Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) ntomka válasza helkis (#950) üzenetére


ntomka
nagyúr

Feltöltve. Meg kell várni, míg publikálódik. :)

ツ Headphones on - World off

(#952) Rototti


Rototti
senior tag

Köszönjük, jó végre látni, hogy bepirosodik a PH ikon. :D :R

Kimi - The King of Spa

(#953) Hege1234


Hege1234
addikt

hol vannak tárolva a témák ?

coolnovo-ba minden (14 topik) megjelenik de a google chrome csak egy topikot tartalmaz

c:\Users\@\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\
Extensions\bekdnjncnmgahgpcnbigleflagaodibf\

c:\Users\@\AppData\Local\MapleStudio\ChromePlus\User Data\Default\Extensions\bekdnjncnmgahgpcnbigleflagaodibf\

a fájlok mérete mind a kettő mappában megegyezik

köszi előre is!

(#954) ntomka válasza Hege1234 (#953) üzenetére


ntomka
nagyúr

localStorage :)

ツ Headphones on - World off

(#955) Hege1234 válasza ntomka (#954) üzenetére


Hege1234
addikt

nahh ott nem kerestem : )

köszi! :R

sajnos muszáj a chrome-ot is használnom mert a coolnovo valami régi motort használhat vagy nem tudom mi ott a kavarás de ott nincs figyelmeztető ablak

(#956) Hege1234


Hege1234
addikt

van egy facebook notifications appom
és az még működik a coolnovo-val (kattintható is)
(google chrome-al már ez sem működik
azért is gondolom ha visszaváltok akkor működni fog)

nálam a régi működött vissza tudok esetleg valahogy lépni a 4.4.11_0-ra
az akkori userdata mappám le van mentve
de ha kitörlöm az extensoins mappából a
4.5.3_0-át
és visszarakom a 4.4.11_0-ra
hibásan jelenik meg a ph eszközök konkrétan a lap nem jeleníthető meg
ph ikon is üres látni látja hogy telepítve van de ennyi

szted valahogy megoldható ?

(+ ugye ha sikerülne is még mindig ott van hogy esetleg
automatikusan frissítené magát az új verzióra)

még arra gondoltam hogy esetleg ha meghagyom a 4.5.3_0 mappát
és a 4.4.11_0 tartalmát beillesztem akkor működne e

(#957) Sk8erPeter válasza ntomka (#947) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Chrome alatt is ezt csinálja neked? "
Jaja, persze, azt Chrome-ra írtam. :) Nem is az az alapvető elvárás, hogy az új, Blink-alapú Operánál is egyből jól menjen. :DDD

"Ez azon egyszerű oknál fogva van, hogy a régi PH! verzióknál úgy oldottam meg az új hozzászólások ellenőrzését, hogy letöltöttem a topicot és kinyertem belőle a szükséges infókat. Ez nyilván az új verzióknál ahol bejött az új hozzászólás jelölés, ott azt eredményezi, hogy a topicot már olvasottként jelöli a fórum motor. :)"
Ehh, tényleg, teljesen logikus. :P :B Csak a korábbinál nem csak ez volt a zavaró, hanem hogy az extension-ikon nem változott pirosra a címsor mellett.

"Illetve próbáld ki az új verzióval is, ami közben felkerült a storeba. :)"
Kipróbáltam az új verziót is, köszi, fasza, alakul. :) Kár, hogy ezzel az új Notifications API-val nem lehet linkelni, ez így még kevéske, reméljük, hajlandóak lesznek bővíteni az extension API-t. :P Most így arra jó, hogy ha nem a böngészőt használom épp, hanem másik alkalmazást, vagy a böngészőben nem veszem észre az értesítőikont, akkor legalább ugat. :D
Köszi, hogy megcsináltad! :K

Kár, hogy az új, Blink-alapú Operában nem működik. :( :D Asszem ezen a ponton már elágazott a Chromium- és az Opera-vonal az Extension API tekintetében, brühü. Bár a franc tudja, mit hoz a jövő, lehet, hogy az Opera is átveszi (bár túl szép lenne, hogy igaz legyen, mostanában Operáéknál a helyben topogás, tökölés, idióta döntések meghozatala jobban megy, nagyon gáz, ami mostanában van, miközben a Presto motorral kiadott változat a legjobban testreszabható böngésző volt).
Esetleg ez most az API-nak olyan része, ami átkerülhetett a Blinkes Operába is, csak letiltották egyelőre (vagy egyszerűen kimazsolázták)? Nem tudom.

