Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) ruti válasza ntomka (#198) üzenetére


ruti
Közösségépítő

kilépek mindig

az az érdekes, hogy nem jelzi az új hsz-eket a jobb felsőben, sem kis számmal, sem lenyitva,
de a topic-ba lépve az új hsz-ek ugye ott vannak, és a hátterük is szépen színezett

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#202) ntomka


ntomka
nagyúr

Szerinted ha kilépsz akkor a levegőből nyeri ki, hogy hány üzeneted jött? :)
Ehhez bejelentkezve kell lenned, úgy lekéri az üzenetlistás és megnézi jött-e új. Ha kilépsz, akkor értelemszerűen nem kapja meg az üzenetlistát. A kiegészítőm semmi olyan adatot nem ment, ami személyes lehet számodra, így jön ez ki. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#203) ruti válasza ntomka (#202) üzenetére


ruti
Közösségépítő

félreértesz... :U
#198-as kérdésedre válaszoltam az előbb, azaz IGEN, szabályosan ki szoktam magam léptetni a fórumról amikor elhagyom az adott gépet - nem pedig két cikk vagy hsz elolvasása között, aztán meg várom a témafigyelést offline, láma módjára :U
(?minek is lépnék ki-be? :F )

magyarul soha nem maradok belépve két gépen egyidőben,
egy gépen viszont órák hosszat, folyamatosan bent vagyok, aktív vagyok,
és mondom még1xr: az ikonon nem jön a kis szám, se a pirosított téma cím és az új hsz-ek száma, ugyanakkor a topicba belépve az újonnan érkezett hsz-ek háttere a megfelelő, eltérő színű, tehát újnak jelzett

a privát üzeneteket eddig mindig jelezte (az esetleges lag-ot mondjuk nem is figyeltem), a fórumtémák jelzésével van a gond továbbra is

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#204) ntomka válasza ruti (#203) üzenetére


ntomka
nagyúr

Tényleg félreértettem. :U
Holnap visszatérünk rá, most szunya. :)

ツ Headphones on - World off

(#205) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Nagyon hasznos kiegészítő. Kösz szépen! :R

De ez a színkiemelés hogy is van? :F

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#206) ntomka válasza JetiRulez (#205) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mi hogy van?

(#203) ruti: Tényleg nem értem mi a problémád. Az üzenetjelzés az, ami kifejezetten jól működik.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#207) JetiRulez válasza ntomka (#206) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ja nem! Valamit kevertem. Akkor semmi kérdésem nincs. :B

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#208) D1Rect


D1Rect
félisten

Lemaradtam pár verziót.
Elég csak újra feltennem, vagy a problémák elkerülése végett az előző verziót szedjem le?

(#209) napocska2 válasza D1Rect (#208) üzenetére


napocska2
senior tag

Legjobb tudomásom szerint elég frissíteni. :K

(#210) D1Rect válasza napocska2 (#209) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is így gondolom, de sose hátrány megkérdezni. ;)

(#211) fatal`


fatal`
titán

Gratula! :)

Nincs kedved Operához is megcsinálni?:)

(#212) San398 válasza ntomka (#192) üzenetére


San398
őstag

Megoldódott a sorozatos fagyás de hogy mitől azt pontosan nem tudom!
Először is eltávolítottam minden kiegészítőt majd áttértem a beta-ról a dev verzióra és csak a Te kiegészítőd volt fenn! 1-2 naponta feltettem egy általam használt kiegészítőt és figyeltem a fagyásokat, azaz hogy figyeltem volna de nem volt összeomlás!(az elmúlt hét alatt talán csak 1-szer) Nem tudom mitől maradtak el az összeomlások de nem hiányolom :D Most elégedett vagyok a Chrome-al (kopp-kopp).

