Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) aprokaroka87 válasza svgyula (#299) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ilyenkor szokott azt javasolni, hogy indítsd újra a telefont, ha az sem segít akkor talán FR.

Az hogy mi okozza ilyenkor a hibát, franc se tudja, lehet hogy front érzékeny...

(#302) aprokaroka87 válasza -=RelakS=- (#300) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Android + telefon saját rendszere + az adott alkalmazás.

Igazából az örökös kényszer arra hogy kíméljék az akkumlátor fogyasztást is lehet gond.

(#303) svgyula


svgyula
addikt

Nos most, hogy a fejlesztői beállításoknál figyeltem a futó alkalmazásokat, kb 2 perc után eltűnt az időjárás alkalmazás a listából vagyis a telefon önállóan döntött arról ami nekem kell, az nem jár :W
#301 aprokaroka87
Volt 2x faktori reset teljes gyári visszaállítás!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#304) aprokaroka87 válasza svgyula (#303) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Érdekes hibának tűnik.
Ha meg tényleg mindent jól állitottál be, akkor meg pláne.
Az hogy be zárja az alkalmazást meg pláne.

(#305) novinyul válasza svgyula (#303) üzenetére


novinyul
veterán

Le is lakatoltad az alkalmazást?

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#306) aprokaroka87 válasza novinyul (#305) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Miről is van szó ilyenkor pontosabban?:)

(#307) novinyul válasza aprokaroka87 (#306) üzenetére


novinyul
veterán

Hasonló mint a Xiaomi telefonokon. Az alkalmazás választáskor le lehet lakatolni az alkalmazást, így nem lövi ki a telefon.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#308) aprokaroka87 válasza novinyul (#307) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Legutóbbi feladatok kezelője részről van szó?

(#309) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Azt hol tudom beállítani, hogy a always on display-en milyen alkalmazásoknak legyen engedélye?
Youtube és a weather widget folyamatosan kint van, közben a status-baron nincs. Gondolom két különböző jogosultság...

(#310) svgyula válasza novinyul (#305) üzenetére


svgyula
addikt

Természetesen az is megvolt. Olvasok pár fórumot és már hallottam erről a problémáról ezért azt is megcsináltam. De most bent van az alkalmazások előzményeinél(három vonal a kijelzőn) lezárva!
Viszont most is teljesen random módon mutatja az időt. Az előbb állt fél órát és tökéletesen szinkronban felkelt a kijelzővel. Aztán írtam pár üzenetet whatsapon és amikor visszaléptem a főképernyőre megint késett a teló órájához képest......... Már elengedtem mert ez egy vicc! Gondolkodóba vettem, hogy holnap visszaviszem mert még benne vagyok a 3 munkanapba.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#311) WolfLenny válasza svgyula (#310) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Az a baj, már annyira testre lehet szabni, hogy az ember azt se tudja mit hol kell beállítani.
Én a digital clock & weather alkalmazást használom. Megnéztem és nálam is csinált most csúszást. De nálam tiltva volt a háttérben futás. Most bekapcsoltam, kíváncsi vagyok változik-e. Engem mondjuk azért nem zavart, mert pár másodperc és kattintás nélkül frissítette és a jó idő mutatta...

(#312) novinyul válasza svgyula (#310) üzenetére


novinyul
veterán

Rakd fel azt amit írtam, soha nem volt gond vele. Nálam a főbb alkalmazások ki vannak véve az akkumulátor figyelésből, futhatnak és indulhatnak a háttérben. Na meg plusz a lakat, így semmi de semmi problémám nem volt a hónapok alatt.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#313) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Én lehet, hogy hülye vagyok, de ezt a lakatot nem értem/nem találom

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#314) svgyula válasza -=RelakS=- (#313) üzenetére


svgyula
addikt

Videó a hibáról: link

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#315) Viktor0610 válasza svgyula (#314) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem ismerem a Realme szoftverét, de ez a gyári launcher?
Mert ha nem, akkor annak is adj meg minden olyat, ami a háttérben futáshoz kell!

Samsung Galaxy A54

(#316) aprokaroka87 válasza svgyula (#314) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyébként én egyre inkább arra gyanakszok hogy itt valami bug lép fel az idő " szinkronizálás " kapcsán.

Lehet érdemes lenne ki próbálni egy olyat, hogy a dátum és idő résznél vedd ki hogy magától frissüljön, állítsd be te az időt, és nézd meg történik-e változás.

