Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Csökken a felhasználói tábora: http://hvg.hu/tudomany/20170303_windows10_csokkeno_piaci_reszesedes

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez ugye sokkal fontosabb, mint a hibák frissítése...

#1: ha lesz egy kis időm, nálunk is 2 géppel (legit licensz mind2) kevesebb lesz hamarosan.

#3: esélytelen. A M$ elindult a lenini úton, csak akkor térnek észhez, ha csökken a részesedésük vagy ha a win7 lesz az új XP. (Bár lévén MS termék, a win7-et még tönkretehetik szándékosan)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) gabor7th válasza t72killer (#2) üzenetére


gabor7th
addikt

Vagy azok meghallgatása akik nem kérnek a telemetriából és szeretnék ha tényleg ki lehetne kapcsolni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) xmaas


xmaas
őstag

Hmm na ez mar kezd felhaborito lenni remelem nem engedik meg nekik mert ez mar tenyleg pofatlansag elkernek egy rakas penzt az op rendszerert de meg reklammozni is akarnak benne , hat koszonom nem kerek belole .
Arra a nyakamat merem tenni ha ezt megengedik nekik akkor mar tenyleg a harmadik feltol szarmazo reklammok kovetkeznek ,ugyan az a story mint a TV gyartok baromsaganal annyi hogy itt csak egy rendszert fizetsz ki ott meg a hardvert is egyszerre .

Nagyon kell figyelni es csirajaban kigyomlalani az ilyen probalkozasokat mert a vegen tenyleg mar a lakasunkba is flash reklammok fognak viritani a falakon ha igy folytatodik , ez az egesz marketing es reklam szakma egy gatlastalan parazita semmirevalo bagazs ha megtehetnek az agyunkba sugaroznak azt a sok szemetet direktben

(#5) Pete55555


Pete55555
addikt

Én barom meg elkezdtem gondolkozni, hogy frissítek 10-re :W

Na nem :(((

...Szeretem leracsniztatni...

(#6) #51736960


#51736960
törölt tag

Számomra az a legaggasztóbb, hogy egyre kevesebb kedvem van 10-re frissíteni, ahogy a híreket és a fórumokat olvasgatom. Nem arról van szó, hogy a 10 idegesítő dolgait ne lehetne kikapcsolni vagy módosítani, egyszerűen a microsoft hozzáállása vált ki belőlem egyre erősebb undort, és mostanra már szinte biztos vagyok benne, hogy soha nem fogok 10-et használni.

Viszont az új hardverek új windows kívánnak, nagyon szemezek a Ryzen-nel, mert már lecserélném a koros phenom konfigomat. De így teljes zsákutcában vagyok, linux pedig nem alternatíva a számomra szükséges Adobe szoftverek miatt, illetve a régi kedvenc játékaimmal a mai napig játszom. :(

(#7) gabor7th válasza #51736960 (#6) üzenetére


gabor7th
addikt

"biztos vagyok benne, hogy soha nem fogok 10-et használni." Így van, ez a végső jelzés egy cég felé, hogy változtasson, mert a Microsoft ma már max. abból ért.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#8) Gabesz84


Gabesz84
őstag

a "Show sync provider notifications" checkbox lenne a "reklám" kikapcsolása? Szerintem ez túl van reagálva.
Sztem itt csak arról van szó, hogy beépítésre kerül több sync provider támogatása az intézőbe, az egyik a onedrive. És mivel az a saját, nyilván azt fogják az ember arcába tolni.

Bírom ezt a kétszínűséget hogy az MS-t a sunyiban fingásért is vegzálják a népek, de ha a google odasz@rik az asztalra azt még meg is ünneplik :DDD

(#9) KeyServices


KeyServices
csendes tag

Már ne haragudjanak, de nehogy már azért fizessek súlyos pénzeket az eredeti licenszekért, hogy reklámokkal legyen tele a rendszerem. Gyakorlatilag gyárilag integrált adware-t kapunk a rendszerhez. Köszi, ez aztán feature. :W
A pofátlanság netovábbja..

(#10) The Goth


The Goth
tag

Na ha még Windowst használnek, most én is felkapnám a vizet. Jó, hogy már váltottam Linuxra. :DD

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#11) t72killer válasza Gabesz84 (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A droidban (najó, nem mintha a világ legjobb OS-e lenne, de a témához kapcs) mint OS-ben hol van reklám? az ingyenes appokban van csak.

