Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Aviszti


Aviszti
tag

de szerintem ez jobb.::

Megbizhatoságom http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=+%09+Aviszti

(#302) Aviszti


Aviszti
tag

:) egyébként pénteken a dohány ujtca 34 szám alat nagy rap találkozo lesz

Megbizhatoságom http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=+%09+Aviszti

(#303) Aviszti válasza Aviszti (#302) üzenetére


Aviszti
tag

nem nagyon pőrőg ez a téma lehet nem ragadok itt leeeee

Megbizhatoságom http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?sfor_all=+%09+Aviszti

(#304) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

(#305) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Los Marijuanos - let's smoke hát ez a klip nem viccel!!

(#306) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

(#307) Pubszon válasza Runner_fxr (#263) üzenetére


Pubszon
veterán

Bocs ha megbántottalak, nem akartam.
DE!
Megmondom őszintén, hogy nagyon nem érdekel hogy egy zenét melyik évben adták ki, ha jó akkor jó, ha meg nem akkor nem.
Mindig voltak és lesznek jó és rossz zenék is, és ez így is marad szvsz. ;)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#308) Runner_fxr válasza Pubszon (#307) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Miért szerinted engem az érdekel hogy egy zenét melyik évben adtak ki? Egy szóval sem mondtam ilyet. Nem az érdekel melyik évben adták ki, ha egy zene jó az jó! Vannak azért 2000 után is jó zenék persze csak jóval kevesebb mint régebben. Mondjuk a 90-es években. persze izlések és pofonok. Akinek bejön a mai stílus az halgassa azt, nekem nem jön be inkább a régiek.
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#309) alarife válasza Runner_fxr (#308) üzenetére


alarife
csendes tag

Szerintem vannak zenék melyekre meg kell érni egyszerűen.
Én 30 vagyok és a korai Public Enemy-t vagy EPMD-t teljes terjedelmében csak most tudok élvezni. Én 14 voltam, mikor a rap a legjobb évjáratba ért számomra, így természetes, hogy meg voltam érte őrülve a haverokkal együtt, de ha csak 4 éves lettem volna akkor máshogy viszonyulnék hozzá.
Erre a legjobb példa Jay-Z, ekkor még szerettem amit csinált:
[itt]
de utána kevés számát tudtam értékelni.
Nem lehet elvárni egy 15 éves gyerektől (aki 94ben született, Úristen! :Y ) hogy Grand Master Flashért rajongjon mondjuk Young Buck-kal szemben.

(#310) Runner_fxr válasza alarife (#309) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát ez a szám amit belinkeltél egy igazi unikum rég hallgattam. Szuper. Amúgy én is észre vettem magamon hogy sok olyan zenét megszerettem manapság amit 8-10 éve még nem annyira szerettem.
Viszont Ismerek olyan 18-éves lányt (91-ben született) aki olyan zenéket imád, a hip-hop on és rap-en belül természetes amik a 90-es évek elején közepén készültek és utálja a mai rap-et. Egyszerűen az a stílus fogta meg. Én is szeretek olyan zenéket amik akkor készültek amikor még csak meg sem születtem.
Szóval van benne igazság amit mondasz, de nem feltétlenül mindenkire igaz! Az egy tény sajnos ,hogy a mai hip-hop és rap már köszönő viszonyban sincs a régi zenékkel. Persze eltelt jó pár év és változnak az idők, de ez már nem az a stílus, új nevet kéne neki adni mert nem lehet rap-nek vagy hip-hop nak nevezni. Ettől függetlenül mindenki azt hallgat ami az ő fülének kedves, csak azt utálom amikor valaki hangoztatja mennyire szerti a rap-et aztán ha jobban belegondol nem is azt hallgat!

