Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) ntomka válasza Snowy_owl (#650) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

ツ Headphones on - World off

(#652) Penge_4 válasza ntomka (#649) üzenetére


Penge_4
veterán

[link]

Extensions can now share cookies with the browser (you won't have to log in separately from an extension)

(#653) Sk8erPeter válasza ntomka (#649) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, fogalmam sincs. :F De akkor ha ez okoz problémát, miért ilyen szarul jelentkezik, miért nem valami egyértelműbb, árulkodóbb formában... :(
Persze a kiegészítő nem nagyon szereti a normál konzolra sem kiírni a hibákat, van, hogy csak a másik konzolra írja ki, amit csak a kiegészítőknél tudok előhívni, de ez is csak akkor jön elő, ha egy config.xml-t oda bedobok, tehát fejlesztői módban...
Áhh, de szar ez.

==========

Na, akkor térjünk át a Prohardver újítására, hogy a felhasználó legutóbbi látogatása óta megjeleníti az újonnan érkezett hsz.-eket! :)
Az ötlet maga nagyon jó LENNE, de mivel a Prohardver fejlesztőinek ezt egyelőre sikerült jó ocsmányra elkészíteni - remélhetőleg csak a bétafázis miatt, majd szépítik -, ezért ezt kapásból fel lehetne használni arra, hogy el lehessen tüntetni a kiegészítővel! :DD

A csúnyaság oka a randa félkövérítés, egy szép ikon helyett, meg azt sem értem, miért kellene nekem feltétlenül olyan topicoknál is látni az újonnan érkezett hsz.-ek számát, amit nagyon ritkán látogatok, mégis a kedvencek közt van. :)
Itt mondjuk már leírtam a problémámat, pont a megfelelő fórumban.
Mondjuk az egyedüli pampogásom vélhetően teljesen hatástalan lesz... :(

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#654) Rototti


Rototti
senior tag

Találkozott már vki olyannal, hogy a kieg egy topiknál folyamatosan ugyanazokat az új hsz-eket jelezte? Úgy értem, hogy hiába nyitottam meg az adott topikot, nem tűnt el az értesítés, akkor sem ha rányomtam az "Olvasott" pipára (vagyis akkor eltűnt, de pár perc után megint azt mutatta, hogy új hsz-k vannak: ugyanazok, amiket legelőször jelzett).
A probléma csak akkor oldódik meg ha törlöm a témát, majd újra felveszem.

Csak kétszer fordult ez elő, nem nagyon zavaró; gondoltam megemlítem.

hunfatal: Értettem! :R

[ Szerkesztve ]

Kimi - The King of Spa

(#655) fatal` válasza Rototti (#654) üzenetére


fatal`
titán

Igen, előfordul néha, ntomka sem érti, hogy miért. Azt kell tenni, amit tettél. :)

(#656) ntomka


ntomka
nagyúr

Hát, csinosabb lett az az oldalsó beépített számláló, de valahogy engem még mindig zavar. :)

ツ Headphones on - World off

(#657) napocska2 válasza ntomka (#656) üzenetére


napocska2
senior tag

Nálam 144%-os oldalnagyítás van beállítva, így egyáltalán nem is látszik! :DDD
Egyébként szerintem jó az olyan témákhoz, amiket nem csillagoztam be a kiegészítődbe, de néha szeretnék rájuk nézni és ezzel fel tudom venni a fonalat.

(#658) Penge_4


Penge_4
veterán

[link]

Egyéb kifogás? :)

(#659) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#658) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"We will also add inline expandable objects in a future build of 1.1."
Érdekes, hogy ez még mindig a jövő zenéje... :U :)
Tulajdonképpen ez volt az egyik, amit ntomka hiányolt. Amúgy nekem is szúrja a szemem, hogy ez még mindig nincs implementálva.
Most hirtelen a cookie-s problémán (ami már azóta megoldódott, mint linkelted is) kívül nem ugrik be, hogy még mi volt a para. :D

Sk8erPeter

(#660) ntomka válasza Sk8erPeter (#659) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jó lenne, ha CSS-t nem JS-sel kéne injektálni.
Az injektálandó kódok sorrendjét jó lenne értelmes módon kezelni.
Statikus tartalmakat ne base64 kódolással JS-en keresztül kelljen injektálni/kezelni.
Asztali értesítés hiánya.
Ne kelljen becsomiznom a kiegészítőt tartalomscriptek teszteléséhez minden egyes módosítás után.

Ennyi jutott 1 perc alatt eszembe, amíg ezt legépeltem.
Egyébként nem ez az inline expandable objects volt a legnagyobb probléma, a sütist olvastam korábban, az jó dolog, hogy megoldották!