"Linuxos vonalon legalább egy Next verzió mikor kapja meg az új motort? Kipróbálnám, az tuti. :)"
Nagyon jó kérdés. Opera topicban is ment már miatta az anyázás, hogy a francért nem tudják végre elkészíteni, lenne pár Linuxos emberke, aki egyelőre csak külsősként szemléli az eseményeket. A Developer-változat is csak Macre van egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#958) Melack


Melack
veterán

Először is köszönöm az appot, fantasztikus!

Más: az applikáció folyton kikapcsolja az Általános/Engedélyek fül alatti dolgokat. Erre van valami megoldás?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#959) Sk8erPeter válasza Melack (#958) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi az az applikáció? ;] Szerintem az "alkalmazás" szót keresed, bár jelen esetben a bővítmény jobb szó (igaz, egyben végül is alkalmazás is). :P

Sk8erPeter

(#960) Melack válasza Sk8erPeter (#959) üzenetére


Melack
veterán

Jó, egész nap appokkal foglalkozom... Legyen akkor alkalmazás :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#961) Sk8erPeter válasza Melack (#960) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tudom, ne kötekedjek, csak számomra ez az "applikáció" ilyen nagyon erőltetett műszó, igazából nem értem, szakmai környezetben vagy bárhol miért használják. :P Mármint azonkívül, hogy hasonlít az eredeti "application" szóra, de aminek van magyar megfelelője, arra nagyon erőltetett egy ilyen szó szerény véleményem szerint. :B De végül is ilyen alapon mondhatnánk azt is, ha már, hogy "deszktop", vagy "vindóz", "iksztenzsön", "brózer", stb., bár igaz, hogy inkább a latin eredetű szavakat szokás erőltetni magyarban is (csomószor tök feleslegesen és áltudományosan, álszakmaian), és végül is az "applikáció" is latin eredetű. Na jó, befejeztem, de nem bírtam ki, bocs. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#962) San398


San398
őstag

Egy fura hibát vettem észre a kiegészítővel kapcsolatban. Privát üzent váltásnál ha rákattintok a nevem alatt lévő "Apróhirdetései" feliratra akkor nem az én apróhirdetéseim jelennek meg hanem hanem azé akivel üzenetet váltottam és fordítva. (remélem érthető :) ) Nem nagyon zavar csak furcsa mert máshol működik rendesen.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#963) apeelme


apeelme
addikt

Kint felejtődnek a pop-up-ok...Chrome: 31.0.1650.63

(#964) San398


San398
őstag

Úgy látom mindenkinek szuperül működik a kiegészítő. Csak nekem marad kint az értesítő meg apeelme kollégának? Vagy más együtt tud élni ezzel! ntomka, ha lesz egy kis időd rá tudnál nézni, hogy miért maradnak ott a jelzések a PH ikonnál? Hiába kattintok a téma melletti zöld pipára, egy kis időre eltünik majd visszajön a jelzés.Csak a téma törlése majd újbóli felvétele sagít

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#965) napocska2 válasza San398 (#964) üzenetére


napocska2
senior tag

Nálam ez akkor szokott előfordulni, ha törölnek egy hozzászólást az olvasatlannak jelöltek közül. De az a megoldás, amit írtál, újra fel kell venni és rövid úton meg is oldódik a probléma.

