Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Somatom


Somatom
veterán

Szomorrú. Mi értelme kifektetni a Hardveraprót? Kinek jó ez?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2) RawrrSoul válasza Somatom (#1) üzenetére


RawrrSoul
csendes tag

Sajnos van akinek örömet okoz az, ha másnak rossz vagy kár éri... Furcsa fétis de sajnos létező dolog, és szomorú is... :(

n o p e !

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

A konkurenica ki akarja iktatni a hardveraprót? :F

Thanos was right.

(#4) flexxx2 válasza RawrrSoul (#2) üzenetére


flexxx2
őstag

nem is biztos, hogy károkozás a célja, hanem azt érzi ettől, hogy mekkora zseni

(#5) RawrrSoul válasza flexxx2 (#4) üzenetére


RawrrSoul
csendes tag

Vagy akár az, erre hirtelen nem is gondoltam.. Vérpistike szindróma, i guess.... :F

n o p e !

(#6) dzsanny28


dzsanny28
újonc

Sziasztok!
És előre láthatólag mikor lesz újra elérhető? Eszem ágában panaszkodni emiatt, csak gondoltam rá kérdezek hátha valaki tud valamilyen információval szolgálni. Reméljük minden rendben lesz :) .

Nem szeretek átverni, és nem szeretek átverve lenni. A megbízhatóság az egyik fő erényem.

(#7) Undoroid válasza dzsanny28 (#6) üzenetére


Undoroid
őstag

Üdvözöllek!

Ahogy arra lehetőségük lesz, azonnal elindítják a rendszert! Türelem! :R

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#8) dzsanny28 válasza Undoroid (#7) üzenetére


dzsanny28
újonc

Köszönöm szépen :R ! Kitartást :)

Nem szeretek átverni, és nem szeretek átverve lenni. A megbízhatóság az egyik fő erényem.

(#9) csigadavid


csigadavid
újonc

Annyira szomorú, hogy egy ilyen oldalt akarnak kifektetni… nem is tudom egyáltalán kinek célja ez, vagy mitől lesz jobb neki. Remélem minél hamarabb meg tudják oldani a problémát. :R

(#10) Egon


Egon
nagyúr

Ha lehet ilyet kérni, akkor majd utólag jó lenne egy cikket olvasni arról, hogy pontosan mi történt (milen típusú támadás jött, geolokáció jellemző-e, hogyan sikerült kezelni stb.).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Úgy tűnik vége. Megy az hardverapro.hu!

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) dzsanny28


dzsanny28
újonc

Szuper! Köszönjük! :R

Nem szeretek átverni, és nem szeretek átverve lenni. A megbízhatóság az egyik fő erényem.

(#13) Parci válasza Egon (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rossz minőségű külföldi ip-ket használtak, 503-ra abbamaradt, de ha elindítottuk a site-ot, újraindult, csak a hardverapró domént használták.

amúgy, bár bevallottan sosem értettem nagyon a hálózati dolgokhoz, de nem vagyok benne biztos, hogy ez egy ördögi bithaxxor gyerek varázslata, aki a tükörben nézegette magát, miközben kajánul kacagott, hogy megfektette az elnyomó, multi hardveraprót... simán lehetett valami random botnet is.. :F

egyelőre abbamaradt, kop-kop.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) Egon válasza Parci (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Teljesen automatikus DDoS azért elég ritka. Gondolom alkalmazás szinten támadtak, ugye?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Parci válasza Egon (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak arra az url-re irányultak a lekérések

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) AuraSync válasza Parci (#15) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hogy lehet ez ellen védekezni amúgy? :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#17) Egon válasza AuraSync (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

Attól függ, hogy milyen típusú DDoS-ról beszélünk.
Sávszélességet megzabáló (volumetrikus) támadások ellen általában csak szolgáltatói segítséggel lehet védekezni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) TurboGamer


TurboGamer
csendes tag

Lehet hülyeség, de véletlen nincs esetleg köze ennek az illetőnek a DDoS-hoz? (Nem wigyoriról beszélek, hanem aki feltörte)

https://hardverapro.hu/apro/asus_rog_strix_rtx3060ti_o8g_v2_gaming_ipon_gari_1/friss.html

https://steamcommunity.com/id/relnb/

(#19) Zsu91 válasza csigadavid (#9) üzenetére


Zsu91
csendes tag

+1 :K

(#20) dabadab válasza AuraSync (#16) üzenetére


dabadab
titán

Én a Jay és Néma Bob-metodológia híve vagyok :DDD

DRM is theft

(#21) Parci válasza TurboGamer (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez bennünk is felmerült, de nem tudhatjuk

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kb. 4-4.5 óra volt a kiesés, minden fizetett szolgáltatást meghosszabbítottunk 10 órával :R

(#23) Tressy válasza TurboGamer (#18) üzenetére


Tressy
senior tag

Volt hasonló 9900k-val is 1 hete

(#24) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most megint rákezdte, állati jó. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) BigBlackDog válasza lezso6 (#24) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyébként milyen IP tartományból érkezik a támadás? Ha esetleg külföldről, akkor nem opció korlátozni a forrás IP címeket? :B

(#26) buherton válasza Kalandor (#22) üzenetére


buherton
őstag

Tegnap a DDoS miatti kiesésnél eszembe jutott, hogy ez mondhatni egy vis maior helyzet a PH!-nak, illetve nekünk hirdetőknek is. És hogy milyen jó lenne, ha a PH! valamilyen formában kompenzációt adna.