[ Szerkesztve ]

(#311) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

2 jó szám: 1, 2

(#312) alarife válasza Runner_fxr (#310) üzenetére


alarife
csendes tag

és ha tudnád a maga idejében milyen piszok nehezen szereztem be...azt hiszem erre vártam a legtöbbet amíg a KGST piacon feketén valami Tic-tac-os kazin valahonnan-valakik lemásolták, és meg tudtam venni. :W

elhiszem, hogy ilyen is van, mint az ismerősöd, de hogy nagyon kevesen, az biztos. Egyszerűen nem így vagyunk a legtöbben bekötve.
Amiért mi jobban szeretjük, mint a fiatalabbak, azért is van, mert mi benne nőttünk fel: az NWA mikor behozta a gangsta-rapet, és utána a többiek is átvették a stílust, nekünk az meghatározta a gondtalan serdülőkort. Nekem is volt bő gatyám, kockás ingem stb. Imádtuk a Menace 2 Society-t, a Fridayt, a Boyz in the Hoodot meg a többi filmet, mert azok tényleg korszakalkotók volt. Hihetetlen bulikat csaptunk mikor megszólalt a Hip-hop-Hooray, az Onyx Slamje sőt még a Snow Informerje is! :))
Most is van gangstarap, csak már nem olyan.

a Wascals-t már totál elfelejtettem:)
erre emléxel? [itt]
vagy [erre]

(#313) Runner_fxr válasza alarife (#312) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze nyilván jóval kevesebb az ilyen ember aki fiatalon inkább régi stílust hallgat. De szerintem csak azért mert nem jut el hozzá a régi! Egyszerűen alig hallani rádiókban elvétve pár régebbi felvételt, a tv-ről ne is beszéljünk. Bulikon is inkább az újakat erőltetik. Még régebbi előadókat sem ismernek dr.dre-n és Snoop Dog-on kívül szóval hiába a net azt sem tudják mit keressenek. Rengeteg válogatás cd-t csináltam hangulatos régi zenékkel esetleg egy két újabb belecsempészve és a fiatalok között is nagyon nagy sikere volt. pl. a söröző ahova haverokkal rendszeresen összejövünk szóval az ilyen törzshely, rengeteg ember megfordul ott leginkább fiatalok, azt hallgatunk a hifin amit akarunk általában, és a fiatalabbaknak meg amúgy is kuss, nem nagyon mernek ellenkezni. De nagyon vevők a régi zenékre sokan mondták már hogy ez mi? és megírnám e neki. És kb 18-20 éves korosztály. és nem egy két emberről van szó hanem jó pár ról. Kis picsák rázzák magukat a régi jó zenékre és nagyon bejön nekik.

brand nubian-t ismerem, de special ed re nem emlékszem.
Egy példa a viszonylag újabb zenék közül! Grand Puba 2001-es darab és nekem nagyon bejön.

[ Szerkesztve ]

(#315) alarife válasza Runner_fxr (#314) üzenetére


alarife
csendes tag

húú de rég hallottam a Yo!MTV Raps-es Dreéket! Az albumukról ha jól emléxem túl sok jó nem maradt meg bennem, de akkor is ászok voltak. :D

ja és a múltkor nem linkeltem be, de nagy kedvencem volt [ez is]
vagy [Jeru]
és ami kegyetlen [nagy] volt!

(#316) Runner_fxr válasza alarife (#315) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bizony a yo mtv raps fasza volt. Vettem fel az összeset vhs-re. Sajnos már alig van meg belőle. Puba & Mary J ez a szám jobb igy élőben mint a stúdióban felvett.
És még pár régi darab: The lady of rage, Queen latifah, Illegal : 1, 2

[ Szerkesztve ]

(#317) Pubszon válasza alarife (#309) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezzel a "14 éves" dologgal engem akarsz célozni? :D

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#318) Mobi28


Mobi28
tag

(#319) alarife


alarife
csendes tag

1gyöngyszem

ps:
BigL + Jay-Z, aki itt még tudott rappelni, aztán elkurvult.

(#320) alarife válasza Runner_fxr (#316) üzenetére


alarife
csendes tag

Jaja, Rage nagyon durva volt, bár inkább küllemre:)

egy másik ütős kollegina
[link]

(#321) alarife


alarife
csendes tag

nem tudja valaki mi van Microphone Nut-tal aki a Graveyardban nyomta Big L-ékkel?
Ha van valakinek némi infója a csávóról, örömmel venném. Thx

(#322) Runner_fxr válasza alarife (#320) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na de rég jártam erre! Bizony, Yo Yo nagyon állat, az egyik kedvencem, iszonyat jól nyomja. Pár kedvenc számom tőle : 1 , 2, 3 yo yo ebben a számban úgy nyomja hogy az nem viccel, tipikus példa arra amikor élőben még jobb mint a studio, ilyenek az igazi sztárok nem a sok playback-es ratyi, 4 és még egy példa a tehetségére.

