Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) #56573440


#56573440
törölt tag

B kat kreszből mi voltunk az elsők között akik pc-n nyomták, volt bent mindenki is, nem csak a vizsgabiztos hanem egy marék más lepke... Mondjuk mivel ezt előre tudtuk én meg épp nyári szünetben unatkoztam a kérdés első 2-3 szavából tudtam jóformán hogy mi a kérdés és a-b-c-d a jó rá... Rutin simán ment fizetés nélkül, pedig akkor talán méginkább mentek a lóvéra, a forgalomban meg igazából csináltam egy olyan manővert amivel úgy a következő 5-6 delikvenst is megránthatták volna miattam, de 0 hibaponttal engedett át a csávó, mert bár morcinak indult a barátságunk -nem fizettem :D - de megenyhült... Ez már kora tél volt kb, hamar sötétedett, a köcs... kedves ember meg a vizsga felénél kitalálta hog parkoljunk párhuzamosan. Egy enyhe balos kanyar közepén balra át, két transporter közé... Már ott láttam hogy nem szeretném ezt, dehát ha oda hát oda.

Beálltam szépen, nyilván, szólt hogy akkor mehetünk ki, folytassuk a pályát... Csak annyi hely volt hogy egyik oldalon se nyitottál ajtót, és dobozosokon még én se látok át, kanyarban... Tolass ki... Kössziiiii. Elkezdtem kitolni, majd 1-es kb felénél és vissza. Hátul vizsgabiztos néz, miva? Jönnek... Elmegy az autó, kitolatok megyünk tovább, tükörből látom hogy bambán néz, ő ült hátul és nem látott érkező autót, akkor én hogy? Ja a jobb oldalon párhuzamosan parkoló autó fényezésén láttam hogy jönnek... Hümmögött, és annyi. Mint később kiderült ez mentette meg a vizsgát, mert az utolsó előtti kanyarban, egyirányúból kanyarodtam főútra kb a suli elé, és... Hát ahogy az ember szokott normális körülmények között, jól belátható kereszteződés minden irányban, senki sehol úgyhogy szépen csináltam egy lendületes balra jobbrát... Csak stop táblánál kerékpár és gyalogos átkelőn át nem középről hanem balról kellett volna megállással kezdeni, a belső sávba kifordulva nem egyből a külsőbe -mert 10 méter múlva úgyis jobbra kellett fordulni de mindegy- lemaradt az index a lazaságban, meg ilyen apróságok. Ott láttam az oktatómnak az arcán hogy ezért nem buktatás lesz hanem tarkónlövés, aztán végül vizsgabiztos mondta hogy reggel ő ezt a bal-jobb kombót egyenesre vette úgyhogy érti, de azért máskor na... 0 hp boldogság.

A katra meg csigánál kezdtem, lerohadt fostaligán, zárlatos aksin -nem kéne lefulladni vele hangzott az oktatótól- 0 oktatás rutinon, sőt az oktató se volt konkrétan jelen... Átmentem safety hungary-be, minden egyes fillért megért. És végre egy hely ahol -1 éve csináltam a jogsit ott- nincs(!!!) kenőpénz. Tudja minden vizsgabiztos, tudja minden diák, és nincs köcsögösködés furcsa módon... mondjuk oktatás is van, stabil gáz rutinon felejtsd el, nyitod csukod fekezed dontod, nyitod a kotta... Buktatnak rendesen, de mind megérdemelt húzásért, ahogy illik, ha rendben volt a kör, átmentél. A kresz ott is lepörgött pár perc alatt, mondjuk a motoros kresz csak helyenként tér el az autóstól...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.