Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) moonman válasza #41018624 (#149) üzenetére


moonman
titán

"Próbáltam több ezer gépet. És az XP-nél biztonságosabb Windowst még találtam."

itt ástad el magad, komám. innentől senkit nem érdekel, mit hordasz össze.

baszki, mérgezett volt a karácsonyi beigli, vagy mi a franc? a WP topicban is előjött valami barlanglakó. vagy ez ugyanaz a zseni csak más néven?

[ Szerkesztve ]

(#154) Torry válasza #41018624 (#152) üzenetére


Torry
addikt

Te most tényleg 2 éves cikkeket linkeltél? Aztak.rva :D
Nincs az az isten, hogy visszamenjek xp-re win7 után.

[ Szerkesztve ]

(#155) pzstm válasza #41018624 (#152) üzenetére


pzstm
titán

a felhasználót és a rendszergazdát is az őrületbe kergető UAC

usernek ha nincs joga telepítgetni, hanem csak használni gépet alapszinten, akkor nem igazán találkoznak vele. (otthoniak gépét beállítottam, 1 hét alatt egyszer nem láttak ilyen ablakot)

kik egyébként nem formázták le AZONNAL a gyári WinDOS 7-esüket és telepítettek fel helyette inkább warez XP-t.

10ezerből 9999 esetben.. ezeket a számokat honnan szedted????? marhára nem állják meg a helyüket.....de no comment....

(amúgy mit szívsz? mert adhatnál nekem is belőle :D)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#156) CPT.Pirk válasza #41018624 (#149) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A hozzászólásod nagy része OMG kategória, de a végét még értelmezni sem egyszerű. Viszont elárulok egy titkot, Pistike nem fog Linux disztrót összerakni magának, mert nem igazán egyszerű.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#158) moonman válasza #41018624 (#152) üzenetére


moonman
titán

tyűha, találtál két cikket win7 sebezhetőségről... fogadd őszinte gratulációmat. hidd el, ennél sokkal több van, de ha neked ettől lesz a "világ legbiztonságosabb rendszere" az XP, akkor ahhoz is gratulálok.

azt remélem sejted, hogy már a Vista alapbeállításai is huszonötször biztonságosabbá teszik a rendszert, mint amilyenre az XP-t valaha is meg tudnád csinálni, ugyanis egyszerűen hiányoznak olyan szolgáltatások és kernelszintű kódok belőle, amik szükségesek hozzá.

de okoskodj csak tovább, nem engem égetsz ezekkel.

egyékbént az UAC-t minden normális rendszergazda szereti, csak azok a barmok nem, akik nem tudnak mit kezdeni vele.

#157: a barlangba biztos nem jutott el a hír, úgyhogy közlöm, de előbb ülj le, nehogy sokkot kapj: a Win7 világviszonylatban lenyomta az XP-t, azaz ma már több Win7-es gép futkározik, mint XP-s. hozzam a gyógyszered?

[ Szerkesztve ]

(#159) pzstm válasza #41018624 (#157) üzenetére


pzstm
titán

ezekben a statisztikáklban az iskolák, és hivatalok meg kisebb költségvetésű cégek is bennevannak.....

1. 7 73,63%
2. XP 19,09%
3. NT 3,75%
4. Vista 1,95%
5. Server 2003 1,56%
6. 2000 0,02%

Egy honlap statisztikái, jobbára sajátgépről netezőkkel, 20ezres nagyságrendben a látogatók.... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#160) CPT.Pirk válasza pzstm (#159) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még a nagyobb cégek is. Jártam a Valeoban, kocsik bajuszkapcsolói, kormányelektronika stb. szinte minden típushoz ott készülnek, Európa 70%-át fedik le a termékeikkel, szal elég nagy volumenben dolgoznak, az összes létező számítógépükön amit a termelésben és a tesztelésen használnak, vagy XP, vagy XP embended futott.

Kicsit cinkes ilyen helyen azt látni, hogy tesztel a gép, de kint az ablak, hogy "lehet hogy számítógépe veszélynek van kitéve..."

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#161) arnyekxxx válasza #41018624 (#149) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ezt a hsz-t azért beküldhetnéd ide:

http://napivicc.hu/

A többeknek:

Ugye nem akartok érdemben vitatkozni egy viccmesélő humoristával?