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#661) Sk8erPeter válasza ntomka (#660) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na igen, ezek mind számomra is zavaró problémák, de természetesen amikor tegnap írtam a hsz.-t, egy darab nem jutott eszembe, pedig köpködtem én is az Opera kiegészítőfejlesztős részére rendesen. :D :R
Akkor a tiédhez még hozzáteszem az engem még mérhetetlenül zavaró problémát is, hogy a külső scripteket (jQuery, MooTools, stb.) ne a userJS-es baromkodással (@include / @match, stb.) lehessen csak felhasználni, hanem globálisan meg lehessen adni, mely oldalakra vonatkozzanak a kiegészítő dolgai, milyen külső scripteket ÉS stylesheeteket szeretnék include-olni, milyen sorrendben (utóbbi kettőt Te is írtad), és azt hiszem, még sorolhatnám, de most ezek jutottak eszembe.

"Ne kelljen becsomiznom a kiegészítőt tartalomscriptek teszteléséhez minden egyes módosítás után."
Nem mondod, ez tényleg még mindig létező probléma? :Y :F
A 11.50-esnél is? :F Abban sok mindent javítottak a Dragonfly-jal kapcsolatban is, ez még mindig létező para? Ki tudod próbálni? Tényleg érdekelne! :K Köszi!

Sk8erPeter

(#662) ntomka válasza Sk8erPeter (#661) üzenetére


ntomka
nagyúr

"Nem mondod, ez tényleg még mindig létező probléma?"

Ööö, megfogtál, nemtom tényleg. :) Csak arra válaszoltam, hogy milyen problémák merültek még fel anno, azóta én nem néztem. :) De tényleg meg fogom, amint lesz rá lehetőségem. :K

ツ Headphones on - World off

(#663) Sk8erPeter válasza ntomka (#662) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, köszi, tényleg kíváncsi vagyok. :K

Sk8erPeter

(#664) Rototti


Rototti
senior tag

Újabb "bugszerűség"-et véltem felfedezni. Ez is véletlenszerűen jelentkezik. A probléma, hogy egy idő után mintha nem működne a kieg. Internetezés közben egyszer csak azt veszem észre, hogy már jó rég nem szól a kieg... Ránézek egy-két pörgősebb fórumra és lám vannak új hsz-ek, de mégsem jelzett semmit pedig némelyik hsz már 1 órás volt.
Ez is ismert bug?

Kimi - The King of Spa

(#665) fatal` válasza Rototti (#664) üzenetére


fatal`
titán

A kieg nem fél percenként frissít azért.

Bár én is tapasztaltam ilyet, ilyenkor ha rákattintottam sem jött fel a popup sem, újraindítottam a böngészőt és jó lett, jelzett is egyből.

(#666) Rototti válasza fatal` (#665) üzenetére


Rototti
senior tag

Persze, de gondolom nem is óránként. Amikor rendesen jelez, akkor egy-két perccel a hsz születése után már szól, de amikor ez a hiba előjön sztem nem jelez addig, amíg - ahogy írod - újra nem indítom a Chrome-ot.

Kimi - The King of Spa

(#667) ntomka válasza Rototti (#666) üzenetére


ntomka
nagyúr

A legutóbbi verziónál visszatettem a javított inaktivitás ellenőrzést. Ezek szerint mégsem tökéletes. :) Majd kiszedem (vagy javítom, ha rájövök mi a hiba).

ツ Headphones on - World off

(#668) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Gratulálok, és egyben köszönöm a bővítményt! Nagyon klassz! Kinn lehetne simán ez a PH fő oldalán valami reklámszerűségben... mert nagyon klassz!

Üdv: Csabee.

(#669) Sk8erPeter válasza ntomka (#667) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azóta ki tudtad próbálni, Operánál még mindig be kell-e csomagolni (11.50-nél is) a kiegészítő cuccait, vagy anélkül is megy már? Azért nagyon remélem, a mostani verzióban már megoldották ezt a kérdést, elég durva lenne, ha nem így lenne.

Sk8erPeter

(#670) Csabee. válasza Sk8erPeter (#669) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Rég láttalak téged :DD

Üdv: Csabee.

(#671) Sk8erPeter válasza Csabee. (#670) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én meg legalább ugyanannyi ideje láttalak téged! :DDD
Meg is lepődtem, hogy nicsak ("dicsak" :D), ki van itt. :) Kezdődhet az OFF-áradat! :D Na jó ne.

Sk8erPeter

(#672) ntomka válasza Sk8erPeter (#669) üzenetére


ntomka
nagyúr

Megnéztem, de az nem tegnap volt, hanem 1-2-(3?) hónapja. Meg kéne nézni újra.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#673) fatal` válasza Sk8erPeter (#669) üzenetére


fatal`
titán

Elvileg már nem kell, legalábbis mintha javították volna ezt a bugot valamelyik buildben.

