Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Sosem értettem az olyan embereket, akik kocsival elviszik a szemetet, majd az út mellett az árokban kidobják... Ugyanennyi erővel akár a kukába is landolhatna :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) elefant válasza Fecogame (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát igen, a hűtő, meg a mikrohullámú az erdőben. aztán meg a facebookon osztják meg a szivárványos képeket, meg a nyuszit meg a cicát.

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

[DEMAGÓG]
Vigyük inkább a hulladékközpontokba, hogy majd jól az afrikai szegényeket mérgezze az a rengeteg csodás anyag, ami bennük van. Plusz az égő burkolatból felszabaduló anyagok.
[/DEMAGÒG]

(#4) updog


updog
senior tag

Valószínűleg jelen (és a legtöbb) eset nem a PH-olvasók számlájára írható :)

Tavaszi lomtalanításkor két minimum Nobel-díjas úriember térkővel dobált egy TV-t, hogy a képen szintén hiányzó tekercset leapplikálja a képcsőről (réz)...

Eddig kiválóan* sikerül betartani a két éves, lomizásról szóló törvénymódosítást (lopásnak számít bármit elvinni) :(

*NEM

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#5) #16939776


#16939776
törölt tag

A rezet a képcső nyakáról már megmentették belőle, és biztos siettek mert elfelejtették vissza rakni a hátúját...

Ha lenne minden nagyobb szupermarket parkolójában gyűjtőpont, és vér-ciki lenne ház elé/erdőbe kirakni ezeket, akkor már csak a saját egyszerűségüktől frusztrált lakosokat kellene megnyugtatni annyira, hogy legalább mérlegeljék a gyűjtőpontok használatát...

Nálunk/környékben viszonylag gyakran van lomtalanítás, vagy kevés a hülye, így nem gyakori az ilyen látvány.

(#3) Kopi31415: Nem vagyunk olyan gazdagok hogy behajózzuk a szemetet, másrészt elég sok újrahasznosító vállat működik helyben is, nem rossz pénz.

[ Szerkesztve ]

(#6) elefant válasza #16939776 (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Azért ha ezt szakszerű körülmények között, szakemberek szedik szét, az azért talán egy fokkal jobb, mintha az utcán rohad el, a játszótér mellett. mondjuk demagóg vagyok én is, meg van ennél nagyobb baj is, de az ilyen dolgok egyszerűen kisütik az agyamat, a másik amiért ölni tudnék, az az utcán, kapualjban vizelés, de az aztán pláne nem tartozik ide.

(#7) Segal


Segal
veterán

Mik ezek a cikkek?
Ok egyetértek vele hogy ne dobáljuk az utcára a szemetet de ezek egyszerűen nem idevalóak. Mondjuk a múltkori cápás cikknél egy fokkal jobb de ennyi erővel ki lehetett volna egészíteni a cikket hogy lehetőleg ne is kocsival vigyük az adott pontra a tv-t mert káros kipufogógázt juttatunk a környezetbe és védjük inkább... vagy hogy ne gyújtsunk rá a cigire vagy együnk mindennap gyümölcsöt stb.
Egyszerűen csak ne blikkesedjük ha kérhetem.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) persil


persil
nagyúr

Itt tőlünk nem messze épp lomtalanítás van és az egyik szemétkupac mellett egy romházra fújósfestékkel van felírva, hogy "foglalt" és egy nyíl, ami a szemétre mutat... Ez a nem semmi.
Biztos épp vizsgázott az a cig.., rom.., réti.., szóval az a féreg, aki kinézte magának a jó kis spot-ot.

