Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) t72killer válasza hcl (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, szerkesztő-féle is kellene, uis szeretnék stackelni ultranagyfelbontású (hi-res) képekhez. Ez nem tudom, pl a GIMP-ben mennyire megy.

Repó - áhá, linuxos verziót használsz:R Épp emiatt is gondolkodom erősen a Therapee-n, jó lenne ubuntura átköltözni, a win10 kezd az agyamra menni. (+nem mellesleg ingyen van, a lightroom 100+EUR-s árával ellentétben).

#42: kérdés a precizitás. Itt egy jó illesztő algó kell, ami képes tized-századpixelnyi pontossággal illeszteni (HDR-hez nem kell, csak a nagy részletességhez).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42) hcl válasza t72killer (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Stacket sztem lehet Gimp-ben is csinálni, de összefűzni pl tudsz Huginnal. Az tud Hdr-t is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) cousin333 válasza #16820480 (#34) üzenetére


cousin333
addikt

A RawTherapee Windows 10 alatt gond nélkül megnyitja a Fuji fájlokat. Én is ezt a programot használom, bár most van fenn néhány, amúgy kísérletezésképpen.

t72killer: Elvileg mindennapi használatra a fast kell.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#44) hcl válasza t72killer (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Lightroom már megy előfozuval, az nem drága. És ja, de előző melóhelyen használtam RT-t winen is. Azon is ugyanolyan.

Precizitást nem tudom, nem szoktam nagy részletességűt lőni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mit csinálok rosszul:F?

Húzogatom a zajcsökkentős csúszkákat, bekapcsolt zajcsökkentő opció mellett, mégse látszik a kimenő képen semmi változás:

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46) hcl válasza t72killer (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hm. 1:1 nagyításba tetted?
Luminance ne 100 legyen, hanem 0,3 - 1 körül. Luminance-detail 50.

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) t72killer válasza hcl (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így már mindjárt szebb:R Még pepecselek vele kicsit, aztán teszek fel rawtherapee-dxo-lightroom eredményeket - csak a win10gép épp haldoklósdit játszik.

Mármint 30-as luminance? Nálam 100as és nem 1es a skála.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48) hcl válasza t72killer (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

OK :)
Mondjuk az újakban furán működik a Luminance. 0-0,3 között keni a képet mint a hülye, 0,3 fölött meg semmit nem csinál. A Detail-lel finomhangolod, az 100-on nem szűr, mész lefele, akkor egyre jobban. De a Detail erőssége függ a Luminance értékétől is :)

Ugyanakkor ha lejjebb húzod a gammát, akkor a sötétebb részeket kezdi el nagyon szűrni. Olympusoknál (tuti Pana is) egy idő után már túlzottan. (Jó az a gamma 1,7-en :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Íme a termés. Kamera: Pana GX80+1.8/45 oly@2.8, e-shutter, iso 3200 -1FÉ

Sorrend: balra fent: ooc iso 100, balra lent: Rawtherapee, jobbra fent: Lightroom, jobbra lent: DXO

Teljes jpg-fájlok:

Ooc jpeg iso100 referencia

Rawtherapee, Luminance: 39, Detail 33

Lightroom Luminance: 81, Detail: 52

DXO11 Luminance 81

Eredeti ISO 3200 -1É-as raw

Eredeti ISO 100-as raw

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50) hcl válasza t72killer (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

RT Luminance 0,2, Detail 50? :)
Meg húzd fel kicsit az expót RT-ban, mert ahogy néztem, alá lőtte.

Mutogatni való hater díszpinty

(#51) t72killer válasza hcl (#50) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm, inkább a 100-as referenciát (jobbfelső) kellett volna lejjebb húznom, a RT és a lightroom van helyesen FÉ-n előhívva, a DXO "túlhívta". Ha a Lumit lejjebb veszem, rosszabb lesz a zaj, sztem itt már csak a waveletekkel való bűvészkedés segíthet.

Gondolom a RT is képes lehet lightroom szintre, csak neki kell állni egy tisztességes kameraprofilt szerkeszteni rá.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52) hcl válasza t72killer (#51) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor vedd feljebb :) Kell vele játszani.

Kameraprofilt én nem használok, minden képet egyedileg állítok be, mert úgysincs két ugyanolyan.

