Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) ntomka válasza Sk8erPeter (#450) üzenetére


ntomka
nagyúr

Írtam, hogy ki fogom próbálni, de jelenleg a munkahelyemen dekkolok, itt nem fogok ezzel foglalkozni. :) Addig meg hadd szapuljam. :P

ツ Headphones on - World off

(#452) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#450) üzenetére


Penge_4
veterán

"Mellesleg elvileg van nemhivatalos PH-chat. Bár épp Opera alatt nálam ugrál, villog, mint egy állat, már a főlap is. Szóval ki sem próbáltam."

Most néztem. Nem villog és nem ugrál, viszont sötétszürke alapon fekete betűk (szövegdoboz) elég gáz és a szmájli sor a hozzászólások fölött van és nem is működik, ha rákattintok valamelyikre.

Ja, Flash le van tiltva, lehet, hogy ez az oka.

(#453) helkis válasza Sk8erPeter (#450) üzenetére


helkis
addikt

nem is tudtam hogy van, kipróbálom.. :) thanx! :R

más: reggel melóhelyen bejelentkeztem feldobtam a kieget, beraktam pár témát, stb..
most megint feljöttem, de a időkorlát miatt kiléptetett a rendszer, ami jól is van mert többen is hozzáférnek a géphez, ellenben a kieg simán letöltötte az új hsz-eket a témákhoz, annyi különbséggel, hogy nem szinezte át az újakat az én hsz-em után.. de ugye belépve nem voltam.. erre kérnék megoldást! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#454) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Remek cucc, köszi! :R

Várható esetleg egy GreaseMonkey kompatibilis verzió, Firefox-hoz?

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#455) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Fain cucc! Máris telepítem. :R

PS4

(#456) ntomka válasza helkis (#453) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez teljesen elvárt működés, csak az nem, hogy nem színezi ki, ott lesz egy bug. Meg fogom nézni.

(#454) SenorGrande: Jó pár böngészőspecifikus, a kiegészítők számára fenntartott API van használva. Ebből következik, hogy ha FF verzió kéne, akkor az ottani kiegészítő API megoldásokat használva lehetne elkészíteni (szerintem). Az FF verzió meg már ki lett tárgyalva. De hangsúlyozom, nem zárkózom el attól, hogy más böngésző verziók fejlesztésében valaki segédkezzen, de ezzel kapcsolatban eddig egy konkrét megkeresést sem kaptam, csak talánokat.

(#448) helkis: Ahhoz nekem egy külön szinkronizációs réteget kéne kiépíteni, ami nem kevés munka, tekintve, hogy egy komplett szervert kéne üzemeltetnem hozzá adatbázissal, mindennel, plusz az ottani integrációs alkalmazást meg kéne írni. Nem hiszem, hogy ez a megoldás. Reméljük, hogy a Chrome fejlesztők hamarosan elkészülnek a megfelelő API-val, hisz már hónapok óta dolgoznak rajta.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#457) Tálydi


Tálydi
senior tag

Tetszik nagyon, örülök, hogy tele vagyunk PH! kockákkal akik ilyet készítenek:R
Engem egy kicsit zavar, hogy a logoutot középre tolja :U

Eeeeh, what’s up, doc?

(#458) ntomka válasza Tálydi (#457) üzenetére


ntomka
nagyúr

Minden más aloldal középre van igazítva, miért zavar, hogy ennél is oda igazodik? Szerintem, és ha jól gondlom a döntő többség szerint is a balra igazítás sokkal zavaróbb.

ツ Headphones on - World off

(#459) kujbusferenc


kujbusferenc
csendes tag

Jó!!!!! :R

(#460) helkis válasza ntomka (#456) üzenetére


helkis
addikt

oks, te vagy a programozó, te tudod mit hogy lehet, én meg csak azt mondom amit szeretnék.. :B szóval null problemo.. :R

szerintem az nem jó, ha nem vagyok belépve és közben dolgozik a cucc.. :F
mi van akkor ha egy másik ph-s is hozzáfér a géphez, aki szintén használja a kieget vagy nem, akkor mi a működés?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#461) Tálydi válasza ntomka (#458) üzenetére


Tálydi
senior tag

Megszokás, egyébként főleg csak annyi a baj, hogy a logout-ot fehér "szegély" veszi körbe, és az én szememet kicsit bántja, de ez a legkevesebb, hasznos progi,megtartjuk!

