Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

ne akarjunk már tapi telefont csinálni a PC-ből! :((( ennél nagyobb baromságot régen hallottam Windows-zal kapcsolatban. inkább lenne egy default password erősség szint, ami alá nem lehet bemenni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) #10949376 válasza anulu (#1) üzenetére


#10949376
törölt tag

Szerintem meg jó ötlet ez,amúgy meg választható egyéb más mód is a bejentkezésre.

(#3) Rickazoid


Rickazoid
addikt

És ez most miért biztonságosabb, mint egy erős jelszó? Azt leszámítva, hogy könnyebb megjegyezni, a mozdulatok alapján gondolom egyszerűen legenerálódik egy karaktersor, ami jelszóként működik. Egy hacker ezen is átjut, egy feltörésekre nem képes földi halandónak meg egy "buffalo" szintű jelszó is átjuthatatlan fal (hacsak nincs egy bölény feje előtte a falon).

Személy szerint az USB kulcsos belépést hiányolom, x darab pseudorandom generált tartalmú és méretű fájl és y darab random kiválasztott egyéb fájl vegyítésénél nincs jobb "jelszó".

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#4) wetomi


wetomi
aktív tag

Az irány és a sorrend is számít. Lesz majd morgás, ha az ember elfelejtette, hol is kezdte el rajzolni a cicát. Persze ha az ember le tudja írni a nevét, akkor ennyi talánt meg lehet jegyezni.
Hogyan lesznek meghatározva a jelszó erősségi szintek? Elég lesz egy mosolygó napocska is, vagy esetleg komolyabb helyeken egy alaplap kapcsolási rajza kell majd hozzá?
Szerintem ez így ebben a formában, nem nyerő.

(#5) buherton válasza Rickazoid (#3) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Az hogy nem egy fix karakter sor van fix értékekkel. Hanem gyakorlatilag bármilyen értéket felvehet, és sokkal de sokkal több lehetőség van, ergo sokkal tovább tart feltörni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Érdekes, de nem látom értelmét neki. Ha egyszer valaki lejelszavazza a gépét, az úgyis rendesen fogja csinálni, nem simogatni akarja a kijelzőt... :DDD

essexboy

(#7) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ebből sok gubanc lesz...

Ha túl érzékenyre lesz állítva az egyezőség, akkor csak nagyon pontos rajzzal lehet bejutni, ha túl gyengére, akkor meg gyakorlatilag a hülye nem jut csak be a rendszerbe.

https://www.coreinfinity.tech

(#8) manoarc válasza sh4d0w (#7) üzenetére


manoarc
senior tag

+1 :K

{。^◕‿◕^。}

(#9) Gergosz2 válasza anulu (#1) üzenetére


Gergosz2
veterán

hát ja manapság kb az összes okosteló tudja ezt...

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10) inferno88


inferno88
őstag

Ez egy ultimate baromság. Billék valamiért nevetségesen szarra akarják csinálni a win8-at,kezdve a csempézéssel PC-n.

Semper fi!

(#11) sh4d0w válasza inferno88 (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, kezd nagyon elszaladni a ló a redmondiakkal. Okostelefon != PC.

https://www.coreinfinity.tech

(#12) Löncsi válasza inferno88 (#10) üzenetére


Löncsi
őstag

Win 8 = Tablet, értsétek már meg.

Ha nem tetszik, ott a Win 7/XP/UNIX, nem kell kétségbe esni.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#13) Gergosz2 válasza sh4d0w (#11) üzenetére


Gergosz2
veterán

most nem tudom hogy tablet/okosteló a fő fejlesztési platform vagy a pc? :F

mert ezt a huzagatós hülyeséget egérrel eljátszani egyszer még móka utána meg idegtépő baromság.

Attól függetlenül várjuk :K

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#14) wetomi válasza essexboy (#6) üzenetére


wetomi
aktív tag

Kijelző simogatás... Ha kedvesen érsz hozzá beenged, de ha durván, akkor megsértődik és nem... Már tényleg csak a rendes hangfelismerés kell és jönnek az első női vírusok a gépre :))

akciófilmben a bombarombbanás előtt jelszót feltörni egyszerűbb remegő kézzel gépelni, vagy az egérrel/ujjal szórakozni

[ Szerkesztve ]

