Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) ntomka válasza Sk8erPeter (#350) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az okát eddig is tudtam, de javítani csak úgy lehet, amin most dolgozom, vagyis az adatkezelést át kell szervezni. :) Kb. harmadrészt meg is vagyok vele. :)

ツ Headphones on - World off

(#352) Sk8erPeter válasza ntomka (#351) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, az fasza, és nagyjából körül tudod írni, mivel volt a gond a programban? Csakis szakmai szempontból érdekelne, tanulás céljából. :) Mondjuk a kódot nem böngésztem át ilyen hiba után kutatva, de tényleg érdekel. :B

Sk8erPeter

(#353) ntomka válasza Sk8erPeter (#352) üzenetére


ntomka
nagyúr

A párhuzamosítás miatt van. X lekérdezés/feldolgozás felülírta az Y által már lementett adatokat a régebbi adatokkal. Rosszul kezeltem, az én hibám. :)

ツ Headphones on - World off

(#354) Sk8erPeter válasza ntomka (#353) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, legalább megvan a hiba oka. Még mindig jobb, mint amikor 1 órát debuggolsz, és még mindig fingod nincs, mi a hiba. :D

Sk8erPeter

(#355) fatal` válasza Sk8erPeter (#354) üzenetére


fatal`
titán

Legfosabb, amikor 2 órát debuggolsz, végre megvan a hiba és fogalmad sincs, hogy javítsd ki. :DD

(#356) ntomka válasza fatal` (#355) üzenetére


ntomka
nagyúr

A legjobb, mikor 2 órát debuggolsz, végre megvan a hiba, aztán 2 órát kódolsz, mire rájössz, hogy a javítás amin dolgozol is hibás. :))

ツ Headphones on - World off

(#357) fatal` válasza ntomka (#356) üzenetére


fatal`
titán

Az nagyon király és hobbiprogramozásnál ilyenkor szoktam hagyni a francba az egészet és valamikor később újra elővenni. Aztán rájössz, hogy két sorban tök egyszerű megoldani... Majd találsz egy újabb hibát, amit ez a 2 sor okozott stb. A végtelenségig folytatható ez. :D

És aztán, amikor nagyjából kész vagy (program sosincs kész) akkor jön valami idióta és leugat, hogy a programozók mind léhűtők, tanuljanak meg optimalizálni meg egy rakás szar, amit csinálnak...

(#358) Sk8erPeter válasza ntomka (#356) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:DD
Jobbnál jobb ötletek. :)
Aztán a végén Ctrl+Alt+cipőtalp, majd Ctrl+Alt+zárt ablakon kib@szás. :DDD

Sk8erPeter

(#359) ntomka


ntomka
nagyúr

Jól haladunk. Lassan eljutok arra a pontra, hogy elkezdhetem új dolgok implementálását. :D

ツ Headphones on - World off

(#360) fatal` válasza ntomka (#359) üzenetére


fatal`
titán

Inkább portold Opera alá a cuccost. :D Uncsi, hogy nyitva kell tartanom az outlookot. :D

[ Szerkesztve ]

(#361) ntomka válasza fatal` (#360) üzenetére


ntomka
nagyúr

Most erre idézek neked a kiegészítőm névjegy részéről: "Ha fel szeretnéd használni a kiegészítő forrását, vagy átírni más böngészőre, keress meg a Prohardveren!"

Szóval tessék tanulni a javascriptet, és akkor lesz aki segít nekem portolni, miközben én tolhatom az új fejlesztéseket. :D

ツ Headphones on - World off

(#362) fatal` válasza ntomka (#361) üzenetére


fatal`
titán

A helyzet az, hogy utalom a javat, mert egy bugos szar, gondolom a javascript (bár nem sok köze van a javahoz, mondhatni semmi) sem lehet sokkal jobb. :D

(#363) ntomka válasza fatal` (#362) üzenetére


ntomka
nagyúr

A nevén kívül nem sok köze van hozzá:[link].