Eeeeh, what’s up, doc?

(#462) Sk8erPeter válasza ntomka (#456) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hogyhogy elvárt működés, ha olyankor is lehívja az üzeneteket, amikor az illető már nincs bejelentkezve?

Szerk.:
esetleg kikapcsolhatóvá lehetne tenni az oldal középre igazítását, ha van, akit zavar.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#463) koshmar válasza Sk8erPeter (#462) üzenetére


koshmar
őstag

Csak azért raktam fel, mert középre igazítja a Logout-ot. :DDD

Nehogy kivetesd már ezt a funkciót. ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#464) Penge_4 válasza helkis (#460) üzenetére


Penge_4
veterán

"mi van akkor ha egy másik ph-s is hozzáfér a géphez, aki szintén használja a kieget vagy nem, akkor mi a működés?"

Használjon másik Windows profilt. Az már eleve baj, ha valaki más is hozzáfér ugyanahhoz a felhasználói fiókhoz.

(#461) Tálydi: Elvileg ha a crx fájl CSS mappájából kiszeded a logoutCenterAlign.css-t, akkor nem fogja középre igazítani.

Vagy szerkesztheted is és megadhatsz neki valami kellemesebb háttérszínt.
Például
body {
background-color: black !important;
}

(#465) koshmar válasza Sk8erPeter (#462) üzenetére


koshmar
őstag

kikapcsolható.

Bocsesz, benéztem. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#466) ntomka válasza Sk8erPeter (#462) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha feltűnt, akkor a kiegészítő működése nincs semmilyen bejelentkezéshez kötve, a témák továbbá bejelentkezéstől függetlenül elérhetők amúgy is. Az üzeneteket is próbálja ilyenkor frissíteni, de ugye ilyenkor a fórum egy hibaoldalt dob vissza, ergo az én kiegészítőm sem tud mit csinálni. Továbbá hogy ne így működjön folyamatosan figyelnem kéne, hogy be vagy-e jelentkezve, ergo ugyanúgy menne a háttérmunka. Akkor meg már nem mindegy, ha frissül az aminek frissülnie lehet? Aki meg csak úgy odaenged másokat a böngésző profiljához, az gondolom tudja is, hogy mit csinál. :) Amúgy meg a Chromeba belátható időn belül bekerül egy csinos kis profil kezelés, amivel pikk-pakk lehet majd váltani a különböző profilok között. Még linkeltem is korábban a Chrome topicban.

A probléma a középre igazítással az, hogy a jelenlegi működés a leghatékonyabb (nagyságrendekkel), mert csak egy pöttöm CSS-t kell beraknom még az oldal betöltődése feldolgozása előtt, így még idétlen villódzást sem okoz, és villámgyors. Ha beállítást csinálok hozzá, akkor át kell tennem JS alapúra, ami egyértelműen lassabb.

(#464) Penge_4: Ideiglenesen ez megoldást jelent, de ha frissül a kiegészítő, akkor úgyis felülírja.

(#463) Tibii91: Erre talán egyszerűbb lett volna egy userCSS-t feltenni.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#467) koshmar válasza ntomka (#466) üzenetére


koshmar
őstag

Nem bitti, mert lehet, hogy a többi funkció is jól jön még majd.
Megfér az ott. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#468) ntomka válasza ntomka (#466) üzenetére


ntomka
nagyúr

Esetleg megcsinálhatom azt, hogy felhasználva az üzenetlekérdezéseknél kijelentkezett állapot esetén visszakapott hibaoldalt, amiből ugye egyértelmű, hogy nincs bejelentkezve a felhasználó, egyszerűen nem kéri le a témákat. Ez talán viszonylag egyszerűen kivitelezhető, és persze opcionálissá is lehet könnyen tenni. Aztán ha visszajelentkezik, akkor újra mennek a téma frissítések is.