(#674) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Pár napja áttértem Chrome-ra.
Most megpróbáltam felrakni a kieg-et, de az első oldalon található telepítő/letöltő linkre csak ennyit kapok:
"Hoppá! A Google Chrome nem tudott csatlakozni a tamas.pcds.hu webhelyhez"

(#675) bigmasterg válasza bigmasterg (#674) üzenetére


bigmasterg
addikt

Máshonnan, másik gépről simán felment.

Valószínűleg a hálózat nem akarta ott az igazságot. :U

(#676) ntomka válasza bigmasterg (#675) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akkor végül is megvan? :)

ツ Headphones on - World off

(#677) bigmasterg válasza ntomka (#676) üzenetére


bigmasterg
addikt

:K

(#678) helkis


helkis
addikt

új ötlet:

esetleg lehetne hangokat rendelni egy-egy témához? ha jön új üzenet..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#679) ntomka válasza helkis (#678) üzenetére


ntomka
nagyúr

Lehetne, csak időt kéne találni a fejlesztéshez. :) Most megint olyan időszakom van, hogy nem nagyon megy. :(

ツ Headphones on - World off

(#680) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Hello, nem tudom mit csinálok rosszul, a Chrome extension a PH fórumok figyelésekor elfelejti a figyelési beállításokat. Hiába kapcsolom be a témafigyelést az általános beállításoknál, utána bezárom a fület nem történik semmi, nem sárgítja be a friss üzeneteket.

(#681) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Miért nem lehet kikapcsolni a pittyegést? Ha megcsillagozok egy levelet ami fontos lenne számomra, akkor egyből pittyegni kezd, és ez zavar. Ez szerintem így nem okés, hanem zavaró. Egyedi problémáról van szó, vagy mindenkinél ilyen?

üdv: mraco

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#682) ntomka válasza Snowy_owl (#681) üzenetére


ntomka
nagyúr

Milyen pittyegés? Milyen levél?

ツ Headphones on - World off

(#683) Snowy_owl válasza ntomka (#682) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Hát én már nem vagyok biztos, hogy pittyegett. Egyébként a prohardver eszközökre gondoltam, ugyanis azt tapasztaltam, hogy amikor új levelem jött, akkor folyamatosan feljött jobb alsó sarokban az értesítés egyszer, majd utána folyamatosan csippant/pittyent egyet bizonyos időközönként periodikusan, de ez csak egy napig ment, és nem is biztos, hogy a ph eszközök volt.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#684) ntomka válasza Snowy_owl (#683) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én nem építettem be hangjelzést. :)

ツ Headphones on - World off

(#685) Snowy_owl válasza ntomka (#684) üzenetére


Snowy_owl
őstag

És mesterséges intelligenciát ami önfejlesztésbe kezd?

Egyébként akkor viszont lehetetlen, hogy ettől származott, ámbár akkor úgy tűnt. :D

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#686) ntomka


ntomka
nagyúr

Nemtom mennyien használjátok még a kiegészítőt, de felfigyeltem már én is, hogy több dolog nem működik benne. A javítást elkezdtem, de legutolsó alkalom óta, hogy nem néztem rá, változott annyit motorikusan a böngésző, hogy annyit látok az egészből, hogy nem működnek dolgok, amit megírtam. :)

Türelmet kérek! :R

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#687) Rototti válasza ntomka (#686) üzenetére


Rototti
senior tag

Nálam hiba nélkül fut. Az a probléma, hogy egy idő után nem jelzi az új hsz-eket eltűnt, szóval már elég régóta nem tudok belekötni.

Am Androidra nem szeretnél fejleszteni? :U

Kimi - The King of Spa

(#688) Snowy_owl válasza ntomka (#684) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Rájöttem, hogy mi csipogott, a phupper, mert az jelezte, hogy levelem jött, de én nem láttam, csak a böngészőben. Megoldódott a rejtély. :D

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#689) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Szia ntomka!
Most ismét elkezdtem használni az extensiont, számomra a billentyűparancsok beállíthatósága miatt nélkülözhetetlen. :R Ennek a beállítófelülete is elég jól sikerült, ennél magától értetődőbbre nem is igazán lehetett volna alakítani.

