Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Ez tetszik nekem, de eleg borsos az ara (22-23k itthon)

[link]

Bar ha valoban tartos akkor annyira nem szamit, a regi penztarcam is megvan 1x ev utan a penzcsipeszem is bor es az is 8 eves (siman jo lesz 8 ev mulva is).

[ Szerkesztve ]

(#2) kemotox


kemotox
addikt

Szép kislány voltál.

(#3) cinemazealot


cinemazealot
addikt

"...nekünk még kisfüzet kivitelű diákunk is volt..."

Detto! E szerint Te sem vagy már mai csirke! :D

A slim tárcás bejegyzés nekem is felkeltette a figyelmem, de az ott megoldásként bemutatott átlátszó műanyag izé nekem nem nagyon nyerte el a tetszésemet. Pasi létemre táskával járok, amiben van

- egy pénztárca (pénznek, esetleg buszjegyeknek),
- egy bankkártya tok (benne két bankkártyával),
- egy névjegykártya tartó (benne a közelmúltban gyűjtött és a szétszórni kívánt névjegyeimmel),
- egy kártya"füzet" (igazolványnak, jogsinak, TAJ kártyának, lakcím kártyának stb.)
- és egy paksaméta pontgyűjtő kártya (Shell Smart, Super Shop, Praktiker, Decathlon, Auchan...), ami már nem fért bele az előbbi kártyafüzetbe.

A bankkártyákat azért nem a pénztárcában tartom, mert fóbiám, hogy ha a tárcát ellopják, akkor minden "pénzem" ugrott. Attól most tekintsünk el, hogy a táska egy közös zsebében lapulnak. :D

Mire van igazán szükségem? A személyimre, jogsimra eddig még csak ügyintézéskor volt szükség, a yard meg az ellenőrök centenáriumonként állítanak csak meg... túl ártatlan volna a pofám? De ezeket elvileg kötelező magamnál tartani, szóval maradnak. Az egyik bankkártyát szinte napi szinten használom, marad. Készpénz sem árt ha van, de jó, ha nem csak papírpénz van a tarsolyban, hanem gurulós is. Viszont zsebben nem szeretem tartani őket, maradnak a tárcában. Pontgyűjtő kártyák heti-kétheti rendszerességgel kellenek bevásárláskor, talán tervezhető, bár volt már rá szükség ad-hoc alkalommal is. Névjegykártyákra max. tárgyalások alkalmával van szükség (2-3 havonta), de volt már, hogy útközben is elkelt egy-kettő.

Na most, ezeket (vagy akár csak azokat, amikre azt írtam, maradnak) egy slim tárcába? Vagy egyáltalán egy zsebbe? És akkor a kulcsokról, telefonról, zsepiről (allergiás volnék) nem is beszéltem. Az újabb telefonok amúgy is akkorák már mint egy ház. Nehéz ügy... :F

(#4) 7 válasza RexMaximus (#1) üzenetére


7
addikt

Dash Access Slim Bifold Wallet 20 USD + szállítás

(#5) mustang08 válasza 7 (#4) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Rossz a link :)

A témához:
Én az aliexpressről vettem egy varázspénztárcát 1-2 évvel ezelőtt, ami azóta is hűen szolgál, bár már eléggé csere érett. Kb. olyan mint ez. 4 dollárt szerintem bőven megér.
De itt van ez a valódi bőr tárca. Ez már 12 usd.

(#6) Rimuru


Rimuru
veterán

Ebay-es kutyuk topicban linkeltek, nekem nagyon megtetszett ez a wallet.
petipetya leirasa

serman brands 1.s

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#7) dqdb


dqdb
nagyúr

Alacsonyabb árfekvésben az AliExpressen érdemes rákeresni ilyen pénztárcákra, én például egy ilyet használok másodlagos darabként, amikor a hagyományos pénztárcámnál kisebb méret kellene. Személyi, lakcímkártya, két bankkártya vagy egyéb kártya, tízes gyűjtőjegy elfér egyszerre a központi részben (az alsó mechanika a jegyet is simán kitolja), az első elasztikus zsebbe pedig mehet a papírpénz és némi apró.

