Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Szabesz


Szabesz
őstag

Nekem olyan erőltetettnek tűnik. Legyen valami "más" unlock, de azért mégse másoljuk le a többieket. Olyan bénácska ötlet lett.

Valahogy olyan feeling, mint amikor kötelező beadandót kell csinálni, és mielőtt elkezdenéd az érdemi munkát, más megmutatja neked a sajátját, és az annyira beszűkíti a látóköröd, hogy nem vagy képes más megoldást találni, csak erőltetettet. Velem is megesett ilyen, és mivel a plágiumot igen komolyan veszik egyes helyeken, kénytelen voltam kierőltetni egy szerintem is csúnya megoldást, nem volt mese. Azóta élből nem nézek rá máséra, mielőtt én befejezném. A fejlesztőknek egy ablakok és falak nélküli szobában kellene dolgozniuk :D :N

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#52) Szabesz válasza Szabesz (#51) üzenetére


Szabesz
őstag

"A fejlesztőknek egy ablakok és falak nélküli szobában kellene dolgozniuk "
Ez nagyon sikerült megmondanom, na sebaj :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#53) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Nem értem ez mért ad plusz védelmet, hiszen ha 5x elrontod, beléphetsz a szöveges jelszóval, mint régen. Inkább plusz lehetőség a "próbálkozóknak"...

Nem minden vándorút céltalan...

(#54) Narxis válasza Löncsi (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

Megérteni megértettük csak nem fogadjuk el.

Thanos was right.

(#55) Löncsi válasza Narxis (#54) üzenetére


Löncsi
őstag

Akkor tudom ajánlani az M$ székháza előtti tüntetést, éhségsztrájkot és társait. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#56) moonman válasza Löncsi (#12) üzenetére


moonman
titán

szerintem Win 8 = tablet & PC & notebook & Surface

(#57) Oliverda válasza Gergosz2 (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

Az évek alatt bennem is hasonló kép rajzolódott ki, bár az ME talán nem volt akkora "shit".

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#58) Narxis válasza Löncsi (#55) üzenetére


Narxis
nagyúr

Annyira nem izgat. :)

Thanos was right.

(#59) Löncsi válasza moonman (#56) üzenetére


Löncsi
őstag

Persze, de nyilván inkább tabletekre alkalmas felület fejlesztése a cél.
De amúgy úgy tudom, hogy nem kell registry kulcs a Win7 felülethez, elég 1 gomb lenyomása és átvált, legalábbis egyik srácnál láttam futni Win8-at és elő lehetett gond nélkül hozni.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#60) Namelesske válasza Gergosz2 (#41) üzenetére


Namelesske
addikt

Windows 3.1 - Őskövület

Windows 95 - Forradalmasította a számítógép használatot, az újdonságaiból még ma is profitálunk, és bármelyik mai felhasználó pontosan tudná használni. Úgyhogy minden volt csak nem szar.

Windows 98 - Nem hozott olyan radikális változásokat, körülbelül annyit tudott, hogy naprakészre hozták a hardver támogatást, meg alapból tartalmazta az IE-t meg a DX-et. Nem volt a legjobb rendszer.

Windows Me: Sokkal radikálisabb változások a Windows 95-höz képest. Rendszer visszaállítás, kategória nézet a vezérlőpulton, komoly multimédiás képességek, továbbfejlesztett intéző. Én szerettem sokáig használtam hiba nélkül, mások szerint ez az első igazi bukás.

Windows 2000 (NT4) Otthoni használatra nem igazán volt alkalmas, és a sok mai is szeretett szolgáltatással rendelkezett. Véleményem szerint ott hibázták el a Windows ME-t hogy nem a Windows 2000 alapjaira épült, hanem 9X-re. Egyész jó volt a 98-hoz képest.

Windows XP: Kb a Windows 2000 és az ME egybeforrásaként fogható fel. Egy új felülettel megfűszerezve. Megjelenésekor olyan hibákkal küzdött, hogy a Microsoft végét kiabálták egyes oldalak. Minden tekintetben rossza volt a helyzet mint anno a Vistánál. SP1 ig szinte használhatatlan volt. Sokan mindenidők legrosszabb rendszerének kiáltották ki megjelenésekor.

