Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Ha ez egy későbbi Doom féle újraélesztés előszele akkor azt mondom oké legyen, de így egyelőre elég vérszegény :(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez így semmi. Modokkal jobbat ki lehet hozni belőle. Legalább egy 2. rész szintű RTX támogatást alá tolhattak volna...
Egy Q3 Arena full remastert azért még mindig várok. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) FrozeN`


FrozeN`
tag

Szerintem meg teljesen rendben van. Egy picit modernizált verzió vizuális tuninggal, achievementekkel, crossplay-jel, mod supporttal, coop-pal, OST-vel, ki tudja még hány bugfix-szel a háttérben, ráadásul a meglévő tulajoknak ez egy ingyenes update, másoknak nem Steamről véve a kulcsot kb. másfél euró... tudnék mondani még pár címet, ahol simán jöhetne akár csak egy ilyen szintű remaster, követendő példa. :K

[ Szerkesztve ]

(#4) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Hát szerintem brutáljó lett :R

Az eredetit félre is raktam az irányítás miatt, ebben ezt is modernizálták. Plusz antialiasing és motion blurrel mozgás közben még komolyabb a látvány.

(#5) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Tök jó, hogy ingyen megkapják azok akiknek már van egy Quake 1 példányuk, de ennek ellenére ez mégis harmatos bejelentés főleg annak függvényében, hogy ezt a "grafikai tuningot" a PC-sek már évek óta megkapták vkquake néven.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#6) D.Va


D.Va
senior tag

Ez így nem egy nagy wasistdas. Mondjuk számomra a legjobb quake mindig a Quake III Arena lesz. Azt kéne inkább remasterelniük.

(#7) Ragnar_


Ragnar_
addikt

GoG-os Quake The offeringhez is jár ? Ha igen, hogy lehet begyűjteni ? Ha már ingyenes kipróbálnám, ha többre számítottam is..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#8) Luck Dragon válasza GodGamer5 (#2) üzenetére

Az tényleg ütős lenne, mármint Q3 Arena full remaster.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) nanocry válasza GodGamer5 (#2) üzenetére


nanocry
tag

Az az nV-nak, és egy hírös Q2 moddernek volt köszönhető egy promó elejéig. Ezt önerőből csinálták, hát ennyire is futotta... :DDD :(((

[ Szerkesztve ]

Édesapám, ég a Tisza, szalmával oltják..

(#10) oriic válasza Ragnar_ (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sajnos nem:

"Note: Steam and Bethesda Launcher users who already own Quake will automatically receive the new version with a free download. Read the FAQ below for details on how to access the enhanced version."

Live-Die-Respawn

(#11) Ragnar_ válasza oriic (#10) üzenetére


Ragnar_
addikt

Hát akkor kimarad.. Steamen a Q2 van meg.. (A BethLauncheren is a Q2 van akcióban. 10 eurót meg nem adok úgy érte, hogy megvan..)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#13) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ettől a motion blurtől meghalok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) jonhy86


jonhy86
csendes tag

én egy Quake 4-nek jobban őrültem volna

(#15) oriic válasza jonhy86 (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha jól fogadja a közönség ezt, szerintem később akár az is lehetséges, hogy a Quake 4 is kap hasonló remaster kiadást.

Live-Die-Respawn

(#16) chatran válasza oriic (#10) üzenetére


chatran
őstag

Hm, ha jól emlékszem a Bethesdás verziót tavaly ingyen osztogatták, mindjárt belépek és megnézem milyen?
1,5 euróért hol tudom beszerezni Steam-re? Greenmangaming-en látom a legolcsóbbnak, 2,79 EU.

(#17) matkabacsi


matkabacsi
csendes újonc

Nekem errőr csak az info órák jutnak eszembe a 166-os mmx-ekkel, koax hálóval meg a dm6 multik.

(#18) Ragnar_ válasza chatran (#16) üzenetére


Ragnar_
addikt

Köszi a tippet 3 euróért már érdekel hogy skerült remasterelni.. (Bezzeg Q2 1.5 Euró :) )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#19) chatran válasza Ragnar_ (#18) üzenetére


chatran
őstag

Én tavaly behúztam a Bethesda launcherben, mikor ingyenes volt. Egy rövid frissítés után már indítható is. Inkább a quake2-t ismerem, azt sikeresen végigvittem hardon a kiegekkel együtt, erről nincsenek szép emlékeim, túl ijesztő és kegyetlen. :DDD Tavaly lenyomtam a klasszik Doom-okat és a Doom64-et UV-n, ez sokkal nehezebbnek tűnik hardon 5 pálya befejezése után.

Valami dallamosabb zene amúgy nincs a játék alatt, mint a Doomoknál? Csak ilyen zörejszerű ijesztgetős hanghatások vannak, mint a Doom64-ben.

(#20) Ragnar_ válasza chatran (#19) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én normalon csapatom, azért van így is mikor vissza kell tölteni, a Shambler 3-szol eltalál és kész is. De egyébként ingyenes remasternek teljesen jó, csak ugye mindenki nagy bejelentést várt. A zenére én is kíváncsi voltam, de tényleg csak ambientek vannak gyakorlatilag.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21) Neurotoxin válasza Luck Dragon (#8) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Valamiért azt gondoltam, hogy a Q2 és Q3 is remasterként jön. Utóbbit nagyon szerettem, az feltúrbózva nagyon adná.

