Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) dugo_


dugo_
veterán

Nekem is elsőre meglett a KRESZ, egy darab 3 pontos hibával, mert elsőbbséget adtam volna a villamosnak, olyan helyen ahol nem járna neki... ;]

Cserébe a forgalmit két évre elhúztam, 73 óra és 4 vizsga után lett meg, a végére közel 300k körül állt meg 10 éve. Utólag már látom a figyelmeztető jeleket, de autó nélküli környezetből érkezve ez akkor, ott egyáltalán nem látszott nekem. A pesti oktatót 55 óra után hagytam csak ott (kb. a 20. környékén már látszódott, hogy bármit csinálhatunk, vezetni nem fog megtanítani). Az 50+10 perces óra fix 45 perc volt, aminek a nagy része 30-as övezetben alapjáraton prüntyöngve folyt. A maradékban hentes, virágbolt, villanyborotva garanciáztatás és hasonlók mentek. Mindenért maximum kétszer szólt, aztán rám hagyta, ha rosszul csinálom... A három pesti vizsga egy lefele tartó spirál volt, elsőre egy köt. haladási irányú T-ben elfelejtett index miatt buktattak, másodikra nem engedtem át a házfalnak dőlő, mobilozó "gyalogost" a "zebránál", harmadszorra működtek a tanultak és a gyomorideg, állóra fékeztem egy zebránál, apró probléma, hogy főúton haladtam telizöld mellett. ;]

Utána váltottam Veszprémbe, távoli ismerőshöz, aki teljesen ledöbbent az egész eddig tanulmányaimon, gyakorlatilag elölről kellett kezdeni mindent. Ott 18 óra után elsőre meglett. Fizetni egyszer sem fizettem, és utólag megvizsgálva ezzel mindenki nagyon jól járt. Mondta is, hogy azért a nyomott pesti óradíjért igazából nem is várható más, mert szinte még az autó rezsijét se fedezi, nem csoda, hogy csak elcsalt zöldövezeti gurulgatásra futotta.

Ezt olvasd át, lehet azóta van újabb, annak a keresését rád bízom:
https://pdfhost.io/v/T~3NzB2MO_nkh_vizsga_szempontok

Én csak a második vizsga előtt találtam rá, akkor derült ki, hogy szó szerint mindent fordítva tanított nekem az első oktató...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.