Viszont ötletem lenne, amit én személy szerint igen gyakran használok:
adott témakörben felhasználó hozzászólásai szerinti keresés, valamint a normál keresés - ezt esetleg be lehetne tenni a popuphoz, a "Témák", "Üzenetek" mellé egy új "menüpontként" ("Keresés"), amennyiben erre van mód, csak hogy ne kelljen manuálisan beírogatni a felhasználóra való kereséshez az URL-be ezt: keres.php?suser=ntomka, vagy pedig ne kelljen az összetett keresőhöz menni - a másik, normál keresőmező meg habár ott van az oldalon, akkor már lehetne egy jobban elérhető helyen, a kiegészítődben.
Már amennyiben van erre mód.

Ha az oldalba injektálok egy ilyen keresőt, ez működik:

<form class="ph_search" action="keres.php" method="get">
<div class="ph_search_inner_wrapper">
<input name="suser" placeholder="Felhasználó" type="text" class="ph_user_search_input" />
<input name="stext" placeholder="Szöveg" type="text" class="ph_text_search_input" />
<input type="submit" />
</div>
</form>

Ez tulajdonképpen ezt a címet eredményezi (bár gondolom nem kell különösebben magyaráznom): pl.
http://logout.hu/tema/re_prohardver_eszkozok/keres.php?suser=ntomkakeres.php?suser=ntomka&stext=
(megjegyzem, érdekes módon a PH! beépített keresője most elég szar, ha bármilyen szövegre itt rákeresek, valamiért nem működik... :U)

Ha ez a form a kiegészítőbe bele lehetne pakolva, akkor mondjuk feltételezem, a form actionjébe nem elég a sima keres.php, lehet, hogy oda teljes abszolút hivatkozás kell, ezzel még nem próbálkoztam.
Előre is köszönöm, ha belerakod! Vagy hogy legalább megfontolod (és legalább csak azután veted el :DD).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#690) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#689) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem tudom, hogy sikerült elb@szkurálni a kreált URL-t, mindenesetre pl. ezt generálja, így már jó:
http://logout.hu/tema/re_prohardver_eszkozok/keres.php?suser=ntomka&stext=

Szerk.: ha a megvalósítandóak listájára ez felkerülhet, akkor időspórolás gyanánt segíthetek a megírásában, amennyiben igényt tartasz rá. :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#691) spurika válasza Sk8erPeter (#690) üzenetére


spurika
senior tag

Sziasztok hogyan lehet telepíteni és honan az alkalmazást?

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#692) ntomka válasza Sk8erPeter (#690) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ezek jó ötletek, semmiképp nem vetem el. A probléma az, hogy az utóbbi idő elég feszített volt nekem, a közeljövőben pár hétig megint biztosan így lesz. Igazából az egészet szeretném megírni újra, nagy részét nulláról, mert változott egy-két ponton az oldalszerkezet, a chrome kiegészítőkezelése sem a régi teljesen, na meg ott a mobilos felület ami sokkal gyorsabb és kisebb, így számos adatot onnan lenne célszerű kinyerni.

A többi pü.

(#691) spurika: Ha a cikket olvastad, akkor az első oldalon megtalálod. :) Bár nemtom mennyire működik még, sajnos nem akadt időm egy ideje fejleszteni ezt. :(

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#693) spurika válasza ntomka (#692) üzenetére


spurika
senior tag

Olvastam épp azért kérdezem hogy érdemes foglalkozni vele?Vagy esetleg később?

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#694) helkis válasza ntomka (#692) üzenetére


helkis
addikt

teljesen jól működik, azóta is! :R
bár néha célszerű üríteni az előzményeket, cache-t, mert különben megőrül.. :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#695) spurika válasza ntomka (#692) üzenetére


spurika
senior tag

Sajnos egyik linket sem nyitja meg a böngésző,nem is értem miért az első hozzászólások közül.Be tudnád linkelni nekem ha meg kérlek.
Köszi. :R

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#696) Sk8erPeter válasza spurika (#695) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem árt, ha Chrome-ban próbálod megnyitni. ;]
Gonoszkodást félretéve: az alul, a Chrome "tálcáján" látható biztonsági figyelmeztetést "leokéztad"?

Kép:
ntomka Chrome extension

Link a cikkhez.
Direkt link az extensionhöz.

(#692) ntomka: ment vissza privi. :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#697) spurika válasza Sk8erPeter (#696) üzenetére


spurika
senior tag

Természetesen ott próbálom :DDD
Mindjárt megnézem ismét.
Köszönöm a linket :R

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#698) spurika válasza spurika (#697) üzenetére


spurika
senior tag

Köszönöm gyerekek.Nagyon fasza lett valóban. :R

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#699) Sk8erPeter válasza spurika (#698) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

ntomka

ntomka kollégát illeti dicséret, ő készítette az egészet.

Sk8erPeter

(#700) spurika válasza Sk8erPeter (#699) üzenetére


spurika
senior tag

Igen tudom.Akkor ünnepélyesen meg köszönöm neki is. :R

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.