Köszi! Úgy gondolom, hogy ez így korrekt. :R

Hihetetlen, hogy megint támadás alatt van az oldal. :(

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#27) buherton válasza BigBlackDog (#25) üzenetére


buherton
őstag

Ez nekem is eszembe jutott, de nem akartam még ezzel is fárasztani őket. No, meg még az is lehet, hogy olyan sok a request, hogy még tiltás rutin lefuttatása is kifekteti a szervert. Ezt nem tudom, nem látok bele.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#28) AuraSync válasza buherton (#26) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

A hihetetlen az számomra hogy ez ellen nem lehet védekezni ebben a modern világban.
Lehet valakinek agyára ment a sok nyerészkedő akiket legszívesebben és is kicsapkodnék az oldalról.

#29 Gáboromm:
Sztem meg pont, hogy nem kell hozzá akkora tudás. Biztos hogy van olyan underground oldal ahol le van írva lépésről lépésre hogy kell ezt csinálni.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#29) Gáboromm válasza buherton (#27) üzenetére


Gáboromm
tag

Most néztem egy videót tegnap talán, hogy majd 1 hétig ilyen támadás alatt volt a vvzsolti éttermének is az oldala. Konkrét anyagi kár érte őket. Mivel ők asztalfoglalásból éltek.

Lehet ugyanazok a tagok. Bár ugye rendőrség elvileg semmit nem tud tenni.

Hogy léteznek ilyen fas..opó köcsögök, akik erre élveznek? Hogy jaj, aztán én tudok "programozni". :W

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#30) Sanya válasza lezso6 (#24) üzenetére


Sanya
nagyúr

Kitartást!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31) BigBlackDog válasza buherton (#27) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, igen, gondoltam, hogy nem csak nekem jutott eszembe. :R Ha esetleg egy WAFra ki lehetne szervezni ezt a feladatot, akkor az appszerverhez már csak azok a kérések futnak be, amiket tényleg ki kellett szolgálni.

Mindenesetre nem okoskodok inkább, "kintről" úgyis mindig mindenki jobban tudja. :D

[ Szerkesztve ]

(#32) Gáboromm válasza AuraSync (#28) üzenetére


Gáboromm
tag

Azért írtam így: "programozók" :)

Minimális tudás azért kell hozzá, de nem egyetemi szintű.

Demoscene tag és csapatvezető voltam, tudom mit jelent programozónak lenni. :) Ezek sima hackerek, akik közepes, vagy még alacsonyabb szintű tudással rendelkeznek.

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#33) Fecogame válasza BigBlackDog (#25) üzenetére


Fecogame
veterán

+1, adott IP range-t tiltani (akár ideiglenesen) jó megoldásnak tűnik.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34) petimbo


petimbo
tag

Sziasztok, nálam még mindig nem működik az oldal.

(#35) Fecogame válasza petimbo (#34) üzenetére


Fecogame
veterán

Olvass ;)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#36) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már megy a hardverapro.hu!

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37) BigBlackDog válasza lezso6 (#36) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:C Örülünk! :R

(#38) swtrooper


swtrooper
csendes tag

Ma is kimaradt 2 óra.

Csak személyes átvétel! A találkozóra FELKÉSZÜLTEN érkezzen, nem tudok mindig visszaadni, nem vagyok pénzváltó, sem ATM kezelő, kérem a pénzt előre kikészíteni köszönöm. Unatkozók, imbecilek, "bocsimégsemkell", link alakok ne írjanak!!!!

(#39) Parci válasza swtrooper (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

másfél, de ezen ne vesszünk össze.

varázsolni még nem tudunk. viszont kapott mindenki 10 óra hosszabbítást ingyen a fizetős cuccaira jobb híján. igyekszünk mindenkit kárpótolni, ahogy tudunk, még úgy is, hogy nem mi ddos-oljuk magunkat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40) Egon válasza Parci (#39) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem akarok okoskodni, ha nyitott kapukat döngetek akkor sorry, csak van 1-2 okosság a témában: [link] [link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#41) Parci válasza Egon (#40) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezen a kettőn dolgozunk épp :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42) TurboGamer válasza Tressy (#23) üzenetére


TurboGamer
csendes tag

De amúgy tök durva, hogy valaki felkel, és elhatározza, hogy na feltöröm valakiknek a HA accountjait, és jól meggazdagszom belőle. :C Ennyire nincs pénze az embernek, vagy mivan? Inkább írjon privátban, adok én neki szívesen :D Ha meg számlaszámot ad valakinek, hogy arra utaljon, simán lenyomozható kiről is van szó...

