Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

Hasonlo jellegu, es ingyenes kurzusokat is tartalmazo weboldal a livemocha. raadasul ott anyanyelvuek is javithatnk.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Tudom, hogy troll vagyok, de nyelvtanulással kapcsolatos cikkben ennyi helyesírási hibát véteni, az már brutális :)
Kedvencem a "szablya személyre". win!

(#3) #71562240


#71562240
törölt tag

Régóta szerettem volna találni egy praktikus ismertetést a Rosetta Stone tudásáról, ezért nagy köszönet a cikkírónak. Az általa közölt árakat összehasonlítva a Tell Me More áraival azonban úgy látom, nem igaz, hogy hasonló lenne az áruk, a TMM sokkal olcsóbban kapható a hazai boltokban. Egyúttal egyetértek a 2. hozzászólással, a szerzőnek a magyar nyelvtudásán is lenne mit csiszolni. Mégegyszer köszönet a hasznos infókért.

(#4) Torry válasza #71562240 (#3) üzenetére


Torry
addikt

Lehet, hogy nem is magyar és a rosetta-n tanult meg magyarul.
Nem semmi promo lenne :DD

(#5) ClayMore


ClayMore
aktív tag

az angol is és a német is többé kevésbé anyanyelvem.
ráküldtem a mozilla helyesírás ellenőrzőjét és az szerint nincs benne hiba :U
szval megtettem amit a haza megkövetel :B

köszönöm a hibát javítottam -> szabja-szablya

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#6) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Mindenkinek jó nyelvtanulást :)

Dave666

(#7) S-eye


S-eye
senior tag

Köszi az írást!Kár,hogy nincs benne a nyelv ami nekem elsődleges.De ez a livemocha tetszik.

(#8) marcus14 válasza tildy (#1) üzenetére


marcus14
tag

Jó kis progi :)

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#9) Jhonny06 válasza tildy (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Livemocha-val az a baj, hogy csak látszólag ingyenes. Kb. bármibe bele akarsz merülni normálisabban (azaz ami ér is valamit tanulás szempontjából), akkor perkálni kell, elég rendesen. Persze senki nem várja el, hogy ingyenes legyen egy ilyen oldal, ma már nincs is ilyen.

(#11) ftc


ftc
nagyúr

Én inkább olyas valamit keresek, hogy szókincsgyüjtemény

5 éve nem beszéltem angolul...sajnos ha meg fordítottam angolrol tiszta technikai szöveget....

Kalandor elárulod?

[ Szerkesztve ]

(#12) rep3at


rep3at
őstag

A képek és a leírás alapján jól használható, letisztult kezelőfelületű program, ám én inkább maradok a nyelvtanárnál.

Forward thinking. كرر

(#13) S-eye válasza ftc (#11) üzenetére


S-eye
senior tag

Engem is érdekelne.

(#14) aginor válasza ClayMore (#5) üzenetére


aginor
addikt

Azért nem dobta ki neked, mert mind a kettő értelmes magyar szó, csak tök mást jelentenek. A szablya az egyféle egykezes hajlított kard, a szabja viszont amit a szabó csinál az öltönnyel, vagy te a programmal, amikor magadnak kényelmesre hangolod, a szab szóból származtatva. Nyelvtan OFF ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#15) kmisi99


kmisi99
addikt

Ezzel mennyi idő lenne a semmiből megtanulni egy egyszerűbb nyelvet úgy hogy egy egyszerűbb szöveget már értsek?

(#16) sz4blya válasza aginor (#14) üzenetére


sz4blya
csendes tag

a szablya az én vagyok :B

Remek programnak tűnik :K

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#17) tildy válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Vagytudsz beszelgetni online a fenn levo emberkekkel. Es egyebkent ja, ott is perkalni kell jopar dologra, iszont az emlitett chat pl ingyenes , meg pl. olyan aki tenyleg semmit nem tud, meg alapfokon se, annak akar jol mukodo indulas is lehet.

Kalandor: persze , aki mar nem alap szinten van, annak johogy keves tud lenni, de ha tenyleg halvany lila fogalmas sincs egy adott nyelvbol, amit tanulni szeretnel, elindulasnak szerintem jo.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) kazie


kazie
tag

Nekem nem nagyon nyerte el a tetszésemet ez a program, már első vagy talán a második feladatnál volt, hogy ki kellett ejteni azt a szót, hogy "girl", na pedig ez nem nehéz szó de nekem nem jött össze, 22.dik próbálkozásra se! Gondoltam, ha így kezdődik akkor milyen lehet az egész!
De aztán olvastam a cikket, hogy unitenként egy-egy ilyen előfordul, én annyira felhúztam magam rajta, hogy egyből töröltem a gépről a Rosettát.