(#317) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy nem rég létre hoztam egy Realme topikot, lehet az általános dolgokat oda is érdemes lenne le írni.

link

(#318) svgyula válasza Viktor0610 (#315) üzenetére


svgyula
addikt

Sajna azon túl vagyok! Kipróbáltam gyárival és ezzel is ua.
Ennek is meg van adva minden kivettem az akkumulátor optimalizálás funkciót a launchertől, az órától, az időjárás alkalmazástól. Mint a videón is látszik lelakatoltam mindkettőt.
Nincs tovább ötletem. Ennyire nem érzem magam hülyének, hogy ne tudjak beállítani egy alkalmazást és mégsem működik :((( Most még kivettem az automatikus idő frissítés funkciót a Dátum és Idő beállításoknál. Lehet a belső róra sem pontosabb :DDD

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#319) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ja, hogy ez a futó alkalmazásokat mutató oldal.
Azért nem ismerős, mert a Sony-n nem így néz ki :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#320) WolfLenny válasza svgyula (#318) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Miután engedélyezted a háttérben futását a widget-nek. Szedd le a launcher oldaláról és rakd ki újra. Addig nekem sem változott. Most kipróbáltam és most már feloldás után egyől mutatja a pontos időt...

(#321) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Accubattery nincs felkészitve a supla aksis rendszerre. Azt irja, hogy 2250-es a kapacitás.. :D

(#322) novinyul válasza WolfLenny (#321) üzenetére


novinyul
veterán

Na igen :) Erre nem voltak felkészülve :)) De nézd a jobbik oldalát, ekkora akkumulátor simán bír 1 napot :D

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#323) -=RelakS=- válasza novinyul (#322) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Megizzadtam, mire letoltam 2%-ra. Utána 33 perc alatt csutkára töltött.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#324) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Nekem két napig ment 5 óra SOT-tal...:)

(#325) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

A GT módnak kellene valamit csinálnia? Benchmarkokban szinte koppra ugyanazokat az eredményeket kapom.
Nem, mintha annyi okom lenne használni, de mondom, ha már van, akkor megnézem, mit tud :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#326) bostone


bostone
addikt

Félek jobban járok, ha lemondom a rendelést.
Bár az itt felsorolt nehézségek engem nem érintenének, de így is necces ezekről olvasni.

(#327) Viktor0610 válasza bostone (#326) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Milyen nehézségekre gondolsz?

Samsung Galaxy A54

(#328) WolfLenny válasza bostone (#326) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Én megvettem dec. 31.-én. Aszem 4.-én visszavittem, mert a VoLTE és az android auto nem ment rendesen. Aztán nézegettem az S21-et mint lehetséges jelöltet.. Filóztam, olvasgattam stb.
Aztán találtam egy megoldást az android auto problémára. VoLTE elvileg lesz valamikor (tudok nélküle élni, csak azzal kényelmesebb)
Ezeket leszámítva viszont ár/érték arányban nem találtam. Jobbat. One plus régen jó volt, most már ott is van bug, panasz sok. Google pixel-t is kinéztem, de drága és pl. megint csak sok a panasz Pixel 6-re ami 300.000 kategória. Nincs tökéletes telefon, de ennyiért ilyen hw-rel szerintem egy jó választás.
Engem pl. nem igazán izgat a kamera. Relatív legyen jó képe nappal. Amire használom nekem jó. (keveset fotózok). Asszonynak pl. tuti nem fogunk ilyet venni, mert neki meg fontos a kamera. Ott a Samsung lesz a nyerő...
Szerintem ne mond le. Vedd kézbe, használd pár napot és még mindíg vissza tudod adni hiszen netes rendelés esetén 14 napod van rá...

(#329) bostone válasza WolfLenny (#328) üzenetére


bostone
addikt

A benne lévő műszaki tartalom miatt gondoltam, hogy kivételes ajánlat ennyi pénzért. Teszteken sem vérzett el.
Meglátjuk, még nincs a raktárban sem.

@Viktor0610:
Lassan minden második hsz. panasz.
Amivel most rendelkezem műszaki cikkek bizonyítottak, egy éve, több éve velem vannak. Ismerem a határokat, soha nem okoztak meglepetéseket negatív értelemben.

(#330) -=RelakS=- válasza bostone (#329) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, hát nem dicsekedni járunk ide, hanem problémamegoldani :D

Korábban járkáltam Sony saját fórumán, ha oda benéztél volna, szerintem a márkát nagy ívben elkerülöd :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#331) bostone válasza -=RelakS=- (#330) üzenetére


bostone
addikt

Nem vagyok márkafüggő, nincs ellenérzésem egy típus ellen sem.

(#332) novinyul válasza bostone (#329) üzenetére


novinyul
veterán

Itthoni megjelenés óta nálam van, de egy nyamvadt problémám nem volt vele. A Volte most már megy Telenor hálózaton, illetve a frissítés csúszása miatt morogtam csak.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#333) bostone válasza novinyul (#332) üzenetére


bostone
addikt

Meglepő módon közben feladásra került. Már csak a postán múlik.

(#334) WolfLenny válasza novinyul (#332) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Amíg nem volt rajta VoLTE, addig opcióként sem volt látható vagy csak nem tudtad bekapcsolni?

(#335) novinyul válasza WolfLenny (#334) üzenetére


novinyul
veterán

Telenor kártyával volt, most Digi van benne és nincs Volte kapcsoló :(

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#336) neopeti válasza novinyul (#335) üzenetére


neopeti
tag

És VoWifi van digi kártyával?