Amúgy a túlexpó legtöbbször szebb, mint az alá.

Mutogatni való hater díszpinty

(#53) t72killer válasza hcl (#52) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az alap csúszkákkal képtelen vagyok reprodukálni a Lr szintet, mélyebbre kell itt ásni.

Zajra mondjuk lehetne egy ideális preset, mert az adott iso esetén kb azonos.

Az aláexpót direkt azért csináltam, hogy jó zajos legyen az alapanyag - mondjuk igaz, RT+Lr-ban nem húztam fel, úgyh az extra "előhívási" zaj nem jött ki.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54) hcl válasza t72killer (#53) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hm, nekem az a kép nem tűnik menthetetlennek.

A zaj nem minden ison ugyanolyan, alexpótól is függ (a sötét részek zajosodnak inkább) , élesítést kinyomni, stb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#55) hcl válasza t72killer (#53) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, színzaj, ha auto globalon nem jó, akkor chroma jól fel, red-green meg szintén pluszba.

Mutogatni való hater díszpinty

(#56) Koppy


Koppy
újonc

Azt szeretném kérdezni, hogy a R.T. milyen profilt vagy beállításokat használ az előnézeti képekhez, mert mihelyst kijelölöm szerkesztésre, azonnal fakóbbak lesznek a színei és egyik előre beállított profil sem adja azokat az árnyalatokat és fényerősséget.

(#57) hcl válasza Koppy (#56) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Lehet állítani, milyen profilt húzzon rá alapértelmezetten... Amíg rá nem kattintasz, addig nem alkalmaz rá semmit.
Azt nem tudom, van-e olyan, ami nem módosít a képen (tippre az Auto level -t kikapcsolva tartó profilok), este meg tudom nézni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) Koppy válasza hcl (#57) üzenetére


Koppy
újonc

[kép] A 0293-as fotónak is olyan színe volt mielőtt nem nyitottam meg, mint a 0294, 0295-nek. Mikor megnyitottam az a beállított Default paraméterre állt és lényegesen fakóbb lett. Mindegyik előre beállított paraméterrel végignéztem, egyik sem adja a még nem bolygatott előnézeti kép színét.

(#59) hcl válasza Koppy (#58) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Amúgy nem bolygatod :) A RAW-nak az a lényege, hogy nem változik a kép, csak a feldolgozási paramétereket menti a program egy file-ba. Találsz a RAW-ok mellett egy .pp3 kiterjesztésű szövegfile-t, ha azt letörlöd, akkor máris visszakapod az eredeti állapotot a RT-ban.
Amúgy nem véletlen változik meg az a szín :) Alapból be van kapcsolva az Auto szint a legtöbb profilban, az próbálja kitalálni a jó expozíciós értékeket. Vagy sikerül, vagy nem. Illetve nem biztos, hogy pont olyan a kép, ahogy az előnézetben látod... nem tudom, honnan generálja az előképet a RT, mert lehet, hogy a fényképezőgép által belementett előnézeti jpeget használja, amíg nincs feldolgozási file a kép mellé, amiből kiszámolhatja az előnézetet. A RAW ugye nem egészen olyan formátum, mint egy bitkép. De alapból a RAW amúgy is olyan dolog, amit az ember nem hagy úgy, ahogy van.
Annyit próbálj meg, hogy
- Neutral profil esetleg (ennek nem kéne változtatnia a képen)
- Miután megnyitod a képet, kikapcsolod az Auto szintet, vagy Semlegesre nyomod (Expozíció fül)
- Ha még mindig nem tetszik, az Expozíció fül alján a Chromaticity -t húzd rá, az telítettebb színeket ad.

Ha belőttél egy neked tetsző profilt, akkor el is tudod menteni, és a beállításoknál a épfeldolgozás fülön megadhatod, hogy azt használja alapértelmezettnek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) Koppy válasza hcl (#59) üzenetére


Koppy
újonc

[kép] Ez a neutral profil. Nem piszkáltam ez a betöltés utáni pillanatfelvétel. Az előnézeti szín kicsit el van túlozva, csak az zavar, hogy nem tudom azt a zöld árnyalatot sehogy sem összehozni. Már próbáltam színtelítettséget, görbéket, de nem lesz olyan élénk zöld a moha sehogyan. Azért köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.