(#15) Rickazoid válasza buherton (#5) üzenetére


Rickazoid
addikt

Viszont második bejutási pont marad a jelszó, ami felülbírálja ezt, ezzel elveszi az értelmét, hisz az még mindig lehet mondjuk "buffalo".
Egyébként nem vagyok én biztos abban a bármilyen értékben. Ahogy átnéztem a blogbejegyzést, gyakorlatilag pont megerősített benne, hogy pont egy erős jelszót vált ki ez a módszer, csak megjegyezni könnyebb. Esetleg ha a képi információkat is beledolgozná a szoftver a jelszógenerálásba, akkor valóban biztonságosabb lenne, de csak egy két dimenziós koordináta-rendszert használ, bármilyen képnél lerajzolva ugyanazt arányos méretben ugyanazt a jelszót eredményezné, ami igaz, hogy egy baromi hosszú számsor, de egy Â/7-Kmb!%kfçWü¨df74l|5ě jellegű jelszó legalább valós random karaktereket tartalmaz. Igaz ezt max. informatikusok jegyzik meg, ezért is írtam, hogy csak megjegyezni könnyebb.

(#13) Gergosz2: nyilvánvalóan a tablet. A Win8 egyik újítása sem nyújt semmi pluszt notebook és asztali PC esetében a Win7-hez képest, csak kényelmetlenségeket. Hogy a motorháztető alatt mit változott, vagyis hogy érdemes lesz-e Win7-ről váltani vagy inkább megérné kivárni a Win9-et, az egyelőre kérdés.

(#16) sh4d0w: azért bízzunk még a kikapcsolhatóságban, tudtommal még mindig az az álláspont, hogy tableteken lesz kizárólag ilyen, más eszközökön visszakapcsolható lesz a Win7-szerű felület. Talán nem veszik ki.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#16) sh4d0w válasza Löncsi (#12) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Te értsd meg, hogy ez lesz PC-re is. Csempékkel, barom loginnal és még ami ezután kipattan Steve-ék fejéből...

https://www.coreinfinity.tech

(#17) Löncsi válasza sh4d0w (#16) üzenetére


Löncsi
őstag

Ha Neked ez kell hagyományos PC-re, azzal nem tudok mit csinálni.

Win 8-ban lesz hagyományos Win7 felület is amúgy.

Ez a fajta titkosítás amúgy nem újdonság.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#18) wdtv válasza Gergosz2 (#13) üzenetére


wdtv
tag

a jovo pc-je a tablet

mind az asztali pc-k , mind a notebookok ki fognak kopni par ev alatt, ezert lesz a windows 8 olyan mint egy telefon oprendszer

(#19) anulu válasza sh4d0w (#16) üzenetére


anulu
félisten

újabb érv ami miatt kihagyom

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) Brutális eb válasza wdtv (#18) üzenetére


Brutális eb
addikt

Max a tabletek terjednek el jobban.

"a jovo pc-je a tablet"

Ja játékszernek biztos.
Komoly munkára megnézném a tabletet.Csak egy alap sáv editálásnál cubase alatt.
Egér,bill,monitor kombó normális munkára még évekig kelleni fog.
És nem vagyok tablet ellenes nekem is van.
Nagyon jó olvasni,netezni,játszogatni,stb de érdemi munkára alkalmatlan még egérrel és bill.-el is.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#21) wdtv válasza anulu (#19) üzenetére


wdtv
tag

nem fogod tudni kihagyni, mert a szoftvereket nem fejlesztik tovabb, csak win8-ra , lopni se fogod tobbet oket, mert a storeba kell megvenni, a vedelme kijatszhatatlan

(#22) wdtv válasza Brutális eb (#20) üzenetére


wdtv
tag

(#23) .mf válasza inferno88 (#10) üzenetére


.mf
veterán

Bill? Mármint Steve?

A multi-platform hátránya, mindegyikben benne van a többihez szükséges is. De szerencsére kikapcsolható, választható.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) hemaka


hemaka
nagyúr

Semmi értelme... semmivel nem jobb, mint egy jelszó. Viszont több szívás van vele...

(#25) moli.hu


moli.hu
őstag

sokkal nagyobb biztonságot ad, mint a szöveges jelszavak.
Ha az illető ötször egymás után elrontja a rajzot, akkor már csak a szöveges jelszóval lehet belépni.

ez elegge tonkreveri az egesz otletet...