Egyébként lomtalanításkor nem is a felesleges tárgyakat kéne összegyűjteni, hanem azokat az embereket(?), akik ilyenkor a kupacban camp-elnek és vérre menő csatát folytatnak egy-egy csillogó fémdarabért.(Ooo! Shiny ones!)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#9) bandras0226 válasza #06658560 (#3) üzenetére


bandras0226
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#10) #16939776 válasza elefant (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pont nem muszáj tehetetlennek lenni...
Ha két családi tragédia között tolná a TV: hogy ciki, meg k* sok adóforintba kerül, meg a gyerekek meghalhatnak tőle a játszótéren, lehet hogy oda mernének szólni a járó kelők...

Nem baj hogy lejött ez a cikk, nem volt hiába.

[ Szerkesztve ]

(#11) djculture


djculture
félisten

Teljesen mindegy hol adod le nincs megoldva a normális feldolgozása..
Összecsomizva elviszed egy begyüjtő telepre:

Utána hajóval a Shantou tartományba kerül Guiyu városba vagy indiába ahol szintén van ilyen komplett város ahol több százezren dolgoznak nulla felszereléssel hogy kibontsák belőle a hasznos anyagokat:

A temérdek „műhely” különböző munkafolyamatokra specializálódott; van itt kábelégető, kábeldaraboló, szétszerelő üzem, nyomtatott áramkör savfürdető, műanyag aprító és még sorolhatnánk.

Ezek nem éppen környezetkímélő folyamatok, komoly problémákat okoznak: talajvíz károsítást, légszennyezést, valamint közvetlen és közvetett egészségügyi problémákat.
Video Guiyu városról ahová az e hulladékok 75% kerül ..
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12) O_L_I válasza djculture (#11) üzenetére


O_L_I
őstag

Ha Indiába hordják ott jó helyen is van.

(#13) djculture válasza O_L_I (#12) üzenetére


djculture
félisten

Az a baj hogy a föld egy ökorendszer előbb utóbb a szennyeződés bármilyen messze is történik minket is érinteni fog. Erre nem lehet alapozni hogy csak innen tünjön el majd indiába meg kinába betegedjenek meg töle..

[ Szerkesztve ]

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha tényleg lenne erre normális erőforrás és egyes anyagokat újrahasznosítanának tök jó lenne. De amíg ilyen és efféle helyeken végzik ezek a cuccok... :(
Persze az utcára kidobás sem jó,sőt... De valamiért úgy érzem nincs megoldva ezeknek az elektronikai cuccoknak a rendes kikukázása. A fogyasztói társadalomnak hála pedig egyre több kacatot zúdítunk rá egyes országokra.

(#15) #06658560 válasza O_L_I (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Dögöljön meg más a te kényelmed miatt?

(#16) O_L_I


O_L_I
őstag

Azt nem mondtam, hogy dögöljön meg.
De a világrend nem mostanában fog megváltozni sajnos.
Én is elitélem a környezetszennyezést de ha a jelenlegi peremfeltételek mellett valaki megkérdezné hová öntsem az elektronikai hulladékot nem biztos, hogy mást mondanék.
(Igen, nem szeretem az Indiaiakat és ezt vállalom is de nem vagyok anitszemita)

(#17) #72042496 válasza #06658560 (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerencsétlenek előbb "megdöglenének" ha egyik napról a másikra megszűnne a hulladékszállítás, így a munkájuk is. Sajnálatos helyzet, de egyelőre ez van.

(#18) aszamóca válasza djculture (#11) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ezek után, én megkérdezem: Te, mit csinálsz az elektronikai hulladékkal?

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#19) Zeratul válasza O_L_I (#12) üzenetére


Zeratul
addikt

Utána meg a kajában aminek bizonyos részei Indiából származnak majd szépen megeszed. 2006 ban volt a guargumi dioxin botrány. Addig senki nem is tudta hogy ilyen anyag létezik. A guarbab egy gyom Indiában aminek a lisztje kiváló sűrítőszer, gyümölcslében joghurtban stb. Na ez épp az iparilag legszennyezettebb környezetben nő.