(#337) novinyul válasza neopeti (#336) üzenetére


novinyul
veterán

Nem támogatott telefon a Digi-l :( A telefon tudná, de ehhez a szolgáltatóknak is tenni kellene hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#338) bostone


bostone
addikt

350x400x400-as dobozban érkezett a cucc.
:Y
Azt hittem téves.

(#339) ajapi válasza novinyul (#337) üzenetére


ajapi
tag

Amatőr kérdés ehhez: a Viber nem ugyanazt csinálja, mint a Vowifi?

(#340) bostone válasza ajapi (#339) üzenetére


bostone
addikt

A Viberen internet hálózaton ingyenes beszélgetést tesz lehetővé, a vowifi percdíjas, fizetsz érte a szolgáltatónak.

(#341) ajapi válasza bostone (#340) üzenetére


ajapi
tag

És a minőségben van különbség?

(#342) bostone válasza ajapi (#341) üzenetére


bostone
addikt

Amikor vowifit használok, általában panaszkodnak, hogy nem érteni mit beszélek.
Bármilyen mobilkészülékkel.

(#343) Viktor0610 válasza bostone (#342) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor ez egy tök jó szolgáltatás. ;]

Samsung Galaxy A54

(#344) WolfLenny válasza bostone (#342) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Én S10e használtam. Sose volt panasz. Söt én mindig tisztábban hallottam úgy mint 3g-n.

(#345) bostone válasza WolfLenny (#344) üzenetére


bostone
addikt

Akkor a routerekkel lehet baj itthon, mert én S10+-al vagy iPhone SE-vel használtam.

(#346) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Na, úgy látom, nagy üzlet volt ez a telefon.
Fóti auchan, ami gyakorlatilag egy bádog doboz. Eddig nem volt olyan telefonom, aminek ne lett volna térereje, meg internete.
A Realme abban a pillanatban elvesztette az internetet, hogy átléptem a bejárati ajtón, és amíg ki nem mentem az üzletből, nem volt kapcsolat. Telefonálni nem próbáltam.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#347) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#346) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Arra azért még kíváncsi leszek, hogy ha kint nincs hófúvás, akkor ugyanott hirtelen fog-e működni. Alléban, gödöllői tesco-ban nem volt gondja.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#348) VWati


VWati
csendes tag

Gondolkodtam hogy lecserélem Poco f2 pro-m... De azt hiszem ez nem jobb telefon... Mondjuk legalább szép sárga... :)

(#349) novinyul válasza VWati (#348) üzenetére


novinyul
veterán

Van amiben ez jobb(proci,gyors töltés, méret, kijelző,kamera, szoftver) és van amiben az F2(szép telibe kijelző) :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#350) bostone


bostone
addikt

Nem akarom elkiabálni, de a Realme GT egészen kellemes készülék.
Vagy csak én vagyok lemaradva a több, mint két éves S10+ tulajdonos.

A beállítások elég logikus, könnyű megtalálni a megfelelő opciókat.
A kijelző nem a legszebb. Nekem visszalépés az előző mobilomhoz képest. Sokan állítják, hogy 1440 és 1080 között nem érezni a különbséget... Még az F3 topikban kötöttem az ebet a karóhoz, de ott meggyőztek, hogy nem azt láttam, amit láttam. Szóval kellett kis idő, mire hozzászokott a szemem.
A 120fps azért klassz dolog. Tudnék nélküle élni, de ha már van, miért ne?
A gesztusvezérlés kiválóan működik, más készülékeken voltak vele rossz tapasztalataim, de most már értem, érzem az előnyeit. Ebből következik, hogy az érintéseket nagyon jól kezeli, illetve észleli.
A kijelző alatti ujjlenyomat olvasó is villámgyors. Pikk-pakk.
Nagyon tetszik a wifi is. A lakásban olyan helyeken olyan stabilan kapcsolódik a hálózathoz, ahol mások már feladták.
Sebességre nincs panasz, bár nincs teljesen belakva.
Működik a Chrome!!! Hibátlanul! Nem hittem, hogy ez lehetséges.
A rendszer alapból sokat nyúl az androidhoz. Nem ismerem milyen lehet nyersen, de hasonlónak gondolom. Meglepő. Meglepő, de jó.
Vowifi nincs a menüben, Telekomos vagyok, nekem nem hátrány.
A fogyasztás átlagos, de kárpótol a gyorstöltő.
A képek is átlagosak, elfogadható fotókat készít, de nem ért meglepetés.
Játékok jól futnak, némi melegedés tapasztalható, nem számottevő. Hajóvonták találkozása tilos.
A gépelés során is a kezem alá dolgozik, jó szavakat ajánl, vagy kijavít.
Összességében sokkal több előnyös tulajdonsága kerül előtérbe. Ár-értek arányban verhetetlen ajánlat.
Elgondolkodtam, hogy talán a Realme GT2 pro lenne a nekem való igazán, az eddig tapasztaltak alapján.

Bocs, ha hosszú.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.