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#213) ntomka válasza fatal` (#211) üzenetére


ntomka
nagyúr

Thx. :R

Időm nincs, nem kedvem. :D

(#212) San398: Helyes. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#214) fatal` válasza ntomka (#213) üzenetére


fatal`
titán

Pedig, ahogy visszanéztem pár HSZ-t, lenne rá igény. :)

Remélem jut majd rá időd, nagyon jó lenne, ha végre látnám, hogy hova érkezett új hsz és nem kéne az összes topicot végigkattintgatni és belenézni. Sokszor ezért hanyagolom a fórumot. :)

(#215) Penge_4 válasza ntomka (#213) üzenetére


Penge_4
veterán

[link]

A struktúra kész, a scripteket kéne csak leellenőrizni, hogy fusson Operában is.
Például az XHR-t nem nagyon szereti az Opera, helyette inkább postMessage-t.

Platformfüggetlen kódnál már a struktúrát át lehet alakítani, hogy ne kelljen külön dolgozni egyikkel se pluszban.

Meg arra figyelj, hogy az Opera szigorúbb a kód szabványossága terén.

Tehát például aposztróf, idézőjel, vagy a nyitó és lezáró tagek sorrendje, ilyesmi. Bár arra a JS is érzékeny, de azt tudom, hogy a Chrome elnézőbb, például az entitásokat is felismerte pontosvessző nélkül.

Ja, és ha teszteled, ne a bétában tedd, mert ott volt egy kiegészítőket érintő durva bug, a legújabb a b1140 (telepíteni sem kell, portableként is kicsomagoltathatod a telepítővel tetszőleges helyre).

Fejlesztésnél pedig van Developer Mode, mikor kibontod zip-ből a kiegészítőt, majd a config.xml fájlt ráhúzod a megnyitott Extension Manager lapra (Opera gomb->Extensions->Manage Extensions), ilyenkor megjelenik egy Reload gomb is, tehát valós időben tesztelheted.

(#216) ntomka válasza Penge_4 (#215) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mi ez az első linken? Nekem semmit nem csinál vele az opera (legújabb linuxos), csak felajánlja telepítésre, de onnan semmi.

ツ Headphones on - World off

(#217) fatal` válasza ntomka (#216) üzenetére


fatal`
titán

Szintén, nekem a kiegek között sem jelenik meg.

(#218) Penge_4 válasza ntomka (#216) üzenetére


Penge_4
veterán

Jobbklikk->Mentés másként->Duplaklikk a fájlon->Install

(#219) ntomka válasza Penge_4 (#218) üzenetére


ntomka
nagyúr

Na, azért az túlzás, hogy nem sokat kell rajta alkotni. :) Mi az, hogy nem szereti az XHR-t? Natúr AJAX hívásokat csinálok, ami ugye szabványos egy ideje. Vagy az operának az sok???

ツ Headphones on - World off

(#220) Penge_4 válasza ntomka (#219) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha gondolod a Dev Operán kérdezd meg, hogy miért nem jó.
Az XHR csak egy tipp volt.

Az, hogy nem kell rajta sokat alkotni arra értettem, hogy egyszer megírod úgy, hogy működjön Operával, akkor biztos, hogy platformfüggetlen lesz és még a Firefoxban Jetpack addonként is fog működni.

(#221) F34R


F34R
nagyúr

Most akkor működik operában redesen vagy nem ? :DDD mert akkor használnám énis

(#222) ntomka válasza Penge_4 (#220) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez a platformfüggetlenség jól hangzik, gyakorlatban nem működik.

ツ Headphones on - World off

(#223) F34R válasza Penge_4 (#215) üzenetére


F34R
nagyúr

váá nem megy :(

(#224) föccer


föccer
nagyúr

10/10 pont.

Win 7 telepítése óta megint kerstem ezt a bejegyzést. PH! keresőbe nem találtam, kerstem vagy 2 napot. Asztán no, mondom egyszerűbb lesz a szabadszavas google motort használtni.