[ Szerkesztve ]

(#323) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Aztán folytatnám pár szintén jó zenével. Lost Boyz név ismerős valakinek? pl. 1, 2, személyes kedvencem 3

(#324) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

(#325) alarife válasza Runner_fxr (#324) üzenetére


alarife
csendes tag

Mykill-t egyáltalán nem ismerem.
West side-ról:
ez

vagy középről:
ez
esetleg ez

(#326) Runner_fxr válasza alarife (#325) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezeket meg én nem ismertem, de nagyon jók!
Esetleg őt ismered?
Na meg ezt a számot még nagyon bírom.

(#327) krumpligumo


krumpligumo
csendes tag

Sziasztok. Valaki vágja ezt a zenét?

[link]

(#328) alarife válasza Runner_fxr (#326) üzenetére


alarife
csendes tag

Ray Luvot vmiért nem szerettem. Talán mert olyan dömping volt jó zenéből, azaz itt az ideje elővenni, most, hogy olyan kevés a jó muzsika :DDD
Lin Quétől nekem [ez] a kedvencem.

(#329) alarife válasza Runner_fxr (#326) üzenetére


alarife
csendes tag

Nálam a best of
Wu-Tang

Methodnak azóta szólhattak, hogy ne kalimpáljon mert az emberek a röhögéstől nem értik mit mond :D

(#330) alarife válasza krumpligumo (#327) üzenetére


alarife
csendes tag

Ezmegmi?

(#331) Runner_fxr válasza krumpligumo (#327) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Topikot tévesztettél ezzel a számmal, mivel nem som köze van az általunk kedvelt zenékhez. Tipikusan manapság divatos tömeg szar amúgy amit belinkeltél. Borzalmas.

(#332) Runner_fxr válasza alarife (#329) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Wu tang bizony jó, szegény ODB volt a legnagyobb! Másik kedvencem Methodman.

(#333) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Ja meg persze ez és ez.

(#334) fekeandras


fekeandras
őstag

Mondjuk ez pont nem a 90-es évekből való de azért szerintem nem rossz.

döglött a topik.

(#335) nem_tom


nem_tom
őstag

Áh, szegény Eminem -et is kihagytad ha jól látom, pedig ő is régi motoros és az egyik legjobb szerintem. :D

(#337) peterm711 válasza Runner_fxr (#332) üzenetére


peterm711
aktív tag

Hello! Wu-Tang bizony nagyon jó :C . Én évekig halgattam csodáltam őket, megszereztem az összes létező albumot amit kiadtak, beleértve a szólókat is :D, plusz a koncert DVD-k és klippek. Jaaj a szép középsulis évek :)), más banda nem is jöhetett szóba. Sokan azt mondták rám, hogy egy nagy skatulyában éllek aminek a végén wu-tang jel van :D :D . Szóval képzelheted. 3 koncertjükön voltam, a legelső Trenčínbe volt (szlovákia) a Bažant pohoda feszten. Úgy képzeljétek el hogy úgy kb 25-30ezer ember közt az első sorban álltunk :) . Hatalmas élmény volt, a hangulat meg a többi, nyomni a szöveget velük együtt. A koncert végén sikerült lekezelnünk Method Man-nel, na az volt maga a mennyország :DD .

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

A második állomás Prága, Method man, Redman koncert. Na hát az is állat volt, bár ott elég messze álltunk a szinpadtól, de megérte. Ők ketten őrültek, mindenkinek csak ajánlani tudom aki szereti őket.

