Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Rototti


Rototti
senior tag

Azoknál a topikoknál, ahol megjelent ez az új "Téma összefoglaló" poszt minden oldalon (például itt), nem működik az olvasatlan hsz beszínezés és az olvasottnak jelölés sem. Korábban többször előfordult, hogy egy-egy topik olvasatlansága beragadt, de akkor a topik törlés + kieg újraindítás megoldotta a gondot és utána jó volt, de ezeknél ez sem műxik.
Növekszik az olvasatlan kommentek száma folyamatosan. :O

[ Szerkesztve ]

Kimi - The King of Spa

(#802) apeelme válasza Rototti (#801) üzenetére


apeelme
addikt

Csatlakozom hozzád, igen ugyanezen probléma nálam is fennáll. :U

(#803) ntomka válasza Rototti (#801) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

ツ Headphones on - World off

(#804) apeelme válasza ntomka (#803) üzenetére


apeelme
addikt

Köszönjük! :R

(#805) napocska2 válasza ntomka (#803) üzenetére


napocska2
senior tag

Nálam hibátlan. :C Nagyon köszi! :R

(#806) Rototti válasza ntomka (#803) üzenetére


Rototti
senior tag

Köszönjük szépen, remekül műxik! :R

Kimi - The King of Spa

(#807) ntomka


ntomka
nagyúr

Ó jaj, mi ez itt. :))

ツ Headphones on - World off

(#808) Sk8erPeter válasza ntomka (#807) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Háháá, csak nem?! :Y :D Na, hogyhogy? Mégis...? :)

+1-eztem gúgöl pluszon :D

Szerk. 1.:

Most egy ideje nem volt fent, megint felrakom. Ez az új változat, amit verziókezelőztél, vagy csak a régit pakoltad fel ide? Le vagyok maradva. :B

Szerk. 2.:

hoppá, "A jegyzékfájl érvénytelen.":
A jegyzékfájl érvénytelen.

mé?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#809) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#808) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, nem tudtam még egyszer szerkeszteni, érdekes módon újratöltés után jó lett, szóval tárgytalan, sorry!

Szerk.: ha a verziókezelt változat került fel, és történtek bőven újítások, kaphatunk rövid összefoglalót, milyen változások történtek kód szintjén? Majd megkukkantom a GitHubos oldaladat is, ha szánok rá egy kis időt, de addig is... :B

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#810) ntomka válasza Sk8erPeter (#808) üzenetére


ntomka
nagyúr

Áh, ez a régi.
Mint az eddigi mellékelt ábra mutatja, nem igazán jutott rá időm, hogy azt csináljam, úgyhogy a legracionálisabb döntés, hogy a régit viszem tovább. Majd szép lassan nyomok rá egy refactoringot, a bugokat igyekszem javítani, stb. :) Ezekre elég időnként fél óra - óra. Nulláról kezdeni meg baromi sok idő lenne, mikor elég komoly időráfordítással jutott el oda a régi ahova. :)

A jegyzékfájlos móka az lehetett, hogy közben kapott is egy pici frissítést a dolog ezért bezavarodott. Még most fedezem fel hogy működik a webstore fejlesztői publikációja. :)

ツ Headphones on - World off

(#811) Sk8erPeter válasza ntomka (#810) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, hát megértem, hogy nincs rá időd, ez tényleg nem kétperces meló. Na sebaj, az is jó, ha a régi változat verziókezelőzve van, így jobban követhető, lehet kommentálni a GitHubos oldalon, esetleg lehet küldeni patch-et javítás gyanánt (mármint ha elfogadod, committolod), stb.

Amúgy nem tudom, hallottad-e, de az Operánál leváltják a Presto motort WebKitre, úgyhogy biztos lesz némi változás az extension-fejlesztésben is, kíváncsi vagyok, hogyan fogja érinteni.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#812) ntomka válasza Sk8erPeter (#811) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szkeptikus vagyok. De reméljük jó lesz. Amúgy a webkitnek szerintem a kiegészítő kezeléshez nem sok közel lesz.

ツ Headphones on - World off

(#813) Sk8erPeter válasza ntomka (#812) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

No de miért ne lehetne?
Amúgy milyen aggályaid merültek fel a váltással kapcsolatban? Kíváncsi vagyok, az Opera topicban is volt témázás erről. :)

Sk8erPeter

(#814) fatal` válasza ntomka (#812) üzenetére


fatal`
titán

Miért? Chromium alapú lesz elvileg. Remélem nem herélik ki teljesen.

(#815) ntomka válasza fatal` (#814) üzenetére


ntomka
nagyúr

A webkitet és a V8-at veszik alapul. A körítés az operás lesz.

