Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) cinemazealot


cinemazealot
addikt

"...nekünk még kisfüzet kivitelű diákunk is volt..."

Detto! E szerint Te sem vagy már mai csirke! :D

A slim tárcás bejegyzés nekem is felkeltette a figyelmem, de az ott megoldásként bemutatott átlátszó műanyag izé nekem nem nagyon nyerte el a tetszésemet. Pasi létemre táskával járok, amiben van

- egy pénztárca (pénznek, esetleg buszjegyeknek),
- egy bankkártya tok (benne két bankkártyával),
- egy névjegykártya tartó (benne a közelmúltban gyűjtött és a szétszórni kívánt névjegyeimmel),
- egy kártya"füzet" (igazolványnak, jogsinak, TAJ kártyának, lakcím kártyának stb.)
- és egy paksaméta pontgyűjtő kártya (Shell Smart, Super Shop, Praktiker, Decathlon, Auchan...), ami már nem fért bele az előbbi kártyafüzetbe.

A bankkártyákat azért nem a pénztárcában tartom, mert fóbiám, hogy ha a tárcát ellopják, akkor minden "pénzem" ugrott. Attól most tekintsünk el, hogy a táska egy közös zsebében lapulnak. :D

Mire van igazán szükségem? A személyimre, jogsimra eddig még csak ügyintézéskor volt szükség, a yard meg az ellenőrök centenáriumonként állítanak csak meg... túl ártatlan volna a pofám? De ezeket elvileg kötelező magamnál tartani, szóval maradnak. Az egyik bankkártyát szinte napi szinten használom, marad. Készpénz sem árt ha van, de jó, ha nem csak papírpénz van a tarsolyban, hanem gurulós is. Viszont zsebben nem szeretem tartani őket, maradnak a tárcában. Pontgyűjtő kártyák heti-kétheti rendszerességgel kellenek bevásárláskor, talán tervezhető, bár volt már rá szükség ad-hoc alkalommal is. Névjegykártyákra max. tárgyalások alkalmával van szükség (2-3 havonta), de volt már, hogy útközben is elkelt egy-kettő.

Na most, ezeket (vagy akár csak azokat, amikre azt írtam, maradnak) egy slim tárcába? Vagy egyáltalán egy zsebbe? És akkor a kulcsokról, telefonról, zsepiről (allergiás volnék) nem is beszéltem. Az újabb telefonok amúgy is akkorák már mint egy ház. Nehéz ügy... :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.