ツ Headphones on - World off

(#364) Sk8erPeter válasza fatal` (#362) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A helyzet az, hogy utalom a javat, mert egy bugos szar"
Elég erős állítás. :) Biztos azért olyan népszerű, mert egy szar. :D

"gondolom a javascript (bár nem sok köze van a javahoz, mondhatni semmi) sem lehet sokkal jobb. :D"
Mondd ki nyugodtan, utálsz programozni. :DD :))

====
ntomka: én szívesen megpróbálkoznék valami segítséggel, de az még könnyen lehet, hogy akár hónapok kérdése is lenne. :B Olyan szinten tele vagyok folyamatosan valami teendővel, hogy semmi időm, pedig sokkal szívesebben foglalkoznék a PH-kieg Operára portolásával. :D De lehet, hogy majd elkezdem tanulmányozgatni a kódot szabadidőmben, meg kipróbálgatom, milyen Opera alá fejleszteni kiegészítőket. Egyszóval nem ígérek semmit, de azt maradéktalanul teljesítem. :DD (hát ezt most jól megaszontam :W)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#365) fatal` válasza Sk8erPeter (#364) üzenetére


fatal`
titán

"Elég erős állítás. Biztos azért olyan népszerű, mert egy szar."

Tudsz rá alternatívát? Sajnos nincs. No meg azért népszerű, mert multiplatform.

Nem utálok programozni, ha utálnék valószínű nem az ELTE-IK-n tengődnék. :D

Webre próbálkoztam régen, nem szeretem, ez igaz. :)

(#366) ntomka válasza Sk8erPeter (#364) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igazából ami a feladat ezzel kapcsolatban az az, hogy meg kell nézni, hogy az általam használt chrome specifikus dolgoknak mi az operabeli megfelelője. Ezeket a hívásokat átírni aztán bugfixelni, amíg jó nem lesz. Ha egyszer sikerül elérni ezt, utána szerintem könnyű lesz mindig portolni rá az új verziókat. FF-re portolást nem vállalom, az messze áll a Chrome/Opera kiegészítő kezelésétől.

ツ Headphones on - World off

(#367) Jim-Y válasza fatal` (#365) üzenetére


Jim-Y
veterán

A probléma ott lehet, hogy Keszthelyi még nem szerettette meg veled a Java-t xD

(#368) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#364) üzenetére


Penge_4
veterán

"Elég erős állítás. Biztos azért olyan népszerű, mert egy szar."

Felhasználói szemmel tanúsíthatom, hogy az. Nézd meg ott az OOo, tetűlassú. Ott volt az Azureus (torrentkliens) tetűlassú, ott van a JDownloader, az is tetűlassú.

Tök jó szoftverek lehetnének (funkció és tudás terén), ha nem Javában íródtak volna.

A Javaban írt szoftvert két dologról lehet felismerni. Minimum 0,5 másodperces késések a GUI működésében és minimum 10 másodperces hidegindítás (és vinyótekerés).

"Olyan szinten tele vagyok folyamatosan valami teendővel, hogy semmi időm, pedig sokkal szívesebben foglalkoznék a PH-kieg Operára portolásával."

Miért van az, hogy a JavaScripthez értő emberek, akik ismerik is az Operát, mind el vannak foglalva és soha nincs idejük semmire? ;]

[ Szerkesztve ]

(#369) fatal` válasza Jim-Y (#367) üzenetére


fatal`
titán

Lehetséges, mivel Artyomnál voltam Javan. Az óra jó volt, a nyelv szar. Progtechen Lengyelnél voltam, borzalom, nem is lett meg annyira tré volt az óra, hogy nem is igazán foglalkoztam vele, mert köze nem volt ahhoz, amit ott tanulni kellene úgyhogy inkább felveszem majd másnál.

(#370) fatal` válasza fatal` (#369) üzenetére


fatal`
titán

"Az óra jó volt, a nyelv szar"

Ezt javítanom kell, mert ez így hülyeség. :D Szóval a nyelv nem szar, sokkal inkább a VM.

(#371) Jim-Y válasza fatal` (#369) üzenetére


Jim-Y
veterán

Idén én is Sashanal vagyok, de nekem ez a legjobb/legizgisebb órám ebben a félévben, a többi csak rosszabb ennél :D

(#372) butyok13


butyok13
csendes tag

Ez nagyszerű!!!Köszönöm szépen!!!