https://steamcommunity.com/id/relnb/

(#43) Somatom válasza TurboGamer (#42) üzenetére


Somatom
veterán

Ha nem titkos, akkor megtudhatnám a story -t? Csak azt látom, hogy a fiók véglegesen felfüggesztve.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#44) TurboGamer válasza Somatom (#43) üzenetére


TurboGamer
csendes tag

Na hát amit én tudok az annyi, hogy ugye 110 rugóért kirakott egy ROG STRIX RTX 3060 Ti-t a srác, és írtak neki csomóan a jó ár miatt. Én odaszúrtam alá egy kommentet, miután tátott szájjal lestem fél órán keresztül a 110 ezres árat. De már akkor jegelték a hirdetést. Ebben a pillanatban még nem tudtam, hogy ez a csodás HA feature (jegelés) mentette meg a 110 ezrem. Gyűltek a kommentek mástól is, miszerint átbaszás lesz az egész, de érted, ki tudja. Még az hogy valaki jóárasítva ad el valamit, nem feltétlen scam, csak olyan 80%-ban. Volt elegendő értékelése is, stb-stb. A hétköznapi ember pont így is gondolkodik. Elvileg valakit sikerült is bescammelni, szegény srác haverja nekem írt is privátot, hogy tudok-e a scammerről valami infót, stb., de mivel nem is írtam rá, mert jegelve volt, így ugrott az egész. Én így utólag azt ajánlom mindenkinek, hogy nézze meg az adott eladó előző hirdetéseit, és legalább annyit vegyen észre, hogy az összes eddigi hirdetéseiben ékezet nélkül írt, és Budapesten adott el mindent. Persze mindenkinél máshogy van ez, de akikkel üzleteltek, vessétek össze a régebbi hirdetéseit a mostaniakkal. Mondanom sem kell, a scam hirdetésben minden ékezettel volt írva és egy másik településről lett meghirdetve (biztos hogy nem valós, csak egy kitalált dolog, hogy hihető legyen).

Ennyit tudok erről az esetről, nem velem történt ugyan, de eléggé elszomorított, mivel ki tudja hányszor lesz ilyen és nem-e futok bele hasonlóba.

Amúgy nem hülyeség az a mondat, hogy ne utalj előre!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/relnb/

(#45) Somatom válasza TurboGamer (#44) üzenetére


Somatom
veterán

A kommenteket olvastam. Akkor itt az történt, hogy egy becsületes eladónak feltörték a fiókját és a nevében hírdettek kamu cuccot, amire aztán a PH illetékesei közbeavatkoztak?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#46) TurboGamer válasza Somatom (#45) üzenetére


TurboGamer
csendes tag

Így-így, ahogy írod. Azt nem tudom, hogy a PH illetékesei avatkoztak-e közbe, de gondolom a srác jelentette nekik a problémát. Archiválta a hirdetést, és beleírta hogy fake hirdetés, feltörték. És elég érdekes, hogy pont a DDoS-sal egy időben történik ez is. Láttam én már nagyobb véletleneket is, de na...:N

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/relnb/

(#47) Somatom válasza TurboGamer (#46) üzenetére


Somatom
veterán

Hát akkor nem egy észlény a támadó. Ez bosszú, aminek haszonszerzés híjján, önmagában semmi értelme. Bűncselekmény, amiből nincs bevétel.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48) AuraSync válasza TurboGamer (#44) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Engem az jobban foglalkoztat, hogy a csávó acc-ját hogy törték fel. :F
Maga az account tároló izé lett feltörve az oldalon (nem tudom a nevét ennek mert nem értek hozzá) vagy csak szimplán valaki addig próbálgatta a jelszavakat amíg be nem tudott lépni?
Ugye az e-mail címét könnyen kideríthette valaki egy kamu adásvétellel vagy lehet ki is volt írva neki a profiljába.

Számlaszám:
Aki DDosolni tud lehet tudja hogyan lehet olyan számlaszámot kreálni ami nem köthető valós személyhez.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#49) TurboGamer válasza Somatom (#47) üzenetére


TurboGamer
csendes tag

Valami hülyegyereknek a keze van ebben is biztosan, ép elméjű ember nemigen csinál ilyet :D Vagy csak a nagy válság miatt ehhez kellett folyamodnia...ha ennyire nincs pénze, menjen el dolgozni :R

https://steamcommunity.com/id/relnb/

(#50) TurboGamer válasza AuraSync (#48) üzenetére


TurboGamer
csendes tag

Nem vagy egyedül, ez egy rejtélyes kérdés. Szerintem valami pw cracker script segítségével sikerült hozzájutni a pw-hez. Nekem 2 hónapja végigtörték mindenem, freemailem, gmailem, xbox, steam fiókom, sorolhatnám...az is valami bosszú szerű téma volt, arra sem tudom mai napig a választ hogy sikerült, pedig egy ember sem tudná kitalálni a jelszavaim. Ehhez más kell szerintem. Egy kicsit több.

A számlaszámos dologról most hallok először, nem is tudtam.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/relnb/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.