(#20) O_L_I válasza Zeratul (#19) üzenetére


O_L_I
őstag

Ezért mondtam, hogy a jelenlegi körülmények között. Nyilván az lenne a legjobb ha napenergiával működö üzemekben robotokkal és környezet kímélő vegyi eljátásokkal bontanák szét alkotó elemeire az elektronikai hulladékot aminek utána a 100%-át újra fel lehetne használni, de a világ nemhogy nem itt tart de még csak nem is erre halad.
Nem hiszem, hogy lenne olyan pontja a földnek ahová úgy le lehetne tenni ezt a cuccot, hogy később ne lássuk viszont így vagy úgy.
Így legalább a szorgos kis indián kezek szétszedik és egy részét újra lehet hasznosítani, hogy aztán a világ szerencsésebb és rátermettebb részére visszakerüljön ájfón képében és a föld forog tovább, amíg ki nem találjuk, hogy gazdaságilag kifizetődőbb lenne ha nem forogna és megállítjuk.

(#21) #16939776


#16939776
törölt tag

Tipp.:

Ha legalább annyira odafigyeltek vásárláskor, hogy a termékben levő tápegység ne ultra slim/túlzsúfolt legyen, és a lehetőleg a készülék házon legyen alul-felül szellőző rács, akkor jóval hosszabb MTBF érhető el.
A normál méretű kondenzátorokkal szerelt a táp nem csak tartósabb, de olcsón is javítható az esetek 80%-ában. Ezzel együtt a készülék is.

[ Szerkesztve ]

(#22) O_L_I válasza #16939776 (#21) üzenetére


O_L_I
őstag

Kíváncsi lennék hányan tudják mi az az MTBF Google nélkül. :DDD

(#23) MarQs válasza Segal (#7) üzenetére


MarQs
senior tag

"Egyszerűen csak ne blikkesedjük ha kérhetem."

Nem tudom te hol élsz, de ahol én nőttem fel, ott a Blikk-féle stílus és a társadalmi felelősségvállalás külön szótárban szerepel! Nincs az a média, ami ne bírna el egy ilyen felhívást, és főleg, a Prohardver, mint tech oldal, mely népszerűségének nagy részét épp a hasonló elektronikai cuccoknak, kütyüknek köszönheti, nagyon helyesen teszi, ha rávilágít ennek a "világnak" az árnyoldalára is!

Nem lehet eleget hangsúlyozni a környezetünk védelmét! És nem azért, mert "elpusztul" a Föld, hanem hogy ne kelljen nézni a következő három lábú, meg két fejű felnövekvő generációkat. Ez a bolygó, ha majd eltakarított minket a hátáró, évszázadok alatt lassan, de felköhögi azt, amit okoztunk rajta...

FCUK! :(((

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#24) xmaas válasza MarQs (#23) üzenetére


xmaas
őstag

+1 A Fold leszar minket itt lesz nagy valoszinuseggel miutan mar reg nincs ember a hatan csak a kovetkezo generacioknak jo lenne ha maradna tiszta levego/termeszet es nem valami bunkerbe kene nekik elni olyan zart kornyezetbe mint az urhajosok

(#25) Scaevola válasza MarQs (#23) üzenetére


Scaevola
tag

Teljesen egyetértek veled... én is gondoltam, írok valami válaszfélét, de kitiltottak volna érte.

apex

(#26) vhw válasza O_L_I (#16) üzenetére


vhw
addikt

Csak másokat nem szeretni van rendben?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#27) optikus


optikus
senior tag

egyreszt nem kell tv-t venni ;)

masreszt minden nagypbb elektronikai aruhazban (pl mm) leadhato a hasznalt ehulladek. a nyomtatotol kezdve a tv-n at a bojlerig. ha ez valakinek maceras vannak hulladek lerako telepek oda is el lehet vinni, ingyen van az is (neten fent van a listajuk). amitol nehez megszabadulni az a toner mert azt nem veszik at. de mar multkor kikerdeztem a mm-os embert es az is leadhato naluk, arra van egy nagy doboz az ugyfelszolgalatnal oda bedobhato.
veszeleys hulladekot, vegyszerek, auto akk, elem stb, altalaban leadhato minden evben egyszer vagy ketszer a lomtalanitasnal kihelyezett (ertesitokben benne van hogy hol) teherautonal.
mindez ingyen van (leszamitva a melot meg benyat hogy elvidd).

ezek utan azt mondom hogy ha valaki nem tudja leadni akkor elmehet a pitsaba mert az a nemakaras.