(#813) Sk8erPeter Az operának eddig sem a motorjával volt [a legnagyobb] baj.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#816) Sk8erPeter válasza ntomka (#815) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most ez elég sejtelmes válasz volt... :U akkor mivel volt a (legnagyobb) baj? :) Amúgy attól még, hogy Operás lesz a körítés, szerintem kell, hogy valami változást magával hozzon a kiegészítés-fejlesztésben is, valamelyest biztos változik az API. Legalábbis remélem. A mostani Opera extension API elképesztően undorító.

Sk8erPeter

(#817) ntomka válasza Sk8erPeter (#816) üzenetére


ntomka
nagyúr

A vezetés szerintem. Nulla marketing. Sokszor arrogáns, sokszor pedig patrióta hozzáállás. Most vagy el akarják adni a böngészőt, vagy nem. A Mozilla sem sokkal nagyobb cég, mint az Opera, mégis feljebb jutott (eddig).

A vezetés meg ha jól tudom nem változik. :)

ツ Headphones on - World off

(#818) fatal` válasza ntomka (#815) üzenetére


fatal`
titán

A Chromium lesz az alapja.

"A Mozilla sem sokkal nagyobb cég, mint az Opera, mégis feljebb jutott (eddig)."
Desktopon. Mobilon sehol nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#819) Sk8erPeter válasza ntomka (#817) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

hunfatal pont említette előttem, de akkor a mobilpiacon valamit mégis jól csináltak.
Ettől függetlenül alapvetően egyetértek, hogy asztali piacon nagyon szarul csinálják a dolgaikat, és hogy töketlen brigád (pontosabban abban nem tudnak tökösek lenni, hogy magukat népszerűbbé tegyék desktop piacon, abban viszont nagyon harciasak tudnak lenni, hogy az IE ne legyen alapértelmezett a Windows termékében).
Vicc kategória az, hogy a mai modern böngészők szolgáltatásai közül számtalan dolgot az Opera talált ki annak idején, a részesedésük ehhez képest pedig 2% környékén ugrabugrál.
Ja, a Mozillának bejött az agresszív reklámkampány, az Opera is kicsit jobban erőlködhetett volna.

Ettől függetlenül az Opera extension API-t kíváncsi vagyok, a motorváltás mennyiben fogja érinteni.

===

(#818) hunfatal :
"A Chromium lesz az alapja."
Csak a WebKit lesz az alapja, ettől még nem teljesen a Chromiumra alapoznak eddigi infók alapján (mostanában nem követtem mondjuk), amiket olvastam, ez, amit írsz, hol olvasható? :F

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#820) fatal` válasza Sk8erPeter (#819) üzenetére


fatal`
titán

A Chromium lesz az alapja.
[link]

"Az Opera is WebKitre fog váltani. Hogyan fog ezek után működni?
Robert Nyman és Rob Hawkes már pedzegette a témát, de én hozzáadom egy jelentős részét az Opera bejelentésének, miszerint Az Opera adoptálja a Chromium-ot.

[ Szerkesztve ]

(#821) Sk8erPeter válasza fatal` (#820) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jé, na, ez nekem új infó, köszi! :K

Sk8erPeter

(#822) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Igen sűrűn előfordul, hogy csak simán megnyitom a PH! valamelyik oldalát, és MÁR MEGINT megmutatja notifier ablakban, hogy vannak új, pontosabban csillagozott privát üzeneteim... nem lehetne megjegyeztetni, ha egyszer már ki lett jelezve, és azóta nem változott az új privátok száma? Elég idegesítő, hogy állandóan cseszeget, hogy vannak új, de igazából nem is új, hanem csillagozott privátjaim (később válaszolok rájuk mondjuk hosszabban), és rég tudok róla, de már megint szól érte.
Köszi! :)

Sk8erPeter

(#823) ntomka válasza Sk8erPeter (#822) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez javítva lett. Továbbá volt egy frissítés, amiben egy új dolgot próbáltam ki a Chrome API-ban, ami az erőforrásokat hívatott kímélni, de sokkal nagyobb módosítás kell hozzá, mint elsőre gondoltam, így egyelőre kikapcsoltam és a régi működés van érvényben. Akinek nem 4.4.10 a verziószáma, az nyugodtan nyomkodja a frissítés gombot. :)

ツ Headphones on - World off

(#824) Sk8erPeter válasza ntomka (#823) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi! :)

Sk8erPeter

(#825) vans?