1/2 perc alatt meglett :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#225) ntomka válasza föccer (#224) üzenetére


ntomka
nagyúr

:R

ツ Headphones on - World off

(#226) Penge_4 válasza ntomka (#225) üzenetére


Penge_4
veterán

Na rájöttél már azóta, miért nem működik?

(#227) D1Rect válasza Penge_4 (#226) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem hibátlanul megy.

(#228) Penge_4 válasza D1Rect (#227) üzenetére


Penge_4
veterán

Az Operára portolt változat?

(#229) föccer


föccer
nagyúr

Bug report:

Felraktam a kiegészítőt. A témák figyelése automatikusan be volt kapcsolva. Kaptam is náhány üzenetet tőle, egy topikból. Kikapcsoltam ezt a funkciót, viszont arra a topikra, amire már egyszer küldött értesítőt, továbbra is küldözgeti a figyelmeztetéseket. A többi topikról nem küld.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#230) D1Rect válasza Penge_4 (#228) üzenetére


D1Rect
félisten

Operára nincs ph! kieg. ;] :P

(#231) Penge_4 válasza D1Rect (#230) üzenetére


Penge_4
veterán

(#232) D1Rect válasza Penge_4 (#231) üzenetére


D1Rect
félisten

De nem működik. :P

(#233) Penge_4 válasza D1Rect (#232) üzenetére


Penge_4
veterán

A "nincs" és a "nem működik" között szerintem van azért egy pici különbség. Elvégre települ, elindul, a beállítások megnyitható még a popup is felugrik, csak nem lehet vele semmit csinálni. ;]

(#234) ntomka válasza Penge_4 (#233) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha az én kiegészítőmről van szó, akkor az nincs kategória, hiszen én csak Chromera fejlesztettem le.

(#226) Penge_4: Nem volt időm vele foglalkozni egyáltalán, még a Chrome verzióval sem.

(#229) föccer: Na de várj, hogy kapsz arról a témáról értesítőt, amit nem vettél fel (ha jól értem, mert azt írod alapból be volt kapcsolva, de lehet én nem értem jól amit mondasz).

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#235) föccer válasza ntomka (#234) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg nem állítottam be semmi téma értesítőt. Mégis van egy topik, amire folyamatosan adja az értesítést, +ba pirossal kiemeli az utolsó hozzászólásaim között +ba a topikba a hozzászólás színét is átállítja.

Csináljak screenshoot-ot?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#236) ntomka válasza föccer (#235) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akkor csináld azt, hogy elnavigálsz a kiegészítő kezelő oldalra, ott a fejlesztői módra váltasz, majd a kiegészítőmnél a bg_page.html-re kattintasz. Itt kiválasztod felül a console fület, és beírod ezt majd enter:

localStorage["observedTopics"] = null;
ObserverBG.notifications = null;

És kapcsold ki majd be a kiegészítőm vagy indítsd újra a böngészőt.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#237) föccer válasza ntomka (#236) üzenetére


föccer
nagyúr

Megcsináltam, majd meglátjuk :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#238) föccer válasza föccer (#237) üzenetére


föccer
nagyúr

Eddig pörgött a figyelt topik, bezzeg most egész este síri csend és hullaszag :((

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#239) JetiRulez válasza föccer (#238) üzenetére


JetiRulez
őstag

Síri csend, mert nem tudok mit hozzászólni a témához. A mai napig használom, meg vagyok vele elégedve az első vélemény nyilvánítás óta.
Azért vagyok itt, mert kíváncsi vagyok sikerül-e kielégíteni az Opera felhasználók igényeit. Bár nekem nem szimpatizál az a böngésző, azért csak szeretem szemlélni a történéseket. :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#240) föccer válasza JetiRulez (#239) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem erre a topikra gondoltam, hanem arra, amelyikról folyamatosan kaptam a téma értesítést. Megcsináltam azokat a lépéseket, amit alább írtak, és azóta nem írtak abba a topikba, hogy lássam, hogy javult-e a helyzet. Azért attam itt hangot, hogy lássa a fejlesztő, hogy nincs elfelejtve a dolog, csak éppen síri csend és hullaszag.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#241) JetiRulez válasza föccer (#240) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ja. De most, hogy mondod, tényleg furcsa szaga van itthon valaminek. :DDD

