Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Dany007 válasza Kassadin (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Fogalmam sincs. Valószínűleg a többi. :)
Ha nem lenne család, gyerek, lakáshitel, már biztos nem lennék az országban én sem. De, még így is átfutott az agyamon az elmebeteg gondolat, hogy eladjuk a lakást, visszafizetjük a hitelt a maradékból (mert maradna) meg elhúznánk gyerekestől külföldre. Persze, tudom ez baromság de ilyen is átfutott már az agyamon.

Az marad itthon aki nem tud kimenni, illetve akinek nagyon jól megy itthon is. Csak az a gond, hogy az itthon maradt kis emberek fogják megszívni a tisztelt politikusok miatt. Mert ugye egy fogyasztói társadalomban az a gazdaságélénkítés legjobb megoldása a válság közepén, ha leamortizáljuk a potenciális vásárlókat, fogyasztókat. Aztán meg csodálkozunk ha mindenki menekül ebből az országból...

Felvevőpiac amúgy van bőven. Nem kell 10 milliós magyarsággal számolni. Annak a harmada úgyis nyugdíjas (bár erre is van ellenpéldám(!)) aki nem megy sehova, vagy épp gyerek aki még nem dolgozik.

Tehát mondjuk marad a lakosság egyharmada esetleg több, akiknek egy szűk köre jól megél itthon és maradék na az az akik kimennek. Kimennének. Egy-két millió emberről beszélhetünk szerintem.
A potenciális országok sora pedig igen széles. A teljesség igénye nélkül: Anglia, Írország, Skócia, Spanyolország, Németország, Ausztria, Hollandia, Belgium, Svédország, Egyesült államok, Kanada, Ausztrália stb... Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ezen országok többsége több tízmilliós lélekszámú, sőt az USA ugye több százmilliós. Mindegyik igen vagy egyre inkább kedvelt a bevándorló és letelepedni kívánó magyarok körében. A legtöbben közülük van is ismerősöm / rokonom / haverom / barátom, akik már ott élnek és dolgoznak.
Tehát szerintem azért van még felvevőpiac bőven. Ráadásul akiknek sikerül megmaradni, letelepedni egy ilyen országban azok többsége magasabb életszínvonalon él, mint korábban, így tehát ha csak egy kicsit is, de növeli az adott ország vásárlóerejét, fogyasztását. Ami szintén pozitív.

Szerintem a dolog vége akkor fog meglátszódni, amikor már zöldségcsomagolós munkát se lesz könnyű találni mondjuk Angliában. Vagy amikor majd elkezdik kiszórni a munkahelyekről a külföldieket, mert a helyieknek is kell a munkahely. Szépen fokozatosan bezárulnak a kapuk. De ha pár éven belül sikerül kijönni ebből a globális válságból, akkor talán ez a helyzet még messzebbre kerül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.