(#966) rum-cajsz válasza San398 (#962) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ez a hiba nálam is megjelent, vagy legalábbis most vettem észre.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#967) Sk8erPeter válasza rum-cajsz (#966) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Belenéztem a kódba, és megvan az oka:
https://github.com/ntomka/phtools/blob/a756fdab22ab4588f61bef630e6f389a805573af/js/topicapro.js#L4

if (result = nameRegex.exec(nameTag.getParents('.msg').getChildren('.head p a:nth-child(2)')[0].getProperty('href'))) {

a .head p a:nth-child(2) selectorral van gond, a topicokban másra illeszkedik, mint a privátoknál:
a topicok esetén ilyen a fejléc:
"(#966) rum-cajsz válasza San398 (#962) üzenetére"
ebből a #966, a rum-cajsz, a San398 és a #962 linkek.
A fenti selector innen a rum-cajsz linkre illeszkedik (ez az a:nth-child(2)).
DE a privátoknál ilyen az üzenetek fejléce (előzőből, példaként így nézne ki):
"rum-cajsz privát üzenete San398 számára"
na most innen a rum-cajsz és a San398 a linkek.
Ebből következően a fenti selector már a San398 linkre illeszkedik (ez az a:nth-child(2)).

Pont ez okozza az anomáliát: jelen esetben pl. a rum-cajsz linkre kellene illeszkednie, de az már az a:nth-child(1) selectorral lenne elérhető.
Ezt kell tehát másképp kezelni a privát üzeneteknél.

Ez a hibafelderítés mondjuk elsősorban ntomka kollégának szólt. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#968) ntomka válasza Sk8erPeter (#967) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azért van nth-child(2), mert a topicokban a sorszámnak külön linkje van, míg a privátoknál nincs sorszám, ezért kap ott rossz linket. :)

ツ Headphones on - World off

(#969) Sk8erPeter válasza ntomka (#968) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Őőő, és én nem erről beszéltem? :U

Sk8erPeter

(#970) ntomka válasza Sk8erPeter (#969) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ja, de. :DDD

ツ Headphones on - World off

(#971) alratar


alratar
addikt

Opera 21 alá ez nincs?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#972) ntomka válasza alratar (#971) üzenetére


ntomka
nagyúr

Sk8erPeter kísérletezett vele. :)

ツ Headphones on - World off

(#973) Sk8erPeter válasza alratar (#971) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A topicokat nem fogod tudni ezzel követni, az nem működik az új, Blink-motoros Operában. Annyit csinál, hogy "olvasottnak" jelöli a topicjaidat (tehát mondjuk más böngészőben a piros buborékot nem fogod látni a topic neve mellett), viszont nem értesít egyáltalán róla, hogy vannak új hsz.-ek, és nem is változik meg az extension ikonja. Azt mondjuk nem igazán értem, miért így van, miért nem először egyszerűen az "Itt szóltam hozzá" ÉS/VAGY "Kedvencek" blokkban nézi meg a buborék állapotát (az új hsz.-ekről szóló értesítő title-attribútumában), ha pedig olyan topicot követünk, ami egyikben sincsen, akkor maradhat az eredeti működés. Szerintem ez a jelenlegi formában nem jó implementáció (hiszen ha másik böngészőben is nézem (akár egy gépen több böngésző használatával, vagy otthon megy a gép, a böngésző is, az extension meg folyamatosan kéregeti le az új hsz.-eket, jelenlegi formájában olvasottnak minősítve a topicot), én meg épp egyetemi számítógépközpontból böngészgetek, és ott nézném meg a fórumot, akkor olyan, mintha egyáltalán nem lenne még általam nem olvasott új hsz.), mióta ez az új rendszer van, bár gondolom az van, hogy ntomkának egyszerűen nem volt ideje továbbfejleszteni az extensiont (hiszen ezt már korábban említettem, erre reagálva írta ezt).

Mondjuk én már jóideje Chrome-ban sem használom ezt a fő funkcióját a sok itt-ott előforduló bugja miatt, mert meguntam. :DDD Úgyhogy azt se tudom, egyáltalán Chrome-ban megfelelően működik-e még. Meg mondjuk én hiányolom azt, hogy nem tudom beállítani, melyik topicokra mennyi időközönként nézzen rá az extension, de ntomka azt mondta, ezzel nem is akar foglalkozni. :D (:() Bár hozzáteszem, ha eleve javítva lenne a működés (az, amit fentebb írtam), és mondjuk ezzel nem kicsit erőforrás-kímélőbb is lenne (!), akkor felőlem nézegethetné 5 percenként is, hogy egy buborék állapota micsoda, hisz az pillanatok alatt megvan. Bár nem tudom, az oldalankénti beállítható időköz (onnantól kezdve, hogy maga az oldal is beállítható, ami most megvan) vagy egy globális beállítás fejlesztés szempontjából miért is olyan nagy was ist das. :B Kb. csak tárolni kell tudni, milyen időközt állított be a júzer (localStorage, tehát megvan), meg feltételvizsgálattal ellenőrizni azt az oldalt annyi időközönként, amennyi időnként kell.