(#26) Brutális eb válasza wdtv (#22) üzenetére


Brutális eb
addikt

Ezen mit nézzek? Ez csak rajzolgat.
Ráadásúl ott a billentyű.
Meg a tekergetős trackball helyett nyugodtan ott lehetne az egér is.Kényelmesebb,gyorsabb.
Egy-egy speciális területen most is használnak érintő képernyőt de emiatt nem halt meg a sima pc.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#27) sh4d0w válasza Löncsi (#17) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nem kell, nekem elsődleges rendszerem más platformon van. De ezt kapod, nem lesz más - Windows platformon.

https://www.coreinfinity.tech

(#28) Löncsi válasza sh4d0w (#27) üzenetére


Löncsi
őstag

De engem nem is érdekel, Win7 nagyon jól sikerült szvsz, meg van Ubuntum is, szóval nekem tök8. :)

Win8-féle csempekezelés meg mehet tabletre/winphone/xbox-ra.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#30) Gergosz2 válasza wdtv (#18) üzenetére


Gergosz2
veterán

a jövő pcje a tablet.

ez így elég értelmetlen kb olyan mintha ezt írtad volna:

a jövő autója a hajó.
mindkettőben van motor , mindkettő közlekedésre való mégis ég és föld közötte a különbség.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#31) pzstm


pzstm
titán

Kíváncsian várjuk a BETA-t...persze tapicskolós képernyővel lenne az igazi tesztelni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32) #51736960 válasza Gergosz2 (#30) üzenetére


#51736960
törölt tag

hagyd, akik ilyesmit írnak, azok még életükben nem próbáltak ki tabletet...
a családban nálunk több is van (szabadulna tőle mindenki), ki is próbáltam mindet, de szvsz ez így kevés nagyon.
jópofa dolog a tablet, azt aláírom, de számítógép helyett használni esélytelen.

(#33) tDr1v3r válasza wdtv (#18) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ha már úgyis befészkelted magad ide, erre tudnál válaszolni?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#34) FTeR válasza Rickazoid (#3) üzenetére


FTeR
addikt

az erős jelszót nehéz, sokak számára lehetetlen feladat megjegyezni, ezért felírják postit-re, ami gáz.
ez a módszer olyasmi, mint ujjlenyomat olvasó, azzal a különbséggel, hogy nem kell hozzá ujjlenyomat olvasó.

a berakott kép nem dísznek van, az egyben a password hint is, így annak aki tudja az "alakzatot", az viszonylag pontosan reprodukálni tudja.

ez főleg otthoni felhasználóknak van, akik kényelmi okokból inkább nem használnak jelszót. ez a megoldás viszont, legyen bármennyire is gyenge, még mindig jobb, mintha egyáltalán nem lenne.

szvsz, CAPTCHA-nak is tökéletes, az olvashatatlan betűk beírása helyett lenne egy szöveges feladat, hogy "érints meg a képen ezt meg és rajzold körbe, közsd össze azt meg azt".

[ Szerkesztve ]

(#35) Gergosz2 válasza tDr1v3r (#33) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ha már úgyis befészkelted magad ide

sírok : ' D :DDD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#36) anulu válasza wdtv (#21) üzenetére


anulu
félisten

kijátszhatatlan? ha komolyan gondoltad, akkor ülj le pls a sarokba, és gondold át az informatikai tudásod. na nem mintha "lopnám". amúgy szoftvernél lopásról beszélni elég nagy tájékozatlanságra utal...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) Gergosz2 válasza wdtv (#21) üzenetére


Gergosz2
veterán

kijátszhatatlan védelem :D

mert a szoftvereket nem fejlesztik tovabb, csak win8-ra

ezt meg nem tudom értelmezni :F

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#38) inferno88 válasza .mf (#23) üzenetére


inferno88
őstag

Bill v. Steve,tökmind1.

Remélem,hogy minden tabletes kutyafüle kikapcsolható és lesz rendes "old school" start menü és társai

Semper fi!

(#39) rt06 válasza sh4d0w (#27) üzenetére


rt06
veterán

arrol nem lehetne szo, hogy ha teged nem erint, nem erdekel, es foleg nem is erted, akkor nem josz ide hulyesegeket irogatni?

"Although we’re very happy with the robustness of a picture password, we know that there are a variety of businesses for which security is paramount, and anything less than a full password is unacceptable. As such, we’ve implemented group policy that gives a domain administrator the freedom to choose whether picture password can be used. And of course, on your home PC, picture password is optional as well."