Vki nem tud egy olyan nyelvoktató programot, amiben minden benne van. Szótanuló, nyelvtan oktató stb. és ez mind interaktív formában, mert ez a rosetta is csak ejtsd ki dologból áll. Olyan kellene ahol ki kell választani a helyeset, meg pl. egy szót kérdez és azt írd le helyesen (angolról-magyarra, magyaról-angolra) stb.

(#19) ClayMore válasza aginor (#14) üzenetére


ClayMore
aktív tag

rájöttem én is, csak átszaladva nekem nem tűnt fel.

kazie: amiket írsz az a RS-ban mind meg van. csak azért nem volt benne részed mert túl hamar törölted.

nézd meg a cikk írás részén található képeket.

az angolról-magyarra az a hagyományos módszernek a része. itt nincs helye! a szótárat már csak akkor vedd elő ha kivégezted a esetedben az angol lvl 5 öt. amit így tanulsz meg nem marad meg olyan tartósan az agyban és az elérési ideje is lényegesen vacakabb lesz a memóriából, mert élősszőr lefordítod magadban ahelyett h gondolkodás nélkül használnád.

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#20) ClayMore válasza kmisi99 (#15) üzenetére


ClayMore
aktív tag

ha letoltad a lvl2 ig akkor gyerekeknek való mesét gond nélkül meg fogsz érteni. max egy két kifejezést/szót nem fogsz ismerni.

ketté kell szedni a kérdésed. a nyelvtani részét és az olvasott mondatok felépítését érteni fogod, az viszont simán megeshet hogy a szókincsedben nem lesznek benne szavak. ez a szövegtől függ.

lvl1+lvl2 = kb 4000 szó az amit a RS -nal le fogsz tudni nyomni az answerwiki szerint
[link]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#22) dr_ace válasza ClayMore (#5) üzenetére


dr_ace
aktív tag

akkor az 'ilyedős' helyett legyen ijedős, még mielőtt más is hátrahőköl tőle olvasás közben ;)

(#23) dr_ace válasza dr_ace (#22) üzenetére


dr_ace
aktív tag

összeszedtem még egy pár (kb. 30) helyesírási hibát és/vagy elgépelést, e-mailben átdobtam őket, hogy lehessen javítani. ha már úgyis a nyelvről szól az írás, akkor legyen nyelvileg korrekt :D :R
egyébként jó az írás, ki is fogom próbálni ezt a dolgot szerintem minél előbb :K

(#24) ClayMore válasza dr_ace (#23) üzenetére


ClayMore
aktív tag

megkaptam, nekiesek amint hazaértem, ha lesz buszon wifi, lehet lenyomom galaxyról :R

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#25) Lompos48 válasza ClayMore (#5) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...az angol is és a német is többé kevésbé anyanyelvem.

Hogyis van ez? Egy pár nyelven beszélek vagy elboldogulok, de anyanyelvem azért csak egy van! :)

(#26) Shalala válasza Lompos48 (#25) üzenetére


Shalala
senior tag

pl. apa angol anya német, mindketten születés óta a saját nyelvükön beszélnek hozzád, akkor melyik az anyanyelved? Mindkettőt anyanyelvi szinten tudod.
Nálunk is hasonló lesz majd ha lesz gyerek :)

(#27) ftc válasza Kalandor (#21) üzenetére


ftc
nagyúr

ismerős :D

Spongya Bobbal kezdtem:D de nekem ez a 3. nyelv amit úgy ahogy tudok..sajnos beszélni ritkán van lehetőség...sőt csak annyit beszélek amennyit kell sose többet. Jelenleg angol s orosz tudásom frissítem... ha felfrissül oroszom akkor már 4 nyelvet tudok...

(#28) Lompos48 válasza Shalala (#26) üzenetére


Lompos48
nagyúr

"Az anyanyelv-definíciókat a nyelvi emberi jogokkal kapcsolatos tudatosság foka szerint hierarchikus sorrendbe állíthatjuk. A származás (elsőként megtanult nyelv) és az azonosulás (az a nyelv, amellyel a beszélő azonosul) szerinti definíciók együttes alkalmazása jelzi a nyelvi emberi jogok iránti legmagasabb fokú tudatosságot: Az anyanyelv az a nyelv, amelyet az egyén először tanult meg, és amellyel azonosul."