Ami miatt nálam mégis fent van, és ez mind Chrome-ban, mind az új, Blink-motoros Operában (15+) működik:
1. billentyűkombinációk használata a hozzászólások írásánál, illetve
2. privát üzenetek gyorsabb elérése az extension ikonján keresztül.
Igazából ezt a kettő funkcióját használom, mást nem (a bugjai miatt).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#975) LÁZ


LÁZ
addikt

látom nagy a pörgés, azért bekérdezek, tegnap óta chrome alatt ilyen a progi :F

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#976) San398 válasza LÁZ (#975) üzenetére


San398
őstag

Nálam is ilyen, akkor ez nem egyedi eset.Remélem lesz javítás.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#977) LÁZ


LÁZ
addikt

most már a megjelölt topikokat sem tudom hozzáadni :( , sajnálom, hogy nincs support, pedig adnék is némi pénzt, hogy működjön :B

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#978) Sk8erPeter válasza LÁZ (#977) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

jé, még nem is láttam B-Real avatart, kúl :) Bocs az OFF-ért :DDD

Sk8erPeter

(#979) LÁZ válasza Sk8erPeter (#978) üzenetére


LÁZ
addikt

:D magam és a párt nevében , köszönöm szépen ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#980) ntomka válasza LÁZ (#977) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha időt tudnál adni, azt elfogadnám. :) Pénzt semmiképp nem fogadnék el érte. :)

ツ Headphones on - World off

(#981) San398 válasza ntomka (#980) üzenetére


San398
őstag

Esetleg várható valamikor frissítés?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#982) San398 válasza ntomka (#980) üzenetére


San398
őstag

Valaki más nem tudja átvenni a projektet? Nincs portolva másik böngészőre esetleg?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#983) ntomka válasza San398 (#982) üzenetére


ntomka
nagyúr

Bárki bármikor besegíthet, githubon elérhető és nyílt a projekt.

ツ Headphones on - World off

(#984) San398 válasza ntomka (#983) üzenetére


San398
őstag

Én nem értek a programozáshoz de úgy látom mások meg nem kapkodnak érte hogy javítsák. Kár érte mert nagyon jó kiegészítő volt, az egyetlen amit használtam.
Esetleg más ugyan ilyen kiegészítő vagy program amivel lehetne a fórumokat továbbra is figyelni?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#985) kupii


kupii
csendes tag

Sziasztok.
Remélem nem baj hogy ide írom.

A probléma: Windows 10 Pro-n csináltam egy patríciót. Így Vezérlőpult > Minden vezérlőpultelem > Felügyeleti ezközök > Számítógép kezelés és azon belül tárolás > lemezkezelés, vagy is a wincseszterem kettő felé volt osztva 80 rendszer többi adat. Zsugorítottam a 220Gb kötetet, le vettem belőle 20Gb-t OSX-nek. Win10-en még meg volt minden azon a patríción, de idő közben vissza tettem a windows 7-et és itt sajátgépben már nem latja a patríciót. Lemez kezelőben pedig azt íjra "A kijelölt patríciót nem a windows hozta létre..."

Az lenne a kérdésem hogyan tudnám vissza kapni az adataimat. A jelenlegi windows 7-en lehetséges vagy rá kényszerülök a win10-re vagy már ott sem lesz jó és formáznom kell?

Egyébként van rajta kb 160Gb több évi adat, képek, videók,stb.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Attila

[ Szerkesztve ]

(#986) Sk8erPeter válasza kupii (#985) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ennek abszolúte semmi köze a cikkhez és a hozzá tartozó topichoz, a fórumok közt a keresőt használva keress egy Windows-os topicot, és ott tedd fel a kérdésedet.

Sk8erPeter

(#987) Hege1234


Hege1234
addikt

lécci valaki keltse életre!
nagyon hasznos funkció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.