Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) audi100td válasza .bableWes (#850) üzenetére


audi100td
nagyúr

"1-2 elmegy. ez is az elmegy kategoriába tartozik"

maradjunk annyiban, hogy szerinted ;)

izles kerdese...

(#852) .bableWes válasza audi100td (#851) üzenetére


.bableWes
őstag

igen-igen szerintem. nekem más az izlésem :))

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#853) audi100td


audi100td
nagyúr

(#854) audi100td


audi100td
nagyúr

here we come

mekkora egy allat mar a rock :D

(#855) Runner_fxr válasza .bableWes (#838) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Érdemes figyelni a topikot, és rá lehet akadni jó zenékre! Bár én indítottam, de sok zenével találkoztam itt amit mások linkeltek és még sosem hallottam előtte.

(#856) audi100td válasza Runner_fxr (#855) üzenetére


audi100td
nagyúr

ja, en is sokat müvelödtem itt, sok zenet linkeltetek amit nem vagtam :)

tökre jo hogy van ez a topik, meg durvan kinötte magat :)

(#857) .bableWes válasza Runner_fxr (#855) üzenetére


.bableWes
őstag

igen-igen. nézem rendesen és hallagtom is öket rendszeresen. jo, hogy rátaláltam :))

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#859) .bableWes válasza Runner_fxr (#858) üzenetére


.bableWes
őstag

a top quality nagyon bejön.

én a klasszikus rokkot szeretem még. amik mentek anno a sláger rádion. meg imádom még az eddát, republicot és a többi magyart.
de a rapp az igazi :)

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#860) audi100td válasza Runner_fxr (#858) üzenetére


audi100td
nagyúr

fasza ez a Put Down The Guns :)

legdurvabb a stevo :D

[ Szerkesztve ]

(#862) audi100td


audi100td
nagyúr

(#863) Runner_fxr válasza audi100td (#856) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Lassan 3 éve lesz, hogy elindítottam. :) Mondjuk ha visszanézzük a linkeket akkor, látszik, hogy leginkább mi 2-en tartottuk életben. :) Bár azért mások is hozzá szóltak szép számban.

(#864) .bableWes válasza Runner_fxr (#863) üzenetére


.bableWes
őstag

minden elismerésem a tiétek! :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#865) audi100td válasza Runner_fxr (#863) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jaja, de maig csak lesek milyen oldszkul underground elöadokat linkelsz :D , nagy reszükröl nem is hallottam, nekem ezek elegge kimaradtak. En olyan 99-2000 körül kezdtem el rappet (=zenet :) ) hallgatni, az akkori aktualis ismertebb elöadokkal, csak utana indultam visszafele a gyökerekig.

(#866) .bableWes válasza Runner_fxr (#861) üzenetére


.bableWes
őstag

uristen. szerintem ez a heavy d megy a kocsiba. ezekröl én miért nem tudtam eddig?

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#867) Runner_fxr válasza audi100td (#865) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én 92-ben kezdtem el rappet hallgatni. Ice-T volt talán az első amit hallgattam. Amikor általános iskolába jártam a 90-es évek elején, akkor egy suli buli úgy nézett ki, hogy Naughty by Nature, Ice-T, Ice Cube, Zhane, Salt N Pepa, Monie Love, Kriss Kross, Cypress Hill stb. 97-ig csak rappet hallgattam, majd 98-2002 között volt egy pár éves kilengésem az elektronikus zene irányába. Majd 2001-2002 körül ismét vissza a rap-hez és azóta is csak az megy nálam. 2000-es évek elejétől akárcsak a rap és hip-hop az elektronikus zene is felhígult és gagyi lett. 90-es évekbeli house, trance, deep house zenéket a mai napig szívesen hallgatok! Azok a zenék is megérnének egy ilyen topikot.

[ Szerkesztve ]

(#868) audi100td válasza Runner_fxr (#867) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hm, akkor te joval idösebb lehetsz nalam :) , en is altalanosba kezdtem, olyan 12 lehettem amikor ratertem a hiphopra, illetve kialakult a zenei izlesem, ami persze azota is folyton valtozik illetve finomul. Nalam a többi zenei stilus valahogy hosszu evekig teljesen kimaradt, haverokkal mar mar örült modon csakis rappet nyomattunk, ugy 3-4 evvel ezelött kezdtem csak nyitni mas müfajok fele, pl. jazz, raggae es kisebb mertekben elektronikus es magyar nepzene, de ezekben a stilusokban meg mindig tul keves elöadot ismerek.