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#242) ntomka válasza JetiRulez (#239) üzenetére


ntomka
nagyúr

:R
Ha minden kérést tudnék teljesíteni, akkor télapónak hívnának minimum. :)

föccer: Köszi, remélem nem lesz gondod már vele. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#243) föccer válasza ntomka (#242) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, most már nem kapok a témára értesítést.

Köszi a segítséget. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#244) Penge_4 válasza ntomka (#242) üzenetére


Penge_4
veterán

"Ha minden kérést tudnék teljesíteni, akkor télapónak hívnának minimum."

Ne szerénykedj! 3 nap múlva Karácsony és angyal az avatarod. :D

(#245) San398 válasza San398 (#187) üzenetére


San398
őstag

Már írtam, hogy megoldódni látszott a fagyási problémám: [link] de úgy látszik nagyon elkiabáltam! :O Azóta is fenn áll a sorozatos összeomlás! Már azon a ponton voltam párszor, hogy hagyom a fenébe és letörlöm a Chrome-ot! 8-10-ig majdnem minden verziót kipróbáltam (stable, beta, dev) de mindegyiknél fenn áll a véletlenszerű fagyás!
Amit észrevettem: a fagyásokat az okozza, hogy a PH Beálításoknál ha a Fórumhozzászólások-nál a Rendezés az "időrendben növekvő"-re van állítva akkor jelentkezik. Amint átállítom "időrendben csökkenőre" azonnal megszűnik a hiba!
Valaki használja még az általam használt rendezési módot?(Fórumhozzászólások - időrendben növekvő)

ntomka: utána tudnál nézni a hibának? Ez a fordított rendezési sorrend már volt hiba forrása. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#246) Petie válasza San398 (#245) üzenetére


Petie
veterán

nekem időrendben növekvő van 100 hsz-el.
nálam semmilyen fagyás nincs. csak lehal mindig ez a kiegészítő és nem jelzi hogy lenne új hsz, illetve mindig irkálja hogy nem sikerült lekérdezni a szervert.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#247) napocska2 válasza Petie (#246) üzenetére


napocska2
senior tag

Ha kikapcsolod a hibaértésítéseket, akkor nem fog szólni, hogy nem tudja lekérdezni a szervert. Nekem is időrendben növekvő, csak 25 hsz-el, de nincs semmi baja a kiegészítőnek, pedig napok óta itt ülök előtte. :)

(#248) San398 válasza napocska2 (#247) üzenetére


San398
őstag

Nekem ha időrendben növekvő, elég ha magára hagyom a gépet van úgy hogy 10-15 perc alatt fagy, van úgy hogy 5 perc alatt 3-szor. Most időrendben csökkenőre van állítva és ma csak 2-szer volt fagyás Ezzel a napi kétszeri fagyással ki is egyeznék ha időrendben növekvőnél csinálná! Remélem ntomka tud majd egy kis időt szánni rá, hogy utána nézzen, hogy mi is okozhatja ezt.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#249) napocska2 válasza San398 (#248) üzenetére


napocska2
senior tag

Nem is értem, hogy mi okozhatja ezt nálad. :(

(#250) ntomka válasza napocska2 (#249) üzenetére


ntomka
nagyúr

Pedig jó lenne ha tudnád, mert akkor javíthatnám. :D

(#248) San398: Hétvégén megpróbálok szakítani rá egy kis időt.

(#246) Petie: Nálam meg a stylish szokott állandóan befagyni, a kiegészítőm mondhatni hibátlan. :DDD :P

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.