Nem vitatom az általad felhozott példát. De mindig létezik egy sorrend, még olyan határesetekben is. :R

(#29) kmisi99


kmisi99
addikt

És amúgy ez hogy a fenébe tanít meg nyelvre? Mert pl az angolosban ilyeneket hogy kimondom girl meg rákattintok a lányra amikor kiírja hogy the girl is eating ebből hogy lehet megtanulni? Mert néhány pár másodperces feladatból nem jegyzem meg hogy a lány az girl(én tudok angolul)

(#30) ClayMore válasza Lompos48 (#25) üzenetére


ClayMore
aktív tag

anyanyelved annyi van amennyi az anyanyelvi beszédközpontban van! :K

alapból a magyar és az angol, ha iszom akkor a német az ami jobban megy. regényt, könyvet angolul szeretek olvasni. csajozni is angolul vannak a legjobb "soraim". ha udvariasságról van szó akkor angolul udvariaskodom sokszor magyarra fordítva. álmomban angol és magyar. ha meccset nézek a német, amikor a VB volt akkor a kedvenc The Goat nevű kocsmámba is Neuer mezben mentem, és csak én tomboltam az angol-német meccsen...necces is volt a dolog :B angolul előbb beszéltem mint, hogy magyarul írni tanultam volna. nem véletlen a trágya helyesírásom :B

na akkor EZT rangsorold be :))

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#31) ClayMore válasza kmisi99 (#29) üzenetére


ClayMore
aktív tag

én is kételkedtem benne, de hatékony. próbáld ki.

gyerekkorodban is így tanultál, anyud mutogatott mindent a mozdonytól kezdve a nagymamáig mindent! és közben mondogatta h mozdony, igeen ügyes vagy, mozdony. ugyan az. :K
ha angolul tudsz akkor: francia, spanyol, olasz, német, holland nyelvek bármelyikének a lvl1 unit 1 -ét told végig, az napi néhány órával pár nap.

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#32) Lompos48 válasza ClayMore (#30) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A kép alapján egy elég fura "szerzet" vagy :) :R Ugyanakkor nagyon szerencsés is. Mások vért izzadnak egy nyelv elsajátításában. Sokan, sokat spekuláltak a definíciókon, ha utánanézel láthatod. Marad az örökérvényű "ahány nyelv, annyi ember".

...angolul előbb beszéltem mint, hogy magyarul írni tanultam volna...

Ez azért 2 különböző dolog.

nem véletlen a trágya helyesírásom

Azért fórumokat olvasgatva vannak "néhányan" akik ebben nagyon-nagyon rádvernek :)

A rangsorolást már inkább másra hagyom, téget már kutatni kell. :))

(#33) ClayMore válasza Lompos48 (#32) üzenetére


ClayMore
aktív tag

Ez azért 2 különböző dolog.

nem igazán. 5-6 éves korban válik szét az agyban az anyanyelvi és idegennyelvi rész. amit addig jól beviszel az megeshet h simán megy az anyanyelvibe. tehát így nézve szinte mind1 hogy 2-től 5-éves koráig kapott vki elég pl angol inputot vagy egyből születésétől kezdve.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#34) Lompos48 válasza ClayMore (#33) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Csak az írás vs. beszédre vonatkozott.

(#35) ClayMore válasza Lompos48 (#34) üzenetére


ClayMore
aktív tag

áááááááá

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#36) gabe_


gabe_
őstag

Kipróbáltam a programot, elég kellemesnek tűnik. Nekem tanítottak angolt, de nem igazán tudok beszélni, így rámfér a tanulás. Egész szórakoztató ez a kiejtés dolog.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#37) ClayMore válasza gabe_ (#36) üzenetére


ClayMore
aktív tag

remélem hasznát veszed!

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#38) kmisi99 válasza ClayMore (#31) üzenetére


kmisi99
addikt

Tényleg nagyon jó. Kipróbáltam az olaszt csak level1 es rész első pontjából az elsőt csináltam meg kb 20 perc volt de ma már egész nap haverom untattam hogy olaszul mondtam neki mondatokat :DDD

(#39) ClayMore válasza kmisi99 (#38) üzenetére


ClayMore
aktív tag

ugyi-ugyi!
ránézésre gyerekeknek való, de baromira hatékony!

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#40) bobace


bobace
őstag

Feleségem szereti, én kissé unalmasnak tartom, de ha neki jó, akkor nekem is :D

Viszont van egy problémám is: nem akar mikrofont felismerni a program. Se a beépítettet, sem a mic bemenetbe dugottat nem ismeri fel. Valaki találkozott hasonlóval? Sikerült megoldania?