(#869) Runner_fxr válasza audi100td (#868) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát sajnos röpül az idő, most 30 vagyok. Pedig mintha tegnap lettem volna 18, bár szerencsére fizikálisan most is kb 18-nak érzem magam. :) A zenei ízlésem nekem is sokat változott az elmúlt években. Bizonyos zenékre meg kell érni. Ha visszagondolok 20 éves korom körül milyen zenéket hallgattam, rap zenéből szinte kizárólag gangsta rappet. Pedig van millió más stílus is ami szintén nagyon jó. Az Oldschool RnB-t pl nagyon szeretem, régebben meg sem hallgattam volna pl egy ilyen számot, vagy egy ilyet, esetleg ilyet. Na ezt meg aztán semmiképp, pedig hatalmas zene! :D

(#870) audi100td válasza Runner_fxr (#869) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Bizonyos zenékre meg kell érni. "

ez igy van :K a nagy resze annak amit most hallgatok, 14-15 evesen tuti nem jött volna be es ez egy örökke tarto folyamat

"rap zenéből szinte kizárólag gangsta rappet."

ez nalam is igy volt, illetve olyan 18-20 eves koromig lecsillapodott, ma mar nem igen szeretem ezt a stilust, de neha azert meghallgatom, sok fele rap van amit korabban imadtam, ma meg inkabb mar csak nosztalgiabol veszem neha elö

(#871) audi100td válasza Runner_fxr (#867) üzenetére


audi100td
nagyúr

"90-es évekbeli house, trance, deep house zenéket a mai napig szívesen hallgatok! Azok a zenék is megérnének egy ilyen topikot."

Irhatnal ezekröl is egy összefoglalot :D , alapjaban veve nem all tul közel hozzam a stilus, de van ami tetszik, viszont alig ismerek elöadokat.

(#872) Runner_fxr válasza audi100td (#871) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Már egy ideje gondolkozom rajta, hogy elindítok egy olyat is. Egy amolyan felsorolás jelleggel, az akkori kedvenceim közül. Bár szerettem azokat a zenéket is, de közel sem ismerek annyi előadót mint a Rap és Hip-Hop háza táján! Azért akad pár. És aki akarja majd kiegészíti.

Most, hogy így jobban belegondolok elég sokat ismerek, csak össze kell szednem a gondolataim meg előkeresni pár régi albumot. :)

[ Szerkesztve ]

(#873) audi100td válasza Runner_fxr (#872) üzenetére


audi100td
nagyúr

na, akkor hajrá :)

(#874) adalbert1 válasza audi100td (#846) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát a Keep Ya Head Up nem igazán illik bele a szokásos hangzásvilágába, de ettől függetlenül jó zene, a másikat nem is ismertem :B , de tetszik.

Ti hárman pl. szerintem legalább hússzor több előadót ismertek ebben a műfajban, így mindig van valami újdonság a topicban. :)

.bableWes: Eminemtől nekem utoljára a Marshall Mathers albuma tetszett (illetve arról pár zene), ott még úgy tűnt hogy tele van érzelmekkel (mondjuk főleg gyűlölettel), ez pl. a kedvenc zeném tőle The Way I Am

Egy kis euro-rap :DD : Black Attack - Bang Bang

Ill. egy magyar zene: Firma - Showhaizay

Runner_fxr : erre a trance és deep house vonalra én is kíváncsi lennék, anno leragadtam kb. a Dream Dance válogatások szintjén (mondjuk ezeken is volt pár zene amit a mai napig meghallgatok).
Én is sokféle műfajt szeretek/hallgatok, pl. rock, metál, klasszikus zenék, de ezek mellett simán megfér egy Kraftwerk, Vangelis, Enigma, Prodigy, Falco is.
Itt is az a legnagyobb probléma hogy egy élet kevés megismerni az összes jó előadót.