(#162) moonman válasza CPT.Pirk (#160) üzenetére


moonman
titán

a legtöbb ilyen helyen két okból van még XP:
1. teljesen felesleges leváltani, mert semmi kapcsolata a külvilággal, évente kétszer odamegy valaki kattintani egyet, amúgy meg megy és csinálja a dolgát.
2. a rendszergazda egy lusta szar és inkább meggyőzi a vezetést, hogy váltani költséges és nehézkes, így szépen semmit nem kell csinálnia, semmi újat nem kell megtanulnia, a vezetés pedig még meg is dícséri, hogy milyen okosan spórol a cégnek. a userek persze közben szopnak, de hát az kit érdekel.

nálunk kb. azóta van szabadidőm munka közben, amióta áttértünk Win7-re. ja és a usereknek is 73%-kal kevesebb a ráncuk.

(#163) CPT.Pirk válasza moonman (#162) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gondolom ezeknek a masináknak a többségén nem is lehet frissíteni, ahogy legyártották, úgy fog a szeméttelepre kerülni egyszer. Viszont azt nem értem, miért kell egy ilyen gépre win, bár az áruk miatt a win licensz ára gyak. elhanyagolható tétel...

KB. mikor az ATM automatáknál valami gebasz van, nem indul el az ATM progi, és ott figyel az XP valamelyik ősi verziója a gyári háttérképpel. Volt már alkalmam ilyet élőben látni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#164) moonman válasza CPT.Pirk (#163) üzenetére


moonman
titán

azért, mert Windowsra könnyű és olcsó programozni. ezért van a legtöbb ATM-ben, jegyautomatában, kiosk-ban, kávéfőzőben és kenyérpirítóban Windows (már amelyikben nem OS/2). és ezek az eszközök általában nem húszezer forintosak, hanem inkább húszmillió, annak meg elhanyagolható része egy XP Prof licenc.

a mi sokmilliós telefonközpontunkat is egy XP vezérli, az csinálja a tarifa-méréseket, stb. (maga az alaprendszer egyébként valami embedded Linux) és mi sem frissítjük soha, mert az AVAYA így vállal rá garanciát. ezzel mondjuk nincs is baj, mert az egyetlen kapcsolata a külvilággal egy billentyűzet, ami a szerverteremben egy zárt szekrényben található. :) (meg persze a telefonkészülékek, de aki egy asztali telefonon keresztül feltör egy központot, az előtt meghajlok.)

[ Szerkesztve ]

(#165) Bici válasza moonman (#164) üzenetére


Bici
félisten

Nem vitázni akarok a véleméyneddel, csak kiegészíteni azt, egy elhanyagolható mértékű (?) ellenpédával:

Egy nagy cég nemrég kukázta az XP-s gépparkját egyben - 324db 2Gz-es P4-es gép 512Mb rammal.

Erre rácuppant egy suli, akinek pont jól jött a szinte ingyen géppark. Így az új vásárlású Win7-et futtató gépek helyett a suli XP-t hazsnál még sok évig, mivel nekik max 80db-ra van szükségük, de az egészet "megvették" (kifizették a fovarost), így bőven van utánpótlás hiba esetén is. Persze ezekre esélytelen a Win7, viszont az agyonfoltozott XP SP3 lazán elfut rajtuk.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#166) #16820480 válasza Bici (#165) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem lenne esélytelen, csak több memória kellene beléjük. amit mondjuk meg lehet oldani, mivel 4x annyi gépet vettek, mint amit használnak. illetve még annyi kellene, hogy olyan vga legyen bennük, amihez van rendes win7 driver, hogy az ero is futkorásszon rajtuk. dolgoztam egy fél évig egy P4-en, 768MB memóriával, semmivel nem volt lassabb, mint a kolléga megszólalásig megegyező gépe XP-vel.

(#167) #41133696 válasza sh4d0w (#7) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen. Sajnos ez a készülő rendszer egyre jobban nem tetszik. Amúgy pár évvel ezelőtt volna az ujjlenyomatos egér, az nem volt rossz ötlet, de nem terjedt el.

(#168) #41133696 válasza Gergosz2 (#41) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hmm, és milyen igaz, azt leszámítva, hogy a Win 95 azért csúcs volt a 3.1-es Win-hez képest ameddig meg nem érkezett a 98'.