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#41) ClayMore válasza bobace (#40) üzenetére


ClayMore
aktív tag

nekem olyan fordult elő, h felismerni a mikrofont, de utána nem akarja elfogadni amit mondok, túl halknak és ezáltal csak sima háttérzajnak érzékeli amit mondok.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#42) bobace válasza ClayMore (#41) üzenetére


bobace
őstag

Végül sikerült megoldani. VistaSP2-re állítottuk a kompatibilitást és jó lett. Nem kevés googlezás volt mire rájöttem :D

Sajnos nekünk sem az igazi, hiába beszél bele közvetlenül a mikrofonba 3 cm-ről, akkor is alig akarja elfogadni, pedig szerintem semmi különbség nincs ahhoz képest, amit mond...

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#43) ClayMore válasza bobace (#42) üzenetére


ClayMore
aktív tag

kipróbáltátok a hangelemzőt?
ott is passzolnak a görbék?
nekem teljes unitonként egyszer van bibi, az nem vészes. ha ennél gyakrabban van h nem fogadja el, használjátok a hangelemzőt!

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#44) bobace válasza ClayMore (#43) üzenetére


bobace
őstag

Használjuk, állandóan azt nézzük, de olyanokba is beleköt, ami inkább idegesítő mint jobbító.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#45) Scalpel


Scalpel
senior tag

Köszönöm a cikked, mivel eléggé kapóra jött a kérdéskör. Hasznos volt nagyon. :R

(#46) Dhampir válasza Scalpel (#45) üzenetére


Dhampir
félisten

Klassz cikk! :C

(#47) kazie válasza ClayMore (#19) üzenetére


kazie
tag

Én a nyelvtani tudásomat akarom erősíteni, és sztem ahhoz elegedhetetlen a angolról-magyarra és a magyarról-angolra való fordítás egy egynyelvű programmal sztem nyelvtant lehetetlen tanulni.

Nekem semmi bajom a hagyományos módszerekkel, eddig is úgy tanultam és nem felejtettem el, bár nyitott vagyok az új módszerekre is. Korábban próbáltam a Taxus Learning-et, de az vmi agyrém. Rátettem a telefonomra is a hanganyagot, de..... az egész abból áll, hogy elmond egy mondatot angolul, majd magyarra lefordítja szó szerint úgy, hogy a szavak sorrendjét megtartja pl: This is a car - Ez van egy autó, és ez megy végig. Lehet, hogy vkinek bejött nekem nem igazán.

(#48) Huma válasza kazie (#47) üzenetére


Huma
addikt

"Én a nyelvtani tudásomat akarom erősíteni, és sztem ahhoz elegedhetetlen a angolról-magyarra és a magyarról-angolra való fordítás egy egynyelvű programmal sztem nyelvtant lehetetlen tanulni."

Gyerekkorodban sem beszélsz két nyelvet. Egy nyelven tanulod meg a nyelvtani szabályokat és a szavakat. Szóval simán lehetséges egynyelvű programmal is a tanulás.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#49) kazie válasza Huma (#48) üzenetére


kazie
tag

"Gyerekkorodban sem beszélsz két nyelvet. Egy nyelven tanulod meg a nyelvtani szabályokat és a szavakat. Szóval simán lehetséges egynyelvű programmal is a tanulás."

Ja hát igen, csak gyerekkorodban nem egy Rosetta Stone programmal tanulsz, hanem a környezetből, ami nem mindegy. Gyerekkorban az ember éjjel-nappal tanulja az anyanyelvet és a felfogóképessége 10x jobb mint egy felnőtté, azért nem igazán lehet párhuzamot vonni.

Az egynyelvű tanulás sztem akkor hatásos, amikor pl: valaki Angliában vagy az Egyesült Államokban tanulja a nyelvet, mert ott is a környezetéből tanul.

(#50) ClayMore válasza kazie (#49) üzenetére


ClayMore
aktív tag

Huma a lányeget elmondta. én most sorozatozom úgy h angolul nézem holland felirattal és a nyelvtanját a mondatoknak és a mondatok szerkezetét megértem. sok a MÉG most ismeretlen szó, de a mondatban elfoglalt helyét és funkcióját a rosetta alapján simán ki tudom találni magamtól. 27 leszek 3 hét múlva tehát még azt sem lehet mondani h persze mert még fiatal vagy és fog az agyad.

laktam angliában, ne hidd, hogy ott angolul könnyen lehet tanulni. annyi a bevándorló h a lengyelem fejlődött az angolom csak kicsit :DD

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.