Windows Vista: Sokkal jobb volt, mint amilyennek a közvélemény beállította. Sokkal modernebb, és biztonságosabb mint a korábbi verziók. Egyetlen hátránya a magas gépigény, és a hardvergyártók és programozók hozzá nem értése és lustasága volt, hogy nem tartották magukat ahhoz, hogy felhasználói módban is lehet programokat futtatni, nem szükséges mindenhez rendszergazda jog. Az UAC megpróbálta kezelni a helyzetet, hogy egyszerre legyen biztonságos és helyes a program működése, de sok régi programnál nem jött össze. Az első és második SP után nagyon jó rendszerré vált. (ezt elfelejtik megemlíteni)

Windows 7: Aki használt már Vistát, az tudja hogy nem sokkal jobb az új rendszer. Pont ott nyúltak hozzá, ahol kell, és egyből meglett a siker. Valamivel okosabb a felület működése, és látszólag kevesebb erőforrást használ. Nem olyan forradalmian jó, ahogy azt sokan mondják, egyszerűen ilyennek kellene lenni egy normális Windows kiadásnak. Jó kiadás lett, de nem hibátlan. A megjelenése óta majdnem annyi frissítés érkezett hozzá min a Windows XP SP3-hoz. (nem a biztonsági frissítésekre gondolok)

Windows 8: Egy Developer Previewről nem tudok mit mondani. Majd az RC-t meglátjuk.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#61) sh4d0w válasza rt06 (#39) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Arról nem lehetne szó, hogy ne magyarázz bele abba, amiről nem tudsz? Egy szóval nem mondtam, hogy nem használok Windows-t, annyit mondtam, hogy nem elsődleges platform, hint: elolvas, értelmez.

Kettő: otthon elég kevés júzer van, aki group policy-t fog használni. Ha homeuser elbaszarintja a képrajzolást és jelszót kell megadnia, ugyanúgy ki fogja kapcsoltatni a szomszéd Veér István jr.-ral az első adandó alkalommal, mint eddig, ergo szekuritinak adtak nagy pofont, növelni viszont nem sikerült.

Ráadásul szekuriti oldalon nem is elsődlegesen ez a probléma, hanem a milliónyi összetevőben rejtező egyéb, privilégiumszint-emelést lehetővé tevő hibák.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#62) Воланд válasza Löncsi (#59) üzenetére


Воланд
titán

"De amúgy úgy tudom, hogy nem kell registry kulcs a Win7 felülethez, elég 1 gomb lenyomása és átvált, legalábbis egyik srácnál láttam futni Win8-at és elő lehetett gond nélkül hozni."

a metro ui az alapertelmezett, a nem metros alkalmazasok viszont nem ott futnak, hanem a klasszikus feluleten. ahhoz, hogy a metro ui eltunjon (amire egyebkent epul egy par fejlesztes, szoval kikapcsolasa eleg nagy ongol) es teljesen ugy nezzen ki, mint a win7 (start menu is a regi legyen), kell a reg kulcs buhera.

szoval a megjelenest tekintve elegge kevert lesz a win8.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#63) rt06 válasza sh4d0w (#61) üzenetére


rt06
veterán

szerintem aki bepofatlankodik minden egyes windoze topic-ba trollkodni, es tudatlansagbol (merthogy tobbek kozott nem tudod, nem tudhatod, a windoze 8 megjelenesekor asztali kornyezetben mi lesz az elsodleges azonositasi mod*) fakado hulyesegeket irni, ne mutogasson, hogy mibe szoljak bele

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#64) FTeR válasza Löncsi (#59) üzenetére


FTeR
addikt

win (start) gomb :)
a metro meg a desktop és kapcsolatban van. a kollégáknak inkább azzal van baja, hogy a startmenu helyett a metros cucc van, amit start screen-nek hívnak.
a registry ahhoz kell, hogy egyáltalán ne legyen metro.

(#65) FTeR válasza Namelesske (#60) üzenetére


FTeR
addikt

Me-nek pont az volt a lényege, h 9x-re épül. azért adták ki 2k után sietve, mert a 2k nem igazán működött desktoppon. eredetileg a 98se-t szánták utolsó dos-os mókának.

(#66) Frigo


Frigo
őstag

ehh én inkább maradok az abc123-nál

(#67) FTeR válasza Frigo (#66) üzenetére


FTeR
addikt

hatékonyabb lenne, ha nem használnál jelszót, az nem ringatna hamis biztonságérzetbe : )

(#68) FTeR válasza Gergosz2 (#41) üzenetére


FTeR
addikt

a SHIT-ek pont azok, ahol ms sokat és nagyot újított, míg a GOOD-ok azok melyek csak az elöző kiadás csiszolásai.