Magasabb árfekvésben érdemes lehet a Kickstarter még futó vagy már lezárult projektjeit is végignézni (hetente akad általában egy-egy új pénztárcaprojekt), hátha találsz olyan neked megfelelőt, amely azután rendes piaci termékké vált; vagy egyszerűen csak egy-egy jó ötletért (vagy szörnyülködni egy-egy minimalista money clip kategóriába sorolható vadhajtáson és az árazásán :) ).

Kíváncsian várom én is a javaslatokat, mert egy ideje keresem a tökéletes elsődleges pénztárcát, azonban a legtöbb slim tárca ott szokott elbukni nálam, hogy jó lenne a slim jelleggel ellentmondó módon némi aprót is eltenni (vagy találni egy kiegészítő, hasonlóan kis méretű fémpénztartót).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8) 7 válasza mustang08 (#5) üzenetére


7
addikt

Hopp, köszi. Nem baj, kellemes zene. :D

Itt a jó link

(#9) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Én is nézegettem a Bellroy tárcákat, de egyrészt drága, másrészt meg mindig belefutok abba, hogy kell az apró, meg adnak is vissza. Zsebben meg nem akarom hordani, így marad egy sok kártyás és aprós Samsonite, az se durván vastag.

(#10) janeszgol válasza Dr. Oid (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is az apró miatt keresgéltem sokáig az ebayen. Mit ne mondjak, ha összesen ötöt találtam akkor, aminek volt aprótartója. Lehet az ázsiaiak nem hordanak vagy zsebben, netán külön szütyőben, nem tudom arrafele mi a módi.
Ebayen Mens Long Wallet. Találsz többfélét.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) RexMaximus válasza kemotox (#2) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Voltam??!!??44!! Ezzel verig sertettel :D

(#3) cinemazealot

Jo sokmindent kell cipelned. Nekem az egyik cel az egyszerusites, ami nalam a legtobb elethelyzetben mukodik. Amugy az a szitu, hogy gyakran szemelyit se vittem eddig magammal - nagyon gyakran es eddig nem allitottak meg engem se jo ideje. Egy banki ugyintezesnel derult ki, hogy bo ket eve lejart a szemelyim :D. Elotte meg szinten hasonlo helyzet volt, akkor munkaszerzodes miatt kellett megujitanom, az is lejart :).

Most viszont a berlet melle kell. Az idelis penztartca igy nekem nehany kartya (szemelyi lakcim es tarsai talan 4?) papirpenz es neha eltennek bele egy egy nevjegyet meg sajatbol nehany peldany. Ja meg a berlet :).

Apro az nalam zsebbe megy, alltalaban olyan ruhazatom van ahol nem szamit (nem csorog, nem latszik, nem huzza a szebem bar nyilvan naponta kipakolom :) )

Az alap felszereles ez a penztarca lenne, telo, zsepi (nem vagyok alergias de ezeregy szituba jol jon az) es svajci bicska (victorinox). Ja es a kulcs, egy kulcskarikan 3db.

(#4) 7

Koszonom, felveszem a listaba. Az eredeti posztba beirom majd uolag az itt felmerult tipusokat. Ennel mondjuk fura ez a beles dizajn. LSD feeling :)

(#5) mustang08 / (#6) colomb2 / (#7) dqdb

Ezek is bekerulnek, egyebkent petipetyahoz hasonlo user tapasztalatok a legjobbak.

(#9) Bozodi János

Hat igen, az ar nalam is azert elgondolkodtat. Ha tudnam, hogy valoban jo, akadna valaki aki evek ota ilyet hasznal es elegedett igy is a minosegevel az jo lenne azert. Igazabaol van nehany bigyulam ami hasonloan draganak tunt - lasd a bejegyzesben emlitett penzcsipeszt - de ha idotallo akkor a vegen az fog kijonni hogy olcso. Jo idore le van tudva a problema, nem kel vele foglalkozni se uj beszerzesevel stb.