Robee

(#373) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#368) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Félreértés ne essék, nem tisztem védeni a Java-t, és nekem is számtalan programmal voltak igen erős problémáim, amik Java-ban íródtak... :(
De azért lehet találni jó szoftvert is, ami most a büdös francért sem jut eszembe, milyen jó progit használtam már. :D Egyébként Java VM miatt tényleg többnyire lassúak ezek a progik. Meg valahogy azt is megfigyeltem, hogy a Java-ban íródott progik nagy részénél gányolás történik. :D Tehát a hibák nagy része a programozó figyelmetlenségéből is eredhet, nem feltétlenül a Java hülyeségei miatt. :D
Mostanában C#-ot használom, ami most sokkal jobban tetszik, mint a Java, pedig eléggé hasonló, kár, hogy az nem platformfüggetlen, bár vannak rá próbálkozások a Mono projecttel, de az nem teljeskörű. Viszont a .NET-nél szinte mindent a programozó segge alá tolnak. :D

"Miért van az, hogy a JavaScripthez értő emberek, akik ismerik is az Operát, mind el vannak foglalva és soha nincs idejük semmire?"
Hát bocs már, hogy most épp nincsenek felesleges napjaim esetleges bugok okait keresgélni, kiismerni az Operához való extension-fejlesztés mikéntjét, félév elején még talán lett volna időm rá, de most nem igazán, elég szopás van így is. Hogy mások miért nem érnek rá, azt nem tudom, de gondolom nekik is van elég dolguk. :) Viszont ha ennyire zavar, és neked viszont időd is lenne rá, akkor javaslom, kezdd el tanulni a JavaScriptet, én is magamtól tanultam meg ehhez mindent, szóval neked sem mentség, hogy egyelőre nem értesz hozzá eléggé. ;]

(#366) ntomka: hát szerintem nekem max. félév vége felé lesz időm ezzel foglalkozni, addig sajnos nem valószínű. :(

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#374) fatal` válasza Sk8erPeter (#373) üzenetére


fatal`
titán

"Mostanában C#-ot használom, ami most sokkal jobban tetszik, mint a Java, pedig eléggé hasonló"

Hasonló és a C# mégis milliószor jobb, azt én is szeretem. :) Értelmesen van összerakva és nem egy bugos szar.

Sokmindent alád tolnak, cserébe nem kerül fel 58600szor a hddre ugyanaz a dll, amiben pont ugyanaz a függvény van megírva csak egy kicsit esetleg eltér. És gyorsabbá teszi a munkádat is, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#375) Sk8erPeter válasza fatal` (#374) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, múltkor írtunk laboron 12 saját hozzárakott sorból (maguk a sorok sem voltak túl hosszúak) egy egész komplett adatbázis-kezelő kis programot, ami áttekinthető módon jelenítette meg az adatokat, és felhasználóbarát módon lehetett átállítgatni az értékeket, amiket azonnal frissített is az adatbázisban. Igazából csak behúzogatós és gyors Windows Forms-készítős megoldás volt, nagyon rövid idő alatt elkészítve, mégis kézzel megírogatva ezeket rengeteg idő lenne ilyet elkészíteni. Erre is utaltam azzal, hogy szinte mindent a segge alá tolnak a programozónak, legenerálja a megfelelő osztályokat, kódrészleteket pár klattyogásra. :K Lehet, hogy Java-ban is vannak ilyenek, én még annyira nem találkoztam vele, hogy ilyen szinten könnyen és gyorsan lehetne komplex dolgokat megvalósítani vele.
Annak ellenére, hogy Microsoft-os dolog, ezzel az egésszel és a Visual Studio 2010-zel is speciel nagyon elégedett vagyok. :D

Sk8erPeter

(#376) fatal` válasza Sk8erPeter (#375) üzenetére


fatal`
titán

Ezt a netbeans is megcsinálja, igaz közel sem tud annyit mint a Visual Studiot :)

Rengeteg minden dolog van, amit az MS jól megoldott, csak divat fikázni őket.