(#69) Namelesske válasza FTeR (#65) üzenetére


Namelesske
addikt

Ezzel csak elodázták a dolgokat, és az XP váltáskor voltak hibák. :D De annyira utáltam hogy 9X az alapja, mert annyira frankó rendszer volt akkoriban nekem nagyon bejöttek az újítások.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#70) joysefke válasza Namelesske (#60) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Emlékeim szerint az XP már az SP1 előtt használható volt. Nekem legalábbis sikerült, csupán néhány szoftverrel gyűlt meg a bajom, ami nem volt hajlandó magyar nyelvű XP-n futni (SP1 előtt), hogy ezek melyek voltak, már nem tudom, de azóta kizárólag us english oprendszert használok.

Én jóval a megjelenés után, de még SP1 előtt próbáltam ki az XP-t, több évnyi Win98 után.
Hát mit ne mondjak, ledöbbentem, el sem tudtam képzelni, hogy ilyen lehetséges, hogy ezt megcsinálták...

A friss rendszerre (Duron 750Mhz, 128Mb RAM, TNT2 M64) egyből felraktam egy Max Payne-t, és ledöbbenve láttam, hogy miután az egyik usernél elindítottam, alt+tab és felhasználóváltás után egy másik user accountjával is el tudtam indítani a játékot és alig szaggatott jobban mint egyébként. A rendszer pedig nem volt hajlandó lefagyni, egyszerűen nem, akár mit csináltam.. egy Win98 usernek ez katarzis volt.

A 98-ról Xp-re váltást kb olyannak éreztem mint a Win 3.11-ról Win 98-ra váltást...

J

(#71) #40553216 válasza Löncsi (#55) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nemtom, ilyenről hallottál-e: kereslet-kínálat? Tudod, azt veszem meg, ami tetszik, így ha nem azt kínálják, ők járnak szarul. Nem volt rég a Vista. Még emlékezhetsz.

(#72) Löncsi válasza #40553216 (#71) üzenetére


Löncsi
őstag

Erről nem tudok nyilatkozni, közgázos sem vagyok, én speciel térítés nélkül használok jelenleg pl. Win7-et és maximálisan elégedett vagyok vele.

Azt, hogy Neked mi a jó és mit veszel meg, röviden szólva hidegen hagy. :))

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#73) Arena87 válasza Namelesske (#42) üzenetére


Arena87
aktív tag

"Nem tudom, miért nem lehet megérteni, hogy egy registry kulcs módosítása után a Windows 8 is ugyan olyan lesz mint a Windows 7. Simán le lehet kapcsolni a Metro felületet."
Csak az egy kis bibi, hogy userek nagy része azt se tudja, hogy mi fán terem registry, nem hogy még megváltoztasson egy értéket. Nem azzal van a gond, hogy létezik metró és nem is az, hogy nem lehet megváltoztatni, hanem hogyan lehet azt megtenni. Az hogy itt PH!-n emberek 99%-a megtudja változtatni registry-t az nem azt jelenti, hogy összes ember ezt megtudja tenni vagy épp hajlandó megváltoztatni-e azt. Vili? :D

(#60) Namelesske
Ezzel teljesen egyetértek. :K

[ Szerkesztve ]

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#74) Gergosz2 válasza Löncsi (#72) üzenetére


Gergosz2
veterán

én is .

akkor te is mérnök vagy informatikus hallgató vagy .

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#75) Löncsi válasza Gergosz2 (#74) üzenetére


Löncsi
őstag

Miazhogy, lassan diplomás munkanélküli leszek. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#76) FTeR válasza joysefke (#70) üzenetére


FTeR
addikt

xp-nek megjelenéskor brutális volt a gépigénye. vistának csak annyi baja volt, h nem többprocisra volt optimizálva és mégis mindenki azon volt fennakadva, hogy milyen lassú. xp-nél jóval durvább volt a helyzet, ráadásul ugyanúgy nem volt driver. kevesen tudták, hogy kis trükközéssel megette a 2k és 9x periféria drivereket is.

ekkorra érett be az internet is, amire biztonsági szempontból nem volt felkészülve. persze egy gyenge tűzfallal az összes emlékezetes kártevőt meg lehetett fogni, de tűzfalat a nagy többség nem használt.