vans?
őstag

en most probaltam ki eloszor, nagyon jo! :R

hábm bábm

(#826) ntomka válasza vans? (#825) üzenetére


ntomka
nagyúr

:R

ツ Headphones on - World off

(#827) Rototti


Rototti
senior tag

Ma szántam rá magam, hogy áttérjek a web store-os verzióra, de azóta az értesítések jobb alul nem tűnnek el automatikusan, csak ha én zárom be őket. Ezzel találkozott valaki? :F

Kimi - The King of Spa

(#828) ntomka válasza Rototti (#827) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hm, az baj. Toljunk egy debugot. Két dolgot kéne csinálni. Mikor ott ragad egy értesítés hosszabb időre, akkor a bővítmények oldalon a fejlesztői módra kéne egy pipa, a kiegészítőmnél meg a _generated_background_page.html-re rányomni, a megjelenő ablakban a console fülre. Ha látsz sok piros sort, akkor instant print screen és megoldjuk. Ha nem, akkor beírni, hogy Options.notificationTimeout, majd egy entert ütni és amit kiír, ide beírni nekem.

Továbbá az értesítésen kattints bárhova jobb egérgombbal és ott elem vizsgálata. Bejön egy ugyanolyan ablak, mint az előbb. Szintén a console fülről kellene egy kép (de nem kell a fentit beírni).

ツ Headphones on - World off

(#829) Rototti válasza ntomka (#828) üzenetére


Rototti
senior tag

1: KÉP

2: Értesítésen nem reagál jobb kattra.

Kimi - The King of Spa

(#830) ntomka válasza Rototti (#829) üzenetére


ntomka
nagyúr

A kép tökéletes, látom a hibát. Rá tudnál nyomni a bal szélén a nyílra, hogy a teljes hibaüzenetet lássam?

ツ Headphones on - World off

(#831) Rototti válasza ntomka (#830) üzenetére


Rototti
senior tag

Ennyi van alatta:
chromeHidden.handleResponse

Kimi - The King of Spa

(#832) ntomka válasza Rototti (#831) üzenetére


ntomka
nagyúr

Basszus, megvan a hiba. A chrome api-ban limitálták az időzítést 5 percben, csak fejlesztői módban enged kevesebbet. Event pages így kiesett, marad a régi működés. :(((

Téged ez annyiban érint, hogy mindjárt visszaállítom a régi működést és feltöltöm store-ra.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#833) ntomka válasza Rototti (#831) üzenetére


ntomka
nagyúr

Fenn is van, lehet frissíteni a kiegészítőt a bővítmény oldalon.

ツ Headphones on - World off

(#834) Rototti válasza ntomka (#833) üzenetére


Rototti
senior tag

Okok, már jóféle. Köszönjük ismét. :R

Kimi - The King of Spa

(#835) Sk8erPeter válasza ntomka (#832) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A chrome api-ban limitálták az időzítést 5 percben, csak fejlesztői módban enged kevesebbet. Event pages így kiesett, marad a régi működés."
Az 5 perc túl sok, vagy mi? :F

Sk8erPeter

(#836) ntomka válasza Sk8erPeter (#835) üzenetére


ntomka
nagyúr

A hozzászólásokhoz legdurvább esetben 15mp-et használok, mivel egyenként kérdezi le a topicokat. Az üzenetekhez 1 percet elegendőnek találtam. Szerinted ha 5 percenként tudnám lekérdezni? :) Ja, és akkor még az értesítést nem is említettem, ami minimum 3mp-re szabadon állítható...

Jó lenne, ha a fórum részéről kapnék egy API-t, sokat segítene és erőforrás kímélőbb is lenne, de anno a megfelelő topicban válaszra sem méltattak. :U

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#837) Sk8erPeter válasza ntomka (#836) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A hozzászólásokhoz legdurvább esetben 15mp-et használok, mivel egyenként kérdezi le a topicokat. Az üzenetekhez 1 percet elegendőnek találtam. Szerinted ha 5 percenként tudnám lekérdezni?"
Őőő, nem értem a kérdést. Mi lenne akkor? :D Akkor 5 percenként kérdeznéd le. És? Mondjuk az igaz, hogy lehet, hogy valakinek ez kevés, nekem igazából felesleges a 15 másodpercnél rövidebb idő, sőt, a 15 másodpercet is túlzásnak tartom személy szerint... :) Ebben az esetben nem gyengén lehet erőforrás-igényes a dolog, meg eléggé jó kis terhelés a PH-szervereknek. :D

"Ja, és akkor még az értesítést nem is említettem, ami minimum 3mp-re szabadon állítható..."
Ez most nem volt világos, az nem annak az állítása, hogy az értesítő buborék mennyi ideig látszik?