(#377) Sk8erPeter válasza fatal` (#376) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Rengeteg minden dolog van, amit az MS jól megoldott, csak divat fikázni őket."
Nem feltétlenül divat, hanem egyszerűen van nagyon sok olyan dolog, amit meg nagyon nem jól oldott meg. :)
Nyilván nem minden programot ugyanaz a fejlesztőbrigád készít, így bőven lehetnek különbségek bugok, felület, szolgáltatások és egyéb terén is. Ha egy program nehezen kezelhető, hibák sorozatát produkálja, de legalább fizetős és óriási helyet is foglal, akkor az nem jó termék, és akkor azt lehet okolni-fikázni, akinek a nevéhez köthető. :) Operációs rendszer terén is vannak igen idegesítő hibák, amiket sok felhasználó szeretne, ha orvosolnának, de nem teszik (az ok most mindegy).
Na, de ettől függetlenül visszatérve az előbbihez, nagyon sok termékük viszont kifejezetten jól össze van rakva, és nagyon sok hasznát veszi az ember. Csak hát ne felejtsük el, hogy ez azért valamilyen szinten el is várható, hiszen a termékeik oroszlánrészéért igen borsos árat kérnek.

Lassan be kéne fejezni az OFF-olást, mert seggberúgnak. :DD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#378) fatal` válasza Sk8erPeter (#377) üzenetére


fatal`
titán

"Operációs rendszer terén is vannak igen idegesítő hibák, amiket sok felhasználó szeretne, ha orvosolnának, de nem teszik (az ok most mindegy)."

A hibák nagyrésze user error, összevissza telepítgetés, mindenre rákattintás eredménye. Nem mondom, hogy nincs hiba, sőt hibátlan program nincs (még egy hello world sem feltétlen hibátlan). Nem olyan borsos az az ár, csak nem a kelet-európai piacra van címkézve, de ez már mégoffabb. :D

Abba is hagytam. :)

(#379) ntomka válasza Sk8erPeter (#375) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igazából ezt mind a Java tudta és tudja, és előbb, mint a .NET, és az MS a Java mintájára csinált mindent. Ezzel nem lefikázom vagy betámadom a .NET-et, de a tény az tény marad. A Java sikerei után annyi előnye volt az MS-nek, hogy ők már a hibákat kiszűrve, sokkal átgondoltabban tudták az egész keretrendszert megtervezni. Ez meg is látszik rajta. Ellenben a Java egy nagy monstrummá nőtte ki magát. Tele van felesleges dolgokkal, ráadásul a VM ahogy írtátok, baromira optimalizálatlan, induláskor egy csomó dolgot beránt, amit az alkalmazás később nem is fog használni. Baromi jó amúgy a Java, én szeretem, mint programnyelvet, mert iszonyat rugalmas és gyorsan fejleszthető, de egy baromi nagy ráncfelvarrás tényleg ráférne. Én kb. ezen okok miatt tettem le arról, hogy abban fejlesszek. Na meg mert vállalati szinte kevés a JSE, oda JEE kell, ami megint egy átgondolatlan fostalicska, túl van bonyolítva az egész.

Na de még szerencse, hogy a kiegészítőm ECMAScriptben íródik. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#380) fatal` válasza ntomka (#379) üzenetére


fatal`
titán

"Igazából ezt mind a Java tudta és tudja, és előbb, mint a .NET, és az MS a Java mintájára csinált mindent."

Ez azért nem teljesen igaz, vett át a C++-ból is. Aláírom, hogy rengeteg java szerű dolog van benne és, hogy onnan vették, de nem minden. A harmadik mondatoddal maximálisan egyetértek. :)

Nekem sem a programnyelvvel van problémám, sokkal inkább a fostalicska VM-mel, ahogy te is írod. :)

(#381) ntomka


ntomka
nagyúr

Nos, egy kis ízelítő:

- Az optimalizáltság jó hatással lett a kiegészítőre, gyorsabban működik tényleg, ami azt eredményezi, hogy a tartalom script is gyorsabban fut le, ergo kevésbé lassítja a fórum működését. Még biztos lesznek hibák, de ezt majd a publikus verziónál kiszűrjük. És már megvan a terv, hogyan gyorsítsam tovább! ;)
- Ellenben lehetnek hibák az átállásnál majd, ugyanis az adattárolás módja konvertálva lesz, így lehetnek olyan esetek, amikre nem készültem fel, ezen embereknél annyi lesz a szimptóma, hogy elvesznek a figyelt témák, újra fel kell venni azokat. :)
- Mit szólnátok egyénileg definiálható billentyűparancsokhoz?
- Hát hardveraprós hozzászólás figyeléshez?