Meg egy dolog ami nalam szamit, pl szerszamokbol is a jobbat veszem meg mert egyszeruen elmeny hasznalni. Jobban ki is szolgalnak. Egy hatranyuk van, az ar nyilvan :)

(#12) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Aprotartos kivitel, ismerostol jott az ajanlas, ilyet hasznal most - [link]

(#13) cinemazealot válasza cinemazealot (#3) üzenetére


cinemazealot
addikt

Na, imént kaptam a hírt, hogy sógoromnak most hétvégén lopták el a telefonját meg a tokjában tartott bankkártyáit. :((( Úgyhogy részemről felejtős a "minél kompaktabb formában egy helyen tartok mindent" igény, maradok a batyuban szeparálva tárolt dolgoknál, az legalább nehéz és körülményesebb vele meglépni.

Sziasztok! :(

(#14) kemotox válasza cinemazealot (#13) üzenetére


kemotox
addikt

Akkor mondok valami durvát. Táskát is szoktak lopni. Ez ne legyen szerintem annyira mérvadó dolog, ennyi erővel boldogok a szegények, válj meg minden vagyonodtól, ingóságodtól, és tuti nem lopnak tőled soha semmit :D
Lehet, hogy a táska nehéz, de a kis kompakt dolgot meg nem igazán lehet széthagyni, szem előtt hagyni. Pont azért, mert kompakt, belefér a zsebedbe. Az asztalon hagyott telefont meg ugyanolan könnyű ellopni, mint az asztalon hagyott táskát.

[ Szerkesztve ]

(#15) cinemazealot válasza kemotox (#14) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...a kis kompakt dolgot meg nem igazán lehet széthagyni..."

Mert a nagyobb nehezebb dolgot sokkal egyszerűbb, igaz? :D Lehet, bennem van a hiba, de valahányszor "kompaktra" veszem a figurát és a táskát félretéve, zsebre vágom az irataimat, némi suskát, a telefonomat meg a kulcscsomómat, úgy érzem magam, mint akinek megannyi nadrágzseb sem elég, a gatyám meg minden lépésnél el akar hagyni. Leülni kifejezetten kényelmetlen, pedig nem vagyok egy túlsúlyos darab, hogy feszüljön rajtam minden ruhaneműm.

(#16) RexMaximus válasza cinemazealot (#13) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Gondolkodtam en is olyan telo tokban amibe elferne minden, de reszben emiatt tettem le rola. Ne egyszerre tunjon el minden.

Masik szitu a telefonnal, hogy az ember gyakran eloveszi, sokan sokszor adhoc reagalnak valamire. Tok siman otthagyhatod valahol.

Ruhazatban meg igyekszem olyan helyen tartani ahonan azert nem olyan egyszeru eszrevetlenul elcsenni.

Szerk

(#15) cinemazealot

Stilus / ruhazat fuggo, nyaron oldalzsebes rovidnadragban vagyok nagyreszt ez sokat segit a tarolasban :). Ha nadrag kell alt valamit intezek akkor meg viszek magamal mast is, nem kell mindent zsebrevagnom.

Telen megint egyszeru, kabat belso zsebbe megy telo meg tarca.

[ Szerkesztve ]

(#17) kemotox válasza cinemazealot (#15) üzenetére


kemotox
addikt

Úgy értettem, hogy míg a táskát kénytelen vagy lerakni magad mellé vagy valahova, addig a tárca a zsebedben tud maradni. Persze ha több dologról van szó, akkor más a helyzet, de most csak ezekről volt szó.

Amúgy meg...

;]

[ Szerkesztve ]

(#18) dqdb válasza kemotox (#17) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ilyen létezik felnőtt változatban is :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19) cinemazealot válasza kemotox (#17) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ki fogsz röhögni, de pont tavaly nyáron kényszerültem rá egy ehhez hasonlóra, amikor a Balatonon csónakáztunk. Nem kicsit éreztem magam a 30 évvel ezelőtti apámnak. :D

(#20) kemotox válasza cinemazealot (#19) üzenetére


kemotox
addikt

Remélem azért a fecske is befigyelt. Anélkül nem az igazi :D

(#21) RexMaximus válasza kemotox (#17) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Kinek nem volt ilyenje regen :D. Hat, akkor meg egy marek aproval elsutiztel, langosoztal meg fagyiztal siman :)