Hát ja, az API nem lenne egy haszontalan dolog, akár egy REST API, vagy akármilyen... legalábbis a publikus fórumra. A privátokra nyilván nem ilyen egyszerű, mert akkor valami web service-en keresztüli authentikálás is kellene.
Mondjuk nem is tudom, ténylegesen modern, korhoz igazodó újításokat miért várok, amikor elképesztő lassan haladnak a dolgok a tényleges, felhasználó számára is észrevehető újdonságok terén... Ezer éve ugyanaz a felület, semmi AJAX-olás. Mondjuk az értesítő cuccosok tök jók, meg a kukába kidobható "itt szóltam hozzá" cuccok, de mondjuk nem mondom, hogy ettől el kellene ájulni, bár nyilván örülök a jó újításoknak... :) Szerintem a fejlesztőbrigádot kissé bővíteni kéne, hogy kicsit több idő jusson a fejlesztésekre, mert láthatóan nem bírják, talán kicsit még fel is lehetne rázni a fórumot, még több embert idecsábítani, az meg jó a PH!-nak, mert potenciális reklámbevétel, jut lóvé erősebb vasra, és így tovább...

Esetleg megpróbálhatnád még egyszer felvetni a kérdésedet a Javítsuk a Prohardvert! topicba, hátha most reagál Parci...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#838) ntomka válasza Sk8erPeter (#837) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ezt az időbeosztásos kört nem fogom még egyszer megfutni, azon már túl vagyunk 2.5 éve. :)

Meg nem javaslok fel ilyesmit. Azt is meg kellett magyaráznom, hogy miért jobb mobilra az email input, mint a sima text a bejelentkezésnél. Szerinted lenne ilyen API? :U

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#839) Sk8erPeter válasza ntomka (#838) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"azon már túl vagyunk 2.5 éve"
Há' biztos. :D

Hát ja, az erős... ezek fényében nem túl valószínű. Ez csak megerősíti, amit mondtam, hogy nem ártana némi bővítés a fejlesztőbrigádban. :)

Sk8erPeter

(#840) helkis


helkis
addikt

üdv!

új ötlet: ha ki vagyok lépve, akkor a fenti ikon lehetne más színű (pl.: pasztelnarancs?)! :K

esetleg egy közvetlen link a phmegbízhatóságra@user lekéréssel, a apróhirdetései link mellé.. :R
köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#841) Sk8erPeter válasza helkis (#840) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mármint inkább egy
http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=felhasználónév
link. :)

Sk8erPeter

(#842) helkis válasza Sk8erPeter (#841) üzenetére


helkis
addikt

igen, így értettem! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#843) San398


San398
őstag

Sziasztok!
Leszedtem az általam talált legújabb 4.4.11-es bővítményt és azóta nem jelzi a privát üzeneteket és a felvett témákban az új hozzászólásokat a bővítmény ikonjánál kis piros számokkal úgy mint a régebbi 4.3-nál Ez a funkció kikerült belőle vagy valami hiba van nálam a rendszerben? A buborék értesítések megjelennek!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#844) napocska2 válasza San398 (#843) üzenetére


napocska2
senior tag

Nálam minden funkciója rendesen működik, bepirul az ikonja, ha új hsz. érkezik a figyelt témákban.

(#845) San398 válasza napocska2 (#844) üzenetére


San398
őstag

Köszi az infót. Hiányolnám ha nem lenne elérhető már ez a funkciója!
Remélem jár erre hamarosan ntomka és segít kideríteni mi okozhatja a problémát.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#846) San398 válasza San398 (#843) üzenetére


San398
őstag

Visszaraktam a 4.4.3-at (az előbb elírtam) és működik a jelzés a PH ikonnál. Mi változott az újabb verziókban?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#847) ntomka válasza San398 (#846) üzenetére


ntomka
nagyúr

Elvileg semmi komoly. A 828-ban lévő lépéseket megcsinálnád?

ツ Headphones on - World off

(#848) San398 válasza ntomka (#847) üzenetére


San398
őstag

Itt a kép amit kértél:
[link]
Remélem sikerül valamit találnod benne

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#849) hengelhof


hengelhof
senior tag

Sziasztok!

Az a gondom, hogy amikor az app aktív, egy az alkalmazásban lévő linkre kattintáskor megnyílik az új ablak, és csak tölt, és tölt, de nem jeleníti meg a követni kívánt fórum oldalt. De még akkor sem, ha közvetlenül a PH-ról próbálom elérni.
Amikor kilövöm az appot, minden rendben, visszakapcsoláskor pár kattintás után megint nem jó.
Próbáltam a gyorsítótár ürítését, de nem használ.

(#850) celka5


celka5
tag

Grat:) :R

[-CeLkA-]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.