#10: +1:R Sajna 2 gépen nem tudom megkerülni (meló+nejem home-office gépe):(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Tomcat


Tomcat
őstag

Pontosan az ilyen aljas lépések miatt kerülöm el a Windows 10-et mint "defacto" oprendszert a környezetemben. Akkor ezek szerint kifizettetnek velem egy olyan szoftvert ami alapbeállítás szerint reklámokat dobál elém mint egy freeware vagy shareware program, viszont némi buherálás után ez az "ajándék" funkció kikapcsolható... Szégyelljék magukat a döntéshozók!

Nem változik az eddigi véleményem erről a csoda oprendszerről, azt hiszem jó darabig marad a W7 x64 (talán még a Ryzenhez is)! :(((

Tomcat

(#13) #82729984 válasza Gabesz84 (#8) üzenetére


#82729984
törölt tag

Azért azt tegyük hozzá hogy a google rendszerei ingyenesek, ez meg nem.
Majd ha ingyen adják a win 10-et akkor lehet benne reklám.

(#14) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Ez meg miféle parasztság?

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#15) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Ez a topik szerintem zarhato. Hozza nem ertok hangos sirasan kivul itt mas nincs.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#16) tatararpad


tatararpad
őstag

Lassan minden frissítésbe raknak valami kikapcsolandó baromságot, de csodálkoznak hogy hol az x milliárd Windows 10-es eszköz.

(#17) gabor7th válasza -Skylake- (#15) üzenetére


gabor7th
addikt

Zavaróak a felhasználói vélemények?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#18) Apollyon


Apollyon
Korrektor

A negatív visszajelzésekből biztos tanul majd az ms, és megadja a lehetőséget: havi $10-ért reklámentesség ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) gabor7th válasza Apollyon (#18) üzenetére


gabor7th
addikt

Ne adj nekik ötleteket. Még megcsinálják.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

"van lehetőség a promóciós felhívások eltüntetésére"

Alapértelmezettnek beállítva semmi reklám, de aki szeretné, bekapcsolhassa a promóciós felhívásokat! Így talán még oké lehetne.

Felháborító, amit művelnek, komolyan, már közel vagyok ahhoz, hogy végleg dobjam a rendszerüket -csak linuxon még a DX11 játékok többsége... :(( Látom is, van Wine 2.3 -de az ACIV: Black Flag tuti nem lesz most se jó.

Vajon nem zavarja a M$-ot, hogy rengetegen gyűlölik, és egyre jobban?! Kényszerből használjuk a rendszerüket, és azonnal lépünk, ahogy lesz jó alternatíva; ez nekik így oké? :F

(#21) #20655360


#20655360
törölt tag

Az az ingyen frissítéses dolog nem véletlenül történt. :)
+Egy kalózkodó userből se egyszerű pénzt kisajtolni. Akik fizettek érte, meg szívnak, de ez mindig is így volt. :)

(#22) #06658560 válasza t72killer (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pedig jelent meg a gyári böngészöben is, mocsok, alulról flecsúszó, alig lesöpörhetö is. Plusz a Google hirdetési dobozai is egyre durvábban nyomulnak.

(#23) gabor7th


gabor7th
addikt

Már nem tudnak olyan igazi fejlesztéseket csinálni amiért érdemes lenne váltani, ezért kell másik bevételi forrás ami állandó. Először a cloudra gondoltak most meg erre.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#24) #51736960 válasza -Skylake- (#15) üzenetére


#51736960
törölt tag

"Hozza nem ertok hangos sirasan kivul itt mas nincs" - üdv a ph-n :DDD

(#25) t72killer válasza #06658560 (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt a weboldal csinálja. Mondjuk a gugli meg a lovat adja alájuk, hogy enged pl egy invesing.com-ot többször egymásutáni fullscreen reklámmal nyomulni.

#15: LoL, és akkor hol generáljuk a PH-nak a reklámbevételeket ;]?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) haxiboy válasza t72killer (#11) üzenetére


haxiboy
veterán

Haha, ez sem feltétlen igaz hogy csak az ingyenesekben. Ha megveszed a telefont google szolgáltatásokkal együtt veszed, ezért van felár is, ezért sokkal olcsóbbak a kínai telefonok, nem azért mert sz@rok.

