Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) napocska2 válasza ntomka (#250) üzenetére


napocska2
senior tag

Majd megálmodom. :)) :DD

San398: Reménykedjünk, hogy megjavul! :K

[ Szerkesztve ]

(#252) San398 válasza napocska2 (#249) üzenetére


San398
őstag

Sajnos ezt én se tudom. Most próbára átállítottam 100-ra a hozzászólások számát és visszaállítottam növekvőre. Kíváncsi vagyok rá mi lesz az eredmény.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#253) ntomka válasza San398 (#252) üzenetére


ntomka
nagyúr

Vissza 100-ra? Miért, mennyin szokott lenni?

(#254) San398: Lehet túl sok adatot kap olyankor az AJAX lekérés, jobban mondva az adatmennyiség nagy amit fel kell dolgozni, és a scriptjeim futási ideje túllépi a böngésző kiegészítők felé elvárt válaszidejét. Meg fogom vizsgálni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#254) San398 válasza ntomka (#250) üzenetére


San398
őstag

Előre is köszönöm! :R
200-on használtam.

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#255) helkis


helkis
addikt

BÚÉK és kitartás a fejlesztőnek, nagy megelégedéssel használom a kiegészítőt! :R
csak így tovább! :R

esetleg egy kis kérés/ötlet, sehol nem találtam meg a telepítés után, hogy épp hányas ver. van fent.. előre is köszi! :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#256) ntomka válasza helkis (#255) üzenetére


ntomka
nagyúr

Köszi! :R
A böngésző kiegészítő kezelő oldalán meg tudod nézni. :)

BUÉK mindenkinek!

ツ Headphones on - World off

(#257) helkis válasza ntomka (#256) üzenetére


helkis
addikt

köszi, meg is találtam! :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#258) ntomka válasza San398 (#254) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az már biztos, hogy nem nagy az adatmennyiség. Nálam 200 hozzászólással is feldolgozza a témákat 100-200ms között. :)

Milyen procid van?

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#259) San398 válasza ntomka (#258) üzenetére


San398
őstag

Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5500, 1666 MHz

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#260) ntomka válasza San398 (#259) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az nem olyan gyenge, simán pörgetnie kéne. Más miatt akadhat meg. Valószínüleg még mindig lehet egy-két komolyabb bug a feldolgozásban, ami másnál ritkán, de pont nálad simán előjön.

ツ Headphones on - World off

(#261) San398 válasza ntomka (#260) üzenetére


San398
őstag

Kösz de ez engem nem nyugtat meg. :DD
Most pár órája megy fagyás nélkül, 100-ra van állítva a hozzászólások száma.Van amikor megkergül és már zavar a sűrű fagyás.
Köszi, hogy foglalkozol a témával! :R

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#262) ntomka válasza San398 (#261) üzenetére


ntomka
nagyúr

Más kiegészítőt nem használsz, ami belenyúlhat a ph!-ba is? Pl. adblock? (Lehet már kérdeztem :B )

ツ Headphones on - World off

(#263) San398 válasza ntomka (#262) üzenetére


San398
őstag

Használok Adblock-ot de engedélyezve van ezen az oldalon.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#264) ntomka válasza San398 (#263) üzenetére


ntomka
nagyúr

Tapasztalatom szerint akkor is bepumpálja magát az oldalba, csak nem blokkol semmit. Kipróbálnád úgy, hogy teljesen letiltod az adblockot (tehát a kiegészítő kezelőben kikapcsolod)?

ツ Headphones on - World off

(#265) San398 válasza ntomka (#264) üzenetére


San398
őstag

Csináltam már ilyen próbát de nem vezetett eredményre de most újból megpróbálom.(eltávolítottam az Adblock-ot)

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#266) helkis válasza San398 (#261) üzenetére


helkis
addikt

egyébként valszeg nálam is ez forog fent 200-as bontással, kisebbel nem is néztem :B , de én úgy vettem észre, ha nem a kiegen keresztül megyek egy jelölt témába, akkor azt nem szereti.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#267) petipetya


petipetya
nagyúr

Belestem az Ubuntu topicba, erre ntomka aláírásában megláttam ezt a kiegészítőt. Gratula hozzá. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#268) ntomka válasza petipetya (#267) üzenetére


ntomka
nagyúr

:R

ツ Headphones on - World off

(#269) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Profi cucc, köszi és gratula!

(#270) v.tom


v.tom
őstag

Gratula, nagyon jól elkészített kis kieg!