Buy books not gear.

(#28) TESCO-Zsömle válasza #16939776 (#5) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Elég lenne, ha az említett átvevőhelyeken KP-ban odaadnák a leadónak, amit a méhtelepen kap szétverés után.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29) vhw válasza TESCO-Zsömle (#28) üzenetére


vhw
addikt

És ebben az üzlet az, hogy...

Mi is?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#30) haddent válasza O_L_I (#12) üzenetére


haddent
addikt

:DDD Egyetértek, de sajnos igaza van az alattad szólónak, globálisan rongálja a környezetet.

(#31) TESCO-Zsömle válasza vhw (#29) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogy nem az erdőben lesz szétverve, mint most?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32) vhw válasza TESCO-Zsömle (#31) üzenetére


vhw
addikt

És ebben van üzlet az átvevőnek?
Ő kijön nullára, de az erdő szép lesz?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#33) Fecogame válasza vhw (#32) üzenetére


Fecogame
veterán

Marketing + a törvény kötelezi rá.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34) djculture válasza aszamóca (#18) üzenetére


djculture
félisten

Normális megoldás nincs rá de én pl a régi gépeket, tv-t rendbeszoktam hozni és odaadom annak akinek még ez is sokat ér. hwsw-n van pl egy csapat akik régi de használható gépeket szoktak elajándékozni.

Persze ami megmarad azzal én se tudok mit csinálni gyűlik gyűlik mig egy hulladékokkal foglalkozó srác elnem viszi.

[ Szerkesztve ]

(#35) optikus válasza djculture (#34) üzenetére


optikus
senior tag

le lehet adni rengeteg helyen.

Buy books not gear.

(#36) enté


enté
csendes tag

http://hulladekudvar.hu/lakossagi-hulladekudvarok-adatbazisa

Az emberek igen nagy része (sajnos) semmilyen módon nem képes a gondolkodásra és magasról tesz rá hova kerül a szemét, bármilyen szemét. Amíg egy csikket eldob az utcán, addig minden mást is el fog. Arra persze nem gondol, hogy ezek összevakarása közvetett módon súlyos ezrekbe kerül már most is. Aztán 20-30 év múlva meg a gyereke fog durva pénzeket fizetni a (legális és illegális) szeméttelepek ártalmatlanításáért, mert minden lerakó egy szőnyeg alá söpört időzített bomba. Igen durva törvényi szankciókat és oktatási módszereket kellene bevezetni.

[ Szerkesztve ]

(#37) djculture válasza optikus (#35) üzenetére


djculture
félisten

Le de utána az is indiába meg kinába kerül ahol a fenti videoban is látható módon nyerik ki belőle ami használható. Gyakorlatilag nem megoldás. Legföljebb mi nem látjuk mert innen eltünik.
De mindennel ez van ott van paks és a kiégett fűtőanyag kérdése. Oroszok régebben kivitték feldolgozásra a majaki gyárba na ott ami van életveszélyes. Fukusima hozzá képest egy üdülőtelep..

[ Szerkesztve ]

(#38) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Tudna valaki segíteni hove érdemes használt akksikat, és elektronikai hulladékot szállítani? Van olyan megbízható hely ahonnan nem kínában landol a leadott szemét?

Hirtelen google kereséssel az Electro-Coord Magyarország Kft.-t találtam ami a Sparokon keresztül gyűjti az e-hulladékot. De kérdés hogy ők utána mit csinálnak vele? Mert ha ugyan úgy kínában landol akkor ennyiből kidobhatom a kukába is...