én Me-t 98se-re upgradelve használtam (vmiért sokkal stabilabb volt), nagyon jó kis rendszer volt. xpre fél évvel megjelenés után áltam, azt is szerettem, sose volt vele bajom.

(#77) ftc válasza Namelesske (#60) üzenetére


ftc
nagyúr

Nekem ME-ről az jut eszembe mindig, hogy bármit csináltál a rendszerrel mindig képes volt működni:)

A hírhez.... maradok a jelszónál:D soha nem tudnak rajzolással bejutni :U

[ Szerkesztve ]

(#78) joysefke válasza FTeR (#76) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jogos, komoly gépigénye volt az XP-nek, nekem 256MB-vel futott akadás-mentesen a gépemen, de egyben brutális előrelépés volt a W98-hoz képest.

(#79) Namelesske válasza joysefke (#70) üzenetére


Namelesske
addikt

Egyébként nekem is olyan volt az XP váltás mint neked. Amikor megláttam a Luna felületet azt hittem seggre ülök. Emlékszem tátottam a számat, én is jóval a megjelenése után jutottam hozzá már kint volt az SP1 sőt már az SP2 is úton volt. Ultra modern rendszernek tűnt akkoriban.

Emlékszem amikor felraktam a Vista Beta 2-őt ez a WOW megismétlődött. Emlékszem játszottam az Aeroval és nem bírtam felfogni hogyan képes ennyire simán működni, se egy akadás semmi.

(#73) Arena87 :

Azért vagyunk, meg azért csinálunk ilyen oldalakat, hogy megtudják. Sőt meg is írjuk nekik előre az ilyen dolgokat és neki csak egy kattintásba telik. Egy idő után akiben van egy kis érzék már maga fogja tudni módosítani az ilyen értékeket egy kis keresés után. Viszont vannak és lesznek is olyanok akiknek ez gondot fog okozni, az valószínűleg még mindig XP-t használ.

(#77) ftc:

Nekem is az jut eszembe. Abban jelent meg először hogy a mostani Windows-okhoz hasonlóan a Windows mappában volt a telepítő tartalma amiből vissza tudta tenni a sérült, vagy kicserélődött fájlokat. A legnagyobb hülyeség után is csak annyi volt a dolgom, hogy a Windows mappában megkeresem a telepítőt és elindítom. 45 perc múlva már volt egy újratelepített rendszerem, és minden beállítás megmaradt ott ahol hagytam. Sokszor kihúzott a sz@rbol.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#80) #40553216 válasza Löncsi (#72) üzenetére


#40553216
törölt tag

Akkor olvasd el a láncot, és hátha leeseik, milyen baromságot írtál, újra.
Azon túl: elvonatkoztatás, általánosítás. Egyes szám első személyben írtam, de nyilván általános alany.

(#81) Gergosz2 válasza Namelesske (#79) üzenetére


Gergosz2
veterán

hát nekem a vista hálózatkezelése kib*szata biztosítékot.

egyszerűen képtelen volt felismerni a vezetéknéküli hálózatokat :W , meg a sima kábeles helyi hálózatok is betettek neki néha .

bár ez win 7 ben sem jobb , de legaláb kábellel rendesen megy , meg a megosztás is egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#82) Löncsi válasza #40553216 (#80) üzenetére


Löncsi
őstag

Chill bro', itt egy kis zene, hogy lenyugodj:

[link]

Világbéke és további szép napot. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#83) #40553216 válasza FTeR (#76) üzenetére


#40553216
törölt tag

"vistának csak annyi baja volt, h nem többprocisra volt optimizálva">Pedig mintha pont emiatt dobták volna az előzőt, és emiatt késett pár évet az MS.

"ekkorra érett be az internet is">Ez mit jelent? Ekkor már szélessáv is volt, jobb helyeken. És mi köze az internet beérésének az XP biztonságához? Ami elvileg már '93 óta jórészt ugyan az volt.

(#84) #40553216 válasza Löncsi (#82) üzenetére


#40553216
törölt tag

Inkább másnál maradok. ;)

(#85) Namelesske válasza #40553216 (#83) üzenetére


Namelesske
addikt

:K Részben egyet értek veled, viszont nem csak a többmagos processzorok miatt ejtették a longhornt.

