben ez miért lenne kivétel?

(#50) tordaitibi válasza SunMount3r (#49) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Tényleg... Akkor meg 46ezer körül abszolút bestbuy.
Az enyémen ugyanilyen koncepcióba volt a hűtés, még a kis venti is majdnem ugyanaz lehet képről nézve, a kialakítása ugyanilyen.
Annyi hogy az enyémbe állandóan ment csutkán, a tiédbe meg szabályzott.

Tisztességes ajánlatom lenne, megveszed, teszteled. Ha mégis hangos, 30-ért azonnal átveszem :)

A dual channel akkor tud dobni ha a proci le is tudja kezelni és ki tudja használni a sebességnövekedést.
Ez nem az a kategória.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.