(#271) ntomka


ntomka
nagyúr

:R

ツ Headphones on - World off

(#272) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Grat a progtamhoz, talán kellene neki egy kis reklám, még csak most találtam meg.. ilyesmire gondolok [ link ]

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#273) ntomka válasza olbaidhun (#272) üzenetére


ntomka
nagyúr

Köszönöm szépen! :R

ツ Headphones on - World off

(#274) olbaidhun válasza ntomka (#273) üzenetére


olbaidhun
őstag

Én köszönöm, még nem teljesen tiszta a tudása a kütyünek, de már ott tartok, amikor jön a felfedezés öröme, hogy ez de qvaja!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#275) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

Köszönjük ntomka, nagyon igényes munka. :R

Bocs, ha lemaradtam, de milyen elvi megfontolásokból nem szeretnéd felpakolni a Chrome extension-oldalára? :B
Mert ezzel kapcsolatban az jutott eszembe, hogy ebben az esetben még megoldható lenne esetleg a bővítmény szinkronizációján túl elvileg a beállítások szinkronizációja is, bár utóbbit még nem próbáltam.

Sk8erPeter

(#276) ntomka válasza Sk8erPeter (#275) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az szinkronizációval azért nem foglalkoztam, mert nem sokkal azelőtt, hogy nekifogtam, kezdtek el arról értekezni, hogy legyen alapból ilyen API a kiegészítőknek: [link]. Csinálják, bár egyelőre a tervezési fázisban járnak ahogy nézem, mert nincs megjelölve verzió amikorra kész lesz.

A kiegészítő valóban szinkronizálódna így több böngésző között, persze most azért nem megy így, mert a Google szimplán letiltotta ezt a dolgot nem galériabeli kiegésztők számára, számomra teljesen érthetetlen módon, merthogy biztonsági értelme ennek nulla, az is biztos.

Az elvi megfontolásomra még nem kérdezett rá nyíltan senki: 5 dodót kell azért fizetni, hogy feltölthessek oda valamit. Szerencsére 1k pezetát még megengedhetnék magamnak, nem ez tart vissza, de pofátlanságnak tartom, hogy fizessek azért, hogy megosszak valamit, amit szórakozásból írtam (ami nem két napba telt), és az másoknak is örömet okoz. Talán pont emiatt a sáp miatt nem engedi szinkronizálni böngészők között a google a nem galériás kiegészítőket.

ツ Headphones on - World off

(#277) Penge_4 válasza ntomka (#276) üzenetére


Penge_4
veterán

Lám, lám, a "mindig ingyenes" Google valójában mekkora féreg egy multi... :DDD
És még van pofájuk az Open Source eszme mögé bújva mutogatni.

(#278) ntomka válasza Penge_4 (#277) üzenetére


ntomka
nagyúr

Te figyeled ezt a topicot? :D

Majd meglátjuk az Opera meddig bírja átfésülni az összes kiegészítőt, amit feltöltenek hozzájuk. A hivatalos magyarázat a googlenál is az volt anno, hogy túl sok spammer van, ők meg nem pazarolnak erőforrásokat minden egyes felkerülő kieg vizsgálatára (a mozilla sem győzi). Ez érthető is ha tényleg így van, és ha belegondolsz, azért az az 5 dodó nem nagyon összeg, tehát nem ezen fog meggazdagodni a google, főleg, hogy egy accounthoz csak egyszer kell fizetni, utána bármennyit tölthetsz. Ahogy írtam, ez nálam elvi megfontolás volt, és a source ettől még mindenkinél open. Ha holnap bejelentenék, hogy az Ubuntuért és változataiért 5 dodót kell fizetnem kiadásonként, megtenném, mert szeretem és használom, és attól még az ő kiadásaik is open source maradnak, mert gnu (l)gpl alatt letölthetem minden komponensét az oprendszernek.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#279) Penge_4 válasza ntomka (#278) üzenetére


Penge_4
veterán

Ja, várom, hogy mikor lesz Operás változat. :DDD

Nálam is elvi kérdés. Mert akkor legyen valami bonyolult verifikáció, mint Vaterán/eBay-en és nem töltenek fel olyanok, akik nem gondolják komolyan. Ezt amúgy Operánál is bevezethetnék, akkor talán nem spamelnék ott is tele a kiegészítő adatbázist olyan haszontalan cuccokkal, ami belső funkció.

Hozzáteszem, ez ugyanúgy nem biztosíték, tehát ettől még át kell nézniük a forráskódot, Giorgio Maone is elismert fejlesztő volt. ;]

(#280) ntomka válasza Penge_4 (#279) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, ez semmire nem biztosíték, ezért is érthetetlen. Bár a spammelőket visszafoghatja némileg, hogy a kifizetést csak banki átutalással lehet megoldani, azt meg ilyen hitvány alakok nem hiszem, hogy kedvelik a nyomon követhetőség miatt. :D

ツ Headphones on - World off

(#281) Sk8erPeter válasza ntomka (#276) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát akkor valszeg tényleg az az oka, amit mondtál, hogy paráznak a spammerektől (valszeg tényleg nem fog mindenki kidobálni 5 dollárt).
Reméljük, lesz valami a szinkronizációból. :K

Lesz Operás változat? :)