:)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#382) fatal` válasza ntomka (#381) üzenetére


fatal`
titán

És Opera verzióhoz? :DDD

Tudom, tudom, az idő... Bocs :(

(#383) Sk8erPeter válasza ntomka (#381) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A gyorsítás nagyon jó, az tényleg fasza, de az utsó kettő ötlet helyett én személy szerint több fantáziát látok adott téma olvasottnak való megjelölésében. :) Amiről már korábban is beszéltünk, ha már valaki netán más böngészőben olvasta a hsz.-t, ne legyen muszáj a kiegben megnyitni a teljes oldalt, hogy eltűnjön az olvasatlan megjelölés... Feltételezem, nem vagyok egyedül ezzel a problémával, de lehet, hogy tévedek. :P

Sk8erPeter

(#384) helkis válasza ntomka (#381) üzenetére


helkis
addikt

fejlesztésekhez: esetleg egy olyan gomb, hogy az összes téma nyíljon meg egyszerre mindegyik új fülön, ahova érkezett új üzi? :R vagy ha középső gombbal klikkelek egy témára, akkor ne záródjön be a buborék? :K :R
thanx! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#385) ntomka válasza helkis (#384) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az utóbbinak most is kéne működnie, legalábbis nálam nem záródik be, ha középső gombbal nyitom meg a linket a menüből.

ツ Headphones on - World off

(#386) ntomka


ntomka
nagyúr

Elég jól haladok. Még szétnézegetek a kódban, mit lehet bugfixelni, aztán lehet holnap tojik a húsvéti nyuszika egy kiadást. :)

ツ Headphones on - World off

(#387) napocska2 válasza ntomka (#386) üzenetére


napocska2
senior tag

:C
Azért a locsolkodást se hagyd ki! :)

(#388) ntomka válasza napocska2 (#387) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azt meghagyom a fiataloknak. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#389) napocska2 válasza ntomka (#388) üzenetére


napocska2
senior tag

Köszönöm szépen a nyuszikának és neked is az új verziót, épp most frissítettem! :R A dizájn nagyon tetszik :K , a sebességről még nem tudok nyilatkozni, mert mostanában eléggé inaktívak a fórumtársak a kedvenc témáimban. :U Az apróhirdetéses link is nagyon szuper!

[ Szerkesztve ]

(#390) ntomka válasza napocska2 (#389) üzenetére


ntomka
nagyúr

A figyelt témáid megmaradtak?

ツ Headphones on - World off

(#391) napocska2 válasza ntomka (#390) üzenetére


napocska2
senior tag

Nem tűntek el, stabilan figyelnek a sarokban. :K

(#392) ntomka válasza napocska2 (#391) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ennek örülök. :)

ツ Headphones on - World off

(#393) San398


San398
őstag

Mikortól lehet elérni az új verziót? Az aláírásodban lévő link nem működik.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#394) ntomka válasza San398 (#393) üzenetére


ntomka
nagyúr

Két lehetőséged van:
- Megvárod, míg magától frissül
- Bemész ide, fejlesztői módra váltasz és rákattintasz a Bővítmények frissítése most gombra

+1: Az aláírásomban lévő link ennek a témának a nyitó cikkére visz.

ツ Headphones on - World off

(#395) San398 válasza ntomka (#394) üzenetére


San398
őstag

Köszönöm! :R Fent van a 4.0.1 !
Meg vannak a témák és az üzenetek is!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#396) napocska2 válasza ntomka (#392) üzenetére


napocska2
senior tag

Frissítés minden félórában, ez nem semmi! :D
Az előbb nálam még 4.0.0 volt, még jó, hogy San398 beírta a verziószámot is. :)

(#397) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Vakvagyok vagy nemtudom, de nem látom a topik szülőposztját.

#398 Pedig akarok örülni én is :D csak nem tudom minek kell.

Arra gondoltam első körben hogy nem láttam a linket az íráshoz :) de aztán az aláírásos link se ment.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#398) napocska2 válasza raskolnikoff (#397) üzenetére


napocska2
senior tag

Nem vagy vak, 404-et dob nálam is.

(#399) ntomka válasza napocska2 (#396) üzenetére


ntomka
nagyúr

Na nem kell hozzászokni. :P Annyi a történet, hogy kihagytam valami apróságot a 4.0.0-ból, így hogy mindenki biztosan megkapja, ment egy 4.0.1 is egyből fel. :D

(#398) napocska2: Miről van szó?

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#400) raskolnikoff válasza ntomka (#399) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Gyanítom hogy törölték...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.