Amúgy ezen azért nem gondolkoztam eddig, mert én sosem jelentkezek ki a fórumról, a gépem csak én használom.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#469) helkis válasza ntomka (#468) üzenetére


helkis
addikt

itthon így van nálam is, melóban is van mindenkinek gépe, de ott időkorláttal szoktam belépni, hogy ha munkatársamnak kell valami róla, amíg én nem vagyok ott, akkor nyugodtan használhassa.. de szeretném, hogy a privát szférámba/ügyeimbe ne legyen betekintése közvetlenül.. mondjuk nem is alapértelmezett a chrome az irodában, csak feltűnt, hogy kijelentkezve is jöttek a friss jelzések..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#470) Sk8erPeter válasza ntomka (#466) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja bocs, én értettem félre! Azt hittem, a privát üzenetekről van szó, hogy azokból is le tudja kérni az újakat kijelentkezés után is, az már érdekesebb lett volna. :D Nem gondoltam át, mielőtt kérdeztem, bocsi. :R
Az persze tényleg teljesen normális, hogy a fórumtémákból kéri le az újakat. :B

Hmm, Chrome-nál a profilkezelés helyett előbb megoldhatnák a kiegészítők beállításainak szinkronizálhatóságát...

Sk8erPeter

(#471) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Embeeeer! Isten vagy. Mint a szélvész úgyfelraktam!!! Köszönöm, köszönöm.. Nobel díjat oda :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#472) Tálydi válasza Penge_4 (#464) üzenetére


Tálydi
senior tag

:R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#473) ntomka válasza Sk8erPeter (#470) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerintem is, de tudod, a Chrome OS-hez kapcsolódó fejlesztések prioritást élveznek.

ツ Headphones on - World off

(#474) Penge_4 válasza ntomka (#473) üzenetére


Penge_4
veterán

Azért a Tab Stacking és az új gyorshívó lemásolására volt idejük. ;]
Amúgy a kiegészítők szinkronizálhatóságát mintha már valamikor a 6-os verzió környékén láttam volna. Akkor ezek szerint csak a kiegészítőket tölti le a gyári oldalról, nem a saját beállításokkal szinkronizálja fel, majd vissza le? Mert ilyen erővel ott vannak a könyvjelzők, elmented a kiegészítők oldalát és szinkronizálhatod is.

Amúgy a szinkronizálhatóság miért is nem egyeztethető össze a ChromeOS fejlesztésével (ami lényegében egy Linux kernellel összemergelt Google Chrome)?

(#475) ntomka válasza Penge_4 (#474) üzenetére


ntomka
nagyúr

Tab Stacking? Ilyen funkcióval nem találkoztam Chrome alatt (béta csatorna).

A kiegészítő szinkronizáció jelen formájában annyit tesz, hogy a különböző gépek/böngészők között a telepített kiegészítőket szinkronizálja, azaz a másik gépen is feltelepíti azt, amit az egyiken feltelepítettél, illetve törlésnél ugyanezt csinálja. Kb. fél éve folyamatosan dolgoznak azon, hogy a kiegészítők bizonyos adatokat ugyanilyen módon szinkronizálhassanak, de ugye ez nem olyan egyszerű, mint ahogy te gondolod, hogy copy-paste egy másik böngészőből. Megcsinálhatták volna egyszerűen azt, hogy minden egyes kapcsolódó adat a változásoknál szinkronizálódik, csak ezzel az a baj, hogy vannak kiegészítők, amik folyamatosan írnak a maguk kis localStorage-ükbe. Mondanom sem kell, hogy ez mekkora adatforgalmat generálna, így az alapkoncepció már az volt, hogy mindenképp valami jól átgondolt API-t kell hozzá felépíteni, ahol szabályozottan bizonyos adatokat szinkronizálhatnak a kiegészítők, és ezeket is a fejlesztőnek kell meghatározni, hogy mik legyenek. Ez nem egyszerű feladat megvalósítani, de ha minden igaz, akkor már az implementáción dolgoznak. Egyébként igaz, ez a Chrome OS-nél is elengedhetetlen lenne, de mivel ott már rengeteget csúsztak a megjelenéssel, gondolom fix ütemtervet fektethettek le, amiben ez a funkció ki tudja hol szerepel.