A gyári google alkalmazások (gmail, maps, stb) is tele vannak reklámmal.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#27) #06658560 válasza t72killer (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az alulról felúszó, mintha az app valami menüje lenne reklámot biztos nem, hisz az AOSP böngetö. Az Operában nincs olyan.

(#28) -Skylake- válasza gabor7th (#17) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem, az zavar ahogy eloadjatok. Mi tortent ? Az ms berakta a SAJAT rendszeren a SAJAT fajlkezelojebe, hogy ha akarod hasznalt a SAJAT felhotarhelyuket es mint irtak is, a funkcio 1 : kikapcsolhato, 2: sokan valoban hasznalnak OneDriveot. Erre ugy sirtok mintha legalabbis prosztatagyogyszert reklamoznanak kikapcsolhatatlanul. Na ez zavar

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#29) cami][us válasza -Skylake- (#28) üzenetére


cami][us
senior tag

[link]

"a SAJAT..."

Nem tudtam, hogy az EULA bérleti szerződés. :DDD

(#30) Syl válasza haxiboy (#26) üzenetére


Syl
nagyúr

>A gyári google alkalmazások (gmail, maps, stb) is tele vannak reklámmal.

Hmmm. Sok éve használok androidot de még nem láttam reklámot ezekben a programokban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31) juliabrilke válasza tatararpad (#16) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nagy százalékuk ingyen updatelte mert új vagy benyakalta az automata frissítést és nem akar vele szórakozni. :D

(#32) sh4d0w válasza -Skylake- (#28) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Es az operacios rendszerek piacan meglevo reszesedeset hasznalja ki arra, hogy mas platformon is elonyt szerezzen. Ez a versenytorvenyek megszegese es mint olyan, szankcionalando.

Tehat jo, hogy te ertesz hozza...

https://www.coreinfinity.tech

(#33) #20655360 válasza -Skylake- (#28) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ok, ez te vagy. Sokunkat meg zavar. Ez van.

(#34) RIC5I


RIC5I
tag

én ki eggyeznék abba hogy

teljes áron megvásárolható winfos ba ne legyenek reklámok

és legyen ingyenes vagy egy árcsokkentet ( pl -50%-80% ) és abba reklámok kötelezően vagy a másikba reklámok időszerüen :C

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#35) The Goth válasza RIC5I (#34) üzenetére


The Goth
tag

Inkább fizetős, de reklám nélkül! Én a telefonos appokat is inkább megveszem, csak hogy ne legyen benne reklám, mert ez a reklámot az emberek arcába hozzáállás nekem rohdtul nem jön be. Bár konkrét ez a Windowsos része nem érint.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#36) #06658560 válasza -Skylake- (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

A felhö tárhely sokaknak pont olyan, mint a prosztata gyógyszer. Pont jó a hasonlatod! köszönjük, egyiket Sem kérjük, ha fizettünk valami lomért.

(#37) kovaszoskeny válasza Pete55555 (#5) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

aha mert nem rakják bele utolag akár xp-be is mi?....

Abe due dembella

(#38) bacus


bacus
őstag

De mi a baj a win7 pro x64-el? Mert ezt nem tudta még senki (beleértve a microsoftos konferencián ott lévő előadókat is) megmagyarázni, hogy mi többet tud a win10?

Kifejezetten a pro verzió vállalati környezetben lévő használatánál, amikor a felhasználóknak nincs joguk telepítgetni idegen programokat, használják a java-t a NAV bevallásokhoz, levelet olvasnak, ami egy vírus ellenőrzött és spam szürt felügyelt szerveren már átment, használják a megvásárolt vállalati programokat, és néha egy egy web oldalt is megnéznem mint fb, vagy NAV, stb, szigorúan nem IE-t használva :)

Persze már muszáj voltam beállítani win10-es gépet is, de se nem szép, se nem jó, csak a baj van vele. (nem otthoni felhasználóként használva) Kezdve azzal az apró problémával, hogy mi a jó francért kellett a területi beállításoknál a rövid dátumformátumba két szóközt belerakniuk? Mert így nem megy a régi office a win10-n?
Miért kellett gépház a vezérlőpult mellé? Mert van amit csak innen, van amit csak onnan lehet elérni.

Saját munka gépre nem kerül win10 még évekig, ez biztos!