(#22) eastsider


eastsider
nagyúr

nekem ilyen van:
ez is kickstarteres volt
[link]

(#23) kemotox válasza RexMaximus (#21) üzenetére


kemotox
addikt

Hajjaj emlékszem kis pelyhespöcsűként hogy nyomtam tonnaszámra a cerkát meg a kaktuszt.. :C

(#24) RexMaximus válasza eastsider (#22) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Miota hasznalaod? Mennyire birja? Ettol a gumis resztol tartanek marami az idotallosagot illeti. (videot neztem, tobben is az van, hogy hatso zsebbre vagjak a tarcat. Amugy valaki valoban odateszi? En nem mernem :) )

(#25) eastsider válasza RexMaximus (#24) üzenetére


eastsider
nagyúr

egy éves a cucc, inkább a bőr viselődik rajta, a gumi az mint az új, és imádom.
én nem a farzsebembe tárolom :D
ennél kisebb már csak a befőttesgumi módszer.
viszont valamit ki kell találnom a paypassos fizetésre, mert az e-személyi miatt ki kell szednem minden alkalommal a kártyát

(#26) Alg


Alg
veterán

Nekem Bellroy van kb 2 éve, szeretem. Apróra nincs szükségem, nagyon ritkán fizetek KP-val, és ha valahol visszajáróban kapok elteszem, otthon gyűjtögetem és egyszer bedobálom a munkahelyen a szendvics vagy kóla-automatába.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27) RexMaximus válasza Alg (#26) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Kopasnak van nyoma? Lattam, hogy 3 ev garanciat adnak ra, ami nem hangzik rossznak :)

(#28) Alg válasza RexMaximus (#27) üzenetére


Alg
veterán

Eddig semmi - nadrágzsebben hordom, arra azért figyelek hogy kulcsot, ilyesmit ne tegyek mellé. A sarkok természetesen gyűrödnek mert bőr, de kopás nincs és a varrás is hibátlan eddig. :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29) eastsider válasza Alg (#26) üzenetére


eastsider
nagyúr

én autómosóba dobálom az összegyűlt aprót.

melyik modell van neked?

(#30) Alg válasza eastsider (#29) üzenetére


Alg
veterán

Ez - bár most jobban megnézve nem pontosan, mert kicsit más kinyitva az elrendezés - jobb oldalon van a 2 kártya+kihúzható zseb (nekem felül itt bankkártya+SZÉP kártya, alul jogsi+AMEX), bal oldalon meg egy darab oldalra nyílós (itt személyi+lakcím+1-2 egyéb)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Visszatalálós

(#32) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Valaki feltalálhatná a slim aprót :D

(#33) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Az én megoldásom: pénztárca, amibe bele van csúsztatva az irattartó(amit szigszalag tart össze), amiben van a bérlet és az iratok

(#34) Alg


Alg
veterán

Csak plasztikkártyához meg ilyen cuccot láttam több kollégánál is - van belőle elvileg olyan is amire egy kis zseb van applikálva ha mégis kellene némi papírt magaddal vinni, ez a full minimál megoldás.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35) D1Rect


D1Rect
félisten

Vagy 2 éve van meg, igen kb. 2 dollár volt.
Hibátlan.

(#36) Sanyi.mTs válasza Alg (#34) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

hány kártyát lehet benne tárolni? se a nevében, se a leírásban nincs leírva

(#37) dqdb válasza Sanyi.mTs (#36) üzenetére


dqdb
nagyúr

Erről a típusról írtam korábban, ami nagyon hasonlít az általad kérdezett modellre, de vastagságban eltér: az enyémbe a kártyák vastagságától függően olyan 6-8 darab fér bele.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#38) Cathfaern válasza RexMaximus (#11) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én Bellroy-t használok 4,5 éve, nekem nagyon bejött. Minőségi, semmi kopás vagy szakadás nincs rajta, pedig folyamatosan a zsebemben van, meg értelemszerűen használom is. Pár érmét bele lehet tenni (mondjuk egy 100-ast hogy mindig legyen az embernél bevásárlókocsiba), de igazából alapvetően ahol tudok kártyával fizetek, ha valamiért mégis kp és kapok vissza aprót, akkor megy farzsebbe, és első adandó alkalommal kirakom (meg lepasszolom feleségemnek :) ). Amúgy nagyon praktikus, kp-t meg kártyákat is könnyű kezelni benne. Szerintem simán megéri az árát.