(#169) #41133696 válasza #41133696 (#167) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ujjnyomolvasó egér Ez volt az. Azt hiszem az MM árusította is és még a Vista korszak előtt volt nem sokkal. Maga az egér 20 E Ft körül volt ha jól emlékszem. Csak ugye azaz egy gond, hogy nem feltétlen szeretnénk az egerünket erre lecserélni, jobb megoldás lenne magában az ujjlenyomatolvasó érzékelő forgalomba hozása, esetleg járhatna a Dobozos Windows 8-asokhoz :)

(#170) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Olvasva ezt a blogot egyre jobban kezdem érteni, hogy miért tanulom a linuxot és miért kezd nem érdekelni a windows. Sajnos a váltás a win8ra véleményem szerint csak elhalasztható lesz, nem elkerülehtő. Úgy járunk majd vele mint az xp-vel. Teszi a dolgát, de ha komolyabb mai dolgokra akarjuk majd használni, akkor bezony kell a win7.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#171) arnyekxxx válasza vilmaboy (#170) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Bezzeg a linux, ezért használ még minden "komolyabb dologra használó" ubuntu juzer 2004-ben kiadott, 4.1 verziót, az is ugyanolyan jó mint egy 2011-es...

De ha követjük fergeteges logikádat, azért "kényszeritve" csak a w9-re lesznek a "komolyabb dologra használni akarók" hiszen az xp-sek azért egy vista-t csak ki tudtak bekkelni...

(#172) #41133696 válasza vilmaboy (#170) üzenetére


#41133696
törölt tag

Annyira nem bírják elrontani, hogy Linuxra térjek át :DDD Maximum w8 kimarad, ha bukta lesz véletlen ,az MS úgyis levonja a megfelelő konzekvenciákat, mintahogyan tette azt a Vista esetében is.

(#173) vilmaboy válasza #41133696 (#172) üzenetére


vilmaboy
őstag

foglalkoztál már linuxal komolyabban? :) Vagy csak sportból vagy az ellentáborban? :) Én 3 hete kóstolgatom 3.1-es windoes óta windowsosként, de már kezdem bánni az eltelt 15-20 évet, amit kihagytam... :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#174) #41133696 válasza vilmaboy (#173) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen 2002-2003-tól kezdődően. SuSE majd OpenSUSE, Ubuntu, Mandriva... Viszont minek használjam, ha nekem a Windows tökéletes? Megy vele a G15 LCD-m is , 5.1 vagy 7.1-es hangja van az X-FI-mnek, ami Linux alatt nem volt, vagy csak kínlódás árán.

Nem mondom, hogy nem jó, de nekem nem kell.

(#175) vilmaboy válasza #41133696 (#174) üzenetére


vilmaboy
őstag

ebben igazat adok. linux soxor csak varázslás árán képes teljesíteni.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#176) naxa


naxa
csendes tag

"másrészt pedig nem is elegendő, ugyanis a mozdulatok sorrendje és iránya is számít."

és mi van amikor az házi "összejövetelen" odamegyek a gépemhez hogy új zenét tegyek be, miközben a kedves rokon szépen videózza, hogyan *csigázom be* a gesztúrákat...

vajon mennyi idő lesz a perspektívából felvett felvételből és a képre való ránézésből rájönni, mit csináltam?

ráadásul nem igen lehet majd huszonegynéhány mozdulatból álló jelszavakat készíteni ezzel.

az újítási ötlet jó meg aranyos, de biztonságtechnikai szempontból eléggé szkeptikus vagyok.

(talán szükség lenne egy olyan fogalomra, ami azt írja le, hogy "ez a szomszéd nénitől védi meg a gépemet", és ezt az egész titkosított adatkezelést és hozzáférés-ellenőrzést elfelejteni lehetőleg a pin kódokkal együtt.)

(#177) Sweet Lou 6 válasza naxa (#176) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

,,és mi van amikor az házi "összejövetelen" odamegyek a gépemhez hogy új zenét tegyek be, miközben a kedves rokon szépen videózza, hogyan *csigázom be* a gesztúrákat..."

1. ez tabletekre lett kitalálva.
2. nem lesz kötelező. senki nem fogja kényszeríteni, hogy ezt használd az asztali gépeden, de telepítés után, még csak nem is ez lesz beállítva alapértelmezetten.

hihetetlen, hogy egyesek megrekedtek egy alsóosztályos kisgyerek szövegértési szintjén...

sweetlou6.wordpress.com

(#178) MaUser válasza Sweet Lou 6 (#177) üzenetére


MaUser
addikt

Nem, az a hihetetlen, hogy egy érdemben semmi újat nem hozó feature-t (amiről még egy alsóosztályos kisgyerek értelmi szintjével is látszik, hogy semmivel sem jobb, mint a maiak még tableten sem) úgy ad el a csóka, mintha most fedezte volna fel a Penicillin-t...

Btw, ez a nagy "feltalálás" inkább szabadalmi okokból történhetett, aztán most el kell adni valahogy. :U

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.