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#39) Madara-san


Madara-san
tag

Gondolom az Enterprise változatból azért kihagyják.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#40) Gabesz84 válasza RIC5I (#34) üzenetére


Gabesz84
őstag

Home edition mond valamit? :)

BTW, erősen gyanítom hogy az enterprise-ban ezek ki vannak kapcsolva, vagy ha nem is, group policyből lekapcsolhatóak.

Egyébként úgy is fel lehet fogni hogy az intéző az egy ingyenes fájlkezelő alkalmazás, amit a fizetős operációs rendszerhez adtak.

(#38) bacus:
Ugyanez az érvelés ment anno a winXP-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#41) bacus válasza Gabesz84 (#40) üzenetére


bacus
őstag

Nézd, vállalati környezetben (ahol a user user), semmi baja nincs az xp-nek sem, azon kívül, hogy ma már a kutya nem támogatja ! (se driver, se szoftverek)

A java8 végül megy az xp-n, hidd el, ez a tény még 3-5 évet hosszabbított az életciklusán !, aminek akkor lesz vége, ha a böngészők se mennek majd rajta.

domain és group policy nincs is mindenhol, meg nem is érdemes.
A kisvállalkozások zöme:
-2-10 kliens gép
-linux szerver, esetleg nas fájlmegosztás miatt
-eseti rendszergazda, azaz ritkán van ott, csak bejár havonta egyszer v. távolról felvenni az új usereket, megoldani az egyéb problémákat

Itt azért ha mindenki rendszergazdai jogokkal bírt, akkor a vista/win7 uac miatt jelentős előrelépés volt !, de gyorsaságban nem !

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#42) sh4d0w válasza Gabesz84 (#40) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...Egyébként úgy is fel lehet fogni hogy az intéző az egy ingyenes fájlkezelő alkalmazás, amit a fizetős operációs rendszerhez adtak..."

Ha te ezt komolyan gondolod, akkor talan at kene gondolnod az eletedet, nem pedig halalpalcakat szivni.

https://www.coreinfinity.tech

(#43) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

esetleg megpróbálkozna az ms valami olyannal, ami nem nyilvánvalóan törvénytelen?
a magyar jogszabályok szerint a reklámozás opt-in, nem opt-out.

hogy van az, hogy az utóbbi időben minden, ami eszükbe jutott, az törvénytelen?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) #20655360 válasza Gabesz84 (#40) üzenetére


#20655360
törölt tag

Egyébként úgy is fel lehet fogni hogy az intéző az egy ingyenes fájlkezelő alkalmazás, amit a fizetős operációs rendszerhez adtak.

Ok, akk kérek egy speckó stock változatot. Mint a Linuxnál. Lenne egy full személyre szabott rendszered, nem lenne teletömve ökörséggel (nem foglalná a drága SSD-n a helyet pl.), gyorsabban futna, kevesebb értékes erőforrást zabálna fel fölöslegesen.

Ja és a Home Edition ugyanúgy fizetős, reklámnak, adatgyűjtésnek nincs helye benne.

[ Szerkesztve ]

(#45) bambano válasza #06658560 (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

arról is lehetne egy topicot nyitni, hogy a tecsőn újabban a videó végét nem látod, mert nagy dobozokban más videókat reklámoz...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) nubreed válasza Pete55555 (#5) üzenetére


nubreed
veterán

Addig nincs gond amíg csak gondolkozol rajta. :) Én is már egy ideje gondolkozom ezen, de egyszerűen mindig jön egy újabb dolog, hír a Win 10-ről, ami tovább mélyíti bennem az iránta érzett ellenszenvet. Pedig játszom is és előbb utóbb, már csak emiatt is kénytelen leszek átmenni rá. De remélem minél később.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47) #06658560 válasza bambano (#45) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ilyennel még nem találkoztam. De a menet közbeni reklámoktól rohadtul herótom van. Az elején pár másodpercet elviselek, de a perces reklámok átugorhatatlanul nem ösztönöznek vásárlásra.

(#48) Воланд válasza t72killer (#11) üzenetére


Воланд
titán

Az neked nem elég reklám, hogy tele van pakolva a Google gyári szarjaival? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#49) #06658560 válasza Воланд (#48) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem feltétlen. A kínaiakon jellemzöen nincs fenn semmi.

(#50) Воланд válasza #06658560 (#49) üzenetére


Воланд
titán

Jó, most a forkolt szaroktól szerintem tekintsünk el.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.