(#39) Cathfaern válasza Cathfaern (#38) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerkesztésről lemaradtam, ilyenem van, bár nem teljesen ugyanilyen a felépítése az enyémnek, de lényegében megegyezik.

(#40) eastsider válasza Cathfaern (#39) üzenetére


eastsider
nagyúr

hát ez nagyon komoly,
lehet egy ilyennel megajándékozom magam majd, már csak azt nem tudom eldönteni, hogy slim vagy note legyen

(#41) RexMaximus válasza Cathfaern (#39) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Koszonom a tapasztalatokat, durva amugy, hogy mennyi minden elfer ebben a tarcaban :)

(#35) D1Rect

Bar a felepitese nem tetszik, de ennyiert tuti veszek egyett, megnezzem kozelebbrol :)

[ Szerkesztve ]

(#42) szcsi


szcsi
tag

Húú, én kb másfél éve untam meg a nagy buxát, alin rendeltem előbb egy legolcsóbbat, majd ezt.

Elégedetten használom, mindenem elfér benne egy kis kompromisszummal (nincs 100+1 törzsvásárlói kártyám), az aprót meg zsebbe gyűjtöm, este ez megy egy dobozba.

Így havi 10k is összejön, hogy észre se veszed, meg van mindig ötvenesed ha csocsózni mész. Hs és amikor a doboz megtelik, beváltom. Aztán ebből mehet valami pihenés (legutóbb 35e volt, abból már kijön egy hosszú hétvége az asszonnyal). :D

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#43) RexMaximus válasza szcsi (#42) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Miota hasznalod a linkelt tarcat?

Azon torom a fejem, hogy azert csak tenni kell, hogy havi 10k apro osszejojjon, 'aze az nem keves :D

[ Szerkesztve ]

(#44) D1Rect válasza RexMaximus (#41) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt hittem, hogy ki fognak hullani belőle a dolgok, de egyáltalán nem.
Nagyon praktikus, mondjuk alig van nálam KP, mindent kártyával fizetek.

(#45) szcsi válasza RexMaximus (#43) üzenetére


szcsi
tag

Március végén jött meg, eddig nincs rajta kopás. Az előző, olcsót is több mint egy évig nyúztam (talán ez volt, valami 3 usd körül, műbőr persze). Aztán az csúnya lett, meg nekiállt fesleni a széleken.

Nem nagy kunszt, sosincs nálad apró (este azt otthon hagyod ugye), ha naponta veszel egy 200 forintos kávét, máris ott a zsebedben legalább 300 fémpénz... Aztán persze lehet bűvészkedni, hogy minél több érme legyen estére, de 10k kényelmesen kijön odafigyelés nélkül.

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#46) mustang08 válasza D1Rect (#35) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Ez kb. olyan, mint az általam linkelt pénztárca csak varázs mechanizmus nélkül. Szerintem 2 dollár pluszt megér a menőzés :D

(#47) D1Rect válasza mustang08 (#46) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem a két dollár, hanem a lehető legvékonyabb -még normális- kialakítás.

(#48) St3ven válasza D1Rect (#44) üzenetére


St3ven
addikt

Nem túl nagy? Mármint a kártyák méretéhez képest. És valóban bőr?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#49) petipetya válasza 7 (#4) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az 5 USD-s szállítás lefaragható az oldalon található "SPRUNG25" kóddal, így a vége 20 USD volt - berendeltem.

1 napig a kosárban volt, és a fizetés előtt megálltam a rendelés folyamatával, így e-mailben kaptam tőlük a "excelsior" kódot kedvcsinálónak, amivel 21 USD lett volna a vége.

"nincs rá lezsóidő"

(#50) D1Rect válasza St3ven (#48) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem nagy, tök jól felvette a kártyák formáját.
Lehet, hogy bőr, mert nem ment tönkre (megnéztem a kedvedért: 2017 március) óta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.