Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lidi


Lidi
aktív tag

grafikon?

(#2) xeri


xeri
tag

Kösz a tesztet!

Egyetlen megjegyzés: ha már a gyári hűtőhöz hasonlítod hangban (és teljesítményben is) főleg az első versenyzőt, akkor illene annak az eredményeit is lemérni.

Azért vicces, hogy pwm nélkül a zalman (elvileg 2000-es fordulaton) hangosabb a freezer7 pro-nál, ami papír szerint 2500-at pörög (legalábbis ott nem érezted zavarónak).

(#3) atesss


atesss
addikt

A gyári intel hütésről tudnál 1-2 pontosabb hang adattal szolgálni ?
Pl. a "3000 fordulaton pörgő gyári Intel" az mit is jelent hangban ?

Mindenhol csak egymáshoz képest tesztelik a hütőket, közben azt nem tudom,. hogy az intelhez képest milyen is. Jó hogy beraktad a tesztbe, csak kicsit konkrétabb is lehetne az összehasonlítás hozzá képest.
Két haveromnak is a gyári hütője van fent, elöször is az a kérdés, egyáltalán megéri-e lecserélni őket.
Az egyik egy régebbi (tavaly tavaszi) E2140 hütője (azóta már kissebbet adnak hozzájuk).
A másik pedig egy E7300 a gyári hütőjével.
A hangjuk ha ~23-25dB alatt van, az bőven elég, most így is mennek, de egyenlőre nem volt húzva egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#4) mv


mv
aktív tag

Üdv!

"Freezer7pro:

Hátrányok
- csak LGA775-ös foglalatra szerelhető fel"

Van neki egy AMD-s tesója, amit Freezer64pro-nak hívnak. Ugyanaz a hűtő, más lefogatóval.

[ Szerkesztve ]

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#5) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Köszi!

Egy AC Freezer Xtreme teszt is jól jönne. Ha valakinek van, esetleg tesztelhetné. Köszi. :)

Aurea mediocritas

(#6) Lenry


Lenry
félisten

az AC-khoz kis ellenvélemény:
nekem E2140-en van egy Freezer 7 Pro, havernak meg Q6600-on Alpine 7, és az övé szerintem halkabb, sőt direkt azért lett az véve, mert lejjebb lehet szabályozni, mint a Freezert. mindkét proci tuningolt, és mindkét hűtő elég alacsony fordulaton jár (1000 rpm körül), igaz a Q6600, 50-55 fok idle... :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) total90


total90
veterán

Hát ez a Zalman csoda azért annyira nem is csoda.Olvastam másik tesztet is és mondjuk a Z600 porolja rendesen :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) Kickass


Kickass
őstag

Sztem a kategóriák között tul nagy a szakadék mert az AC Freezer 7 Pro és a Zalmi közé tul sok minden beleesik, AC-nál házon belül is van sokkal jobb hűtő 6-7k körül, ráadásul a Thermalright-nak és a Cooler Master-nek is van 'igazi középkategóriás' versenyzője. Persze tudom nehéz összegyüjteni a dolgokat. Bár nekem ez a cikk se igazán teszt csak amolyan ajánló. Egyébként szép munka. :R

(#9) vinyl83


vinyl83
csendes tag

Jó kis teszt Tob!as, köszi!

(#4) mv-hez még annyit, ha jól olvasom Freezer 7 Pro-ról volt szó a tesztben, nem a Freezer 64 Pro-ról. Ha az amd-s szerepelt volna a tesztben valószínűleg a hátránya az lett volna, hogy csak AM2,939,754-hez jó. :)
Nembaj a lényeget megragadtuk! (szokás szerint) :)

(#10) tob!as válasza Kickass (#8) üzenetére


tob!as
tag

#2 hozzászóláshoz: Hangban lényeges különbség van hűtő és hűtő között hasonló fordulatszámon. A Zalman mindig is hangos volt max fordulaton, azonban a kiváló tervezésnek köszönhetően, nem szükséges maximális fordulatszámon pörgetni hűtőit.

#8 hozzászóláshoz: Jelen tesztben azért van akkora különbség a középkategória és a csúcs között, mert ezt a 3 hűtőt kaptam tesztelésre. Ha többet kaptam volna, valószínűleg kiegyenlítettebb lett volna a verseny.

Ezekről a hűtőkről nagyon nehezen lehet találni jó tesztet, és gondoltam segít betájolni a "rengetegben" őket.

Grafikonos ábrázolás tényleg hiányzik, de egyelőre ennyi időm volt, ha lesz több talán belerakom azt is.