Az internettel kapcsolatban szerintem arra gondolt, hogy akkoriban kezdett eljutni a háztatásokba vállalható formában, nem csak betrágyázósan.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#86) FTeR válasza #40553216 (#83) üzenetére


FTeR
addikt

nem. azért dobták, mert xp-re próbálták építeni. azért késett, mert xp-t kellett helyrerakni sp2-vel.

hogy mi a kapcsolat az internet és a biztosnág között?
...

[ Szerkesztve ]

(#87) lapa


lapa
veterán

párezer forint egy (pár) smart kártya, már rég iparági standardként kéne legyen a gépekben. soha még nem volt annyira egyszerű és biztonságos az akármim itthon, mint mióta smart kártyázom (bejelentkezés, titkosítás, távoli gép, admin jogok). akinek kártya (akár csak egy simnyi vagy usb sticknyi méretben) meg a (választható hosszú) pin túl körülményes, az tényleg menjen kapálni.

(#88) Bici válasza FTeR (#68) üzenetére


Bici
félisten

Ez még nem cáfolja a "szabály" helyességét.
A csiszolás néha többet ér, mint az újítás, mert a csiszolatlanság több bosszúságot okoz a felhasználóknak, mint az újítások hiánya.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#89) janos1988


janos1988
addikt

És mi van ha több ember előtt kell elvégezni a belépést?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#90) Sweet Lou 6 válasza janos1988 (#89) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

el lehet takarni... mint anno PIN kódot a mobiloknál.

sweetlou6.wordpress.com

(#91) Rickazoid válasza Sweet Lou 6 (#90) üzenetére


Rickazoid
addikt

Azért egy 10"-os tablet kijelzőjét nem olyan könnyű eltakarni, ha egy tükröződés is elég az adatlopáshoz. Notebookokról nem is beszélve. Mondjuk ez jelszavakkal is probléma, de rajzolgatásnál mégis nagyobb a kockázat.
Az egyetlen megoldás ennél, ha nem jelentkezik ki az ember és nem hagyja ellopni az eszközt. Mondjuk azt nem olvastam, hogy az adminisztrátori műveletek (pl.: alkalmazástelepítés) is használják-e ezt a módszert, de feltételezem igen.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#92) LonGleY válasza sh4d0w (#16) üzenetére


LonGleY
veterán

Te értsd már meg, hogy beálltál a hülyeségeket majmoló és visszhangzó emberek sorába!

Kikapcsolható, olyan szinten, hogy még az XP-ből is egy csomó, Windows 7-ben hiányolt ablaktoszogató gombot, funkcót is visszaraknak (pl. a klasszikus back gombot, amit magam is hiányolok). Az, hogy pluszban van benne egy metro felület az időközben PC erősségűre fejlődött tabletek miatt (és itt ez lényeg), nehogy már fájást okozzon és megszüljél! Eddig is tele volt a win olyan modulokkal, amit egy jobbérzésű rendszergazda lélek letiltott (help, http service, windows media center, stb). Most majd kattint még egyet..

[ Szerkesztve ]

(#93) LonGleY válasza Namelesske (#60) üzenetére


LonGleY
veterán

Windows 95 - A marketinget forradalmasították az MS-nél, az történt. Konkrétan, mikor megjelent, winnyogtam a Mac-em mögül, annyira szánalmas volt a 95 ahhoz képest. Évekkel előrébb jártunk... (egyébként nem vagyok Apple fan, sőt). Tovább nem folytatom, csak ezt akartam valamelyest megtorpedózni.

Egyébként a 41-es üzenetben látható hullámzó minőségnek van egy nagyon egyszerű magyarázata.

Windows 5.1 = XP, tehát javított verzió
Windows 6.0 = Vista, 6.0, azaz újabb alapokon
Windows 6.1 = Windows 7, ismét javított verzió
Windows 6.2 = Windows 8, ergó ez is inkább egy alapjaiban javítgatott verzió, nincs annyira felforgatva. Az eddigi tendenciákból mindenfélét le lehet vonni, de hogy kapásból szar legyen, az pont nem.

[ Szerkesztve ]

(#94) sh4d0w válasza rt06 (#63) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát, öreg troll barátom, ha nincs érv, jön a személyeskedés. Olyanról pofázol, amiről halvány lila gőzöd nincs - de nézz már utána, vedd a fáradtságot, kutasd fel, melyik volt ezenkívül az utolsó Windows-os topic, amelybe "bepofátlankodtam". (Nem mellesleg ahhoz a fórumtémához szólok hozzá, amihez akarok, ez nem a vladimircafé.hu. Comprende?)