[link]
[link]

A harmadik állomás szinén Prága, szintén Wu-tan clan. Ugy volt beharangozva a dolog hogy jön az összes tag +még cappadonna is. Mire a szinhelyre értünk kivolt téve a papir hogy Mef nemjön :( :O . Csalódtunk is benne nagyot, na de sebaj, gondoltuk bulizunk egy jót. És akkor hirtelen jött a meglepetés. Haverommal kószáltunk, egyszer csak feltűnt hogy igen gyülekezik a nép, egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy Ghostface az emberek között van és autogramot osztogat :D . Nem is volt kérdés, azonnal ott voltunk nála. Meglett az autogramm, kezet fogtunk lefényképezkedtünk, és dumáltunk egy jót :) :) . Ez hatalmas élmény volt. A koncert...há izé, hiányzott Mef, de RZA szépen levezényelte az egészet. Jó volt nah :))

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Mind három eseményen volt megemlékezés ODB-ről, olyankor az összes ember elszomorodik, és tüzet gyújt :O . Kár érte, nagyon értette a dolgát, és érződik is a hiánya, de rendesen. Azóta sajnos nagyon megváltozott a zenéjük :(

[link]
[link]

RIP ODB

(#338) Dominiator


Dominiator
aktív tag

a régi klasszikusok között meg kell emliteni ezt is :)

[ Szerkesztve ]

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#339) Runner_fxr válasza peterm711 (#337) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Április 1-jén lesz methodman koncert a Petőfi csarnokban.

"A legendás Wu-Tang Clan egyik legismertebb tagja, hollywood-i szupersztár,
a globális hiphop kultúra meghatározó alakja, Method Man 2 év után ismét Budapesten!
Az európai turnén a klán örökös DJ-je, Mathematics, és a Meth albumain számtalanszor közreműködő Streetlife kísérik.
A program hivatalos felvezetőjeként a holland Cilvaringz, DJ Sueside és a svéd Ledr P lépnek fel,
valamint a magyar hiphop krémje: Killakikitt, Dopeman, Akkezdet Phiai, Bankos/Norba és az NKS.
Az esemény fényét emeli, hogy Method Man a koncert napján ünnepli 39. születésnapját.

JEGYEK elővételben 6500 Ft, megvásárolhatók a
Ticket Express Jegyirodákban
vagy www.tex.hu oldalon

www.nextstation.hu

VIP-jegy infók hamarosan!!"

(#340) Mobi28 válasza Dominiator (#338) üzenetére


Mobi28
tag

Megvolt valamikor bakeliten. (Piros volt a lemez) :)

(#341) Runner_fxr válasza peterm711 (#337) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát ez biztos állat lehetett. Nekem emlékezetes a de la soul volt a hajógyári szigeten és tavaly augusztusban a b-real. Amúgy mostanában a spanyol hip hop-ot hallgatom. Egyik kedvencem Arianna Puello, szerintem nagyon nagy tehetség. 1 2 3 Ezen a videón nem éppen a célközönség látható ahogy nagy unottan ülnek ott, pedig eszméletlen ez a feka csaj : 4 Itt már inkább: 5 6

(#342) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Illetve ez még lemaradt: [link]

La Mala Rodriguez sem rossz : [link]
[link]

Mr Rango: [link]
El pecador: [link]
[link]

Cartel de santa: [link]

Control Machete: [link]
[link]

(#343) Runner_fxr válasza Dominiator (#338) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Eminem szerintem sehol nincs az igazi sztárokhoz képest. Nekem sosem tetszett és sosem tartottam nagy tehetségnek. A zenéje szar egy két számot leszámítva.

(#344) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Ha már klasszikus akkor Ill Al Skartch : Where my Homiez
Chill With That
I' II Take her

[ Szerkesztve ]

(#345) Runner_fxr válasza Mobi28 (#336) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Alap funky zenék, kiegészíteném még párral: [link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#346) peterm711 válasza Runner_fxr (#339) üzenetére


peterm711
aktív tag

Fúú kösz az info-t, nagyon örülök neki :) :) . Remélem sikerül összehivnom a már majdnem szétesett társaságot, és akkor őrületes jót bulizunk :DD . Te ott leszel?

(#347) Dominiator válasza Mobi28 (#340) üzenetére


Dominiator
aktív tag

igazi ritkaság :)

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#348) Runner_fxr válasza peterm711 (#346) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Biztos, hogy megyek.

(#349) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Egy kis finomság 1993-ból: [link]
1995-ből: [link]
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.