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#39) optikus válasza djculture (#37) üzenetére


optikus
senior tag

na kb az ilyen ervek azoka amikkel vitatkozni se erdemes, dobd csak ki az uccara.

Buy books not gear.

(#40) Zeratul válasza $p@rr0w (#38) üzenetére


Zeratul
addikt

MÉH az akksikat biztosan átveszi és még pénzt is ad érte.

(#41) TESCO-Zsömle válasza vhw (#32) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Legalább annyi, mint a mostani rendszerben a leadónak...

(#36) enté: Ezt meg lehet fogni a másik oldalról is. Azok a súlyos ezrek emberek zsebébe kerülnek, akiknek az a munkájuk, hogy az eldobált szemetet összeszedjék.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42) haddent válasza djculture (#37) üzenetére


haddent
addikt

Fukusima egyébként rendkívül biztonságos és jól megtervezett (volt), csak egy áramszünet esetén, amikor látták, hogy nem lesz elég generátor a víz kipumpálásához, kellett volna telcsizni egyet az amcsiknak, hogy "tesa dobjatok már át két generátort még helcsikopcsival oxi?" és semmi nem történt volna. A gőg mindenek felett.
Hosszú távon globálisan kell gondolkodni, és nem megoldás, hogy nem itt hanem Indiában bontják le. Rövid távon, és első sorban, viszont azért mindig inkább bárhol máshol, mint itt.

(#43) Zeratul válasza haddent (#42) üzenetére


Zeratul
addikt

Paksnak még generátor sem kell a vészhűtéshez, mert az passzív gravitációs cirkulációs rendszerű mint egy régi szenes kazán.

(#44) elefant


elefant
HÁZIGAZDA

köszi az észrevételeket, okos megjegyzéseket! Ha lesz egy kis időm, utánamegyek, hogy mi történik a leadott e-hulladékkal, mert ez tényleg érdekes téma.

(#45) kingabo


kingabo
őstag

Csepelen most van/volt a lomtalanítás, nagyobb szemétdomboknál több (volt ahol egymás mellett 5) összetört, kibelezett tv-t is lehetett látni. :(

(#46) haddent válasza kingabo (#45) üzenetére


haddent
addikt

Hát igen, Csepelnek is meg van az a színesfém kedvelő színes populációja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) $p@rr0w válasza elefant (#44) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Nekem azért lenne aktuális mivel a munkám során rengeteg telefon alkatrész (akksik is) selejt sorsáról döntök. Az hiszem a Spar kihelyezett gyűjtőjébe fognak kerülni, jobb ötletem nincs.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#48) #16939776 válasza $p@rr0w (#47) üzenetére


#16939776
törölt tag

Selejt aksikat akku-bolt is átveszi. Ott saválló konténerbe gyűjtik, nem szemetes dobozokba.

[ Szerkesztve ]

(#49) enté válasza TESCO-Zsömle (#41) üzenetére


enté
csendes tag

Na igen, csak addig ki tudja miféle anyagok jutnak a talajba, a vízbe, a szervezetedbe. Jobb a szinte semmibe sem kerülő megelőzés, mint horror pénzekért az utólagos kaparászás.

(#50) enté válasza $p@rr0w (#38) üzenetére


enté
csendes tag

Kínában sem a szemétbe kerül, sokkal olcsóbban kinyerhető belőle a lítium, mintha bányászni kellene. Nekik sem érdekük, hogy odavesszen az értékes alapanyag. A módszereiken lehet vitatkozni, de még mindig jobb, mintha a kukába dobnád. Az felér el késleltetett öngyilkossággal, hosszútávon magadat és a gyerekeid szívatod meg, még ha nem is közvetlenül. Egyébként a legtöbb áruházláncban van leadóhely.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.