LonGleY: a home userek nagy része nem rendszergazda, vagy hasonló vénával megáldott. Ha kikapcsolják a Microsoft által biztonságfokozónak szánt logint, semmit nem ér. A tabletek meg a kanyarban sincsenek a desktop PC-k erejéhez képest, tréfának nem jó.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#95) LonGleY válasza sh4d0w (#94) üzenetére


LonGleY
veterán

Kicsit félreértelmeztem a hozzászólások közti relációkat.
Ettől függetlenül a PC-t semmilyen kár nem fogja érni
attól még, mert Win 8-at futtat. A biztonsági kérdés nem
tudom, hogy jön ide, főleg hogy szó volt már róla, hogy jelszó
így is, meg úgy is választható..

1.5 GHz kétmagos processzor. Szerintem ez eléggé
PC szint. De oké, vegyünk hozzá még egy évet, és
a már most létező 4 mag lesz 8 is, nagyobb órajelen.
Nem nehéz belátni, hogy ha jelenleg tréfának is tekinted,
egyáltalán nem kell sok idő ahhoz, hogy egy legyen a PC-vel.

Ráadásul oprendszer szempontjából egy bizonyos szint fölött
oly mindegy a teljesítmény többlet, mi meg most az oprendszert
firtatjuk, nem azt, hogy ki hogy futtat 8 képernyős HD játékot.
(Amire egy tablet simán képes lesz pár éven belül.)

[ Szerkesztve ]

(#96) Namelesske válasza LonGleY (#93) üzenetére


Namelesske
addikt

Ugye te is tudod, hogy ebben a felsorolásban amit írtál inkább féligazságok vannak. A Windows 7 és a Windows 8 is kompatibilitási okokból kapta a 6.1 és 6.2 verzió számot. Sok program kapásból nem indulna el ha nem azt a kernel verziót látná amit szeretne. Drivereknél fokozottan igaz ez.

Szerinted az otthoni gépek között ki engedhetett meg magának egy PowerPC Mac-et? Ma sem nagyon engedheti meg magának az ember az Apple számítógépeit. Ráadásul pont a csőd szélén volt a híres almás vállat akkoriban, még Windows 95 és Mac OS együttes futtatására is képes Mac-et is kiadtak, hogy próbálják lefedni a piacot. Hatalmas bukta volt az is, hiába volt forradalmi megoldás, hogy egy külön kártyán egy Intel Processzor van a gépben.

Szóval az Apple nem forradalmasította az otthoni PC-ket a Microsoft meg igen. Fáj de ez van.

Most látom hogy véletlenül NT4 et írtam a Windows 2000-hez, de nem nagyon vette észre senki. Szóval az az NT5.0 volt.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#97) #95561216


#95561216
törölt tag

:epicfreddiemercuryreversefacepalm:

(#98) negyedes


negyedes
addikt

Ezt már a builden is demozták,nem tudom mi ebben az új dolog? :P

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#99) Psych0


Psych0
őstag

Én ezt a vizuális jelszót már évekkel ezelőtt láttam valahol. Arról szólt, hogy mondjuk egy város panorámaképén meghatározott sorrendben kellett bizonyos házakra kattintani. Állítólag könnyű megjegyezni, de nehéz feltörni, vagy valami ilyesmi.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#100) rt06 válasza sh4d0w (#94) üzenetére


rt06
veterán

milyen ervre van meg szuksegem azon kivul, hogy kozel nulla informacioval (techdemo - eeeeerted?) es az erto olvasas keszsegenek hianyaval ostobasagokat kiabalsz es fested az ordogot a falra?

te allitasz (tenykent kezelsz) valamit (miszerint ez lesz az alapertlemezett, mitobb, az egyetlen bejelentkezesi mod), neked kellene azt tenyekkel alatamasztani
egesz addig, amig ezt nem teszed meg, teljes joggal nevezlek utolso senki hazug trollnak

p.s.: az kulon poen, ahogy bemutatod, szerinted mennyivel jobb vagy, mikor a vitastilusomat kezded ki - tok jol fest emellett, hogy pont ugyanugy (sot) szemlyeskedsz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.