(#11) XuChi válasza mv (#4) üzenetére


XuChi
addikt

Van AMD-s is de azzal egy hatalmas baj van. Annyira erősen kapaszkodik az alaplapi műanyagba hogy kb fél év után levágja a keret füleit. Sajnos ez gyárilag sorozatban hibás. Anno mikor a *** Towerben Szervizes voltam kb 2 év alatt 10* hoztak be gépet amiben levágta a keret füleket. Ezért senkinek nem ajánlom max ha fémkerete van, de ezt kétlem :R.

(#12) mv válasza XuChi (#11) üzenetére


mv
aktív tag

:Y

Jó tudni, ilyen hűtőm van.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#13) XuChi válasza mv (#12) üzenetére


XuChi
addikt

Bizony. Azonnal cseréld le ha nem akarsz keretet cserélni. :R:R

(#14) mv válasza XuChi (#13) üzenetére


mv
aktív tag

Kíváncsiságból leszereltem a hűtőt és ellenőriztem a keretet. 8hónap után nincsen látható nyom vagy egyéb károsodás.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#15) XuChi válasza mv (#14) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor lehet már javították a kapaszkodó erőt. De annó mondom rengeteg gépben ez volt a baj.

Hordták be hozzám a gépeket hogy kikapcsolnak és hangosak. Oldal lap levesz és lám-lám a freezer 64 pro lefeküdve figyelt a házban. Keretcsere és go ment tovább. De azért én még mindig tartok tőle. A jó kis z600 bevált nekem.

(#16) gfefe


gfefe
őstag

Jó írás tob!as. A zalmi tényleg jó hűtő! De az ac freezer pro cem rosz egy b3 q6600 at simán elbír 3000Mhz en. (tudom mert használtam) magyarul aki nem akarja tovább nyúzni az quadon is használhatja.

(szivesen látnék kibővités képpen egy hyper 212 hűtőt is a cikkben :DDD

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#17) luw2win


luw2win
őstag

Hát nem gondoltam volna h ennyit kóstál egy ilyen zalman hűtő....
Ennyi pénzből már jobbat is lehet venni szerintem

MOD: jó teszt, csak a grafikonok :U

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#18) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Köszi a tesztet! :C

Csak kukacoskodásképp: a Freezer 7 Pro-nak 3 hőcsöve van "U" alakban, nem 6, a ventillátora pedig 92mm, nem 10cm. ;)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#19) tob!as válasza TeeBee73 (#18) üzenetére


tob!as
tag

Huppsz, ez bizony bug a teszben :)

#16: A Freezer7-re nem irtam, hogy nem megy 4 magos procikon, sőt, aki kevés pénzből szeretne tuningolni, annak az is megfelelő.
Hyper 212 még mindig nincs a forgalmazónál amúgy ;)

(#20) cuko#


cuko#
tag

"abszolút győztes" helyett én csupán 'szubjektív favoritot' emlegetnék.. :U :)

no offense !

[ Szerkesztve ]

(#21) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

Grat a teszthez bár grafikonokat szívesen láttam volna :R vagy ez nem erről szól? :U

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#22) leviske


leviske
veterán

Tudom, hogy pofátlanság beleszólni, de hogy hoztad mégis ki a Zalamant győztesnek? Mellette hoztad fel a legtöbb negatívumot... :F

MOD: off

[ Szerkesztve ]

(#23) azbest


azbest
félisten

hmm, eszembe juttatta az írás, hogy megnézzem van-e jó áron amd rendszerre halk hűtés :)

[ Szerkesztve ]

(#24) bartucc válasza Lenry (#6) üzenetére


bartucc
addikt

Nekem is ilyen van, nagyon halk és sokkal jobban hűt mint a gyári intel:D, Alpine 7 Pro-m van, sztem jó kis hűtő és szellősebb mint az intel egymáshoz közeli bordái:).
A tesztgyőztes Zalman meg hát nemtom megér-e ennyit, mert ha azt nézzük egy Freezer 7 Pro is sok mindenre elég, a Zalman a maximalistáknak való:D

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Teszt nélkül így, ebben a formában nincs sok értelme szerintem. :F

(#26) mcsabee válasza tob!as (#19) üzenetére


mcsabee
senior tag

Az nem volt bug a tesztben, mivel ez nem egy teszt. Tesztben azonos képességű ellenfeleket engednek össze, hogy össze lehessen hasonlítani őket. Ez maximum egy 'ilyen hűtők is vannak' írás lehet. Viszont arra tökéletes :) . Nekem egy Zalman 9500-as van a procimon, és teljesen megvagyok vele elégedve, remélem még egy újabb procit kiszolgál a kedves :K .

Stay a while and listen...

(#27) kiki22


kiki22
senior tag

tobi fejhallgató tesztet nem akarsz csinálni? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.