(#875) Runner_fxr válasza adalbert1 (#874) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Készül a cikk, Trance, House, Techno 90' címmel. Szerintem holnap felrakom, tegnap este egy csomó régi zenét előkerestem, mert már mindegyik előadóra én sem emlékszem, és elég szép kis mennyiség jött össze, nagyja fent is van youtube-on de ami nincs azt majd feltöltöm.

(#876) peetmaster


peetmaster
senior tag

2, mostanság előrángatott kedvenc:

C-Block - Everything's good

Peter Andre - Flava

;)

(#877) audi100td


audi100td
nagyúr

(#878) audi100td


audi100td
nagyúr

rühellem ja rule-t, de ez kurvajo :)

new york

evek ota nem hallottam mar

[ Szerkesztve ]

(#879) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Tegnap elkészítettem egy kis összefoglalót az általam kedvelt elektronikus zenékből. Majd még folyamatosan bővíteni is fogom, de egyenlőre még engedélyre vár.
Tényleg mennyi az átfutási ideje egy ilyen engedélyezésnek? Már tegnap délután óta engedélyre vár.

(#880) audi100td


audi100td
nagyúr

(#881) audi100td


audi100td
nagyúr

(#882) audi100td


audi100td
nagyúr

Many Stylez

Infatuation

[ Szerkesztve ]

(#883) audi100td


audi100td
nagyúr

(#884) .bableWes


.bableWes
őstag

eazy-e - boyz n the hood

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#885) alarife válasza .bableWes (#884) üzenetére


alarife
csendes tag

ha már Eazy

a Str8 off tha streetz of muthaphukkin compton albumot anno eredetiben vettem meg és a "muthaphukkin" írást mint a sorsjegyet te kapartad le, csak kis csemege:)

no meg aki hagyománykövető: Game

ill régről brutál underground by smiffnwessun

(#886) audi100td


audi100td
nagyúr

(#887) alarife


alarife
csendes tag

az egyik bestofgangstarap: shookone

vagy itt

mégegy

(#889) .bableWes válasza alarife (#885) üzenetére


.bableWes
őstag

nekem nincs meg eredetibe, "csak" tubon hallgaton öket :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#890) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#888) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Honnan a fenéből tudja a you tube, hogy ez milyen zene? Feltöltöttem ezt a 2 számot mert nem volt fent de nem elérhető Magyarországon. Még a nevét is rövidítve írtam be.

(#891) audi100td válasza Runner_fxr (#890) üzenetére


audi100td
nagyúr

nalam detto ugyanez volt mar többször is, probaltam meg daily motion-t, ugyanugy szivas :(

(#892) audi100td


audi100td
nagyúr

(#894) audi100td


audi100td
nagyúr

(#895) djculture válasza hr2 (#893) üzenetére


djculture
félisten

Annak idején a yo! mtv rapson volt ennek a klipnek a premierje,még emlékszem ilyen mittomén hány emeletes felhőkarcoló épület tetején volt Fab 5 Freddy meg a das efx csapat:)
Ez se rossz : [link]

[ Szerkesztve ]

(#896) hr2 válasza djculture (#895) üzenetére


hr2
őstag

F@sza ez is. :)

De ez is. Az alapja nagyon bejön, nagyon nagy.

[ Szerkesztve ]

(#897) audi100td


audi100td
nagyúr

(#898) audi100td


audi100td
nagyúr

(#899) Runner_fxr válasza audi100td (#892) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

House Of Pain az a banda akiket 14 éves korom óta hallgatok nagy szeretettel! :) Cirka 16 éve.

Pár kedvenc szám:
Back From The Dead

On Point

The Have Nots

While I'm Here

Shamrocks And Shenanigans

Who's The Man

Jump Around (Pete Rock Remix)

(#900) faragobence


faragobence
csendes tag

Ez is nagy klasszikus, nem tudom linkelte-e már valaki.
GZA-liquid Sword

Amúgy én odavagyok a mostani magyar underground hip hop-ért. Bankos, Nks, Norba, Kezdet, Steve, Barbárfivérek, Bigmek.
Belinkelek kettőt, amik most a kedvenceim:
TheShow közr.Nos'Chez, Suppah

Bankos-Passzról Passzra

Amúgy mindkettő számnak szerintem elég minőségi klippje van. :)
Aztán a magyar underground hip-hop klasszikus az Idő Urai. Hányan ismeritek? :)
Mondjuk ez : Idő urai

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.