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem olyan érzésem van, hogy az MS nagyot akar alakítani a következő windowsban és ez sajnos nem fog nekik össze jönni. Vissza fog nekik ütni ez a dolog, bukta lesz ha így haladnak. :( Ez a képes védelem tiszta baromság.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41) Gergosz2 válasza Sub-ZeRo (#40) üzenetére


Gergosz2
veterán

erről ez a kép jut eszembe:

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#42) Namelesske


Namelesske
addikt

Ajjj fejezzétek már be ezt a tapis nem tapis fuj tabletnemkellpcre hülyeséget.

Nem tudom, miért nem lehet megérteni, hogy egy registry kulcs módosítása után a Windows 8 is ugyan olyan lesz mint a Windows 7. Simán le lehet kapcsolni a Metro felületet. A motorháztető alatt, pedig olyan változások lesznek, ami miatt simán megéri váltani, jobban kihasználja a gépet, mint eddig bármelyik Windows kiadás.

Már előre látom, hogy lesznek olyanok is akik amiatt sírnak, hogy minek van benne a Metro, foglalja a helyet a drága 20 terrás vinyón és nem fér el. Meg miért nem lehet kiválasztani mit akarok telepíteni. A szokásos magyar sg.hu flamelős közhelyek... alig várom. Ott lesz majd a Windows 8 SDK csinálj magadnak kiadást.

Nem úgy kell gondolkodni, hogy a megjelenése első napján az emberek 90%-ka vált Windows 8-ra. A Windows 7 is két év alatt jutott ide. Még mindig vannak akik XP-t meg Vistát használnak. Most ők az elsődleges célpontok nem azok akik most váltottak 7 re.

Mi a Windows 8? Disznók elé vetett gyöngy. Pont olyan maradiak a Userek mint a Vista idején voltak. Ha megbukik szerencsére nem a magyar felhasználók miatt fog megbukni. Úgyse veszi senki boltban. Max előtelepítve. (Tisztelet a kivételnek)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#43) FTeR válasza wetomi (#4) üzenetére


FTeR
addikt

"Hogyan lesznek meghatározva a jelszó erősségi szintek?"

Jelenlegi infók alapján fixen 3 mozdulat (érintés, vonal, kör). Az erősséget a mozdulatok száma szabályozhatná, de arról nem írnak, hogy az konfigolható lesz-e.

Érdemes elolvasni a blog bejegyzést a "Security and gesture count" résztől.

A feltételezések szerint 6-7 karakteres random jelszónak felel meg.

Fontos, hogy az ujjlenyomat olvasókhoz hasonlóan, ez sem a szöveges jelszó helyett van, csak fölötte (gyak beírja helyetted a jelszót, ha eltalálod a mozdulatsort). Azzal a különbséggel, hogy csask 5x próbálkozhatsz.

(#44) rybank


rybank
senior tag

Ezt az egészet nagyon furcsállom!

(#45) FTeR válasza Namelesske (#42) üzenetére


FTeR
addikt

mondjuk a 60g-s SSD-n azért számít, hogy hány giga a win.
viszont a hírek szerint kisebb lesz a mérete, mint w7-nek. a telepítő 2g alatt lesz.

egyébként ha másért esetleg nem is, az instant boot-ért önmagáért megéri váltani :R

(#46) FTeR válasza Namelesske (#42) üzenetére


FTeR
addikt

btw, erről a rinyáról mindig az jut eszembe, hogy vista/w7-nél az volt a rinya tárgya, hogy csak egy új skin, most meg az a gond, hogy nem a régi... :C

(#47) atike


atike
nagyúr

Nekem ez nem jön be... :) Van benne fantázia, tény... De szerintem több gáz lesz vele, mint a sima jelszavakkal... :)

(#48) anulu válasza Namelesske (#42) üzenetére


anulu
félisten

nekem spec az tetszik, ami a "motorház alá" van elrejtve. csak a kinézetétől kapok rángógörcsöt. azonban ha össz 1 reg kulcs és visszakapom a 7-es kinézetet, akkor állok elébe :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#49) moonman válasza Gergosz2 (#41) üzenetére


moonman
titán

hát aki szerint a Win95 shit, az XP meg good, az kezdje előről az iskolát.

(#50) Namelesske válasza FTeR (#45) üzenetére


Namelesske
addikt

Én is így vagyok vele, bőven megéri az instant boot miatt, meg stb. Csak attól tartok, hogy letított metroval lasabb lesz a Windows 8, mert most úgy működik, hogy nem tölti be az asztalt amikor indítod, csak amikor kell. Akkor meg mindig be kell majd tölteni. Szóval nem lesz annyira instant, amikor asztali rendszerre lakod be.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.