ツ Headphones on - World off

(#476) Penge_4 válasza ntomka (#475) üzenetére


Penge_4
veterán

Ott nem így hívják...[link]

"Megcsinálhatták volna egyszerűen azt, hogy minden egyes kapcsolódó adat a változásoknál szinkronizálódik, csak ezzel az a baj, hogy vannak kiegészítők, amik folyamatosan írnak a maguk kis localStorage-ükbe."

És ha ezt csak kilépéskor szinkronizálná?

(#477) ntomka válasza Sk8erPeter (#432) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez nem jött be, kiegészítőknél ugyanaz a nyamvadt konzol maradt:

(#476) Penge_4: Erre most mit mondjak? Ne itt kezdjük ezt. Ennyi erővel mondhatnám én is, hogy ezt az experimental fejlesztőeszközt meg az opera kopipésztelte a webkitből. :)

"És ha ezt csak kilépéskor szinkronizálná?"

És ha behal a kiegészítő, a böngésző, az oprendszer, áramszünet vagy akármi van?

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#478) helkis


helkis
addikt

4.1 :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#479) Sk8erPeter válasza ntomka (#477) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gyorspéldát felhasználva:
var personObj={firstname:"John",lastname:"Doe",age:50,eyecolor:"blue"};
Meg van nyitva a konzol, console.log(personObj), meg is kapom az [object Object] részt, alatta egy hivatkozást, arra rákattintva egyből odaugrik arra a részre, ahol konkrétan minden megtekinthető az objektumról, amire kíváncsi lehetsz:
Opera Dragonfly - Object

Vagy most komolyan az a bajod, hogy nem írja azonnal ömlesztve a konzolra? :U Mitől lenne jobb? Abban az esetben is kattintanod kéne a mellette lévő kis nyílra, tehát semmit nem spórolnál meg vele, és akkor a konzolon látszana ugyanaz, nem a képen látható ablakban.

Sk8erPeter

(#480) ntomka válasza Sk8erPeter (#479) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kezdj el rá kiegészítőt fejleszteni és próbáld meg a háttér scriptjeidet debuggolni, rájössz mire gondolok.

ツ Headphones on - World off

(#481) Sk8erPeter válasza ntomka (#480) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha kifejtenéd, könnyebb lenne rájönni. :)

Sk8erPeter

(#482) ntomka válasza Sk8erPeter (#481) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nincs mit fejteni. Írtam. Kiegészítő háttérscripteknél ugyanaz a konzol maradt, semmi más, csak egy konzol, amire ha kiíratok valamit, akkor azt látod, amit mutattam képen. Nincs benne link, kattintási lehetőség, kattintsráéstöbbetfogszlátni lehetőség. Ennyi. Az egész kiegészítő oroszlánrésze a háttérben dolgozik, ehhez képest pont ott nem tudom normálisan debuggolni.

Ne kezelj trollként, nem tisztem az Opera fikázása, de a bizonyítványán nincs mit magyarázni, még van hova fejlődnie fejlesztői támogatás terén.

(#483) Penge_4: Igen, köszönöm. És az nem sokra jó sajnos. Nehéz úgy fejleszteni, hogy nem tudok futásidejű ellenőrzést végezni, pedig maga a kiegészítő kezelése semmivel nem bonyolultabb a Chromenál az Operának, csak kicsit másabb felfogású.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#483) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#481) üzenetére


Penge_4
veterán

Szerintem arra gondol, ami a kiegészítők oldalán (Ctrl+Shift+E) van. Így tudod reprodukálni:

1. Töltsd le egy .oex fájlt (jobbklikk->Mentés másként)
2. Nevezd át .zip-re, bontsd ki, hogy mappa legyen belőle.
3. A config.xml fájlt drag and drop mozdulattal húzd rá a Ctrl+Shift+E billentyűparancsra előjövő lapra.

Ilyenkor van egy "Reload" és egy "Open extension folder" gombod a szokásosak mellett és egy "Open error console" felül.

(#484) Penge_4 válasza ntomka (#482) üzenetére


Penge_4
veterán

Ctrl+Shift+I-re előjön a Dragonfly a kiegészítős oldalon.