Én még mindig egy jó, original Doom I-II remasterre vágyok (nem jDoom szerű moddingra), azokat kellett volna felújítani, nem ilyen ugra-bugra platformos borzalmat legyártani Eternal néven. Utóbbi még tetszene is az ugrálás nélkül, még a 2016-os változatot is meg tudtam idővel szeretni....

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#22) Luck Dragon válasza Neurotoxin (#21) üzenetére

Szerintem ami abban a korból származó ID készített tartalom van és létezik , simán jöhetne .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) Neurotoxin válasza Luck Dragon (#22) üzenetére


Neurotoxin
őstag

A mi korosztályunknak ezek voltak a legmeghatározóbb PC játékai, habár nyilván játszik a nosztalgia faktor is. Ezek voltak az FPS műfaj megalkotói, ki ne emlékezne a 'sorozat' többi tagjára is pl: Heretic, Hexen. Igaz, hogy nem ID, de még egy kalap alá veszem az eredeti Duke Nukem 3D-t is. Utána jött a Quake sorozat a Q3 Arénával bezárólag. 2001 után egyszerűen nem volt ennyire meghatározó élményem videójáték fronton.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#24) Luck Dragon válasza Neurotoxin (#23) üzenetére

Nálam még a Cossacks volt ilyen ,de az már más tészta és kategória . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) Ragnar_ válasza Neurotoxin (#23) üzenetére


Ragnar_
addikt

A Hexen sem id játék gyakorlatilag, bár Romero producerként közreműködött, a Hexent a Raven csinálta. Nekem is nagyon tetszett az RPG itemes elemekkel, meg a fantasy settinggel. A Hexen2 ugyanolyan jó volt a Quake idejében 3dfx voodooval nagyon adta. A Raven jelenleg CoD multikat hegeszt, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26) Neurotoxin válasza Ragnar_ (#25) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Igen, ez teljesen így van, az id csak a kiadója volt, most elolvastam a Wiki cikket. :B Huhh, rájöttem, hogy nekem a Heretic és a Hexen teljesen összemosódott az évek alatt. A cikkből az is kiderül, hogy lett volna egy harmadik játék is Hetacomb név alatt...

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#27) Ragnar_ válasza Neurotoxin (#26) üzenetére


Ragnar_
addikt

A Hexen és a Heretic elég hasonló. Kb. mint a Doom1, Doom2. A Heretic2 aztán váltott tps-re.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#28) negro válasza Ragnar_ (#27) üzenetére


negro
őstag

En vegig vittem anno a Heretic 2-ot is de valahogy nem sok semmi maradt meg belole. Nem is a TPS -es nezete miatt, bar nekem az anno nem adta ahoz a jatekhoz. Az elso resze es persze a Hexen is viszont nagyon jo volt.

@Neurotoxin

Mindenkeppen ujra viszem szerintem majd ezt a Quake-et, jovo7en szanok ra idot. Plane a kiegeszitok miatt mert azokra viszont mar nem annyira emlexem + ott egy ujabb resz is, megha azt nem is a volt id -sek raktak ossze. Emlexem talan P166MMX, Voodoo Rush majd AMD K6-2 350 3DNow, VoodooII 12MB volt ekkor tajt nalam. Azert ez a korszak (95-2005) valami eszement volt a PC- seknek. Minden evben forradalom volt. Nagyon jo lenne egy uj Quake is ami termeszetesen az elso resz atmoszferajat adja vissza es annak a tenyleges folytatasa. De a regi arcok nelkul egy uj Q elkepzelhetetlen szamomra. Olyan mint az EA-tol varni egy uj es jo RTS Dune-et...

@oriic

Q4 Remake... Az minek? Nekem mar a "II resz" se adta anno annyira, jo volt jo volt de azt sose vittem ujra mig a Q1-et tobbszor is. Nekem a multi is CS-rol (1.0-tol) es DoD-rol szolt ezert a Q2 multi kb. total kimaradt. Q3 -ban nem volt single ami ezert ugyancsak csalodas volt es a multit ebben is csak a kezdeti elso evben toltam. Egy Unreal Tournament -et jobban elveztem. Eleve a Q2 -nek nem is quake lett volna a neve. De igy jobban eladhato volt. A Q4 is feledesbe merult nalam. Szinte semmi palyareszre nem emlexem belole. Multi ebben is kimaradt. Valjuk meg a nagybetus Quake az az elos resz es pont. A tobbi csak neveben volt az.

Btw nagyon megy a remake mania de en mar vagy 4 eve ezt csinalom, retrozok. Nyilvan a nosztalgia okan de meg inkabb mert nincsenek jo ideje mar igazan egyedi es jo jatekok. Ilyenekkel tolom, toltam mostansag mint: Battlezone II Redux, Dune2000, Command & Conquer - Remastered, STALKER Call of Pripyat, The Settlers II - 10th Anniversary, Warcraft III.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.