Egy érdekes hibajelenség, ami nálam rendszeresen előfordul, az az, hogy a PHP kérdések topic miatt érkező értesítésekre hiába kattintok rá (akár a popupon, akár az extension ikonján), hiába mutatja is szépen más színnel az újonnan érkezett hozzászólásokat, valamiért nem akarja "olvasottnak" jelölni, tehát továbbra is ott szerepel a kis ikonnál az 1-es piros szám.
Érdekes jelenség. Ilyenkor ugye törölni kell a PHP kérdések topicot az extension-beli "kedvencek" közül, majd újra hozzáadni.
Persze ez sem következetes hiba, mert a törlés-újrahozzáadás után egy darabig működik, aztán megint nem. Az viszont következetes, hogy ennél a topicnál. :F

Sk8erPeter

(#282) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#281) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

megint a PHP-s topicnál csinálja, egyre következetesebb. :D :N

Sk8erPeter

(#283) ntomka válasza Sk8erPeter (#282) üzenetére


ntomka
nagyúr

This is not a bug, this is a feature! Think different! ;] :DDD

ツ Headphones on - World off

(#284) Sk8erPeter válasza ntomka (#283) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Oké, megpróbálok... :DD

Sk8erPeter

(#285) ntomka válasza Sk8erPeter (#284) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem tagadom, hogy lehetnek ilyen hibák, biztos vannak is. A fejlesztés elején egész sok ilyen volt, de sikerült minimalizálni a számukat annyira, hogy elmondhatom, ezek már egyedi esetek. És mivel nehéz reprodukálni őket (mert csak a nálad lévő környezetben jelentkezik), javítani sem egyszerű.

ツ Headphones on - World off

(#286) Sk8erPeter válasza ntomka (#285) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, vágom, nem egyszerű a fejlesztés és minden lehetséges körülménynek megfelelő tesztelés és javítás, szóval nem is pampogok, csak hibát jelentek. :DD

Sk8erPeter

(#287) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

Egy javaslat a további fejlesztésre (számomra nagyon hasznos lenne):
adott topic olvasottnak jelölése a bővítmény popup-ablakján belül.

Elképzelhető, hogy adott esetben más böngészőben már megnéztem az új hozzászólásokat, (vagy egyszerűen csak épp nem vagyok kíváncsi rá, de zavar a piros ikon a Prohardver-ikon felett :P) és nem akarom még egyszer betölteni a teljes oldalt (vagy csak rákattintani a linkre) ahhoz, hogy eltűnjön az új hozzászólás jelölése a bővítmény ikonján.
Fejlesztés szempontjából nem tűnik nehéznek (én is pöcsöltem már bővítmény-fejlesztéssel, azért merem mondani :P), viszont annál hasznosabb. Tulajdonképpen elég lenne akár csak egy pici ikon a topic neve mellett jobb oldalt (vagy máshol), amire kattintva az újnak jelölést inaktívvá lehetne tenni.

Köszi, ha esetleg megvalósítod! :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#288) ntomka válasza Sk8erPeter (#287) üzenetére


ntomka
nagyúr

Felvenném a kívánságlistára, de valamiért nem tudom módosítani a cikket. :)

ツ Headphones on - World off

(#289) ntomka válasza ntomka (#288) üzenetére


ntomka
nagyúr

Na most sikerült, de most is volt egy RIOS error közben. :D

ツ Headphones on - World off

(#290) D1Rect válasza ntomka (#288) üzenetére


D1Rect
félisten

Csak házigazda tudja megjelenés után módosítani.

Egyébként én leszoktam az eszköztárról, még jobban ph! függővé tesz.

(#291) ntomka válasza D1Rect (#290) üzenetére


ntomka
nagyúr

Dehogy is. Többször is módosítottam már megjelenés után.

Milyen eszköztárról?

ツ Headphones on - World off

(#292) D1Rect válasza ntomka (#291) üzenetére


D1Rect
félisten

A ph!-s kiegre gondoltam. :B

(#293) ntomka válasza D1Rect (#292) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jah. :D

ツ Headphones on - World off

(#294) fatal`


fatal`
titán

Na, várható egy Opera port?:)) :R

(#295) ntomka válasza fatal` (#294) üzenetére


ntomka
nagyúr

Várni várható, senki nem tiltja meg. ;] :DDD

ツ Headphones on - World off

(#296) fatal` válasza ntomka (#295) üzenetére


fatal`
titán

Én ráad gondoltam. :( :D

(#297) ntomka válasza fatal` (#296) üzenetére


ntomka
nagyúr

Csinálnék én, de az alapváltozatra sem jut időm sajna. :( Meg szeretnék újraírni benne pár dolgot, amihez pont az idő kéne.

ツ Headphones on - World off

(#298) fatal` válasza ntomka (#297) üzenetére


fatal`
titán

:(

(#299) D1Rect válasza ntomka (#297) üzenetére


D1Rect
félisten

Nehogy csináljál, oda lenne az aduászom az "Opera fanok ellen". ;] :DDD

(#300) ntomka válasza D1Rect (#299) üzenetére


ntomka
nagyúr

:DDD

ツ Headphones on - World off

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.