(#485) ntomka válasza Penge_4 (#484) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kösz a tippet, mindenképp meg fogom nézni, csak ma már nem valószínű, mert későn érek haza! :R

ツ Headphones on - World off

(#486) fatal` válasza ntomka (#485) üzenetére


fatal`
titán

Remélem sikerül összehozni neked és normális lesz a felület, mert már alig bírom kivárni, hogy legyen PH kieg Operára is. :DDD

(#487) Mr.Csizmás válasza ntomka (#420) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jelentem ezzel a verzióval már tökéletes az aprófigyeltetés, akár 0 hsz esetén is. :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#488) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#483) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaaa, értem már, nem fogtam fel, köszi.

(#482) ntomka : egyáltalán nem kezellek trollként, sőt! Ha mégis így tűnt a hsz.-eimből, akkor bocsánat, nem akartalak megsérteni.
Előbb felfogtam volna, ha tényleg fejlesztettem volna már Operára kiegészítőt rendesen. :D Szóval sorry, ezt nem vágtam, amit Penge végül elmondott. :R

Sk8erPeter

(#489) ntomka válasza fatal` (#486) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ja, jó lenne, mert tényleg szívesen megcsinálnám, csak jó debugger nélkül fejleszteni olyan, mint bekötött szemmel célra lőni: van esélyed rá, hogy eltalálod, de az ember nem így csinálja, ha nem muszáj. :)

(#488) Sk8erPeter: Ok, no problemo. Még megnézem ma este amit Penge_4 ajánlott. Remélhetőleg az bejön. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#490) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Tök jó. Grat!
Firefoxhoz nincs ilyen?

(#491) Sk8erPeter válasza ntomka (#489) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

hmm, én kipróbáltam, és ilyen módon nem sikerült a kiegészítő hibáit kezelni, a Dragonfly-ban úgy megjeleníteni a cuccait, ahogy Te is szeretnéd, de aztán lehet, hogy csak valamit nem vettem észre. :F

Sk8erPeter

(#492) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#491) üzenetére


Penge_4
veterán

Katt a legördülőre, majd válaszd ki az adott kiegészítőhöz tartozó widget:// kezdetű sort.

(#493) fatal` válasza ntomka (#489) üzenetére


fatal`
titán

Nos, bejött?:)

(#494) ntomka válasza fatal` (#493) üzenetére


ntomka
nagyúr

:( Csak azt a hibakonzolt használja.

ツ Headphones on - World off

(#495) fatal` válasza ntomka (#494) üzenetére


fatal`
titán

Az egész dragonfly hiányzik egyébként?

Nem tudom mennyit segít, de itt egy cikk róla: [link]

(#496) ntomka válasza fatal` (#495) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem, nem az. Hiába hozom azt be, az csak az aktuális oldalt debuggolja, de a háttérscriptek nem az aktuális oldalon futnak. Úgy kéne megcsinálniuk, mint a Chromenál, hogy a kiegészítőknél a háttéroldalra kattintva bejön a komplett fejlesztőeszköz és konkrétan azt debuggolja.

ツ Headphones on - World off

(#497) Penge_4 válasza ntomka (#496) üzenetére


Penge_4
veterán

Akkor én rontottam el valamit? :U

ps: Ez még a régi verzió, amiben átírtam a könyvtárszerkezetet, aztán az ikon megjelent, a popup felugrott, de ezen túl használhatatlan volt (mivel a scripteket is módosítani kellett volna).

[ Szerkesztve ]

(#498) ntomka válasza Penge_4 (#497) üzenetére


ntomka
nagyúr

:Y Nekem egyáltalán nem jelennek meg ott a kiegészítőm scriptjei!

ツ Headphones on - World off

(#499) Penge_4 válasza ntomka (#498) üzenetére


Penge_4
veterán

(#500) ntomka válasza Penge_4 (#499) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hú vaze, de rohadt körülményes ez a böngésző! A 3. pont hiányzott. :D

Ahá, úgy néz ki megvan amire szükségem van! Ebből akár ki is lehet indulni! :K

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.